Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość sowa74
Ilenia, na stronie http://www.nfz-olsztyn.pl/infmed09.php jest 9 placówek, które mają umowę z NFZ (czyli wizyta bezpłatna) na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną - poradnie endokrynologiczne. Pewnie w którejś z nich przyjmuje też lekarz ginekolog-endokrynolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Ilenia, na tej samej stronie http://www.nfz-olsztyn.pl/infmed09.php jak w rubryce "rodzaj świadczenia" wpisałam: ambulatoryjna opieka specjalistyczna, w rubryce "poradnia": ginekologiczna-położnicza, powiat i miasto: Olsztyn, to znalazłam aż 24 placówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa:) ja Ci bardzo dziękuje że pofatygowałaś się jeszcze o znalezienie strony:):)..miło mi strasznie:) dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
paulo ratunku... byłam na drugiej wizycie nadżerka wyleczona, grupa cytologi 2, torbiel została zbadana paltacyjnie chyba to się nazywa bez zrobienia usg. diagnoza ... trzeba leczyć hormonalnie zapisał diane zaznaczam że nie brałam tabsów wspomniał ze można sie kochać od pierwszego dnia miesiączki biorąc je. ale co mi potym jak mam dość wszystkiego A ja ....sprawdziłam tabl. i jest w nich chyba największy komplet hormonów jaki widziałam co prawda sprawdziłam kilka różnych rodzajów tabl anty.(przeciwskazań więcej niż pożytku)trzeba być zdrową jak koń. W dalszym ciągu piję zioła podane przez danu23i powiem szczerze że zaczęłam czuć się lepiej tak jak wspominałam wcześniej. Teraz jestem w kropce i juz mi chodzi po głowie zmienić lekarza.... odezwijcie się co myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agag32 ale dlaczego chcesz zmnieniać lekarza? Czemu nie zrobił Ci usg? :-o W takim razie qrcze skąd on wie, czy torbiel nie jest np. endometrialny tylko od razy zakłąda zwykłego czynnościowego? Miałaś robione przez niego wcześniej usg? Co wyszło (przepraszam, jezlei wcześniej o tym pisałaś a ja niedoczytałam)... W jaki sposób wyleczyłaś nadżerkę? Ja też podobno mam jakąś strasznie malutką nadżerkę, ale ginekolog mi powiedział, że nie ma się co w ogóle nią przejmować. Od razu mi powiedział, że on jest z tych ginekologów, którzy uważają, że nie warto walczyć z nadżerką, jeżeli ma takie małe rozmiary, bo to normlane. A nawet poddając się zabiegowi nie ma w ogóle pewności, czy od razu nie wróci... W każdym razie ja narazie się nadżerką nie martwię, bo mam TĄ (patrz sowa patrz :P) torbiel. Ja nie piję już ziół, bo tabletki mają nie tylko walczyć z torbielą ale także zabezpieczać mnie przed ciążą. A zioła mogą osłabiać działanie antykoncepcyjne. W ogóle po YAZ czuję się normalnie. Wręcz lepiej, bo ustąpiły bóle głowy (w sumie biorę tabletki dopiero od 1,5 tygodnia ale głowa potrafiła mnie boleć co 2 dzień a teraz nie boli) :D Jedyne co mnie niepokoi to plamienia i brązowe upławy. Ale czytałam o tym na forach i większość dziewczyn zaczynających brać tabletki YAZ tak ma ;) Jeżeli chodzi o te Twoje tabsy diana to niestety nie mogę Ci pomóc, bo nie mam doświadczenia. YAZ to moje pierwsze tabletki anty. Ale jeżeli ma dużo hormonów to może silniej ingeruje w gospodarkę hormonalną i szybciej Ci wszystko z torbielą uporządkuj... Ja swego czasu się zamartwiałam, że w YAZ to jet chyba za mało :P Gdzieś w połowie maja idę do ginekologa na kontrolę i mam nadzieję, że nadal wszystko będzie szło w dobrą stronę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
witaj paulo przepraszam za wiele błędów ale ortografia nie jest moją mocną stroną usg miałam zrobione na pierwszej wizycie brałan luteinę wszystko mnie bolało itd.wykryta torbiel-a była wielkości mandarynki 4-5 cm nie określona dokładnie jaka. zaczęłam pić zioła i po miesiączce jak ręką odją przestało mniei boleć i tak na logikę ja chcialam to usg żeby skontrolować czy jak pisałaś nie ma zmian większy-mniejszy ,a on mi powiedział jest.... i tyle.do diany mam opory bo też nie brałam tabsów, weszłam na forum a tam były dwie dobre opinie na ten temat , a reszta same negatywydługa lista negatywów .mam słonności do tycia i przeraża mnie fakt że jeszcze mogę przytyć . apropos diane może szybko zadziałają ale jeszcze szybciej rozregulują całą gospodarkę hormonalną to są leki starej generacji no i jeszcze się zastanawiam ....na tym lekarzem nadżerkę wyleczył mi betadieną -globulki ale nie możesz być uczulona na jod- bo to główna substancja dezynfekująca pozdrawiam i zyczę zdrówka bo ono najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andi 26
hej Dziewczyny jestem juz po laparoskopi 1,5 roku i nadal czasami czuje ból na tym operowanym jajniku Czy to jest narmalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
ja jestem po laparoskopi 7 msc... ale ten czas leci ;) i do tej pory odczuwam tego "chorego" jajnika... od zabiegu torbiel raz mi sie odnowiła... została zniszczona duphastonem... po którym od stycznia nic nie mam.. no jak bylam w marcu na kontroli okazalo sie ze mam zapalenie tego jajnika... dostalam przeciwzapalne leki i minelo... a jednak jajnik wciaz jest dla mnie odczuwalny.... co wy o tym mysliscie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa olsztyn
Dziewczyny oto moja krótka historia. Jestem po laparotomii okres dostałam w terminie ale strasznie bolesny.Teraz idę na kontrolę ( 3 tyg. po laparotomii). Jeszcze mam spuchnięty brzuch a nad blizną taki gruby ,, sznur\'\', spytam się ginekologa czy to normalne i szybciutko napiszę. A ja żadnych leków nie dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agathos
Cześc. Czytam Was od dłuższego czasu, też mam torbiel ok 5-6 cm. Czekam na wizytę u ginekologa i w międzyczasie chciałabym zrobić badania hormonów, abym poszła do niego już z wynikami. Tylko pytanie - jakie badania hormonów zlecił Wam ginekolog zanim przepisał tabletki anty albo inne leki na torbiele ? I w jakim dniu cyklu je robiłyście ? Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
wcale nie robił i przepisał na ładne oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agathos
A ja gdzieś wyczytałam, że zanim lekarz przepisze leki hormonalne to powinno się najpierw zrobić badania hormonow, aby sprawdzić ich poziom... I dlatego chce je zrobić aby przyspieszyć proces, bo zanim pójdę do gin, on mi zleci te badania i je zrobie to znowu minie sporo czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agathos - powinno się robić, ale się nie robi badań. Kobiety leczone są hormonalnie po omacku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidula84
czesc dziewczyny, mnie tez dawno niebyło....... moj jajnik po Orgametrilu przestał mnie bolec po niecałych 2 tygodniach ale do kontrolii ide dopiero po swietach, jednak jestem dobrej mysli, ps. aga23 niema takich tabletk jescze anty co bys mogła sie juz bezpiecznie kochac po 1 dni ich zazycia, kazdy lekaz ci powie ze pierwszy w pierwszym miesiacu zazywania anty musisz uwazac lub miec 2 zabezpieczenie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidula84
aha i badania hormonalne robi sie tylko w tedy jak kobieta ma problem z zajsciem w ciazy czyli z płodnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.czasami was podczytuje choc nie mialam nigdy torbiela na jajniku ale 15 mscy temu musieli usunac prawie caly jajnik Prawy podobno jest tam jakas resztowka jak to ladnie okreslil pan ginekolog ,powod ciaza pozamaciczna zbyt pozno zdefiniowana :( ale po 2 miesiacach zaszlam ponownie w ciaze(bardzo pragnelam dzidziusia) i dzis mam prawie 5 miesiaczna ksiezniczke. zycze duzo zdrowka :) http://www.rosniemyrazem.pl/competition_details.php?id=1417&cat=nb Prosze tez o glosik na moja coreczke :) dziekuje wam :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co agag23 to Ty faktycznie może udaj się na konsultacje do innego ginekologa. To dziwne, że nie zrobił Ci usg kntrolnego, tylko powiedział, że torbiel jest i przepisał Ci takie tabletki :/ Ja jak poszłam na wizytę kontrolną (po wywoływanej luteiną miesiączce), to pierwsze co, to od razu mi lekarz zrobił usg. Jeżeli chodzi o tabletki anty to niestety też nie miałam robionych żadnych badań hormonalnych przed wystawieniem recepty. Gin zadał mi tylko pytania takie podstawawowe: czy choruję na coś, czy zażywam jakieś leki, czy palę itp. Z tym, że ja z moich tabletek jak narazie jestem bardzo zadowolona, bo jak pisałam wyżej, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. I podobno te YAZ to są najlepsze dostępne na rynku (przy minimalnej dawce hormonów są jeszcze skuteczniejsze, poza tym każda tabletka ma inną dawkę hormonów - zależnie od dnia cyklu). Bidula84 w ulotce YAZ jest napisane, że są skuteczne już od pierwszego dnia zażywania, jeżeli zaczniesz od pierwszego dnia menstruacji. Jeżeli zaczniesz w 2-5 dniu miesiączki to przez jakiś tydzień trzeba stosować dodatekowe zabezpieczenie. Zresztą lekarz też tak powiedział. Ja jednak jestem przezorna i mimo, że zaczęłam zażywać tabletki pierwszego dnia, to jeszcze stosuję z partnerem prezerwatywy ;) Przezorny zawsze ubezpieczony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno agag23... Dodatkowo dziwne jest to, że nie wykonał Ci tego drugiego usg, bo przecież skąd może wiedzieć jakato jest torbiel. U mnie np. przy pierwszym usg było podejrzenie, że torbiel jest endometrialna (obraz torbieli na usg był w połowie szary). Kiedy poszłam na wizytę kontrolną, to obraz torbieli na usg był już czarny, co raczej wyklucza to, że jest to torbiel endometrialna (oczywiście 100% pewności może dać tylko badanie histopatologiczne). Także sama widzisz, jakie ważne jest wykonanie tego usg kontrolnego. Od tego, jakiego rodzaju ma się torbiel zależy sposób leczenia (np. torbiel endometrialną leczy się antybiotykami a nie tabletkami anty). Także jeszcze raz radzę, żebyś poszła do jakiegoś innego ginekologa. To na pewno nie zaszkodzi a być może pomoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Mała OO, byłam w poniedziałek u ginekologa w Poradni Chirurgii Ginekologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, czyli bardzo dużej jednostce: różne poradnie oraz kliniki szpitalne. Przy okazji wizyty ginekolog pobrał cytologię PATYCZKIEM (a nie szczoteczką) przy użyciu tradycyjnego metalowego wziernika wielokrotnego zastosowania. Nie był to tradycyjny patyczek z wacikiem, lecz forma "udoskonalona" - wyglądał jek drewniany patyczek do lodów, tyle że większy (ok. 20 cm) i szerszy (ok. 2 cm). Skojarzył mi sie też z "patykiem" używanym przez laryngologów przy badaniu gardła. W moich stronach nie nadeszły zatem jeszcze czasy "szczoteczki" przy pobieraniu cytologii oraz jednorazowego wziernika ginekologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariolaaaa ja też osobiście się nie spotkałam, bo nie mam torbieli endometrialnej, ale kiedy jeszcze było takie podejrzenie, to lekarz mi powiedział, że jeżeli się nic nie poprawi po miesiączce, to zaczniemy leczenie antybiotykami. Czytałam też o takim leczeniu na forach internetowych. O ile się nie mylę, to przykładem takiego antybiotyku jest podawany w zastrzykach zoladex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
tak mi się wydawało że coś jest nie tak i coraz więcej argumentów że trzeba zmienić lekarza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuuffffffff Sowa az mnie ciary przeszły po plecach po tym co napisałas ....to jest niewiarygodne ..... proponuję abys zrobiła jeszcze jedną cytologię , w normalnych warunkach i tak jak trzeba ,,,, napewno są pacówki gdzie robią to tak jak nalezy .pozdrawiam paula torba P - zoladex to to bardzo silny lek z grupy analogów , działa na przysadkę mózgową i nie ma nic ale to nic wspólnego z antybiotykiem. Paula - Twój lekarz musiał podejrzewac u Ciebie torbiel jajowodową ( łac. nazwa cystis paraovarialis ) jest to torbiel która tworzy się w wyniku stanu zapalnego a więc w leczeniu tej torbieli zasadniczą rolę odgrywają antybiotyki lub zabieg chirurgiczny ..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania21lat
hej dziewczyny. kiedyś już się wypowiadałam na temat swojej torbieli, także przypomnę tylko ze leczę ją od listopada 2007. dziś miałam wizytę u ginekologa i w końcu zszedł ze mnie ten okrutny stres;) pani ginekolog powiedziała mi po zrobieniu usg ze właściwie w moim przypadku nic mi nie grozi a torbiel nadaje się tylko do okresowej kontroli. okazało się tez ze jest to chyba torbiel, przyjajnikowa i raczej nie "połknęła" mojego jajnika;))) nie mam żadnych bóli, choć wydawało mi się kiedyś ze są. zmieniłam dietę i od tej pory czuje się świetnie. moja torbiel liczy sobie 4,5 cm ale nie rośnie, nie zmienia się. pozostaje dalej przy tabletkach anty, bo nie chce ryzykować. przy badaniu na CA125 miałam dobre wyniki wiec nie mam się czego obawiać. chcę również dodać, że pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. będę oczywiście regularnie odwiedzać ginekologa, ale mam już dość tego niepotrzebnego stresu. mam nadzieje, że wam też się uda, dbajcie o siebie i gdy macie obawy nie pozostawajcie tylko przy jednym lekarzu- "przetestujcie" przynajmniej trzech by dojść do prawidłowej diagnozy. ja sama jeszcze skonsultuję się z innym lekarzem, ale póki co muszę odpocząć od tego wszystkiego. wiem ze to nie koniec i kiedyś może mi się zmienić ale jestem dobrej wiary. pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAłA OO faktycznie może się pomyliłam z tym zoladexem. U mnie lekarz na 100% podejrzewał torbiel endometrialną, bo mi to wszystko wytłumaczył. A z tym antybiotykiem, to albo mnie się przesłyszało,albo on tak potocznie powiedział (w sensie, że nie będzie to leczenie tabletkami anty). Poza tym czytałam też na forach o leczeniu torbieli endpometrialnej antybiotykami :-o Ale nie będę się spierać, bo faktycznie pewności nie mam ;) :D agag32 udaj się na wizytę do innego ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula torba P jezeli lekarz podejrzewa torbiel endometrialną to zazwyczaj kieruje kobietę na laparoskopie aby potwierdzic lub wykluczyc endometrioze ...... jest to zbyt powazna choroba ,,,aby bazowac tylko na podejrzeniach i nic nie robic w tym celu ....w przypadku endo ...czas działa na naszą niekorzysc ...:) Antybiotykami nie leczy się endometriozy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×