Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

słoneczniki00

Nagroda dla zwolennika kary śmierci

Polecane posty

Nagroda dla zwolennika kary śmierci dla nieletnich i upośledzonych - Przyszły laureat nagrody im. Włodkowica akceptuje np. stosowane w Guantanamo tortury, jest przeciwnikiem ograniczania prawa Amerykanów do posiadania broni, a w 2002 r. głosował przeciw uznaniu za naruszenie konstytucji stosowania kary śmierci wobec osób upośledzonych psychicznie i nieletnich. Jest przeciwnikiem aborcji i zwolennikiem penalizacji stosunków homoseksualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
to lepiej by sie dzialo... A tak totalny liberalizm :O Bo czymze rozni sie zabojca 15 letni od 40 letniego? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiekiem? doświadczeniem życiowym? odpowiedzialnością? długością życia, które ma przed sobą? młody charakter można jeszcze jakoś ukształtować, a starego się już nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Karol z Familiady
Fajnie, że jest przeciwko aborcji. Ale z pochwałami dla tortur faktycznie przesadził. :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mel Gipson
Ale ofiara 15-letniego i 40 -letniego zabójcy to niestety TRUP. Tu i tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
ciekawe czy mowilabys tak dalej jakby taki 15letni gowniarz zamordowal z zimna krwia kogos Ci bliskiego :) A w wiecieniu nikogo sie nie uksztaltuje w tym wlasciwym kierunku :O I za nasze pieniadze... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
wiecieniu=więzieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby u nas byl taki czlowiek --> ale morderca tez ma jakieś bliskie osoby, i jego zycie "waży" tyle samo co zycie ofiary i nie mamy prawa go zabierać z zemsty - zwanej często po naszemu sprawiedliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
Tym bardziej skoro jego zycie "wazy" tyle samo co zycie ofiary - to skoro on zabral tej ofierze to zycie, to niech by sie nie spodziewal niczego innego, a zabrania jego wlasnego zycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
moze powinny wrocic :P Moze nie balabys sie wtedy chodzic po parku w nocy czy puszczac swoje dzieci, by sie bawily z innymi na podworku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewien zdun
Nic nie jest wieczne. Skoro minęły - to mogą i wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
Ty Twierdzisz, ze zarodek jest dzieckiem. Ja tak nie uwzam ;) Poza tym akurat jestem przeciwniczka aborcji jako formy antykoncepcji ;) Zreszta czlowiek, o ktorym tu mowa tez, wiec akurat nietrafiony argument :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aborcji nie dokonuje się w pierwszych dniach ciąży tylko w drugim jej miesiącu, do trzeciego najpóźniej (a w niektórych krajach i dalej) - więc nie jest to już zaden zarodek a człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
Dopuszczam kilka mozliwosci aborcji: - gdy zycie i zdrowie dziecka jest zagrozone - gdy zycie matki jest zagronone - gdy dziecko jest wynikiem gwaltu (wtedy nawet nie ma mowy o aborcji...) Mysle, ze tematyka aborcji nie ma nic wspolnego z tym tematem. Wiele jest topikow na temat aborcji, mozesz sobie pojsc tam i podyskutowac. Ten topik jest o konkretnym czlowieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sam poruszyłeś temat morderców, a ja nie widze różnicy etycznej w zabiciu drugiego człowieka dorosłego, a zabicie niewinnego dziecka, które poczeło się nie ze swojej "winy" w nieodpowiednim czasie i jest niewygodne dla rodziców; za to drugie morderstwo dałabym jeszcze większą karę - gdyby była sprawiedliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak można być za karą śmierci i jednocześnie przeciw aborcji??? Czyż to nie jest moralny dualizm???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
słoneczniki00 ---> Po pierwsze to jestem kobieta :) A po drugie poruszylam temat morderstwa, bo czlowiek o ktorym mowa jest pogromca takich degeneratow, nie? Natom,iast jest przeciwnikiem aborcji. I jakbys nie doczytala - jestem przeciwna aborcji tylko dlatego, ze rodzice wpadli i dziecko popsulo im plany zyciowe... W ogole to przeciez nie kazdo morderstwo jest karane smiercia. Sa okolicznosci lagodzace, zbrodnia w afekcie i takie tam... Mi chodzilo o to, ze za takie same przewinienia powienien odpowiadac tak samo parunastoletni gowniarz jak i chwiejacy sie dziadek z hospicjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
Pan_Kracy ---> Jak widac mozna :) Czy mi sie zdaje, czy Wy tu z Ciazy i Macierzynstwa przywedrowaliscie? Bo tam sie kazdy temat na aborcje schodzi ;) Matka, ktora chce usunac swoje dziecko (juz nie wnikajac w aspekty moralne aborcji - o ile tak umiecie) - nie zagraza mojej rodzinie. A pospolity bantyta - potencjalnie tak. Wiec jest roznica, nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, ale nie mów, że karą za śmierć powinna być śmierć bo sama mówisz o okolicznościach łagodzących i działaniu w afekcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
nigdzie nie napisalam, ze kazde zabojstwo powinno byc karane w ten sposob :) Poza tym uwazam, ze niekoniecznie trzeba zabic, by zostac tak ukaranym. Sa inne zbronie - czesto o wiele gorsze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale może wybieraniem kar zająłby się wymiar sprawiedliwości a nie społeczne debaty i roztrząsania polityczne? a ja i tak mimo wszystko jestem przeciwna karze śmierci i nie podoba mi się, że takie osoby dostają nagrody i to od rzecznika praw obywatelskich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że dla zbrodniarza, który potrafi zabić z zimną krwią, a już w szczególności dla recydywisty - kara śmierci. słoneczniki - reprezentujesz typowy idealizm "z głową w chmurach", piszesz farmazony o tym, że morderca też ma rodzinę i jego życie jest tyle samo warte. weź pod uwagę, że nie mówimy o ludziach, którzy spowodowali śmierć nieumyślnie, ale o zwyrodniałych sukinsynach, bo tylko tacy są skazywani na karę śmierci. więc weź wreszcie uruchom wyobraźnię i pomyśl, że taki osobnik być może (dla przykładu) napadł kilkunastoletnią dziewczynę, zaciągnął do lasu, brutalnie ją zgwałcił, pociął nożem, a następnie udusił i zakopał jej ciało w tym lesie. i nie piernicz głupot, że jego życie jest tyle samo warte, co życie tej dziewczyny, bo życie takich kreatur jest niewarte tego, aby zajmowali miejsce na naszym świecie i oddychali naszym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oglądał ktoś z was "zieloną milę" - choć to tylko film, to powszechnie wiadomo, że zdarzają się wyroki niesłuszne i nie pieprzcie, że gdyby wprowadzono karę smierci to nie korciłoby ludzi do szybkiego ferowania wyroków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słoneczniki - a co to znaczy "korciło" ludzi? my mówimy o instytucjonalnym prawie chyba, to czy kogoś do czegoś "korci", czy nie, nie ma znaczenia. prawo musi być tak skonstruowane, aby wyrok kary śmierci zapadał wtedy, gdy nie ma wątpliwości co do winy oskarżonego. w dzisiejszych czasach są już takie metody śledcze, analizy DNA i cała reszta, że naprawdę możliwość pomyłki nie jest już taka, jak lata temu. argument o możliwości pomyłki mnie nie przekonuje, tak jak nie przekonują mnie żadne przykłady pomyłek, wzięte sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy wiele dzisiejszych metod badawczych jeszcze nie istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdarzaja sie wyroki
niesluszne... Ale raczej nikt nie zaplacze za recydywista, nawet jak zostanie ostatecznie skazany na ta kare smierci za zbrodnie, ktorej akurat nie popelnil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiście jestem zdania, że tylko recydywiści powinni dostawać karę śmierci. pierwsza zbrodnia - może pomyłka, może zaćmienie umysłu, może jeszcze jest szansa na resocjalizację. druga, trzecia - czapa. jest taki stare chińskie przysłowie, bardzo mądre - "jeśli ktoś coś zrobił raz, może tego nie zrobić nigdy więcej. jeśli ktoś zrobił coś dwa razy, na pewno zrobi i trzeci."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×