Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Miałaś robione na kontroli usg czy badanie palpacyjne?? Bo słyszałam,że nieraz jest tak,że lekarz nie może po takim okresie czasu wykonać usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina5
Mam torbiel jajnika , gdy siedze odczuwam bol i czuje po prawej stronie taka gulkę jak bym miala tam mala pileczke ,czy ktoś tak miał , ide w srode do gin , jak mam jej to wszystko dobrze powiedziec aby zle sie nie wyrazić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej opowiedz to własnymi słowami jak to czujesz.Lekarz i tak zobaczy wszystko podczas badania.Musisz mieć ogromniastą torbiel skoro aż tak to odczuwasz. W takim przypadku lepiej się spieszyć póki nie dopadł Cię jeszcze ten straszliwy ból jak to bywa w niektórych przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina5
Na poczatku myślałam ze to wyrostek , ale juz jak siadłam i czułam taka piłeczke jak uciska to sie przeraziłam , i cały czas prawie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To normalne że odczuwasz ból po tej stronie i czujesz tzw pileczke ja tez tak mam. boli mnie po lewej stronie tam gdzie mam torbiela a jest on wielkosci 10 cm i promieniuje bol az do kolana. Jak zrobisz usg to wszystko bedziesz wiedziec. Mnie juz lekarka wyczula ze cos mam tam nie tak przy zwyklym badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina5
ja siedze i czuje jak promieniuje mi na całe udo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej dziewczynki jak najszybciej to usunąć, nie ma z czym zwlekać. Usunięcie tylko wydaje się takie straszne,ale tak naprawdę nie jest tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krymcia
Witam. Mam takie pytanie czy przy torbielach macie bardzo długi ciągnący się z miesiąc okres bądź plamienia przed i po trwającym z tydzień okresie? Bardzo proszę o odpowiedź bo mam właśnie taką sytuację. Plamienia przez parę dni, później okres przez tydzień i dalsze plamienia 2 tygodnie... W czwartek idę do ginekologa ale wpierw chciałabym się poprosić Was o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie. normalnie mam okres 6 dni bez plamien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaG
Witam dziewczyny ja jestem 10 dni po laparotomii. Brzuch mam strasznie spuchnięty i taki wałek nad blizną. Dziwnie to wygląda. Gerneralnie czuję ise dobrze ale ten brzuch mnie niepokoi, czy u którejś z Was też to tak wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to wszystko normalne tz opuchnięcie to zniknie ,ale po paru m-cach, wałek niestety zostanie ponieważ zostały przecięte mięśnie .Smaruj bliznę ja smarowałam cicatridiną krem lekkie masaże.Możesz mieć brak czucia pod blizną albo jakby było zdrętwiałe miejsce ja rok po operacji nadal tak mam ,ale to nie znaczy ,że ty tak będziesz miała po prostu mięśnie ,tkanki nie wróciły już jak kiedyś.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 2 tygodniach diety owocowo warzywnej Ewy Dąbrowskiej torbiel 3x4cm zninęła; piłam też zioła dr Aleksandra Ożarowskiego; polecam;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy mialyscie podwyzszone AFP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć dziewczyny, mam do was pytanie... czego unikać, by torbiel nie pękła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halo, jest tu ktoś? Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazwyczj pękają podczas miesiączki,nawet nie wiedząc że torbiel pękła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem że mam, nie pękła jak była mała, a teraz może to się dla mnie źle skończyć. nie jestem już młoda, a to jest już parę lat.. od pewnego czasu pobolewa i mam wrażenie, że w podbrzuszu tyka budzik. boję się co dalej będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dollinka
Witam Was kochani, wczoraj gin stwierdzil ze mam torbiela na prawym jajniku 8 cm, nic nie czulam, ogolnie miesiaczki regularne, ateraz chcialam starac sie o dziecko wszystko dalo w leb, nie mam pojecia co bedzie wyniki zrobilam markery i ca125 w normie, boje sie jakis hormonow czy operacji masakra, czytam na forach bo narazie nic nie wiem jak to sie leczy pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Torbiel nawet 8 cm, może się wchłonąć. Zależy od jej rodzaju i twojego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda, mi się wchłonęła sama, miała +8 cm, a ja miałam +19 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Dollinki Witaj .. Co to za torbiel ? napisz więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest tu Ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny mam torbiel ok 7 cm, czy to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej zagląda tu ktoś może jeszcze? Bo mam parę pytań i chciałabym dowiedzieć się paru rzeczy. Proszę niech ktoś mi pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguskaagość
Hey mam pytanie 2 tygodnie temu dowiedzialam sie ze mam torbiela na prawym jajniku i ostatnio uprawialam stosunek i bardzo bolal mnie brzuch moze sie cos stac peknoc lub cos innego prosze pomozcie.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakl
Dziewczyna twierdzi ,że ma torbiel i brzuch wielkości 8 miesiąc.I że torbiel sama pęknie,czy jest to możliwe ?Zwłaszcza ,że coś takiego miało już miejsce ok 3lat temu.Oczywiści ebrzuch był,pózniej nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
?oooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja01
Witam, mam 16 lat i we wrześniu trafiłam do szpitala z bardzo silnymi bólami brzucha. Podczas badania USG lekarze wykryli u mnie 60mm niegroźną zmianę torbielową na prawym jajniku. Po 3 dniach pobytu w szpitalu lekarze zalecili obserwację i ponowne USG za miesiąc i odesłali do domu. Bóle ustąpiły dopiero po około tygodniu. Leki w zasadzie nie pomagały, tylko paracetamol nieco zmniejszał ból, dlatego bardzo dużo spałam, aby nie cierpieć. Były momenty, w których po prostu płakałam z bólu i bezsilności. Zadawałam sobie wtedy pytanie: Dlaczego to właśnie mnie spotkało? Po miesiącu diagnoza się potwierdziła. W internecie znalazłam informację o tym, że krwawnik może pomóc na torbiele jajnika. Nie chciałam już w tym wieku brać hormonów i na razie postanowiłam pić krwawnik 2, czasem 3 razy dziennie, a jeśli to nie pomoże, to oczywiście pomoc fachowców. Na początku wydawał się okropny, bardzo gorzki, ale później przyzwyczaiłam się do jego smaku. W końcu to miało mi pomóc. Po 3 miesiącach zgłosiłam się na kolejne USG do znajomej pani doktor i okazało się, że..... torbiel ZNIKNĘŁA. Jestem zdrowa. Po torbieli nie pozostał nawet ślad. Przypuszczam, że krwawnik miał w tym swój udział. Po całej tej historii przewartościowałam swój system wartości i stałam się dużo silniejsza. "Co Cię nie zabije to Cię wzmocnij"- w pełni się w tym zgadzam. Pozdrawiam :-D i życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadzieja spadaj stad glupia pino nikogo nie interesuja twoje wymyslone lub nie choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×