Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

clara1101

jaka sol do zmywarek ???

Polecane posty

Dzisiaj w markecie chcialam kupic sol do zmywarki, no i stanelam przed dylematem, jaka? Moment, bo pomyslicie, ze mnie glupia blondynka z dowcipow! Chodzi mi konkretnie czy moze to byc sol grubo ziarnista. Wczesniej mialam drobna z firmy SOMAT, ale na regale obok SOMATU stoi z firmy CALGONIT.Biore opakowanie do reki i wyraznie slychac, ze jest jakas grubsza, bo wieksze krysztalki tej soli. Czy ktos mial juz taka gruba sol ? Czy to zle nie wplynie na prace zmywarki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OstatnieTango
Polecam zwykłą sól Domol z Rossmanna. Niestety, ale ta grubsza sól bardzo słabo się rozpuszcza. Używam jej i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara1101
Po otwarciu opakowania okazalo sie, ze nowo zakupiona sol jest w postaci krysztalkow, a poprzednia byla sypka. Dodam jeszcze, ze ona pozostawiona przez cala noc w garnuszku z woda, w ogole sie nie chciala rozpuscic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara1101
Producent poleca produkty firmy CALGONIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o sól, to najważniejsze, żeby była. Gruboziarnista rozpuszcza się dłużej, więc jest bardziej ekonomiczna, bo na dłużej starcza. Osobiście kupuję sól marki carrefour lub W5 z lidla. I myślę, że lepsza bedzie gruboziarnista. Nie widziałam, żeby calgonit miał sól drobną, a większość producentów poleca właśnie calgonit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara1101
Somat ma tylko drobna i zawsze jej uzywalam, ale jej nie bylo wiec zakupilam Calgonit i wlasnie dlatego te zdziwienie po otwarciu opakowania. Chcialam sie tylko upewnic, czy mozna taka tez wsypac. Sol "carrefour" rowniez jest jak wspomnialas gruboziarnista. Dzieki za rade :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sól to sół
Na Cl - Chlorek sodu i żadnej więcej filozofii to ma nie być i nie będzie - ewentualnie tylko grubość granulatu. spokojnie możecie kupować sól najtańszą, ważne, żeby jej używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara1101
tylko, ze ta grubsza to jakos nie bardzo chce sie rozpuszczac. Zostawilam w garnuszku z woda przez cala noc i granulki soli dalej tam byly. to jak taka wsypie do zmywarki i nie bedzie sie chciala rozpuscic, to co to ma za sens stosowanie tej soli? Ja to rozumie tak, ze ona sie rozpuszcza w wodzie ktora wydostaje sie przez ramiona spryskujace.No nie wiem,moze inne jest zadanie tej soli i spelnia inna wazna role, ze ona musi tam byc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaro, sól w zmywarce ma zmiękczać wodę i zapobiegać zepsuciu się zmywarki. Wsypuje się ją raz na 20 (mniej więcej) myć. To dobrze, że się wolno rozpuszcza, bo na dłużej starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara1101
Dzieki za odpowiedz. Balam, sie uzywac tej grubszej, zeby czegos nie uszkodzic w zmywarce. No ale skoro mozna taka gruboziarnista sol stosowac to bede ja sypac. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile się wsypuje
Cały kartonik?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsza jest najtańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara1101
ja wsypalam 1/3 opakowania, a jak sie zaswieci kontrolka to wtedy znowu uzupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soli sypie się do pełna. Zwykle jest to cały karton. Pudełko gruboziarnistej wystarcza zazwyczaj na 20- 25 myć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sól z lidla jest całkiem dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×