Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość negro11111
Do Sowa74 bardzo dziękuję za pomoc :) jeśli coś mi sie nasunie na pewno napiszę miłego tygodnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negro11111
co do badań to powiedzieli o: grupa krwi przeciwciała z dokładnymi danymi układ krzepnięcie ważne 6 tyg morfologia 6 tyg elektrolity 6 tyg mocz badanie ogólne cytologia ekg rtg klatki piersiowej CA125 nie mówili o RTG płuc itd.... ale wspomnieli, że jeszcze jakieś badania przed operacją mogą dojść więc może dojdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara30
Witam Ja miałam laparoskopię 3 grudnia 2008 w znieczuleniu ogólnym. Najgorsze przeżycie - rurka intubacyjna i \"duszenie\" się przez sekundy wydające się wiecznością. Poza tym spoko. Wycięto mi trobiel ok 6 cm, która miała być zwykłą pęcherzykowatą, a po histopatologii okazała się potworniakiem niezłośliwym, czyli dobrze że nie dyskutowałam i się zdecydowałam od razu na zabieg, bo sama by się nie wchłonęła. Po zabiegu dostałam @ pod koniec grudnia, czyli w miarę prawidłowo, potem 29 stycznia, a teraz mam 40 dzień cyklu i nadal czekam. Wiecie może czy to normalne po laparoskopii?? i co może powodowac tak długie cykle?? Poza tym nie spodziewałam się że ten \"operowany\" jajnik tak długo bedzie \"dawał o sobie znać\". W różnych momentach cyklu odczuwam go bardzo wyraźnie jako dość bolesne kłucie. Według mnie w czasie owulacji, tuz przed @ oraz na samym początku...też tak miałyście? Kiedy to może ustąpić? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie doinformowana
mialam torbiel od4,5 do 5 cn,po 3 miesiacach brania tabletek zniknela, jupi!!!!!!!!!!! mi sie udalo tzrymam za was kciuki, mam nadzieje ze juz nie wroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacja
do negro 11111 szczepienia przeciw żółtaczce można wykonać w tzw szybkiej ścieżce, co oznacza, że drugie szczepienie odbywa się tydzień po pierwszym, a trzecie po kolejnych dwóch czyli 3 tygodnie od pierwszego przykład I szczepionka 6 marca II - 13 marca III - 27 marca w takim trybie trzeba pamiętać, że po roku od pierwszego szczepienia należy przyjąć jeszcze jedną ostatnią już szczepionkę. I co ważne do szpitala można iść już po drugiej dawce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo się cieszę Twoim szcześciem nie doinformowana ;) Mój torbiel po miesiączce (bez brania tabletek) zmniejszył się o połowę - z ponad 6 cm na 3 cm. Od pierwszego dnia następnego okresu mam zacząć brać tabletki anty YAZ. Mam nadzieję, że to zabije mojego \"brzydala\" ;) A Ty jakie brałaś tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie doinformowana
ja biore cilest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaczek1986
Witam Wszystkich! ;( Jestem w podobnej sytuacji do waszej.. po operacji lewego jajnika... Na wypisie ze szpitala "pekniecie lewego jajnika" czyli wychodzi na to ze byla torbiel... a wszystko zaczeło się od tego ze... 2 tyg przed tym jak nagle trafiłam do szpitala byłam na rutynowych badaniach u ginekologa m.in usg macicy,jajnikow, lekarz z usmiechem na twarzy potwierdzil, ze wszystko jest ze mna wporzadku po okolo 13 dniach od wizyty nagly straszny bol z lewej strony w podbrzuszu...ten silny bol pojawil sie w trakcie stosunku z moim partnerem..bol ciagle narastał do tego stopnia ze robilo mi sie ciemno przed oczami,zawiozl mnie o szpitala..cisnienie 70/40 lekarze bez watpliwosci zdecydowali ze beda mnie operowac. 700ml krwi mialam ;( Po operacji wszysko zaczelam wracac do zywych jajnik przezyl mam obydwa lecz nadal nie spie po nocach zastanawiajac sie co bedzie dalej? Jakie prawdopodobienstwo ze znow mi sie to powtorzy? Czy zajde kiedykolwiek w ciaze? Jakim cudem lekarz ktory mnie badal przed tym "wypadkiem" nie zauwazyl ze cos jest nie tak? prosze o pomoc nie wiem juz jak mam sobie z tym radzic ;(( Pozdrawiam :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaczek1986
aha zapomnialam jeszcze dodac ze po wyjsciu ze szpitala po ok 6 dniach dostalam miesiaczke bardzo bolesna poszlam odrazu do ginekologa pelna obaw...przepisal mi plastry antykoncepcyjne " EVRA" zaznaczam ze nie chcialam tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara30
do asiaczek1986 Z tego co ja wiem to torbiele "lubią" się odnawiać, ale nie tak szybko i to zależy jakiego był rodzaju, bo do pewnego rodzaju można miec tendencje do nawrotów.. Z plastrami uważaj i się mocno zastanów, ja też nie chciałam tabletek i wybrałam plastry i pomijając niemiłe skutki uboczne jak bolące piersi itd po odstawieniu dopiero zaczęła mi się burza hormonalna. Chiałam zajść w ciążę więc odtsawiłam je prawie rok temu, ale hormony mi szalały i jak poszłam na badanie owulacji, lekarz zapytał czy jestem poddawana jakiejś stymulacji hormonalnej, bo to tak wygląda, a ja wtedy byłam pół roku po odstawieniu plastrów, no i oczywiście na tym badaniu lekarz stwierdził też torbiel do usunięcia.......nie wiem czy od plastrów czy nie, ale wiem, że odkąd zaczęłam je stosować hormony po prostu mi szalały jakby pogłupiały, a skończyło się jak się skończyło... Pomijam już fakt wyglądu tych plastrów po kilku dniach i niewygody noszenia. Nie myśl o tym że może znów będziesz miała torbiel tylko wsłuchuj się dobrze w sygnały ze swojego organizmu i kontroluj systematycznie a będzie dobrze. Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaczek1986
Do Dara30: Kochana ja nigdy wczesniej nie trulam sie zadnymi srodkami hormonalnymi mimo to ze mam 23 lata chyba tylko raz w zyciu bralam tabletki,zadecydowalam ze plastry bo w sumie dla mnie wygodniejsze i nie musze o nich pamietac codzien,pomijajac fakt ze lekko bola mnie piersi i wysypalo mi buzie tradzikiem ;| heh mam je zamiar brac przez pierwszy miesiac po operacji pozniej odstawie w cholere ;/ ponoc i tak maja bardzo malo hormonow W koncu nie napisalas czy udalo CI sie zajsc w ciaze? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara30
co do plastrów ponoć mają mało hormonów, ale kto wie jak one się uwalniają, czy na pewno jak powinny...jak napisałaś o trądziku to mi się przypomniało!!! Mam 30 lat a wyglądałąm jak nastolatka, znajomi najpierw się śmiali potem współczuli, byłam u dermatologa i nic, trwało to bardzo długo, a moja twarz wyglądała jak pizza, masakra. Dobrze że masz to tylko na miesiąc, to raczej nie przypadek że tak wiele osób ma takie objawy. Co do ciąży to niestety :( zabieg miałam w grudniu więc musiałam odczekać, ale widzę że cykle znów mi się bardzo wydłużają (jak wtedy kiedy miałam torbiel) więc nie wiem jak to będzie, zaczynam tracić nadzieję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andi26
Do Sybilla33 u mnie też po laparoskopi wynik badania histop wykazał gruczolakotorbielaka śluzowego..Jak się teraz czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andi26
Do Sybilla33 witam moją torbiel miałam 6 lat, diagnozowano ją jako torbiel czynnościową,, teraz jestem po laparoskopii i wynik histopatol- nowotwór łagodny- gruczolakotorbielak śluzowy,, nie warto takiej zmiany opiekować, uwierzcie stres po operacji a przed wynikiem badania był straszny Odpisz jak się teraz czujesz i czy usuneli Ci całego jajnika czy tylko guza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nie doinformowana Proszę napisz mi jeżeli możesz jaka tam jest dawka hormonów... Podobno w tym YAZ jest minimalna dawka i boję się, że może być niewystarczająca do pokonania \"brzydala\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocieszam się jednak tym, że nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, więc mój organizm może intensywnie zareagować nawet na niewielkie dawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
Witam panie i panny! Jestem po trzydziestce też wykryto torbiel na jajniku ok. 5cm lekarz przepisał luteine 2*dziennie przez 7 dni, pobral cyt. markery ca125 wyszły 10,8. nie określił jaka to torbiel .Piszę bo ...BARDZO MNIE BOLI po tej luteinie ciągnie do nerki (niby korzonki)i do kolana czy też tak miałyście wizytę mam za miesiąc .odpowiedzcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
Witam panie i panny! Jestem po trzydziestce też wykryto torbiel na jajniku ok. 5cm lekarz przepisał luteine 2*dziennie przez 7 dni, pobral cyt. markery ca125 wyszły 10,8. nie określił jaka to torbiel .Piszę bo ...BARDZO MNIE BOLI po tej luteinie ciągnie do nerki (niby korzonki)i do kolana czy też tak miałyście wizytę mam za miesiąc .odpowiedzcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara30
do agag32 myślę, że boli bo sie przyspiesza faza druga cyklu. Ja po Luteinie ogólnie kiepsko się czułam (takie wzmożone ZNP) i też jajnik, który wcześniej nie bolał, zaczął. Miesiączka miała się po Luteinie przyspieszyć ale nie przyspieszyła, wybrałam cała i czekałam. Niestety u mnie to nie pomogło, torbiel dodatkowo urosła i lekarz zdecydował że nie ma co czekac tylko usuwać, ale czasem pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
i jeszcze jedno pytanie czy jak boli to rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też ginekolog przepisał luteinę na wywołanie miesiączki (3x2 tabletki po 50mg podjęzykowo). Rzeczywiście po 3 dniach zaczęło się krwawienie. Było jednak bardziej skąpe niż zwykle. Po zakończeniu miesiączki pzez jakiś tydzień miałam właśnie takie bóle jak opisujesz: jajnika, na dole pleców (jakby nerka) i w połowie pośladka. Już sama nie wiedziałam, czy to mnie boli, czy tylko sobie to ubzdurałam. Byłam przekonana, że torbiel na 100% urósł, bo wcześniej nic mnie nie bolało a teraz boli... Poszłam na wizytę kontrolną (tak się umówiłam z ginem, że przyjdę po miesiączce) i okazało się, że torbiel zmniejszył się o połowę (z ponad 6 cm na 3 cm). Od czasu wizyty bóle ustąpily, zatem twierdzę, że to wcześniej to mogły być moje urojenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie doinformowana
sklad cilest: 0,250 mg Norgestimatum 0,035 mg Ethinyloestradiolum Jakies 2 tygodnie temu mialam bol z tylu placow tak wlasnie w okolicy nerek,bylam pewna ze ta torbiel mi rosnie.Bol trwal okolo tygodnia,moze mi ta torbiel pekla,no nie wiem.Wczoraj usg nic nie wykrylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YAZ 0,02 mg Ethinylestradiolum, 3 mg Drospirenonum... Czy ktoś może mi to jakoś objaśnić? Czy to dużo, czy mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negro11111
DO informacja nie miałam pojęcia o przyspieszonych szczepionkach na żółtaczkę... nie wiesz czy jak wzięłam pierwszą to czy mogę zastosować taki przyspieszony tryb???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacja
do negro 11111 oczywiście, że możesz i zrób to koniecznie, życzę powodzenia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacja
jeszcze raz do negro 1111 tak jak napisałam wyżej jak pierwszą szczepionkę wzięłaś 6 marca, na drugą zgłoś się 13-go, a na kolejną 27 marca. Ten przyspieszony tryb od zwykłego różni nie tylko tempem szczepienia, ale też koniecznością przyjęcia 4 dawki rok po pierwszym szczepieniu. Rtg płuc również dobrze, żebyś miała ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
paula torba P bardzo dziękuję za informację już zaczęłam się bardzo bać, obyś miała rację. dziś jestem po luteinie i czekam na miesiączkę trochę mnie przestało boleć ale jeszcze czuję życzę zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhbb45
Witam. Niedawno miałam usg i wykryto u mnie na każdym jajniku niewielkie torbiele około 2,5 cm wypełnione płynem. Lekarz robiący usg powiedział że to nic groźnego. Wizyta u lekarza niestety dopiero za 3 miesiące :( Nie wiem od kiedy je mam. Wiele lat brałam pigułki anty (Logest, Cilest) potem około 3 lata przerwy i teraz od 3 miesiecy stosuje plastry EVRA. Myslałam że torbiele sa przeciwskazaniem do stosowania pigułek i plastrów a tu czytam, że wręcz się je tym leczy. Jestem zaskoczona ale cieszy mnie to bo nie chciałabym ich odstawić. Skoro można brac pigułki, to jak jest z plastarami? Czekając na wizytę pod koniec maja miałam zamiar odstawić plastry ale z tego co czytam nie muszę.. poradźcie mi proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negro11111
do informacja dzwoniłam wczoraj tam gdzie robiłam szczepionkę i powiedzieli, ż enie praktykują przyspieszonej bo nie ma gwarancji, że będzie tyle samo przeciwciał co przy trybie normalnym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agag32 cieszę się, że już czujesz się chociaż troszkę lepiej ;) hhbb45 w tym jest właśnie paradoks, że tabletki antykoncepcyjne mogą zarówno powodować, jak i leczyć torbiele... Nikt tego wytłumaczyć nie potrafi. Zapewne zalezy to od indywidualnych predyspozycji i gospodarki hormonalnej każdej kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×