Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

hej porannie, Łeb mi pęka, to ciśnienie od kilku dni jest naprawdę dobijające! Trochę wynagordziło mi bóle głowy wczorajsze słoneczko i nawet okno w sypialni umyłam i nowe zasłonki powiesiłam, do tego kupiłam dwa kwiatuszki ( fiołki i anturium ) w doniczkach i w sypialni jest wiosennie. No dziś niestety pochmurno ponownie, ale temperatura przyzwoita bo jest ok +5 :) agamycha - oby wszytsko skończyło się dobrze z tym obniżonym poziomem płytek! witam nowe mamusie! Pisałyście o pracy.. ja teoretcznie nie pracuję długich godzin bo ok 4-5 dziennie, ale siedzenie z dziećmi po turecku, tańczenie i wygibasy są męczące, siadaj wstawaj i tak w kółko (uczę dzieci angielskiego). Do czerwca mam zamiar popracować, a później i tak wolne bo w wakacje nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuski:) jak wasze zabki? moje chyba zaczynaja sie sypac....hmmm nie chyba ale na pewno:( w zeszlym tygodniu wyladowalam z bolaca siodemka u dentysty, przydaloby sie leczenie kanalowe, w innym wypadku usuniecie:( niestety sprawa RTG:( ) hmm a moze jednak jest jakas mozliwosc przeswietlenia zeba bez szkody dla dzidzi?) No i pech do tego chcial ze dzis przy myciu zebow ten sam zab rozsypal mi sie na kawalki!! Boje sie ze to nie koniec przebojow z moja szczeka podczas ciazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oles to rzeczywiscie masz przeboje z uzebieniem. Moja szwagierka przy pierwszej ciazy miala podobny problem. Zeby jej sie strasznie popsuly. Mnie na szczescie omija. Bylam u dentysty na poczatku stycznia, zrobilam zabka i teraz spokoj. Kazal mi przyjsc na kontrole marzec/kwiecien wiec sie pewnie wybiore. U nas nadal pieknie sloneczko swieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleś, RTG w ciąży powinno się robić jedynie w przypadku stanu zagrożenia życia. niby zakładają ołowiany kaftan na całe ciało, ale nigdy nie wiadomo... niech dentysta potraktuje ten ząb zachowawczo, oni mają swoje metody, tak aby można go było leczyć i prześwietlać po urodzeniu dziecka. szczęśliwa, nie jest za późno, bo to nie jest tłumaczenie na wczoraj :) prześlę Ci to zdanie na maila, nie powinno Ci to sprawić większego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
dziekuje kochane za tak miłe słowa :) a tak wogóle to dzien dobry :) akna jeśli mi możerz to napisz mi do jakiej tabelki i jak to się robi bo nie bardzo wiem o co chodzi:(a z chęcią sie dopisze. Czy jest możliwe znieczulenie przy leczeniu stomatollogicznym i czy nie wpływa to żle na dzidziusia?Bo też mam 2 ubytki ale boje sie borowania bez znieczulenia brrrrrrrrrrrrr.Dziewczyny przytyłam już 7kg a to dopiero 15tydzień MASAKRA .Termin porodu mam na 1września .Od połowy stycznia jestem na zwolnieniu i tak zostanie do września .Pracowałam w sklepie nie jest to lekka praca więc wolałam nie ryzykować, mój lekarz dał mi zwolnienie bez problemu sam mnie nawet do niego namawiał .Moja szefowa nie była z tego powodu zadowolona,na początku lutego zaznaczyła mi ze jak sie urodzi dzidzia to mam ją natychmiast powiadomić bo mnie zwolni -szczyt bezczelności .Może znacie stronki gdzie można sie dowiedzieć jakie prawa ma kobieta w ciąży.buziaczki :*miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
A ja właśnie wróciłam od lekarza... Byłam tam od 8 rano i do teraz czekałam w kolejce!!1 a do przychodni mam 2 kroki... Od wczoraj mam temp. 37;6. ból gardła, katar, no i okropny ból głowy... Naczekałam sie w kolejce, w między czasie zasłabłam, bo tak duszno tam było, ale oczywiście ludzie są tak ,,uprzejmi" , że nikt nie póscił mnie poza kolejnością... Lakarka nie zapisała żadnych lekarstw, bo nie mozna truć dziecka... Muszę dużo lezeć i się oszczędzać.... A czuję sie fatalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
Malinka na ból gardła zrób sobie płókanke z wody z solą ,może ci coś pomoże i wskakuj natychmiast do łózeczka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa140283 a jaka masz umowę, na czas określony czy na stałe??? co do znieczulenia to mozna brac tylko trzeba uprzedzić dentystę że jesteś w ciąży, ja a poprzedniej ciąży byłam pare razy u dentysty i chyba ze dwa razy miałam znieczulenie. co do RTG zęba to ja miałam na samym początku, zaraz po zapłodnieniu a jeszcze nie wiedziałam o ciąży ale gin mi mówił i nawet o tym czytałam że akurat RTG zeba nie ma wpływu na płód i cos tam jeszcze mi tłumaczył, no ale wiadomo że lepiej unikać jak mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa140283 no gratulacje lepszego prezentu chyba niemozna bylo zrobic :) tak Was czytam i czytam i smutno mi sie robi, wszystkie juz jakies badania mialyscie a ja nic,ciagle czekam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamdrid
hej!!! sorki ale ostatnio taka jestem zalatana ze Was tylko czytam choc przypuszczam ze o tym nie wiecie :) oczywicie sluze pomoca dla zyrafki, czekam na tytul do przetlumaczenia a u mnie ok...hormony sie uspokoily, z moim facetem kryzys troche minal, nawet jest super... dzs bylam na pierwszej czesci kursu ciazowego, fajnie, masa informacji,plus filmik o ciazy plus przerazajacy o porodze z nadcinaniem, na co moj facet dostal konwulsji... :) potem kilka cwiczeñ do wspomagania miesni tam w dole, plus probki kremow dal ciezarnej.... wciaz mAM problem z jedzeniem ryb i miesa, zrobilm sie istna wegetarianka, no moze prawie bo nagle zachcialo mi sie ogromnego amerykañskieh¡go hambrgea ktorego zjadlam w hard rock cafe w madrycie, zajebiscie dobry hehe ale na tym przestalam chciez miecha.... kupilam soie kilk ciuszkow na wyprzedarzy w benettonie...super ceny, spodnie za 15€, sukienka tyle samo, kilka bluzeczek, ciazowe ubrania w Hiszpanii sa baredzo drogie a te kupilam z 70% znizka. Mamy tez sklep o nazwie Prenatal, jest snowbistyczny ale maja swietne rzeczy, kupiam tam m.in stanik bawelnany bez fizbin do spania i maiteczki ciozowe, tak troche luksusu dla ciala :) u nas robi sie slonecznie wiecale bardzo zimno a juz powoli widze ze moje piekne imowe wdzianko przestaje sie dopinac z klasa wiec chyba dwa-trzy tygodnie i klapa, a u Was? pozdraiwamwzystkie "nowe" i "stare" mamy na naszym forum pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a propos Naszej Klasy, niestety nie przyjmuje zaproszeń od dziewczyn których nie znam tzn np nie macie nigdzie nika wpisanego, bo tak na prawdę nie wiem czy Wy to Wy, sorki:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klawiatura do nosa...sorry za nieokreslone slowa :) nawet mojego nicka nie wpisalam dobrze hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzuszki,te nowe i te stale... U nas tez dzis pieknie swieci sloneczko,ktore uwydatnia brudne okna... ;) Ale nie bede szalec bo katar mam taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaki,ze ho ho!!! zakupilam jakis spray z rumiankiem do nosa i spory zapas chusteczek...dobrze,ze juz weekend... Ja dostalam kilka par spodni ciazowych od przyjaciolki,w jednych nawet juz smigam...mysle tez nad kupnem takiego pasa dla kobiet w ciazy..jest to kawalek bawelniano-elastycznego materialu,ktory zaklada sie w tali,i ktory swietnie maskuje np.za krotkie bluzeczki,koszulki i rozpiete w pasie spodnie...wiecie o co mi chodzi....na pewno... Pozdrawiam slonecznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
STELKA 27mam umowe na czas określony do 10.03.2009 za pare dni mi się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu" art.177 par.3 k.p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majtkowe figi
mam stresa. w 14 tc ide na usg.Juz drugie i pewnie będzie juz widac rączki, nóżki, ale boję się czy wszystko tam się rozwija dobrze,czy nic nie brakuje, czy nie ma choroby. zakładam ze lekarz juz zauwazy czy sa choroby i powie w razie jakby trzeba leczyc?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa140283 to masz podobna sytuacje do mnie, jesteś już w 4 miesiącu więc do dnia porodu nic Ci nie grozi, tzn pracodawca musi Ci przedłużyć umowę do dnia porodu, po porodzie niestety umowa sie kończy ale masz zasiłek macierzyński to odpowiednik urlopu macierzyńskiego, i jak załapiemy się z nim jeszcze do stycznia to będzie 22 tygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtkowe figi nie martw się, będzie dobrze :) jeżeli lekarz dostrzeże w USG jakieś niepokojące zmiany w budowie dziecka to na pewno o tym powie, ale tego się niestety nie leczy. mamamadrid daj maila, prześlę Ci to, co już wykombinowałyśmy ze szczesliwaaa :) tylko rzuć okiem i powiedz czy to jest poprawne, bo potrzebna nam specjalistyczna konsultacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Zaraz spróbuje wody z solą.... dziękuje za radę... Trochę poleżałam, ale nie czuję sie lepiej.... Najgorsza jest głowa- tak mnie boli, że szok.... Nie daje już rdy... I zastanawiam się czy nie wziąść Apapu.... Może trochę mi ulży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamadrid dzięki serdeczne, nie ma to jak specjalista :):) cytrynka77, dzięki za chęci, ale myślę że już jest załatwione :) malina88888 bardzo dobra na ból gardła jest płukanka 2 łyżeczki soli + 2 łyżeczki sody oczyszczonej na szklankę ciepłej wody, do płukania 3 razy dziennie (szklanka starczy na dzień). ja jeszcze używałam syropu Stodal - jest homeopatyczny i nieszkodliwy w ciąży. stosując te dwie metody (oczywiście w odstępie 1-2 godzin pomiędzy każdą) w weekend wyleczyłam ból gardła a na głowę - pij melisę z miodem, rób ciepły okład na czoło i kładź się spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
stelka 27 czyli jeśli pracodawca z dniem porodu rozwiąże ze mną umowe to i tak należy mi się zasiłek macierzyński ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa, z tego co wiem, pracodawca może rozwiązać umowę dopiero po zakończeniu macierzyńskiego, nie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umowę jest przedłużana do dnia porodu, potem należy się zasiłek macierzyński, który płaci już Zus jako odpowiednik urlopu macierzyńskiego. Generalnie kobieta chroniona jest w czasie ciąży potem już niestety nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie i te nowe oczywiście też. Właśnie wruciłam z inprezki z okazj dnia kobiet na które wybrałyśmy się z koleżankam i pracy byłyśmy w pizzerii i naprawde się najadłam :) Mnie tez od rana boli głowa, przestałana chwilkę i znowu zaczeła ale zaraz idę się kompać i spać :) Dobranoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka.A ja bylkam dzisiaj u fryzjera...farbowalam wloski i troszke wycieniowalam-mam nadzieje ze farba nie ma duzego wplywu na dziecko bo kiedys slyszalam ze w ciazy nie powinno sie farbowac wlosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×