Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość basia4379

jak sie czujecie w 3 trymestrze ciąży?

Polecane posty

Gość basia4379

Cześć wszystkim ciężarówkom.Jestem w 30tc chciałabym sie dowiedzieć jakie macie dolegliwości w ostatnich tyg ciąży jak sie czujecie.Mnie ostatnio strasznie bolą plecy,szybko sie męcze... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie już też 8 miesiąc. Ogólnie czuję się dobrze tylko też szybciej się męczę. Ostatnio mam częste skurcze mięśni w nogach, ale na to magnez biorę. Plecy mi bardzo dokuczały do całkiem niedawna, zwłaszcza odcinek krzyżowy, ale zaczęłam wykonywać ćwiczenia zalecone przez neurologa i przeszło- teraz już bolą tylko przy dłuższym chodzeniu albo staniu. Ogólnie najbardziej mnie irytuje to, że nie mogę się gdzieniegdzie zmieścić i ciężko buty wiązać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia4379
no z tymi butami to też mam problem he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 37 tydzieńńńńńńńńń
ja dużo odpoczywam, w domu co mam zrobić to zrobię w międzyczasie odpoczywam bo boli kość łonowa troszkę. wiązanie butów dobrze mi idzie bo wiążę stopień dwa wyżej czyli na schodach troszkę muszę się rozkraczyć :) przy tym.czasem zgaga wieczorna.ogólnie dobrze znoszę ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczka5
a co na ból kręgosłupa? w nocy nie śpie a w dzień ledwo chodze tak mnie boli!!może znacie jakieś ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleaa
35 t. - czuję się jak niepełnosprawna, mam problemy z wstawaniem, wiązaniem butów, nie mogę jeść, bo żołądek mi się "zmniejszył", co chwilę mi się odbija, męczy zgaga, czuję sie brzydka, nieatrakcyjna, brakuje mi seksu i już nie mogę się doczekać, kiedy zrzucę z siebie te ohydne spodnie ciążowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOOONIA28
Ja jestem w 35 tygodniu ciazy i ogolnie nie narzekam, wiadomo bardziej sie mecze przy schylaniu czy wchodzeniu po schodach ale zadnych boli kregoslupa,czy innych niedogodnosci. Zgage mialam przez pare dni ale pije teraz codziennie przed zasnieciem herbate mietowa i pomaga ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia4379
do kateriny -a w którym jesteś tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomimo, że jestem już 6 dni po terminie, to czuję się świetnie, dokucza mi tylko ból kości ogonowej, przy siedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczka5 ja dostałam kilka instrukcji od mojej pani neurolog co do ćwiczeń na kręgosłup. Jedno z nich zadziałało rewelacyjnie. Do drążka treningowego ( takiego na drzwiach) lub do jakiejś szafy przywiązałam 2 apaszki robiąc na końcu każdej pętlę, aby można było w nią włożyć dłoń. Wkładam obie ręce i wieszam się całym ciężarem na tych chustkach. Wiszę kilka minut i robię przerwę. To chyba jedyne ćwiczenie, które aż tak rozciąga kręgosłup i przynosi natychmiastową ulgę:) Ja już od dawna ćwiczę tak i na inne sposoby i w tej chwili nie mam problemu z bólem kręgosłupa na codzień, chyba że długo stoję albo chodzę ,ale wtedy tak sobie powiszę i jest ok. Żaden masaż ani wygrzewanie tak mi nie pomogło jak to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żle napisałam, że całym ciężarem, oczywiście trochę na nogach się trzeba podpierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 36 tc i czuję się dobrze, choc trochę ociężaale. Tak jak innym mam trudności z wstawaniem z łóżka, zawiązyaniem butów, czy też zakładaniem skarpetek. Szybko się męczę i czasem nie mgę złapać oddechu. Proste czynności stały się nie lada wyzwaniem. Czuję ogromne zniecierpliwienie i czekam na rozwiązanie:) Moja córcia jest całkiem duża, przez co czasem mnie \"tam\" zakłuje, no i ta boląca kość łonowa... Poza tym chciałabym już być znowu lekka i chuda. Pójść do kosmetyczki (trochę mi się cera zniszczyła), na aerobik... d kilku tyg siedzę prawie cały czas w domu i leżę, b groził mi przedwczesny poród. Zresztą teraz i ta boję się gdzieś wyjść, żeby \"to\" się w niespodziewanym momencie nie zaczęło:) No i tak jak większość mam czuję strach i lęk- pierwszy poród:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 39 tyg ..u mnie -wieczne zasapanie :( dyszę jak lokomotywa ..no ale ja przytyłam 20 kg (swoja drogą taka waga na końcówce też daje się we znaki, jest ci ciasno i niewygodnie, już nie mówiąc o tym że co się nie spojrzę w lustro to sobie myślę ..." ale jestem wielka i brzydka" :D ), podobno raz na jakiś czas pochrapuję ..ale czego nie widać (móc usłyszeć) sercu nie żal :) Po 37 tyg zniecierpliwienie i rozdrażnienie "Synuś wychodzisz i to już!"- brak odzewu. Boli kość łonowa, krocze ..ojj boli Ciężkie noce, na wznak nie można, ale zanim przerzucisz się z boku na drugi bok to zawsze coś cię zaboli :( Dziecko jak się rozkręci to też daje w kość..zwłaszcza łonową -jak sobie siedzi wygodnie głęboko w kanale jak u mnie :( za dużo sobie nie pochodzisz ...brzuch ciągnie w dół tyle u mnie z tych "gorszych" stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny Jestem w 37 Tc i mam cukrzycę ciążowa. Do tego czuję się kiepsko. Ryczę dość często. Boli mnie kręgosłup od odcinka piersiowej w dół z lewej strony bo często leżę na lewym boku w nocy no i biodra. Na szczęście 27 mam termin cesarki bo moja coreczka nie ma ochoty i w zasadzie już miejsca na obrocenie się. Mam dość mocne migreny i przypadłość piesków w uszach coraz silniejszy. Nie czuję się atrakcyjna i dlatego czuję się lekko depresyjnie. Odliczam dni aż mała się urodzi chociaż przyznam się że obawiam się tego co mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×