Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość retywww

UMOWA ZLECENIE jak to jest????

Polecane posty

Gość retywww

Jak to jest z umową zlecenie? Właśnie zaczełam prace niedługo mam podpisac umowe zlecenie na 2 miesiace, ale niewiem czy wytrzymam tam tyle. Czy moge w trakcie rozwiazac umowe jak to jest? czy musze juz te 2 miesiace przepracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj umowe a tam na pewno jest napisane cos na temat tego, czy mozna wczesniej rozwiazac umowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfhgdgdf
poszukaj w gogle na ten temat. ja wiem tylko, ze na uowe zlecenie nie ma ubezpiecznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli zaczelas pracowac i nawet nie przeczytalas umowy na jakich warunkach masz pracowac????? Umowa zlecenie jest umowa cywilna, jej tresc zalezy od woli stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retywww
Jeszcze nie przeczytałam umowy, przecierz pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria1755
zalezy na jaki czas masz ta umowe zlecenie, w kodeksie cywilnym jest opisana umowa zlecenie( nie w kodeksie pracy) i tam sa terminy wypowiedzenia, na miesiac jest chyba tydzien, na 2 miesiace pewnie beda 2 tygodnie, sprawdz dokladnie w kodeksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Umowa zlecenia może być w każdej chwili wypowiedziana przez każdą ze stron. Jeżeli czyni to dający zlecenie powinien zwrócić poniesione przez drugą stronę wydatki, a w razie odpłatnego zlecenia uiścić odpowiednią część wynagrodzenia. Jeżeli umowę wypowiada przyjmujący zlecenie odpłatne, bez ważnego powodu, odpowiada wobec drugiej strony za powstałą z tego tytułu szkodę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retywww
MIAŁO BYC JESZCZE NIE PODPISAŁAM UMOWY ( a nie nie przeczytałam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okresy wypowiedzenia obejmuja tylko umowy okreslone w kodeksie pracy, umowy cywilne nie maja okreslonych terminow wypowiedzenia, kodeks cywilny nie reguluje takicxh kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bless
do umowy zlecenie zasadniczo nie ma wypowiedzenia, można z niej zrezygnowac na mocy porozumienia stron, jeśli zrezygnujesz nie wykonawszy zadań zawartych w zleceniu mogą Cie podać do sadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retywww
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×