Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kobieta wiek 39

Jak znaleźć prace ?Pomocy

Polecane posty

Gość Kobieta wiek 39

Jak znaleźć prace ? Mam 39 lat ,wykształcenie średnie. Do tej pory pomagałam mężowi w prowadzeniu działalność gosp.. Wysyłam pełno Cv i bez odzewu ,albo zgłąszają się firmy za minimalne wynagrodzenie bez umowy o pracę . Jestem w stanie podjąć każdą prace . Pomóżcie w szukaniu jak się za to zabrać . Będę wdzięczna za jakie kol wiek wskazówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta wiek 39
Halo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto moje porady: najpierw pomyśl co chcesz robic , w czym najlepiej sie czujesz, do czego najbardziej sie nadajesz. przygotuj sobie CV ze zdjeciem najpierw sprawdzając jak w dzisiejszych czasach powinno ono wygladac. wpisujac doswiadczenie zawodowe wypunktuj swoje obowiązki. CV zrób czytelne aby łatwo można było wyłapac najwazniejsze cechy ciebie jako kandydata. jesli chodzi o list motyw. mozesz sobie stworzyc jakis swoj wzór jednak na konkretne stanowiska i do konkretnych firm lepiej je modyfikowac. wypisz sobie na kartce twoje mocne strony( przyda sie do listu i na rozm.kwalif.). jesli nie masz żadnych świadczeń zarejestruj sie w PUP-bedziesz miec zdrowotne. pomyśl może nad jakimś kursem o ile masz taką możliwośc finansową( albo z urzedu pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym jest koniec roku i ilośc ogloszeń spada a i firmy raczej od nowego roku rekrutują. obserwuje lekki zastój. na pytanie "jak znaleźc prace?" pełno jest mądrych poradników w necie ale moim zdaniem często nierealnych. na pewno warto szukac różnymi drogami , pozostaje cierpliwosc i upór - oczywiscie cięzko o te cechy kiedy kasa się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cenna rada
A mnie uczono na kursach aby CV nie zawieralo: -zdjecia (niektorzy nie lubia blondynek,niektorzy nie lubia brunetek,wiec aby nie zostac zaszufladkowanym od razu lepiej zdjecie usunac) -daty urodzenia (ktore mogloby sugerowac wiek) Dobre Cv powinno zawierac: -opis samej siebie,czyli superlatywy ze jestes osoba szybko dostosowujaca sie do zmian,jestes uczciwa i pracowita itd (to na samej gorze,zaraz po danych osobowych tzn adresie,telefonie,mailu) -DOBRE CV POWINNO ZAJAC JEDYNIE 1 STRONE(kolezanka miala ogromne dopswiadczenie(38llatka),i jej Cv zajmowalo ok 2 stron z haczykiem.Specjalista z ktorym mialysmy zajecie skrocil jej to do jednej strpony,dzieki temu bylo bardziej przejrzyste(nikt nie ma czasu czytac wywodow dwustronnych) -najlepiej Cv wkleic w Tabelke,ktora pozniej daje sie na niewidoczny przy drukowaniu(nie wiem jak ta opcja jest po Polsku) Acha,wracajac do Twojego pytania:ja szukalam pracy 2 meisiace:( Wiec uzbroic sie trzeba w cierpliwosc i chodzic na te rozmowy(meczace ale niestety poswiecic sie trzeba). -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fggfhhjjh
a po co chcesz isc do pracy, nie mozesz dalej pomagac męzowi? dla mnie szukanie pracy to jeden wielki syf, i jak masz męża i ma pomagasz i kasa jest dzieki temu to po co chcesz isc sie meczyc jak glupia i szukac roboty przez pol roku, wysylac tysiace cv, po co? skoro masz męza i on ci pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd wiesz , może mąż nie ma już firmy? a co do chwalenia swojej osoby - takie rzeczy lepiej w LM pisac a w CV same fakty , ale pewnie są różne szkoły pisania CV.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fggfhhjjh
rewq moglbys nie komentowac i nie czepiac saie innych wypowiedzi? bardzo cie prosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze bardzo , przepraszam że żyje. weź lepiej poradź coś tej kobiecie odnośnie szukania pracy a nie dziw się że ktoś polemizuje z twoimi postami co jest normalne na forum .;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CV
zgadzam się z rewq, że w CV wypisuje się tylko doświadczenie zawodowe a nie opis samej siebie, to lepiej wpisać do LM. Jak nie wiesz jak napisać CV lub LM idź do Urzędu Pracy tam działają Kluby Pracy, które pomogą Ci napisać poprawnie CV, LM oraz mogą Ci podpowiedzieć jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej.... Niestety na szukanie pracy zarezerwuj sobie dużo czasu........ Sama szukam pracy bardzo intensywnie od 2 miesięcy i zostałam tylko zaproszona na jedną rozmowę. sprawdzaj oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, w Urzędzie Pracy, możesz również złożyć dokumenty u pośredników pracy, którzy sami szukają dla ciebie pracy (jedyny minus, że potrącają potem pewną kwotę z pensji przez jakiś czas). - do tego dochodzi jeszcze kryzys gospodarczy (jest zastój w przemyśle samochodowym, nieruchomości, budowlanka) - ale życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta wiek 39
Mogę nadal pomagać mężowi i będę to robić ,ale chce wyjść z domu . Potrzebuje pracy kontaktu z ludźmi . Dostaje wariacji w domu tutaj wykonuje prace dla męża . Potrzębuje odmiany . Jak napisane CV ,ale nie wiem czy dobrze . Może ktoś by mi sprawdził ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trele30@interia.pl prześlij CV , jak chcesz dane osobowe wykropkuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×