Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaMani

Szukam przepisu na BożoNarodzeniowe ciasteczka

Polecane posty

Takie zeby można je bylo wycinać foremkami a potem dekorowac lukrem itd. Żeby nadawaly się dla dzieci na imprezke mikolajową i mialy ten specyficzny posmak świat. No i zeby byly tak latwe do zrobienia cobym ich nie zepsuła :D:D:D Bardzo prosze o jakieś przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i tu Ciebie znalazłam :D:D:D:D:D Ja mam masę przepisów na ciasteczka bo co drugi dzień mój urwis chce piec :) Jutro Tobie podam przepisy :D I koniecznie pochwale się fajnym przepisem na pierniczki-szybkie i jakie fajne w smaku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o princpolo pierniczki koniecznie :) tak uwielbiam piec ciasta i ciastka ale na codzien nie ma kto tego jesc :( za to teraz na siwieta bedzie duzo rodzinki to wszystko sie zje :) ogladam namietnie te programy "na słodko" na kuchni tv ale zanim sobie zapisze skladniki to juz przepis znika :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fijoł
Podaję przepis znaleziony w internecie, w zeszłym roku robiłam wg niego pierniczki, były pyszne:) Pierniczki miękkie – wypróbowane !!! 50dkg maki (ale trzeba duzo więcej) 30 dkg miodu (dałam 27 dkg sztucznego i dwie pełne łyżeczki naturalnego) 10 dkg cukru pudru (dałam 9 dkg) 12 dkg masła 2 dkg tłuszczu do formy 1 jajko 1 dkg sody oczyszczonej (tj. ok. 2 łyżeczek) 4 paczki przypraw korzennych różne różności do ozdabiania (orzechy, migdały, polewy) dodatkowe jajko do przylepiania różności Wszystko się miesza ( miód po podgrzaniu) i wyrabia aż ciasto będzie jednolite w przekroju. Ew. można podsypać mąką, jeśli będzie zbyt wilgotne. Wałkować nie za cienko, wykrawać. Jeśli chcemy dekor, smarujemy pierniczki jajem, naklejamy perełki, orzechy itd. Piec ok. 8-10 min w 180 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój sprawdzony przepis. Nie do zepsucia :-D -350g mąki - kostka masła - 1 jajo - łyżeczka sody oczyszczonej - łyżeczka przyprawy korzennej do pierników - skórka pomarańczowa (najlepiej kandyzowana) - orzechy włoskie (garść lub dwie) - szklanka cukru - 2/5 szklanki wody - aromat migdałowy - płatki migdałowe lub inne dekoracje Masło roztapiamy i studzimy. Mieszamy z przesianą mąką. Wbijamy jajko, dodajemy przyprawę do pierników, sodę (najlepiej rozpuszczoną w łyżce wody), drobno posiekaną skórkę z pomarańczy (kopiasta łyżeczka lub dwie) i zmielone orzechy (ja tłukę je w moździeżu, wychodzą sproszkowane). Ciasto zagniatamy, rozwałkowujemy do grubości około pół centymetra i wycinamy ciasteczka. Pieczemy (najlepiej na papierze do pieczenia ) przez 15 minut w temperaturze około 200 stopni. Gdy ciasteczka wystygną robimy lukier. Szklankę cukru mieszamy z wodą i zagotowujemy. Powinien sie gotować 3, góra 4 minuty. Następnie odstawiamy z gazu, dodajemy kilka kropli aromatu migdałowego (4-5) i ucieramy lukier pałką, aż zrobi się białawy. Nie za długo, żeby nie zgęstniał za bardzo. Lukier nakładamy pedzelkiem na ciasteczka i posypujemy przygotowanymi dekoracjami. Gdyby zaczął szybko gęstnieć, można go troszkę podgrzewać energicznie mieszając. Z tej ilości wychodzi około 45 - 50 ciastek. Najlepiej przechowywać je w metalowym pudełku. Najsmaczniejsze są po upływie 4-5 dni. Robimy je razem z córką. Super zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijoł- ty się z tymi przyprawami korzennymi nie walnęłaś??? Na pewno powinno być 4 paczki??? Ciacha nie będą cierpkie/gorzkie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIERNICZKI(te będą miały fajny posmak miodu) 75 g margaryny 250 g miodu 125 cukru 1 op.przyprawy do piernika 500 g mąki 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 jajko W rondelku stopić margarynę,miód i cukier.Przestudzoną masę wlać do miski.Mąkę z proszkiem do pieczenia oraz przyprawę do pierników wraz z jajkiem dodać do masy miodowej.Zagnieść ciasto i pozostawić pod przykryciem 1-2 godziny.Rozwałkować na 0,5 cm (takie są najlepsze :D)I wycinać pierniczki.Piec 15-20 minut w temperaturze do 200stopni Moje małe spostrzeżenia :D -Jeśli chcecie mieć bardziej ciemne pierniczki to możecie śmiało dać trochę kakao -Nie zawsze odczekiwałam te 1-2 godziny i szczerze jakoś nie zauważyłam różnicy smakowych.Owszem lpeiej jest wałkować i wykrawać jak się odczeka ale wtedy ew.można podsypać mąką. -Najlepiej jak ta masa miodowa jest letniawa bo jak będzie zimna całkowicie to cholernie cięzko jest połączyć z mąką. -Mi pieczenie zajmuje 10-12 minut i są złotawego koloru -Nie obawiajcie się że pierniki będa za słodkie! Mimo że mają sporo cukru i miodu to wszystko jest ok -Jeśli chcecie by były z posmakiem orzechowym to możecie zmniejszyć mąką i dodać mielone orzechy.Ja wtedy daje 400 g mąki i 100 g oprzechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i te pierniczki tuż po upieczeni są miękkie a potem szybko robią się twarde.Dlatego też wkładamy je do szczelnego pojemnika i po 2 tygodniach robią się mięciutki :D I tak właśnie ma być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIASTECZKO Z ORZECHAMI 200 g orzechów laskowych 2 jaja 150 g cukru 150 g mąki orzechy uprażyć na patelni (tak będą smaczniejsze ale stale mieszajcie bo mogą się przypalać.To nie zajmie wam więcej jak 3-4 minuty).Jeszce gorące wyłóżcie i trzyjcie by zeszła skórka-ona będzie łatwo schodziła. Jaja utrzeć z cukrem,dodac mąkę i orzechy wymieszać.Przełożyć ciasto do keksówki i piec w temp 150stopni przez ok 50 minut.Jeszcze gorące ciasto wyjąć z formy i owinąc wilgotną ściereczką.Jak ciasto ostygnie pokroić ,położyć na blachę z pergaminem i pieczemy raz jeszcze przez 3-4minuty w temp 225 Dobra później podam więcej bo tylko te pamiętam z głowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia Zuzia
Princpolo- fajny przepis na pierniki, mam ochotę go wypróbować:) Powiedz mi, proszę- te 250ml miodu- to ile łyżek? Bo mam taki miód scukrzony, prawdziwy prosto od pszczół i nie wiem, jak go mierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babcia Zuzi wsać słoik z miodem do baniaka nalej wody i podgrzewaj aż miód sie rozpuści tyklo nie gotuj bo straci swoje właściwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasteczka cynamonowe lub imbirowe 200g maki pszennej, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, 200g cukru pudru,półłyzeczkiproszku do pieczenia, 3 jajka, 1 lyżeczka cynamonu lub imbiru Ucieramy jaja z cukrem na pulchną masę. przesiewamy oie maki, mieszamy z proszkiem do pieczenia oraz cynamonem lub imbirem i cały czas ucierając , dodajemy do masy. Otrzymujemu dość rzadkie ciasto. Na blachę wysmarowana tłuszczem nakladamy łyżką porcje ciasta, które rozlewa się w okrągłe ciasteczkai pieczemy 7-10 min.w tem.160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TUś
Princpolo ten przepis na pierniczki z miodem jest fantastyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o przepis na takie
zwykłe jasne ciastka waniliowe albo maślane :-)najlepiej łatwe do zrobienia, bo piec nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×