Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
fermina30

Nowa.Zaczynam starania, kto ze mną?

Polecane posty

ja juz bede sie zegnac bo dzis zajetowski dzien mam dosyc.zycze wam milej reszty dnia. Folik ja poprawilam tabele, a ty jutro wskakujesz tu obok mnie. zrozumiano??????????????????????????????????? tylko zrob tego testa!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce 26
tu jest wszystko od poczatku ciazy,jakie oznaki itp co moze cie niepokoic w ciazy,czego oczekiwac w czasie badania,co robic gdy zachorujesz... przebieg porodu ciaza wysokiego ryzyka ciaza blizniacza ciecie cesarskie dieta w ciazy karmienie piersia ipt itd naprawde duze tego jest bardzo fajnie napisana z tego co wiem sa 3 tomy ,ksiazka ma ok 600 stron i kosztuje 60 zl. popatrz w ksegarniach polskich tez mieszkalam w Londynie przez 4 lata :) ale ksiazka byla kupiona w polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nitaanita
Składniki na około 12 - 15 drożdżówek: - SA PYCHA!!!! 75 g margaryny lub masła 250 ml mleka 25 g świeżych drożdży (lub o połowę mniej suszonych) szczypta soli 70 g cukru 50 dag mąki pszennej Ponadto: dżem lub inne nadzienie jajko do posmarowania, roztrzepane Tłuszcz roztopić, dodać mleko, podgrzać do letniej temperatury (nie może być gorące!). Dodać drożdże, rozpuścić. Dodać pozostałe składniki, wyrobić ciasto, aż będzie gładkie (ja wyrabianie i wyrastanie pozostawiłam maszynie do chleba). Odłożyć przykryte w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (1 - 1,5 h). Po wyrośnięciu dokładnie wyrobić, by usunąć pęcherzyki powietrza (ciasto w przekroju powinno być gładkie). Rozwałkować na placek o wymiarach około 30 x 50 cm.Posmarować ciasto nadzieniem, zwinąć w roladę, którą pokroić na kawałki o grubości 2 - 3 cm. Ułożyć je na blaszce w sporych odstępach. Trzonkiem noża, drewnianą łyżką, itp. nacisnąć wzdłuż środka każdego kawałka, aby jego boki uniosły się do góry. Odstawić do wyrośnięcia, ale nie na długo, około 10 - 15 minut. Kiedy lekko podrosną, posmarować roztrzepanym jajkiem. piec ok 10 min w temp 210 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o prosze,kolejna forumowiczka z Londynu:D:D:D fajniutko,a w ktorej czesci mieszkasz??? chyba poprosze kolezanke zeby mi kupila w polsce ta ksiazke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce 26
ja juz wrocilam do polski,zaczynam swoj maly interesik :) a mieszkalam na Romford 6 strefa Londynu kojazysz? a ty gdzie dokladnie jestes? ja jak zajde w ciaze to napewno kupie sobie kolejne tomy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam na wood greenie;) tak kojarze:) mam takie same plany.otworzyc cos w polsce,ale kiedy to bedzie?az mi sie ryczec chce bo szczerze mowiac narazie na nic dobrego sie nie zapowiada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce 26
a to tez wiem gdzie jestes :) ja mialam ciezki rok i postanowilam wrocic i zaczac wszystko od nowa... nie jest lekko,ale jakos sie uklada zobaczymy co dalej w tym roku jeszcze sie relaxuje,bo remont lokalu skonczony,sprawy z dostawcami tez teraz tylko czekam na rozne papierki,decyzje itp. tylko nie wiem jak to wszystko bedzie ,bo mam sie wprowadzic do mojego kochanego a on mieszka 80 km od mojego miejsca,chyba mama bedzie pilnowala interesu no i cos on ostatnio wspomina o weselu i to w sierpniu,wrzesniu (nie jestesmy zareczeni jeszcze hehehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze napisz mi jak wygladal Twoj powrot do kraju??? ja sobie poki co nie moge tego wyobrazic.too znaczy wiesz,czlowiek sie szybko przyzwyczaja i teraz jakos nie widze zebym miala wrocic.wiem ze to dziwne.sama nie najlepiej sie z tym czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce 26
to nie byla latwa decyzja,spedzilam 4 lata w Londynie i jeszcze przed tym bylam w niemczech 3 lata,ale wiedzialam ze tam w londynie to nie jest moje miejsce,owszem mialam znajomych,prace itp ale to nie bylo TO ,nie wyobrazalam sobie,ze moge tam wychowywac swoje dzieci nie majac kontaktu z rodzina itp,a poza tym chcialam cos swojego,jakas stabilizacje,pracowac ciezko,ale sama dla siebie dla mojej rodziny.teraz wiem,ze zyje.. jak masz ochote poklikac to podaj numer gg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo chetnie pogadam;) niestety jestem w pracy i nie pamietam gg teraz,ale napisze ci jak bede wieczorkiem w domu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a reszta dziewczyn to gdzie przepraszam bardzo sie podziewa??? Fermina upieklas juz te pierniczki??? pewnie sie teraz zajada w kacie hihihi:) i dlatego gadac nie chce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce 26
super,tylko nie obiecuje czy dzis sie odezwe,bo moje kochanie dzis bedzie u mnie az do niedzieli,a pozniej sama wiesz jak to jest do swiat.. wigilie spedzamy u moich rodzicow, 1 dzien u jego a w 2 wyjezdzamy :) :) :) ale obiecuje,ze jak tylko znajde chwilke to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, pierniki upieczone, teraz obiad dla M:)Ja wszelkie ksiazki i gazety o ciązy to wyłacznie będąć w ciązy. Teraz to jak ptzypdkiem trafie w Tv na program o dzoeciach dla mlodych mam, to mnie to denerwuje.. i przypomina, że to program nie dla mnie..jeszcze nie.. U mnie mgła, nic nie wiedac za oknem..ale luie takie dni przedswiateczn, tylko ja w domu, tak powoli wszytsko, radio w tel z piosenkami swiatecznymi, taki nastrój ..czekanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce 26
chyba ide na mala drzemke,bo usiedziec nie moge,a nic dzis nie robilam..to chyba ta pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferminko,az ci zazdroszcze;) ale ja juz swoje odleniuchowalam wiec musze sie zabierac za prace. na szczescie niedziela wolna wiec na zakupki jedziemy.we wtorek za to czeka mnie gotowanie i pieczenie;) no,moze w poniedzialek tez:) musze to sobie kakos zorganizowac. koncze za jakas godzinke mam nadzieje,juz nie moge sie doczekac do wieczora,hahaha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz uciekam i musze jechac po siostrzenca do szkoly a byl chory na szkarlatyne i sie boje ze sie zaraze.... ale chyba to choroba dzieci co.... znacie sie troche.... ale nie mam wyjscia musze go dzis odebrac ze szkoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninaanita
przyznam sie Wam ze badzo zazdroszcze tych brzuszków kobietom które sa w ciaży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina203030
Wy tak nie macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok skoro nikogo nie ma w takim razie ide wstawic pranie,sprzątne pokoj,wezmę kąpiel i wrócę do was;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce 26
dzien dobry wszystkim :) jaki szary dzien,a tak dobrze mi sie spalo w ramionach mojego M zaraz czas na sniadanko i uciekam na 10 do fryzjera :) milego dnia dziewczyny buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Jestem nowa na kafe. Chciałabym się do Was przyłączyć, bo w końcu w kupie raźniej ;) Zaczynamy starania z mężem i potrzebuję wsparcia, bo ciąglę mam schizy,że coś pójdzie nie tak... Mam PCOS, nieregularne cykle i te sprawy, ech... Teraz po roku odstawiam anty i do dzieła!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce 26
hej M_M ja do najstarszych tu nie naleze,ale witam Cie bardzo serdecznie :) a wiec od kiedy zaczynacie starania? macie juz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Nie mamy jeszcze dzieci, ale od początku naszego związku bardzo chcieliśmy. znamy się już prawie 10 lat(byliśmy sąsiadami!;)) Od pół roku jesteśmy małżeństwem. Staramy się w zasadzie od teraz bo właśnie kończę stosować plastry antykoncepcyjne... Dodam że mam 23 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nitaanita
Cześć :) ciesze się bardzo ze nas jest coraz wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce 26
A wiec trzymamy kciuki :) napewno bedzie dobrze,a jak bedziesz miala dola to tu napewno znajdziesz pocieszenie. Ok ja zmykam na sniadanko,jeszcze wpadne na chwilke przed wyjsciem z domu :) trzeba sobie humor poprawic fryzjerem, jutro jedziemy z moim M na zakupy swiateczne dla 2 rodzin !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nitaanita
jak dlugo stosowałaś plastry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz juz prawie rok mija. Wcześniej miałam jakieś serie z Yasminem, Cilestem, Mercilonem. Bo ja tak z tymi hormonami zaczynam jak mi się całkiem cykle rozregulowywały. Kilka miesięcy pigułki, po odstawieniu kilka cykli regularnie, potem mniej, a na końcu stale i gin zawsze coś nowego wymyslał;) Męczę się tak od początku, od kiedy skończyłam 15 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×