Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

a w którym dniu cyklu miałaś robione to CA 125 w dni płodne jest podwyższony należy zrobić tak tydzień przed okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, miałam operację wykryto mi torbiel o 12cm na 7cm i wyłuskano ją z jajnika mam małe pytanie, czy ten jajnik będzie normalnie funkcjonował czy przestanie w ogóle działać i został mi tylko jeden jajnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wykryli u mnie torbiel jajnika i musze isc na zabieg bo jest za duzy.. Boje sie tego zbiegu. Jakie jest znieczulenie ogolne czy w kregoslup??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszyn9205 Nie ma co sie bac:) ja jestem po operacji bo tez duza torbiel mialam(wielkosci duzej pomaranczy) w piatek oddali mi wyniki badan pat i hist i okazalo sie ze mialam łagodny nowotwor....takze i tak i tak tzreba bylo mnie operowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justysia jezeli nie mialas resekcji jajnika to wszystko bedzie tak jak dawniej i nie ma co sie martwic, oczywiscie nie od razu niektorzy potrzebuja czasu zeby wszsystko wrocilo do normy. Takze glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda501
Cześć kobitki, mam pytanie: za jakieś 3 tyg mam laparosopie- co mam wziąć ze sobą do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie przetrzymaja cie jakies 3 dni jak wszystko pojdzie dobrze. No wiec jakas koszulke wez bo pewnie bedziesz chciala sie przebrac z tej szpitalnej, kapcie, koniecznie chusteczki nawilzane bo naprawde ciezko jest sie myc przez pierwsze dni! ja nie wiem co bym bez nich zrobila. Wez jakis kocyk albo szlafrok w razie by ci bylo zimno. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wróciłam ze szpitala Jojoba było dokładnie tak jak mi napisałaś fajnie było tak być na wszystko przygotowanym . Zaraz po operacji czułam się bardzo dobrze aż się zdziwiłam ze mnie nie bolało a z narkozy obudziłam się jak z głębokiego snu. Tak naprawdę to dolegliwości zaczęłam odczuwać dopiero na drugi dzień chyba najbardziej przez ten dren w brzuchu jak go wyciągnęli to było dużo lepiej. Niestety do twojego lekarza nie poszłam bo w dzień który się do niego wybierałam dostałam miesiączkę. Ale miałam okazje go poznać na oddziale i rzeczywiście z moich obserwacji wynika ze ma podejście do pacjentek i taki uspakajający ton głosu. Bardzo żałowałam ze mnie nie operował a operował mnie lekarz który ma opinie raczej zimnego w kontakcie z pacjentkami i rzeczywiście miałam okazje się o tym przekonać tak bardzo mi zależało na tym żeby chociaż ogólnie powiedział mi na co wyglądał ten guz którego mi wyciął ale twardo stal przy swoim ze mam czekać na wynik no i teraz 3 tygodnie w strachu. Byłam zdziwiona tez ze za każdym razem na obchodzie jak chciałam dowiedzieć się czegoś więcej to mówiono mi co innego. Teraz wiem tyle ze wycieli mi jakiegoś guza torbielowatego i zostawili mi 20 % jajnika tylko tyle wiem. Pozdrawiam Cię serdecznie i jeszcze raz dziękuję za pomoc w tych ciężkich przedoperacyjnych chwilach. PS. Opieka pań pielęgniarek była naprawdę rewelacyjna każda z pań pracuje tam rzeczywiście z powołania czułam się troszkę jak bym była w prywatnej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysua89
mam małe pytanie 3tyg temu miałam operację i został mi usunięta torbiel jajnika pani doktor powiedziała że torbiel mi zeskrobali z jajnika i właśnie chodzi mi o ten jajnik czy normalnie będzie funkcjonował czyli będę z niego normalnie jajeczkować? czy mam już zapomnieć o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka798
mam pytanie jak wgląda opreacja usunięcia torbiela bo w miom wypadku torbiel urosła do takich rozmiarów że laparoskopowo nie da się usunąć.czeka mnie klasyczna opracja.jak to wygląda?czy któraś miała?prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak wielka masz torbiel? moja byla rozmiarow duzej pomaranczy i tez jechalam do szpitala na planowa operacje ale lekarze uznali ze mloda jestem i sprobuja laparoskopowo mi usunac a w razie co mnie otworza, ale udalo sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no co ty twoj jajnik bedzie normalnie funkcjonowal, moze nie tak od razu po usunieciu torb, ale po jakims czasie wszystko sie unormuje takze nie ma co sie martwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie:) moja torbiel była wielkości melona lub dużego grejpfruta:( operacje przeszłam super ale po operacji było tragicznie. Życzę wszystkim szybkiego gojenia i zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to duza ta torbiel wychodowalas. Ale najwazniejsze ze wszystko jest ok. Mi musieli razem z nia wyciac jajnik, bo sie wrosla i moj jajnik ulegl zniszczeniu. A jak odebralam badania hist i pat to okazalo sie ze to byl nowotwor, cale szczescie lagodny. Pozdrawiam i ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1974
widzę że znacie się tu na temacie.. a mój lekarz wraca dopiero za 1,5tyg z urlopu i chyba zwariuje do tego czasu.. robiłam usg gin i wykryto u mnie torbiel 42mm z przegrodą o dużym unaczynieniu i zwiększonym echu.. i mam zrobić markery nowotworowe na jajnik.. czy to może oznaczać że to rak? w mojej rodzinie niestety jest kilka przypadków :/ strasznie się boję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka798
do wellness moja torbiel miała wielkość 4 cm po lekach zrobiło się 3,50 cm a po dwóch tygodniach było 4,20 cm, ca125 wyszło 42 i mój ginekolog powiedział że mu sie to nie podoba i zalecił operacje bo na laparoskopie to ca125 jest za wysokie. ale w mojej rodzinie nie było raka. dlatego martwie się ta opracja, jak ona wyglada, czy bardzo boli czy jest się czegoś obawiać. prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetka798 w zasadzie to mi zrobiono laparoskopię, lekarzom udało się dzięki temu nie musieli mnie otwierać, ale moja znajoma miała operację, więc z tego co wiem blizna jest mała i nisko, zakładają kosmetyczne szwy. Ja mogę ci jedynie powiedzieć jak było w moim przypadku po laparoskopii. Na pewno dzień przed operacją dadzą ci coś na sen i uspokojenie, byś się nie denerwowała. Trochę przed dadzą ci coś silniejszego(ja byłam po tym otumaniona) a potem uśpią cię narkoza albo podadzą znieczulenie do lędźwiowe tak że będziesz przytomna ale nic nie będziesz czuła. A potem obudzisz się na sali wybudzeń i stamtąd przetransportują cie na sale po operacyjna. A i dzień przed operacja albo dadzą ci coś na przeczyszczenie albo zrobią ci lewatywę(niestety nie da się tego uniknąć). Ja golnie po laparo byłam w szpitalu 4 dni i piątego z rana wyszłam. Najważniejsze to jest być dobrej myśli i się nie bać. Pamiętam, że trochę boli, najbardziej wtedy jak nie można podawać już mocnych środków przeciwbólowych(ja dostawałam ketonal) ale najgorsze są 3 dni potem jest już coraz lepiej. A na kiedy masz planowana operacje? pati1974 u mnie tez było parę przypadków w rodzinie raka i jak się ostatnio okazało ja tez miałam, cale szczęście łagodny. Zawsze trzeba robić badania na markery nowotworowe aczkolwiek jak jest podwyższony poziom wcale nie oznacza od razu nowotworu. Nie ma co się na zapas martwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka798
ja operację na usunięcie torbiela mam planowaną za 2 tygodnie bo muszę jeszcze raz powtórzyć badanie na ca125, bo może trochę spadnie. czy znieczulenie dolędźwiowe boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam narkoze, ale ponoc takie znieczulenie nie boli:) Nie ma co sie bac, takie usuniecie operacyjne jest bardziej skuteczne niz leczenie farmakologiczne, po hormonach czesto powraca problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhjas bkjwefb
ja tez juz po usunieciu jestem i jest ok Mam tylko nadzieje ze sie juz nie pojawi zadna torbiel.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anisal84
Do WELLNESS!!!! Mam nadzieję, że przeczytasz mojego posta i odpowiesz mi na kilka nurtujących mnie pytań. 2 lata temu wykryto u mnie torbiel na prawym jajniku. systematycznie się badałam ale dopiero teraz mój gin.zdecydował wysłać mnie na zabieg (miała to być laparoskopia) wysłał mnie jednak jeszcze na konsultacje do innego ginekologa. Ten również potwierdził konieczność usunięcia tej torbieli. Zmartwił mnie jednak bo powiedział,że konieczna jest zwykła operacja a nie laparoskopia. Zapomniałam dodać ,że na konsultacji byłam u ordynatora oddziału gin. który wyznacza terminy operacji, mam się stawić w szpitalu 13 lipca rano. A teraz pytania: 1.Czy miałaś zalecane wcześniej szczepienie na żółtaczkę jak tak to czy musi być na to jakieś skierowanie? 2.Co trzeba zabrać ze sobą do szpitala? 3.Jak długo goi się rana po takiej operacji i czy sprawia to jakiś dyskomfort? 4.Ile dni siedzi się w szpitalu po takiej operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cris
Hej dziewczyny! miałam wykrytą torbiel jajnika i zakupiłam polecony mi przez lekarza płyn ADEPT, zapobiegający zrostom. Po tym okazało się, że torbiel znikła. Płyn ten kosztuje normalnie koło 700 zł ale chętnie bym się go pozbyła za połowę ceny. Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana to piszcie Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczkosloneczko
napisz cos wiecej o tym plynie, ma jeszcze jakas inna nazwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cris
Nie, nazywa si ADEPT, polecila mi go moja pani ginekolog bo ponoc w naszych szpitalach po tej operacji wlewaja plyn ktory zapobiega zrotom tylko 24h, ten wiele dluzej. jest o nim troche informacji w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krln
Witam :) wczoraj dowiedziałam się ,że mam torbiel na lewym jajniku.Zawsze miałam nieregularny okres ale ostatnio nie pojawił się przez ponad 3 miesiące...byłam rzecz jasna u ginekologa który po badaniu palpacyjnym zlecił mi branie tabletek anty w celu uregulowania miesiączki (o torbieli nie wspomniał ani słowa)Odstawiając tabletki okres nadal się nie pojawiał a mnie coraz bardziej bolał dół brzucha. w Końcu wraz z moją opiekunką na praktykach (a miałam je w szpitalu)poszłyśmy do innego gin, po badaniu dał mi skierowanie na usg dopochwowe które wyszło następująco :jajnik prawy o wymiarach 33x 15 mm z drobnymi pęcherzykami, jajnik lewy o wym.58 x 38 zajęty w większości przez tornbiel z widocznymi przegrodami z włóknika o wy, 52 x31 mm.Niewielka ilość wolnego płynu w miednicy małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzykantka
Witajcie, Strasznie się boję, mam torbiel o średnicy 29mm a w środku w nim jakieś ognisko, strukturę litą. Lekarz -onkolog-ginekolog powiedział, że nie wie co to jest. Od roku jem nadal tabletki antykoncepcyjne, byłam 3 razy do kontroli a dopiero wczoraj dostałam propozycje "opcję", ze moge przyjsc do niego na rezonans. Czy myslicie ze w tym torbielu moge miec RAKA??????????????Czy ktos zna taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey, Tu do Ryzykantki : lekarz powinien wysłać Cię na badania markerów ( chyba c126 nie jestem pewna), one wykazują czy to rak... Mam 17 lat i od tych wakacji jestem pod okiem ginekologów... na wakacjach 2011 roku wykryto u mnie przez przypadek " torbiela przydatków" średnica 3,6 cm ,( przy badaniu usg , miałam problemy z nerkami)... wskazana konsultacja ginegikogiczna .... Poszłam do Ginekologa zrobił on wtedy usg i powiedział że za 2 miesiące mam przyjść do kontroli , i że to nic groźnego , jeżeli się wchłonie to dobrze a jeżeli nie to będziemy dalej działać .... i tak poszłam za 2 miesiące do kontroli ... okazało sie że z Trzebielą nic się nie stało ani się nie powiększyła ani nie zmniejszyła... wiec powiedział żebym zrobiła markery i kazał mi iść do poleconego innego ginekologa który wykona zabieg bo to trzeba usunąć ... a dokładnie się temu przyglądając zobaczył ze to jest torbiel przy jajniku . zrobiłam markery wyniki były bardzo dobre ... Niedawno byłam na wizycie u tego ginekologa... badał mnie kazał zrobić badania i w lutym mam zabieg laparoskopii... Także drogie panie oczytałam się dużo na forach internetowych... i niektóre wypowiedzi bardzo mnie przestraszyły ... jednak nie brałam ich na bardzo poważnie ... Jedno wiem ze to nie może zostać na naszych jajnikach ... bo w niektórych przypadkach one się zaplątują albo pękają i wtedy już nie jest do śmiechu ... Pozdrawiam Trzymajcie się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie było tak: miesiąc temu poszłam na rutynowe badania do ginekologa, a tam okazało się, że mam torbiel tzn. "czekoladową" wielkości 10 cm. Przepisała mi lek Visanne z nadzieją ze moze tą torbiel cos ruszy i aby nic nie zaatakowalo mojego drugiego zdrowego jajnika. po skonczeniu opakowania torbiel zmniejszyla sie jedynie o pare mm. W Listopadzie ide na laparoskopie ewentualnie na laparomię usuwania torbiela wraz z janikiem bardzo się boje całej tej operacji i czy tam coś wiecej nie wyjdzie. Martwia mnie pobolewanie jajnikow i plamienia. Wy też tak miałyście po visanne? Mam nadzieje że te plamienia ustapia zanim pojadę do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po jakim czasie od laparotomii można iść na badanie kontrolne do ginekologa i czy jest to badanie potrzebne?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladawkubku
Dziewczyny lepiej pozbyć się tych torbieli , a nie mieć złudzenie ,że może się wchłonie , zmiejszy itd.z takiego "gówna" może powstać rak złośliwy. Wszystko co organizm wyprodukuje jest nowotworem i właśnie łagodny czy złośliwy.Ja jestem po laparotomi guz 10 cm wycięty z jajnikiem, a okazało sie ,że na drugim jajniku jest maleńki guzek to też usuneli teraz nie żałuję decyzji aby szybko pozbyć się tego a lekarz proponował leczenie hormonami.Na wizytę kontrolną po operacjach idzie się po miesiącu jest to konieczne jak się nie pójdzie to i tak cię znajdą lekarz musi także odczytać badanie histopatologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×