Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zazuziza

jakie pieczecie ciasta na święta?

Polecane posty

Gość aśka pelaśka
ja piekę makowiki, keksa, snikersa, orzechowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keksik koniecznie
bo makowca nie lubią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię tak
ja makowiec i brzoskwiniowo-migdałowe z karmelem , więcej nie bo nie umiem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość białebłota
brzmi apetycznie mogłabyś podać przepis na to ciasto z karmelem i brzoskwiniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrdddsa
- sernik z rodzynkami i skórką pomarańczową, na ciemnym kruchym cieście - babeczki z masą śmietankową i kakaową, powidłami, galaretką, kokosem - makowiec - ciastka serowe z jabłkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie tak
ciasto brzoskwiniowo-migdałowe ciasto: - 3 szkl mąki (50 dkg) - 1 i 1/4 kostki masła -6 łyżek cukru - 1 jajko - cukier waniliowy - trochę proszku do pieczenia ( ok pół płaskiej łyżeczki) - sól - 4 łyżki lodowatej wody zagniesć , owinąć folią, schłodzić ok pół godziny, rozwałkować, wyłożyc na natłuszczona blachę, podziurkowac widelcem masa: - 2 puszki brzoskwiń w syropie - płatki migdałowe (w pzepisie jest 20 dkg , ja biorę dużo więcej) - 8 łyżek cukru - 5 łyżek masła - 5 łyżek mleka - 2 łyżki miodu Stopić masło, dodać cukier i miód, wsypać płatki migdałowe, zrumienić, wymieszać z mlekiem i polać tym ciaso, na którym ułozone są brzoskwinie - ja kładę w grubych plastrach ułożonych tak żeby zachodziły na siebie. Wstawic do nagrzanego piekarnika i piec ok 50 min w 200 stopniach ( w moim piekarniku elektrycznym tak ustawiam) Na początku piekę przykryte folia aluminiowa , która zdejmuję jakies 15 min przed końcem. Z tego masła z mlekiem robi sie jakby karmel. Ciasto ma chyba z milion kalorii w porcji ale jest pyszne ;) Mam nadzieję, że wam wyjdzie, przepis mam zapisany mniej więcej, bo wszystko robię na oko, mnie zawsze to ciasto wychodzi mimo ze piec w zasadzie nie umiem i nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie tak
brzoskwinie trzeba oczywiście osączyć z syropu i pokroić w plasterki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę piekła
dwa keksy, sernik i jakieś ciasteczka kruche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki za przepisy
wlasnie pieke ta szarlotke japonska. Wesolych Swiat ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny ten sernik
Wygląda jak na orzechach a nie na herbatnikach z cynamonem. ale fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam bo pewnie już się
zabrałyście za wypieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tort bezowaty
orzechowy, amoniakowy i bogusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-makowiec -pierniczki alpejskie -sernik na zimno -jeszcze myślę Chodzą za mną "orzeszki" z nadzieniem z masy krówkowej ale trochę dużo roboty z tym. I jeszcze nad kokosankami myślę bo mi trochę białek zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to są bogusie
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam za wiele czasu, więc bedzie to: Cake czekoladowo - cytrynowy Ciasto czekoladowe Amor Pewnie placek ze śliwkami i kruszonką:) Wszystkie sprawdzone i ukochane przez mojego męża:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko Dziweczyny będę piekła piernika z przepisu poniżej i chciałabym się dowiedzieć, czy wg was do ciasta idą całe jajka, tj najpierw ubija się pianę z białek (razem z cukrem powinnam ubić???), a czy żóltka dodaje się potem do ciasta?? Proszę o odp. Dziś zamierzam go piec Dziękuje za odp. - z góry CIASTO 4 jajka 1 szklanka cukru 1 szklanka oleju 1 szklanka miodu 3 szklanki mąki trochę w palcach przyprawy do piernika 1 łyżeczka sody 1 łyżeczka proszku do pieczenia 4 łyżki herbaty KREM 1 szklanka mleka 10 dag cukru 1 łyżka mąki pszennej 1 łyżka mąki ziemniaczanej 15 dag masła 1 cukier waniliowy DEKORACJA 1 polewa czekoladowa kostki czekolady do posypania Przepis na ciasto: Herbatę zalać 1 szklanką gotowanej wody i ostudzić. Wszystkie składniki oprócz białek wymieszać i dobrze utrzeć. Dodać ubitą pianę z białek i delikatnie wymieszać. Piec około 45 minut w temperaturze 175 stopni C. Uwaga! Można zamiast całości upiec 3 placki osobno. Przepis na krem: Z mleka, cukru, wanilii i mąki ugotować budyń. Ostudzić. Dodać masło i ponownie przestudzić. Ciasto przełożyć kremem (może być również krem jak do karpatki). Polać polewą czekoladową i posypać startą czekoladą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizula888 skoro napisane że
wszystko prócz białek to wkładasz żółtka, a białka osobno na pianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trociniarka
Na pewno sernik, a oprócz tego to chyba jeszcze taki przekładany, ciasto francuskie przekładane masą budyniową. Moze jeszcze coś z makiem, ale na pewno nie roladę, bo mi sie zawsze rozpieprzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też nie piekę
jak mnie najdzie ochota to sobie kupię jedną porcję sernika i już ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odżwieżam i proszę o nowe
pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowiec jest trudny
Znacie przepis na makowiec ktory ZAWSZE sie udaje ? podajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zawsze makowiec i to pewnie ze trzy sztuki bo mąż przepada dosłownie za makowcem i starszy syn również :) Potem zrobię nowy sernik Tiramisu ,na który przepis wyżebrałam od pewnej babki co w cukierni pracuje :) jak któraś z dziewczyn była by chętna ta ten sernik to mogę podać przepis . Oprócz tego sernika zrobię małą blaszkę sernika gotowanego na herbatnikach i ..albo wypróbuję nowy przepis na ciasto Roche Fererro czy jakoś tak albo zrobię tasiemca z kaszką manną . U mnie nikt nie przepada za piernikami ,tak więc kupię jakieś gotowe pierniczki tak do schrupania jakby ktoś chciał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalozysz siatkę
Ryjku ,masz przepis na sprawdzony makowiec ? proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×