Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

słoneczniki00

jaka jest różnica między zemstą a sprawiedliwością???

Polecane posty

Gość sprawiedliwosc to chlodna
i obiektywna ocena kogos z boku (kogo to nie dotyczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwosc to chlodna
Po to pewni ludzie sie szkolili, by takiej oceny moc dokonywac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekhmekhm
a co to sprawiedliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mówię tu o prawie - bo prawo też jest przez nas wymyślone. tak jak kiedyś prawo Hammurabiego. a sprawiedliwość sprawiedliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwosc to chlodna
Skoro nie ufasz osobom, ktore sa od wymierzania sprawiedliwosci, to czemu ufasz np lekarzom, ktorzy sa od leczenia? Bo chyba korzystasz ze sluzby zdrowia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekhmekhm
tak jak normalność normalnością pojęcie względne i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zemsta to subiektywne
wymierzenie sprawiedliwości. Ufaj, ufaj niedouczonym lekarzom to szybko pożegnasz ten świat. Jeżeli 2 na 3 lekarzy potwierdza diagnozę - możesz im zaufać w ograniczonym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu nie chodzi o zaufanie do wymiaru sprawiedliwości tylko o granicę między sprawiedliwością a zemstą? czy skazanie kogoś na długie więzienie nie jest swojego rodzaju zemstą? dla mnie sprawiedliwością byłoby naprawienie szkody (tej którą się da), a jak się nie da to odpracowanie tego; choćby w kamieniołomach, czy przy budowie dróg... a siedzenie w więzieniu za pieniądze podatników i oglądanie TV nie jest sprawiedliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
czlowiek, ktorego zbrodnia osobiscie nie dotknela nie szuka zemsty ;) A wcarajac do lekarzy... Tak jak i do lekarzy mozna isc kilku tak i skazaniec moze sie odwolywac i jego sprawa rozpatrywana jest przez kilka sadow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby u nas byl taki czlowiek
i tez jestem przeciwna wsadzaniu skazancow na dlugoletnie odsiadki. Nie za moje pieniadze ! :P ale wysylanie ich na przymusowe roboty jest niezgodne z konstytuicja w naszym kraju, czy jakos tak :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, no łatwo powiedzieć, wyślemy skazańców do robót publicznych. gdyby nie było w Polsce bezrobocia, to proszę bardzo, ale weźcie pod uwagę, że dopóki praca jest potrzebna zwykłym ludziom, aby mogli zarobić na chleb - dotąd raczej nie będzie wskazane, aby miejsca pracy zajmowali skazańcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może czas zmienić nico konstytucję, żeby była bardzie sprawiedliwa? w niejednym kraju więźniowie pracują na swoje utrzymanie więc czemu nie u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano czas zmienic
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka jest różnica między zemstą, a sprawiedliwością? taka, że sprawiedliwość służy dobru ogólnemu i poszczególnych jednostek, a zemsta niczemu nie służy, nie wnosi nic dobrego, poza czyjąś chwilową satysfakcją. jeśli odnosimy to do kar za przestępstwa - sprawiedliwość ma działać tak, aby chronić resztę społeczeństwa przed niebezpiecznymi jednostkami. do tego służy ich izolacja, a w pewnych krajach również całkowita likwidacja. natomiast zemstą byłoby skazywanie ich na jakieś cierpienia, które nikomu nic sensownego tak naprawdę nie przyniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zemsta też może wypływac z pragnienia dobra wspólnego - on zabił mi kogoś bliskiego więc ja odpłacę mu tym samym, żeby nikt już przez niego nie cierpiał z powodu straty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli kierujesz się bezpieczeństwem innych ludzi, a nie odwetem na mordercy, to nie jest to zemsta, bo docelowo myślisz o innych, a nie o samym mordercy. więc zdecyduj się - albo chodzi Ci o to, żeby mu "odpłacić", albo o to, aby nikomu więcej nic się nie stało, bo to duża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×