Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

też mi się czasem kichnie, co wcześniej mi się nie zdarzało, jeśli nie byłam chora. Trochę pociągam nosem, ale do kataru to mi daleko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki! Przesyłam spóźnione życzenia urodzinowe dla solenizantek🌻! U mnie nadal nieciekawie, ciągle leżę i wstaję tylko po to ,żeby wyprowadzic psa.Brzuszek już taki sobie, ale jeśli ktoś nie wieo moim stanie to sie nie domysli. kryję się na razie pod luźnymi swetrami, zreszta i tak nigdzie nie chodze , mnie tez nie bardzo chcą odwiedzać wiedząc, że źle się czuję. Jeśli chcecie sobie poprawic humor to przeczytajcie ten topik: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3241856. Ale ostrzegam : chusteczki są niezbędne! Czytając te opowieści ryczałam jak bóbr ze śmiechu. A odnośnie naszej tabelki to mam pomysł: wyrzućmy z niej tydzień ciąży i kopiujmy ją np. co 10 stron tak dla orientacji ile nas jest, a dokładniejsze dane niech kazda wklei sobie w stopkę. Co wy na to? Nie będzie problemów , że któraś znowu przypadkiem została odmłodzona lub jej dzidziuś. proszę o opinie. Aha, no i oczywiście podajcie namiary na pocztę gdzie są te fotki, mój mail: agulaagula@wp.pl pa brzuszki, idę leżeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do serów pleśniowych, to lekarz powiedział, żebym w ciąży nie jadłą, w przed ciążą je pochłaniałam. Obudziłam nad ranem, bo znowu mam te upławy, nie jest ich dużo , są w kolorze kawy z dużą ilością mleka, nadal biorę duphaston. Dziś idę do innego lekarza, poleconego przez znajomych , rozmawiałam z nim przez tel, brzmiał sensownie, zobaczymy. Ale wizytę mam dopiero na 21wszą, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki,i kolejny dzien zaczynamy z naszymi maluszkami:) Widze,ze poznajemy sie w tempie tak szybkim,ze hoho:)Ale to super,z czasem na pewno zapamietamy swe twarzei bedzie sie nam jeszcze lepiej pisalo:) Poprawiam tabelke bo dzis zaczynam 13 tydz:):) NICK.....TC/T.PORODU....PŁEĆ/IMIĘ..MIEJSCOWOŚĆ...WIEK. . IL. DZ Kiki2342.......12..30.07.........................Podkarp acie.....25.......0 Jogi11.........12..30.07..............................Śl ąsk..........23.......0 monika1987..11..30.07......................Śląsk/Małopol ska...21.......0 Kate87........10..01.08.............................śląs kie.........21.......0 natalka2384..12..02.08....Amelka/Michaś....Podkarpacie.. .24.......0 Majka15181..12..04.08.......Olivier/Marika....Glogów.... ...27.......0 3XMaMa.......11..04.08.......Amelia/Gabriel......Śląsk.. ....23...1+1(*) Maja136........9..05.08............................Szcze cin.......23.......0 NiLLi..........11..05.08.....Hubert/Weronika.....Ostrów. Wlkp...22..0 Iwoneczka...11..05.08..............................lubel skie......30.......0 GaGa_.........11..06.08..p.na.c/Szymon/?.........UK..... .....29.......1 lamajra.........9..11.08...............................W -wa.........26......0 Edusia83.......6..12.08..............................Mał opolska....25......0 nadiewa.......10..12.08.........Nadia/Erwin.......Radom. ......25......0 pikle............7..12.08..............................W arszawa....28.......0 koteczek19833.9..13.08........Paweł/Maja....świętoszów.. .25......1 dorocia1198..10...13.08...........Gabrysia???...Ostrów .Wlkp..23.....0 trójca.........9..13.08................................ śląskie.......27......2 Monika.........9..15..08 .Amelia/Aleksander.Inow rocław......22......0 Marzenie1508.10..15.08.....Julia,Maja?/...?...Warszawa.. ....30.....0 Asiaaa.........10..16.08...........Paweł/Zuza......Śląsk .........22......0 Agula125.......9..17.08..............................lub elskie......29.......0 d.o.r.o.t.k.a..9..17.08.........Małgosia?.........opolsk ie.......26.......1 chardonnay....?..17.08...........................Wielkop olska...24.......0 zuzana77......6..17.08..............................kuj. pom.......31......0 majka.84......4..18.08...............................Wro cław.....24.......0 *Olusia*0502..5..18.08................................Łó dź.........28.......0 galaxy.........6..19.08...........................podkar pacie.....21.......0 issima.........10..20.08..............................Po morze......26.......0 małaHPW.....9..21.08...............................Śląsk ............24.....2 Niagara78....3..22.08.............................Trójmi asto.....30.......0 aniuladoniula.6..24.08..............................Szto kholm.....26.......1 ruda2828.....8..24.08..............................Warsz awa.....26......0 palulka........9..23.08................................r adom.........21......0 uwemhe......6..28.08.................................gda nsk.................0 monika26sz..8...28.08..............................Koło .........26........0 kropelkaaaa.9..28.08...............................Franc ja.......26.......0 ania69x2.....7..29.08..................................Ł ódź.........26......1 Zelka_86.....7..03.09................................... Lublin.......22......0 Karola1988..9...?.08.................................Gda ńsk........20.......0 Klaudia.P....6...?.08..................................W rocław......21.......? mariolaaaa..6 ...?.09.....................................Ełk.........28.. ....0 malbertka...7....?.08.................................Wr ocław.....27...... Uwemhe trzymam kciuki za Ciebie i dzidzie daj znac co tam u was slychac:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anytram
cześć dziewczyny, możecie mi powiedziec jak oblicza się tygodnie ciąży? w zeszły poniedziałek byłam u gin i powiedział mi że jestem w 9tc, sygerując się tym w ten poniedziałek doliczyłam sobie tydzien i myślałam że jestem w 10tc,ale z kalendarza wynika że jest to 11tc, wiec jak to się oblicza? ost @ miałam 10listopada 08, termin porodu to 17.08.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****anytram🌻 wyzej nad twoja wypowiedzia masz link ktory wkleilam wejdz na niego i wszystko bedzie jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anytram
ten link nie chce się otworzyć, a tak w ógole, jak mogę się tu zalogować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sery pleśniowe to rozumiem, ryby wędzone też, ale mleku UHT? nie widzę powodu, żeby go nie pić ?!?! antyram - gratulacje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****anytram🌻 nie wiem dlaczego sie nie otwiera :( a zaczernic nik możesz zakładajac konto. na samej górze strony masz zakladke preferencje i tam to zrobisz - :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryby wędzone rozumiem (listerioza), ale serów pleśniowych z pasteryzowanego mleka i uszatego mleka ni hu hu. Jest jakieś uzasadnienie poza tym, że nie wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jak jest pasteryzowane to chyba dobrze... uht jest tylko metodą pasteryzacji w bardzo wysokiej temperaturze... jakbyśmy się miały przejmować, co jeść a czego nie, to koniec końców nic byśmy nie jadły... ja nie jem tylko serów pleśniowych i potraw wędzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mało tego, UHT to jużnie pasteryzacja, tylko sterylizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inaczej, zgodzę się, że w uszatym mleku za dużo wartości odżywczych to nie ma. By nie napisać, że w ogóle. Ale zaraz nie wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek, Ty nam z g... od razu nie wyjeżdżaj:) Chociaż zdanie mam identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikle z tymi wartościami odżywczymi się nie zgodzę. metoda UHT (Ultra High Temperature) jest jedną z lepszych metod utrwalania żywności. Krótkie ogrzewanie w wysokiej temperaturze pozwala zabic drobnoustroje, ale nie następuje szybka utrata wartości odżywczych. Dlatego mleko UHT można tak długo przechowywać. Metoda jest powszechnie stosowana do innych produktów, tylko że dla produktów nie płynnych nazywa się HTST (High Temperature Short Time). Jednak nauka w szkole się na coś przydaje :] tydzien temu pisałam z tego egzamin hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wannę i z powodzeniem się w niej kąpię. oczywiście nie w goracej wodzie i nie siedzę długo z tych powodów, które wymieniłas, ale nawet czytałam, że kąpiel krótka i w niezbyt gorącej wodzie pozwala się odprężyć i odstresować i bardziej pomaga niż może zaszkodzić. wszystko z umiarem :) poza tym kąpiele nie sa wskazane dla kobiet, którym często się infekcje przyplątuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli, nie kwestionuję metody UHT, tylko mleko UHT. Jeśli porównasz jego wartości ze świeżym, szala przechyla się na korzyść świeżego. Szlajałam się swego czasu po mleczarniach i innych laboratoriach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ależ wy szybko pisze3cie, szkoda że nie moge z wami posiedziec..obiad sam się nie zrobi, widze ze piszecie o zakazach w ciązy, moj gin powiedział mi jedynie o surowym mięcie, ze tego nie moge, poza tym zadnych przeciwwskazan, o serze przeczytałam w necie, mleko pije codziennie obowiązkowo, ser tez jedłam i rybe wędzoną a kąpiel biore codziennie bo mam wanne a nie prysznic, musze zaznaczyc ze to moja druga ciąza i pierwsze dziecko urodziłam 16 sierpnia :) teraz mam termin na 17 i wowczas nikt mnie przed niczym nie ostrzegł a mimo to wszystko było w porządku, dziecko urodziło się zdrowe czego i wam wszystkim życzę! p. dziekuje za gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jeszcze tylko jedno pytanie, co sądzicie o długich podrozach w pierwszym trymestrze? mogą być szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli to nie zazdroszcze tylu zajec... Ciezarowki powinny miec czas na poleniuchowanie i spanie przede wszystkim :) Ale przynajmniej bedziesz miec zaprawe do bycie mama :) Ja juz nie pamietam kiedy ostatnio porzadnie sie wyspalam. O podrozach duzo sie naczytalam bo czesto latamy do Polski. Nie ma przeciwskazan jesli ciaza przebiega prawidlowo. Oczywiscie wazne by miec ze soba ksiazeczke ubezpieczeniowa i najlepiej nie podrozowac samej w nieznane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, że wszystko co jest poddawane obróbce termicznej ma mniej wartości odżywczych, ale coś za coś. mleka od krowy za nic bym nie ruszyła :P hehe jeśli chodzi o podróże to nie mam pojęcia, ale ponoć najbezpieczniejszy jest II trymestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×