Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiszkapliszka

Kto dostał pieniądze z PZU za urodzenie dziecka?

Polecane posty

Gość kiszkapliszka

Jak to u nich wygląda, jakie są formalności i po jakim czasie wypłacają pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poszlam z deklaracja i aktem urodzenia dziecka i mi wypalcili na miejscu w kasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak urodziłam synka, to zakład pracy wypełnił mi polisę i z tą polisą oraz z aktem urodzenia dziecka poszłam do PZU, wypełnili jakieś tam papiery i po jakichś 3 tygodniach wpłacili mi pieniądze na konto. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba mieć
jakieś dodatkowe ubezpieczenie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja u siebie w firmie
zajmuje sie PZU jesli jestes ubezpieczona przez zaklad pracy to oni powinni Ci wszytko zalatwic tzn musisz przyniesc akt urodzenia, dowod i wypelnic wniosek i oni reszty dopelnia jesli sama sie ubezpueczasz to z aktem urodzenia i dowodem idz do placowki - tam Ci dadza wniosek do uzupelnienia i tyle jest 1 warunek uzuskania pieniedzy - musisz byc ubezpieczona od conajmniej 9 m-cy przed urodszeniem dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja u siebie w firmie
stawka wyplaty zalezy od polisy jaka masz zawarta z pzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiszkapliszka
dzięki za wszystkie odpowiedzi. Podlegam ubezpieczeniu grupowemu, z pracy, bez okresu karencji, więc chyba faktycznie oni powinni to załatwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli w pzu ubezpieczony jest ojciec dziecka a my nie jestesmy malzenstwem to mozna dostac pieniadze?? i do jakiego czasu po urodzeniu mozna sie o to starac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli jest na akcie urodzenia jako ojciec to dostanie bez wzgledu na to czy jestescie po slubie czy nie,warunek jednak ze w momencie urodzenia byl juz ubezpieczony a nie ze obudziliscie sie teraz bo on zaczol wlasnie skladki oplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie on juz jest 6 lat ubezpieczony w pzu a wlasnie a jesli on zaczol prace po urodzeniu dziecka w firmie w ktorej pracuje do dzisiaj(wczesniej tez pracowal ale w innych firmach) to mozemy dostac jeszcze pieniadze?? corka ma juz 15 miesiecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli byla ciaglosc w oplacaniu skladek w ubezpieczeniu grupowym to tak,mozna sie starac o pieniazdze z pzu nawet kilka lat po fakcie chyba ok 5,najlepiej jak sie wybierze to placowki oni sprawdza w kompie jak wygladalo jego ubezpieczenie 15m-cy temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha... to dziekuje bardzo:D nawet nie wiedzialam ze mozne jeszcze jakas dodatkowa kaske wyciagnac :D a na swieta w sam raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My oboje z mężem jesteśmy w zakładzie pracy ubezpieczeni i też się dowiadywaliśmy. Możemy pojechać do PZU osobiście i od razu pobrać pieniądze, albo załatwić to poprzez zakład pracy i otrzymać przelew na konto- także jest to chyba do wyboru, przynajmniej w naszym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiszkapliszka
Dajcie spokój, właśnie dopytałam w PZU, nie dośc, że muszę sama pofatygowac się do oddziału, to jeszcze złożyc tonę papierów (akt urodzenia wymieniono na końcu, bo potrzebne są jeszcze 4 inne formularze). Co za bzdura i biurokracja, przecież oni mają to wszystko w systemie, a ja chcąc załatwic kasę muszę ciągac maluszka po pzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikołajamama no chyba wypłacą wam z każdego ubezpieczenia osobno, pod warunkiem, że w obu przypadkach jest ta opcja w umowie. Skoro ktoś ma 2 ubezpieczenia każde w innej ubezpieczalni to też wypłacają osobno, no nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze jest wybor i to sie zaznacza we wniosku - czy sie chce przelew czy pieniadze odebrac w kasie czy przez przekaz pocztowy jesli 2 osoby (rodzice) sa ubezpieczeni to obydwoje dostaja kase (jesli ich polisa obejmuje urodzenie dziecka - ale to jest raczej standardowe) a dla mnie troche bez sensu jest podwujne placenie skladek - przez firmie i indywidualnie bo po co - wystarczy zwiekszyc sobie polise (jej warunki i skladke jesli sie chce miec wiecej wyplacane) ale sa 2 polisy na firme i indywidualnie (choc to jest conajmniej dziwne) to powinny byc 2 wyplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze jest kilka wnioskow bo jeden jest o formie wyplaty pieniedzy inny o fakcie urodzenia itp. ale jesli samemu sie to zalatwia to na miejscu w placowce pomagaja uzupelnic te wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli przez zaklad pracy to powinna to wypelnic osoba zajmujaca sie ubepieczeniem na podstawie aktu urodzenia i polisy i tylko podpis jest potrzebny jesli sami placicie skladki to trzeba pamietac aby zabrac ze soba wniosek aby zweryfikowal go pracownik pzu - bez tego tez nie przyjma zgloszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madz my bylismy zmuszeni do podwojenia skladek bo jedna mąż ma w pracy a te indywidualne potrzebne nam byly do kredytu.kazde z nich ma inny zakres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka 28
A ja się dowiadywałam i okazuje się, że kaski nie dostanę. Mam z pracy ubezpieczenie grupowe, ale obowiązuje mnie okres karencji, czyli do 3 miesięcy po podpisaniu umowy o pracę miałam czas podpisać polisę ale o tym fakcie mnie nikt z pracy nie poinformował i umowę podpisałam po pól roku od przyjęcia do pracy jak byłam w 1 miesiącu ciąży. Tak samo było ze śmiercią ojca, tutaj obowiążuje 6 miesięcy karencji a mi zabrakły 2 tyg. żeby dostać kasę po ojcu. Tak się po prostu zabezpieczają.Dobrze, że mąż dostanie kasę na dziecko i wciągnie mnie do swojej polisy bo u mnie w pracy się na tym nie znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! mam takie pytanko.. od wrzesnia 2008 r podlegam ubezpieczeniu grupowemu w pracy (we wrzesniu zaczeto odprowadzac mi składki), karencja wynosi 6 m-cy.. zaszłam w ciaże, temin mam na koniec kwietnia i stąd moje pytanie.. karencja skonczy sie w lutym, wiec zgodnie z tym jesli urodze pod koniec kwietnia powinnam dostac kase z pzu, prawda? i teraz drugi wątek.. jesli naleza mi się te pieniążki, w sytuacji kiedy mam umowe do dnia porodu, gdzie powinnam ubiegac sie o te pieniążki i jakie powinnam miec dokumenty? oprócz aktu urodzenia dziecka, czy dostane jakis swistek z zakładu pracy ze miałam odprowadzane skałdki za ten okres???? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwwwwwwggggggg
Mój mąż jest ubezpieczony w CU. Także od urodzenia dziecka, gdzie dostaje się 1 500 zł. co i gdzie trzeba złozyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakniejaktak
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warto ubezpieczyć się w warcie??? czy oni wypłacają pieniądze po urodzeniu dziecka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zossia28
hej jestem ubezpieczona grupowo w pracy w pzu, zlozylam juz dokumenty do wyplaty kasy, ale podalam nr konta bankowego, przy ktorym mam stary adres zameldowania, inny niz w dowodzie. Nie zaktualizowalam po prostu w banku. Czy dostane bez problemu przelew i ile sie na kase czeka? wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duży obwod
Ja mam ubezpieczenie grupowe w PZU, wniosek składałam przez osobę z działu finansowego w mojej firmie odpowiedzialnej za ubezpieczenia grupowe. Wypełniłam wniosek, a następnego dnia już dzwoniono do mnie że został on pozytywnie rozpatrzony. 2 dni później pieniądze były na knocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitax12
Ja rowniez dostałam , nie bylo z tym zadnego problemu. urodzilam 29.9.2012 i otrzymlam 1600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można to tez teraz załatwic
przez internet. trzeba mieć tylko nr polisy, skan dowodu osobistego i aktu urodzenia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×