Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zazuziza

jakie pieczecie ciasta na święta?

Polecane posty

Ostatnio w poniedziałek piekłam ten makowiec i wyszedł mi ,tylko dłużej musiałam piec bo był surowy w środku jeszcze po 30 minutach .Piekłam ok 40-45 minut .Piekłam go już kilkukrotnie ,tylko czas pieczenia na stówę dłuższy bo zawsze dłużej piekłam ,no chyba ,że mój piekarnik jakąś manianę odwala ;) http://www.wielkiezarcie.com/recipe21858.html Na roladę makową używam przepisu na ciasto drożdżowe ,który wykorzystuję do innych wypieków,ale rzadko piekę makowiec na drożdżowym spodzie .U mnie mąż preferuje raczej kruche bądź półkruche spody do makowca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto Tiramisu . Ciasto: 6 jaj 1 szkl.cukru 1 i 1/2 szkl.mąki tortowej 1 łyżeczka proszku do piecznie 3 łyżki oleju Białka ubić na sztywno ,dodać cukier i żółtka -zmiksować .Później ,ąkę z proszkiem do pieczenia ,olej i wymieszać łyżką .Przełożyc do blaszki wysmarowanej i piec 30-35 minut w 180st. Masa: 1 litr śmietany kremówki 2 serki waniliowe 400g Mleczna dolina z Biedronki 6 łyżeczek żelatyny 2 cukry waniliowe 5 łyżek cukru pudru Śmietanę ubić na sztywno ,dodać cukier puder i cukry waniliowe ,serek waniliowy -wymieszać . Żelatynę w 1/2 szklanki gorącej wody ,przestudzić i chłodną wlać do masy -wymieszać . Dodatki : 1 paczka biszkoptów do Tiramisu 3 łyżki rozpuszczalnej kawy -Kilka kropel olejku migdałowego Kawę zaparzyć w 1,2 litra wrzątku ,ostudzić .Do zimnej kawy dodać olejek migdałowy -wymieszać . Przygotowanie : Biszkopt przekroić na dwie połowy ,spód włozyć do blachy i nasączyć go kawą ,dodac trochę masy serowej na to położyć biszkopty moczone w kawie .Na to znów wlac masę i przykryć biszkoptem ,nasączyć go znów kawą i znów masa serowa .Schłodzić ,posypac ciemnym kakaem . Układanie w skrócie : biszkopt-namaczanie kawą -masa -namoczone biszkopty -masa- biszkopt -namaczanie kawą -masa serowa-kakao Długi opis ,ale ciasto dość szybkie w robieniu ,żelatynę można wcześniej przyszykować .Ciasto jest wysokie tak jak w cukierniach bo przepis "sprzedany "jak wcześniej pisałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę piec z mamą i zmobilizuję ją byśmy zrobiły sernik i murzynka. Te dwa ciasta koniecznie:). A jeśli chodzi o sernik to zrobimy bez rodzynek, bo obie ich nie lubimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi rodzice co roku piekli i pieką około 10-12 ciast...:) to są Święta! my będziemy tylko we dwójkę (ja i mąż) w tym toku, mam nadzieje, ze juz ostatnie Boże Narodzenie takie, ewentualnie z zaprzyjaźnionym małżeństwem i ich córeczką. w zw z tym piekę tylko: - pysznego murzynka czekoladowego z polewą - ciasto z jablkami i orzechami kolega jest cukiernikiem z zawodu, więc domawiam u niego profesjonalny sernik i może makowiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o murzynka
Dziewczyny czy mozecie podac mi przepis na sprawdzonego murzynka ? dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop!
Ryjekk skorzystałam z Twojego przepisu na tiramisu. Wszystkim smakuje więc dziękuję bardzo za przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markowa
U mnie na święta będzie: Makowiec Blok czekoladowy Ciasto Cappucino Pierniczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niom niom
u mnie będzie tylko makowiec i sernik królewski dr. oetkera, przy świątecznym obżarstwie więcej ciast nie ma sensu, zrobię takie które wszyscy lubią i wiem że na pewno się nie zmarnują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawsze
pieke placek pomaranczowy po prostu pycha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczecie
jeszcze cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajne ciastka
Pieke ,,slodka Piramide,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my skromnie: piernik z powidłami śliwkowymi, makowiec, pierniczki z lukrem [juz wiszą na choince] i sernik cappucino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuupppppaa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jatamwolę
Ja będę piekła: -sernik z białą czekoladą i polany gorzka czekoladą -makowce drożdżowe zawijane -orzechowiec - snickers pierniczki katarzynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Utka*
Sernik z rodzynkami,sernik z brzoskiwniami,jabłecznik,murzynek,piernik,makowiec,babkę z rodzynkami,babkę z jabłkami,keks, i wiele wiele innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiesz na
pierniczki z marmoladą murzynek tort makowy sernik z suszonymi śliwkami roladę waflową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka fioletowa
piernik dojrzewający(przygotowałam ciasto 3 tygodnie temu) makowiec drożdżowy babkę cytrynową ciastka "orzechy" z masą orzechową rafaello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokis
Ciasto z kremem i owocami skład;3 jajka,1 szkl cukru,1/2 szkl oleju,cukier waniliowy,3 szkl mąki, 3 płaskie łyżeczki p roszku do pieczenia,1 szkl mleka jajka plus cukier miksujemy i dodajemy kolejno wszystkie składniki miksując,wylewamy na tortownicę(wysmarowaną tłuszem i wysypaną bułką tartą). Na krem- 3 budynie na 3 szkl mleka+ 1 płaska łyżka mąki i ugotować ,ostudzić i zmiksować z 1/2 kostki masła.Ciasto przekroić posmarować kremem+owoce np brzoskwinie i na wierzch resztę kremu posypać wiórkami lub posypką bądż polewą.(ciasto piec w temp 180 około 45 minut ,sprawdzić patyczkiem) smacznego ,ciasto szybkie i smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokis
Ciasto z kremem i owocami skład;3 jajka,1 szkl cukru,1/2 szkl oleju,cukier waniliowy,3 szkl mąki, 3 płaskie łyżeczki p roszku do pieczenia,1 szkl mleka jajka plus cukier miksujemy i dodajemy kolejno wszystkie składniki miksując,wylewamy na tortownicę(wysmarowaną tłuszem i wysypaną bułką tartą). Na krem- 3 budynie na 3 szkl mleka+ 1 płaska łyżka mąki i ugotować ,ostudzić i zmiksować z 1/2 kostki masła.Ciasto przekroić posmarować kremem+owoce np brzoskwinie i na wierzch resztę kremu posypać wiórkami lub posypką bądż polewą.(ciasto piec w temp 180 około 45 minut ,sprawdzić patyczkiem) smacznego ,ciasto szybkie i smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sernik upiekę i może jeszcze babkę cytrynową z bakaliami, ale to zobaczę, czy zdążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda_jak_słomka
ja w tym roku piekę dwie babki dra oetkera, tą z płatkami czekolady i czekolada i kokos, obie już robiłam i są super proste i super pyszne :) udekoruję je świątecznie gwiazdkami z czekolady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejm
Uwielbiam ciasta! jednak pieczenie nie jest moją mocną stroną :( po prostu mam dwie lewe ręce. dlatego zawsze kupuję ciasta i torty w camargo. pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak234
zdecydowanie keks! bez niego nie wyobrażam sobie Świąt, a taki zrobiony własnoręcznie jest, jak wiadomo, najlepszy. teraz zakupiłam sobie taką specjalną keksówkę ze specjalnego szkła borokrzemowego marki Termisil i już nie mogę się doczekać aż pojawi się w nim pięknie upieczony keks <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaMartynkowska
Widzę, że tu sami znawcy. Więc zapytam, czy ktoś z was używał może kiedyś form silikonowych do pieczenia ? Zastanawiam się nad swoim prezentem świątecznym. Choć pewnie wyjdzie z tego to, co zawsze: kupię sobie, a potem będę miała przez to tylko więcej roboty: upiecz to, upiecz tamto. http://www.tescomapolska.pl/eshop-info/silikonowe-formy - Korzystaliście kiedyś ? Co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×