Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

MAŁA OO U mnie ginekolog podejrzewał torbiel endometrialną tylko dlatego, że obraz torbieli na usg był w połowie szary. Jeżeli jest obraz szary, to oznacza, że płyn wypełniający torbiel jest gęsty. Kiedy poszłam po miesiączce (wywołanej luteiną) na kontrolę, to torbiel po pierwsze zmiejszyła się o połowę (z 6 na 3 cm) i i obraz torbieli na usg był już całkowicie czarny. Dlatego lekarz stwierdził, że raczej wyklucza torbiel endometrialną. Oczywiście 100% pewności nie mam, bo taką pewność daje tylko badanie histopatologiczne wykonywane przeważnie razem z laparoskopią. Skoro torbiel się zmniejszył\\, to ginekolog podjął decyzję o leczeniu hormonalnym. Dopiero jeżeli to nie poskutkuje, to skieruje mnie na laparoskopię. Z tymi antybiotykami faktycznie pewnie nie mam racji ;) Ale pewne jest to, że na torbiel endometrialną tabletki anty nie podziałają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
dziewczyny bardzo prosze o porade.... w listopadzie mialam laparo od pazdziernika nie zazywam juz zadnych srodkow hormonalnych.... torbiel pojawila sie w styczniu... po duphastonie zniknela... jak dotad sie pojawila lecz ciagle odczuwam ten jajnik.... cykle mam regularne 28 dni... jak mam dni plodne to juz w ogole i zawsze ten lewy ( na ktorym byla torbiel) gdy zbliza sie okres i nawet podczas jego rowniez ten jajnik jest odczuwalny... lekarz na ostatniej wizycie zasugerowal mi zebymm podjela sie znow tabletek hormonalnych w celu zblokowania jajnikow... i ze moze to pomoz uniknac ich " odczuwalnosci" itp itd... Bardzo was prosze o porade... co o tym mysliscie ??? moze powinnam wybrac sie do niego po jakies tabletki ostatnio zrobilam badania hormalne i moze na podstawie tego zapisze jakies odpowiednie ????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
pytam...bo nie wiem czy hormony w tej sytuacji mi pomoga.... bo moze rzeczywiscie jak je " zblokuje" to te bole ustapia ? tylko czy to nie wroci po odstawieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAULA piszesz cytuję " Ale pewne jest to, że na torbiel endometrialną tabletki anty nie podziałają! Otóz tabletki anty są lekami bardzo waznymi w leczeniu endo (czyli co się z tym łączy takze torbieli endometrialnych) .... tylko trzeba wiedziec w jakim momencie nalezy je zastosowac .... poniewaz wybór leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby. Leczenie hormonalne tabletkami anty stosuje się zazwyczaj wtedy gdy chorobę mamy już opanowaną "uspioną" ,po wczesniejszym zabiegu operacyjnym lub leczeniu analogami (zoladex ,dipheleryna ) Tabsy są siwtnym rozwiązaniem dla kobiet , dziewczyn które nie planują ciązy ,,,,, takie leczenie mozna ciągnąc długie lata ..... ja sama jestem tego przykładem ....biorę tabletki prawie 3 lata , moje jajniki nie pracują więc torbiel i endometrioza nie ma szans wzrostu i nawrotu :) to tak po krótce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa a czy mozesz podac nazwisko lekarza do którego chodzisz z CZMP? przyznaje,że nie czytalam Twoich wypowiedzi. U mnie kochane chyba się wszystko normuje. już drugi cykl mam po 27 dni,okres skąpy i mało bolesny(co mnie zastanawia,czy oby wszystko ok jest) nie bolą mnie nawet piersi przed okresem,alee strasznie kuje w jajnikach tak jak było!czyli z wszystkich bólki jakie miałam zostało tylko to,a no i te bóle łydek po tych tabletkach dalej jest... życze wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
monikaaaaa, po operacji potworniaka w Klinice Chirurgii Ginekologicznej ICZMP w Łodzi w marcu 2008 roku byłam dwa razy w Poradni Chirurgii Ginekologicznej ICZMP na wizycie kontrolnej u dr n. med. Doroty Kolasy-Zwierzchowskiej. Moje wypowiedzi w żadnym razie nie odnosiły się do kwalifikacji Pani Doktor, chodziło mi o sposób pobrania cytologii. Nie mogę przecież obarczać winą lekarza za to, że placówka nie zapewniła jednorazowej szczoteczki do pobierania materiału do cytologii oraz jednaroazowych wzierników. Pani doktor pracuje na tym, co ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
monikaaaa, wcześniej pisałam, jak ważne jest to, aby cytologia była pobierana specjalną jednorazową szczoteczką. Korzystanie z patyczka (a nie szczoteczki) nie pozwala na uzyskanie materiału do cytologii z KANAŁU szyjki macicy, a właśnie w tym miejscu najczęściej rozpoczyna się proces nowotworzeni, ponadto istnieje postać raka szyjki macicy, zwana rakiem gruczołowym, którego komórki leżą właśnie w KANALE szyjki macicy. Matriał do badania cytologicznego pobrany patyczkiem (a nie szczoteczką) pochodzi tylko z TARCZY szyjki macicy. Jest taka wypowiedź lekarza (którą przytaczałam we wcześniejszych postach), że jeśli cytologia została pobrana patyczkiem, to właściwie pacjentka może uznać, że w ogóle nie miała zrobionego badania. Tylko użycie specjalnej jednorazowej szczoteczki pozwala na pobranie matreiału z szyjki macicy, zarówno z jej TARCZY, jak i z KANAŁU, a następnie jego ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Mała OO, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi to "potężna" jednostka, z wyglądu dosyć nowoczesna, a jeżeli chodzi o łódzkie szpitale ginekologiczne, to chyba ma najlepszy standard. Są tu specjalistyczne poradnie m.in. ginekologiczne, specjalizujące się w różnych dziedzinach, np. chorób sutka, menopauzy, niepłodności, patologii ciąży oraz odpowiadające im Kliniki szpitalne (dosyć małe oddziały), 3 bloki porodowe i 3 oddziały porodowe. Skupia wielu profesorów i docentów, ale placówka jest poważnie zadłużona. Kilka lat temu (myślę, że teraz też) ICZMP wykonywał ocenę wszystkich rozmazów cytologicznych pobranych w różnych jednostkach na terenie Łodzi w ramach programu profilaktycznego raka szyjki macicy - rozmaz był pobierany w jakiejś placówce, a następnie odsyłany do oceny przez patomorfologów czy cytotechników z ICZMP. Wydawałoby się zatem, że sposób pobrania materiału do cytologii w ICZMP będzie odpowiadał obecnym standardom . No właśnie, wydawało się ... Tymczasem użyty do pobrania cytologii patyk wyglądał jak łopatka, którą posługuje się laryngolog do przytrzymnia języka, by obejrzeć gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Paula, słuchaj Małej, to specjalistka, o endometriozie i torbielach endometrialnych chyba wie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa ale mi nie chodziło o kompetencje lekarza i to jak wykkonuje cytologie,tylko ogolem,bo ja tez leżałam w CZMP w listopadzie 2008r ,ale na ginekologii endoskopowej,ale średnio wspominam ten pobyt mimo,ze byłam tylko dwa dni.Tez byłam w przychodzi przyszpitalnej na wizycie i tez mialam robioną cytologie,tylko ja nigdy sie nie przyglądam czym lekarze mnie badają(ze wziernikiem plasikowym to sie czuje) i jak mnie badają.Taki mam głupi nawyk zamykania oczy i kładzenia ręki na oczach:):) Moj gin prowadzący kazał mi przyjść na wizyte kontrolną za 3 miesiące(niedlugo mija) ale sie zastanawiam,czy nie iśc prywatnie i do lekarza własnie z większego miasta. Mała co sądzisz o moim skąpym i prawie w ogole niebolesnym okresie?3 dzien a ja w ogole prawie nie krwawie.Nie wiem co sie dzieje,ale nigdy tak nie mialam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok ;) Wiem, że w leczeniu endometriozy stosuje się tabletki hormonalne. Mnie chodziło o to, że od tabletek anty torbiel endometrialna nie zniknie :P Tak czytałam na forach :P Skoro MAŁA ma w tej materii doświadczenie, to pewnie wie lepiej :D Ja to mam tylko takie szczątkowe informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 DZIEWCZYNKI WESOŁEGO ALLELUJA :) 🌼 🌼 SMACZNEGO JAJKA :) 🌼 🌼 BARDZO MOKREGO PONIEDZIAŁKI :) 🌼 Monika bierzesz tabsy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Monikaaaa, a u kogo z lekarzy byłaś w Poradni w ICZMP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny a przede wszystkim"stary skład"U mnie bez zmian przyzwyczaiłam sie do torbieli i nie mysle o niej ,chyba ze ide do kontroli.Nawiązujac do posta Pauli-Czarny kolor torbieli na usg to przypadkiem nie torbiel endo wypełniona krwia?Coś mi się tak o uszy obiło.Buziaki dla Małej,Gabsonik,Moniki,Marioli,Eli,stokrotki,Dziewczyny pominęłam kogoś?Jak tak to sorry...Wesołych Świąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaaa 17
MAŁA OO, Rok temu miałam laparo ze względu na torbiel edno. Od roku biorę też tabletki anty. Wiem, ze Tyt bierzesz je juz chyba 3 lata. Powiedz mi po jakim czasie robisz przerwy? Czy je robisz? Moja lekarka powiedziała mi, zebym teraz odstawiła tabletki, ja sie boję nawrotu, ale wiem tez ze nie mażna ich brac cały czas. Napisz jak to jest u Ciebie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniaaa 17 Nie robię przerw w braniu tabsów ...... biorę je na okrągło . Moja endometrioza charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem , ( wczesniej wystarczały mi 3 normalne cykle aby torbiel urosła do 6 cm) . Mój gin nie chce nawet słyszec o odstawieniu mi tabsów ..... choc rozmawiałm z nim o tym niejednokrotnie ...mam problem z libido ;) spadło do zera , chciałabym sprawdzic reakcję mojego organizmu na te sprawy po odstawieniu tabletek :) Lekarz twierdzi ze to nie jest sprawa hormonów tylko mojej psychiki ....i zaleca wizytę u seksuologa .... bleeeee chciałam odstawic chwilowo tabletki na własną rękę ,,,, ale za bardzo boję się nawrotu ..... Więc łykam tabsy , robię badania kontrolne co pół roku próby wątrobowe i raz w roku usg piersi ....( są to 2 podstawowe badania przy dłuzszej kuracji hormonalnej) jesli wyniki tych badan będą ok tabsy mozna łykac długie długie lata :) Aniu ile masz lat , czy masz dzieci ? to wazne pytania przy tej chorobie ..... monikaaaaaaaa czy w związku z tym ze masz PCO oprócz wizyt u ginekologa zalecono Ci wizyty u endokrynologa ?? szuigimer -POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisia pco jak sama wiesz to są zaburzenia hormonalne (przewaga męskich hormonów w organizmie ) okresy mają prawo byc zróżnicowane , obfite , skąpe lub wcale moze ich nie byc ..... U mojej dobrej przyjaciółki zdiagnozowano kilkanascie dni temu PCO , myslała ze jest w ciązy nie miała okresu 3 miesiące ......została skierowana przez ginekologa własnie do endokrynologa który zlecił cały szereg badan łącznie z tarczycą ....(czekamy na wyniki) na razie dostała luteinę (na wywołanie okresu ) i tabletki anty do stosowania na dłuzszą metę ..... Zobaczymy co dalej .:) aaaaa TY nie leczysz tego \"swinstwa\" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaaa 17
MAŁA OO, dziekuje za odpowiedz. Ja niestety nie mam jeszcze dzieci, a jestem tuż po 30. Jestem teraz sama, więc..... Kurcze, troche boję sie odstawiac te tabletki, bo jesli cos sie znowu pojawi to znów pod nóz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała już Ci wszyskto tłumaczę. Jak byłam w szpitalu w CZMP to mnie pokierowano do endokrynologa szpitalnego,ale nikt jej(ani ja) nie poinformował ,że mam pco tylko poszłam po to,żeby mi ułożyć odpowiednią dietę i podtawić być może inną diagnoze(podejrzewala grzyboce ukłądu pokarmowego tak jak mówiła Gabsonik) Hormony miałam badane w szpitalu i wszystkie jak na pco-szke mam idealne. Tabletek anty nie łykam bo mialam bardzo duże dlutki uboczne,ktore zostawily slady do dzisiaj. Miałam/mam okropne bóle łydek i duszności jak i bóle w klatce piersiowej.Lekarz napisał sobie w karcie wielkimi literami podkreslone i z wykrzyknikami \"zadneego leczenia hormonalnego doustnego\" Wiem,że powinno się brac inne leki leczace pco,ale ja dałam sobie narazie spokój z tym,bo szczerze powiedziawszy po tym pół roku ktore przeszłam,wizyty u lekarzy,pobyty w szpitalu i wielka niewiadoma dałam sobie spokój...zostawiłam to jak jest narazie.Aczkolwiek ostatnio chodzi mi po głowie,zeby wybrac sie do ginekologa-endokrynologa i wziąc się za to konkretnie,albo po prostu isc na wizyte kontrolną,ale i czasu brak,a i mam dość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidula24
Paula torba P, wiesz na ulotce wszystko pisza, tam wszystko pisza, nawet to ze tabsy nie sa w 100% skuteczne, wiec z tym bezpiecznym sexem od pierwszego dnia ich zazywania to duzo duze przegiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wersetka
hejka :( dziś ide do szpitala jutro laparotomia:( trzymajcie kciuki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znajoma_81
Cześć dziewczyny. Ja do was parę pytań. Jestem po laparoskopii którą miała 3 tyg. temu. Usunęli mi torbiel wielkości 5 cm. Wynik histopatologiczny: torbiel endometrialna. I co teraz mam z tym zrobić. Wychodząc ze szpitale lekarz nic mi nie zalecił. Jakie leczenie, kiedy starać się o ciąże. Poprostu niec Pomóżcie co dalej.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
hej dziewczyny pisze ponownie.... Mała OO czy to mozliwe zeby lekarz zauwazył na usg zrosty ??? caly czas odczuwam bol tego lewego jajnika... w listopadzie byla laparo... torbieli nie ma... ale bol pozostał... mam przepisany "sumamed" antybiotyk przeciwzapalnie i czopki ... a jak to nie pomoze to lekarz pow.ze moze zdecyduje sie na terapie hormonalna? ehhh ja juz nie mam sily do tych jajnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znajoma_81
Odpiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajoma_81 - powinnaś wziąć wyniki histo i iść do ginekologa. Skoro stwierdzono u Ciebie endometriozę, powinnaś być leczona. Byłam w podobnej sytuacji. Nic nie dostałam po operacji. Po 28 dniach miałam nową torbiel. Lekarz, który się mną zajął (a wcześniej wysłał na operację) przepisał mi Orgamentril, który zablokował jajniki. Nie miałam okresu przez 4 miesiące. Po tym czasie kazał próbować zachodzić w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zanjoma_81
Przed laparoskopią przez 2 misiące brałam orgamentil. Oktorpny ten lek. Strasznie po nim puchłam. Myślicie że zamiast się leczyc moze od razu probowac zajsc w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×