Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość ewela1777
Dziewczyny czy wy tez tak sie boicie porodu??:( bo ja normalnie teraz dosataje szalu a co dopiero bedzie w 9 miesiacu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś śnił mi się mój poród, pierwszy raz :) we śnie nie czułam, czy coś mnie boli, tylko czułam przesuwanie się wypieranych tkanek, parłam jak mogłam, widziałam jak nabrzmiewają mi od pacia żyły i tętnice w pachwinach ;) nie przyśniły mi się same narodziny, tylko potem mój noworodek zawinięty w ubranka :) nie boję się porodu, ale to dlatego że świetnie wiem co i jak będzie się działo, znam wszystkie możliwe opcje ;) może zacznę się bać, gdy będzie już bardzo blisko, ale to będzie taki naturalny strach "czy wszystko dobrze się skończy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! czytam sobie i ktos pyta o test papp, zrobili mi to bez mojego wiek¡szego zainteresowania, tzn nic sie nie pytali czy chce czy nie... wyszedl ok to znaczy 1/4888, ale coz jak i tak kto ma sie bac o dzieciaka to sie boi, mam miec ekografie za okolo miesiaca tez bez mojego pytania, mysle ze sie poddalam, niech robia co chca, choc ostatia wizyte mialam na 9 marca i nawet mnie nie zwazyli ani nie zmierzyli cisnienia... a tak pozatym to ja ktos by chcial opowiedziec o tym jak spokojnie zebrac mysli i przygotowac sie na bycie samotna matka to sobie poczytam... pozdrawiam ze slonecznego Madrytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że każda matka boi się o swoje dziecko. to jest normalne. ale uważam także, że każda ma nadzieję, że wszystko będzie w porządku. nawet wtedy, gdyby wyniki nie wyszły dobre. takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie miałam robionego PAPP-A, bo nie widzę w tym sensu (akurat w moim przypadku). USG w 13 tyg wyszło wzorowo, ani ja ani mąż nie mamy żadnych obciążeń, jesteśmy młodzi - powinno być dobrze :) a nawet jeżeli miałoby wyjść że dziecko będzie chore, to co? przecież i tak je urodzę i wychowam. przecież już bardzo mocno kochamy nasze maleństwo :) ostatnio rozmawialiśmy przed snem: (ja) kochasz mnie? (on) kocham :) (ja) a nasze małe? (on) no jasne że też :) (ja) a za co je kochasz? ;) (on) - bo co powiedzieć? po prostu, kocha się je bezwarunkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dawno mnie nie bylo ale już jestem mam malo czasu pisze tylko że żyje :P jutro poczytam was Ostatnio mam dużo na uczelni praktyki itp a jeszcze okropnie boli mnie głowa wprost pęka już dziś wziełam 2 tabletki oscinlokocinum(nie wiem jak się pisze) takie na przeziębieni nonstop smaruje się amolem biore kompiel jem frytki i cole i kawe i nie przechodzi a tylko moj Filip w brzuchu się tego świnstwa nałykał ale jak mi jutro nie przejdzie to ide do gina a robiłam też badanie krwi morfologia na kiłe i coś jeszcze strasznie się denerwuje jak wyszły po przygodzie z toxo mam paraliz ok dziś uciekam przez tą głowe moze jutro napisze po pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzuszki wieczorowa pora... Ja tez nie mialam robionego PAPP-A...nie podjelam tematu z tych samych przekonan co Zyrafka..tzn jesli bedzie Malenstwo chore to i tak urodze...Badanie faldu karkowego wyszlo w normie..wiem,ze to nie jest stu procenowa gwarancja ale biore to za dobra monete...Nie ma innej opcji :) Odnosnie wozkow...my raczej zaopatrzymy sie w jakis uzywany...nawet wczoraj patrzylam na e-buy...calkiem fajowe i w przystepnych cenach...moje faworyty to Mutsy i Pericles... Ale to jeszcze nie teraz... Tymczasem dobrej nocki zycze Wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelkajaw napisz co u ciebie !!!!!!! Ja wreszcie was przeczytałam uf hi hi u mnie zima na całego :( okropnie jest ja chce wiosne!!!!!!! Chyba jem za mało wartoścowych posiłków np wczoraj rano 2 kromki z serem topionym na obiad frytki i banana poźniej też chleb i serek (ta szkola mnie wykończy )nie mam nawet kiedy zrobić sobie jakiś pyszny obiad może dziś uda mi się pomidorowa ugotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem Kobietki, Kopiuje tabelkę, bo przybyłe kg muszę dopisać. NICK............WIEK........OST.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zów........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin .. ......... 4.justa140283...26.........25.11......1.09.......k/Łodzi .............7KG. 5.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ............2 kg 6.mamabelgie.....32........26.11......3.09.......Belgia. ...............0kg 7.MamaIzia........22........27.11......3.09......Libi ąż...............-3 kg 8.nitaanita.........24.......27.11......05.09......Lubli n...............0 kg 9.zyrafa-dluga...24........28.11......05.09......Białys tok..........3 kg 10.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambr i dge..........0kg 11.cleo123...........27........03.12......08.09......War s z aw a...... 12.small size.......23........03.12......10.09......Sztum.... 13.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory.... ............3kg 14.Rudka...........31........05.12......10.09......Wawa. ..............1kg 15.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworz no.........0kg 16. Koliban...........28........28.11......12.09.....Warsz awa....... 2 kg 17.dora83..........26........01.11......15.09......Szcze cin..........2kg 18.malinka888.....24........17.12........15.09......Lesz no...........2kg 19.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 20.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 21.chochlik_.......29.........07.12.....18.09.....K/Krak owa...........? 22.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 23.Sylwunia83....26.........09.12......16.09......Lidzba rk W........0 kg 24.agraweczka.....26.......09.12.......16.09......k/Olsz tyna.......1kg 25.cytrynka77...25.........11.12.......18.09......Irlan dia...........0kg 26.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozn a ń...........3 kg 27.Puchatek22...24.........13.12......20.09......Skierni ewice.. ..2kg 28.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wroc ł a w.........0kg 29.*akna**.........25.........16.12......22.09......Bydg szcz..........1kg 30.szczesliwaaa..26.........16.12......23.09......Dębica ............1kg 31.Karila...........27.........15.12......24.09......Wro cł aw........ 32.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk .............. 33.agamycha......27.........13.12......26.09......Szczec in.........0kg 34.Mal_g...........34.........17.12... aniołek 14.02 ....Brisbane 35.figa84..........25..........22.12......29.09.......B- B...............2kg 36.mamuśkaaa3..33..........22.12......29.09........Wodzi sław.....2kg 37.Iza339.........29..........22.12......29.09......Pias tów...........0kg 38.Stelka..........28..........26.12......30.09.......Br zeg ............0 kg Dzisiaj raczej nie będę miała możliwości być na forum. jutro poczytam zaległości :) pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akna wiesz wiel rzeczy uczula, ale to chodzi żeby unikać w czasie karmienia raczej, jajka to dużo białka którego teraz potrzebujemy:) Koliban dzięki za odpowiedź, sama nie wiem czy zmienić wózek czy nie, podoba mi sie chicco s3, on ma duże koło, a nie wiadomo jak będzie zima w przyszłym roku, a ten spacerowy podwójny to na wiosnę kupimy raczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez Pappa nie robię, ale zbadałam sobie AFP i wyszła troche za niska - 6,7 a norma w 12tyg jest 8,3-27. No i teraz mam stresa.. co prawda lepsza za niska niż za wysoka ale za niska tez jest przy kilku wadach OUN. Dziś mam wizytę zobaczymy co gin na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
CZEŚĆ DZIEWCZYNKI:) Jak tam wasze dzisiejsze samopoczucie ?Ja dołączam sie do tych dziewczyn które boli głowa bo mnie od wczoraj nie przestaje :(Dzisiaj szybki odiad sos chiński z mięskiem drobiowym +ryż.Za oknem raz sloneczko a za moment pada. Stelka 27 czytałam że wózeczek JEDO BARTATINE który ty proponowałaś swietnie sie sprawdza bo niema amortyzatorów tylko pasy ,a co do tych kółek skrętnych przednich to chyba się nie sprawdzają w trudnych warunkach takich jak np las .Najlepiej obejrzeć wózeczek który nas interesuje w slkepie ,porównać jak sie prowadzą i zdecydować . ZYRAFA-dluga czy ty może jesteś położną?Az wstyd się przyznać ale nie miałam czasu aby przeczytać cały topik od deski do deski ale w najbliszym czasie to nadrobie:) Używzcie może już jakiś kremów na ROZSTĘPY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
Dzięki za przyjęcie do naszej klasy:):) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja tak właśnie robiłam, byłam w kilku sklepach po parę razy i oglądałam wózki które mi sie podobają, aż wybrałam ten, w sumie roan jest podobny tylko nie ma pasków ale kiwa i buja sie tak samo i ma w umie lepszy koszyk na zakupy, ale akurat nie było kolorów które by mi się podobały:) ja na razie czuje się ok, żadnych bóli odpukać, a w poprzedniej ciąży masakryczne mnie głowa bolała w pierwszym trymestrze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
hej Dziewczyny!!!! U mnie samopoczucie juz lepiej. Ale jeszcze dziś posiedzę w domu, choć z nudów juz na łowę dostaje.. Pogoda u mnie też zmienna. Raz słońce raz deszcz... Pomysłu na obiad brak.... Ja smaruję się zwykłą oliwką bambino. Słyszałam, że to jeden ze skuteczniejszych środków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunda...
Hej dziewczyny dopisalam sie do tabelki mam nadzieje ze nic nie namieszalam NICK............WIEK........OST.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zów........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin .. ......... 4.justa140283...26.........25.11......1.09.......k/Łodzi .............7KG. 5.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ............2 kg 6.mamabelgie.....32........26.11......3.09.......Belgia. ...............0kg 7.MamaIzia........22........27.11......3.09......Libi ąż...............-3 kg 8.nitaanita.........24.......27.11......05.09......Lubli n...............0 kg 9.zyrafa-dluga...24........28.11......05.09......Białys tok..........3 kg 10.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambr i dge..........0kg 11.cleo123...........27........03.12......08.09......War s z aw a...... 12.small size.......23........03.12......10.09......Sztum.... 13.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory.... ............3kg 14.Rudka...........31........05.12......10.09......Wawa. ..............1kg 15.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworz no.........0kg 16. Koliban...........28........28.11......12.09.....Warsz awa....... 2 kg 17.dora83..........26........01.11......15.09......Szcze cin..........2kg 18.malinka888.....24........17.12........15.09......Lesz no...........2kg 19.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 20.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 21.chochlik_.......29.........07.12.....18.09.....K/Krak owa...........? 22.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 23.Sylwunia83....26.........09.12......16.09......Lidzba rk W........0 kg 24.agraweczka.....26.......09.12.......16.09......k/Olsz tyna.......1kg 25.cytrynka77...25.........11.12.......18.09......Irlan dia...........0kg 26.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozn a ń...........3 kg 27.Puchatek22...24.........13.12......20.09......Skierni ewice.. ..2kg 28.agunda........27........07.12.......22.09........wroclaw.........2kg 29.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wroc ł a w.........0kg 30.*akna**.........25.........16.12......22.09......Bydg szcz..........1kg 31.szczesliwaaa..26.........16.12......23.09......Dębica ............1kg 32.Karila...........27.........15.12......24.09......Wro cł aw........ 33.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk .............. 34.agamycha......27.........13.12......26.09......Szczec in.........0kg 35.Mal_g...........34.........17.12... aniołek 14.02 ....Brisbane 36.figa84..........25..........22.12......29.09.......B- B...............2kg 37.mamuśkaaa3..33..........22.12......29.09........Wodzi sław.....2kg 38.Iza339.........29..........22.12......29.09......Pias tów...........0kg 39.Stelka..........28..........26.12......30.09.......Brzeg.............0kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi oliwka przeszkadza w tym ze nie moge jej wsmarowac :( i ciagle sie kleje... stosowałam ja przez 1 trymestr teraz kupilam sobie PHARMACERIS M FOLIACTI. delikatny, szybko sie wchlania- a to najważniejsze ;) a czy działa? to sie okaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
Ja robiłam test, bo mam inne przekonania - i za dużo nasłuchałam się o przypadkach (wśród bliskich) o zespołach - po których dziecko umierało zaraz po urodzeniu...Nie mogłabym chodzić w ciąży z taką świadomością - jeśli chodzi o zespoły downa - są różne - takie, które pozwalają kiedyś samodzielnie funkcjonować i takie, które wymagają stałej opieki - myślę, że testy to kwestia wyboru - albo wybieram - wszystko bez względu - albo profilaktykę. Ja wybieram profilaktykę... Tak naprawdę nic nie daje 100% gwarancji - zawsze może się okazać, że jest jakaś wada - trzeba mieć tego świadomość...ale skoro mogę zminimalizować ryzyko... Póki co usg wyszło OK - dzidziuś ma 64 mm (nie widać jeszcze płci) i mieści się we wszystkich normach...termin mi się waha ciągle ;) z 8, na 12, potem 20 teraz 10.09 ale fajnie macha rączkami - zwłaszcza w 3d:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunda...
witam wszytkie przyszle mauski !!!! Juz wczesniej raz sie odzywalm ale jakos nie mialmczasu zeby udzielac sie a forum.Ja jestem w 11 tygodniu a moj bobasek 3.03 mila juz 5.5cm i rozwija sie prawidlowo .Jestem troszek przewrazliwiona bo rok temu poronilam wiec kazde uklucie lub jego brak mnie sresuje. 16 kwietnia mam nastepne usg i juz prawdopodobnie bde znala plec mojego bobska .Ale do tego czasu mam zalecone zrobienie badan prenatalnych. trosze sie stresuje .narazie ma byc to poprzez pobranie krwi ale zawszeb to mega stres .Zastanwiamy sie razem z mezem czy podjac sie tych badan bo mozemy sie niezgodzic .Kurcze n ie wiedzialm ze to tyle stresu .zamiast sie cieszyc to ja tylko sie stresuje .To bedzie moje pierwsze dzieciatko .I tak bardzo pragne zeby bylo wszytko dobrze .zreszt tak jak Wy wszytkie .Na dodateg moja tarczyca warjuje i musze brac leki.Ale jest tez cos pozytywnego ,mialm okropne problemy z calodniowymi wymiotami ,minely :) Juz nie jestem taka zmeczona odzyskalam energie ,chodz stracilam apetyt .A jka ktos wczesniej pisal tez mam potworny problem z zapachem z lodowki heheh Super ze jest takie forum gdzie mozna porownac swoje przezycia i dolegliwosc .Pozdrawiam wszytkie dziewczyny .teraz napewno bed sie regularnie odzywac na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
hej agunda! moja koleżanka miała problemy tarczycowe - też brała leki...i wszystko było ok - dzidziuś jest zdrowy, ciąża przebiegała bez komplikacji...będzie dobrze! ja teraz czekam na wynik PAAP-A - będzie za kilka dni...a wracając do badań - w niektórych krajach zrobienie 2-krotnie testów jest OBOWIĄZKOWE - u nas zalecane jest tylko kobietom po 35 roku życia - a prawda jest taka, że większa liczba chorych dzieci zdarza się u kobiet młodych - z prostego powodu - jest dużo więcej urodzeń i nikt nie przeprowadza tych badań - chyba, że na własne życzenie...mój gin nie jest naciągaczem - powiedział - jeśl mnie stać to mam je zrobić - nie szkoda mi pieniędzy...może i nie zyskuje 100% spokoju - ale wiem, że zminimalizowałam ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunda...
ja akurat ojawow nie mam zadnych ale wyszlo w badaniu krwi .NIeprawidlowy poziom tsh i t4.Ale naszczescie bardzo szybko to wyszlo bo w 3 tyg i teraz jestem pod stala opieka i kontrola lakarza biore leki i juz sie unormowalo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunda...
Wzasadzie nie musze robic tych badan .One sa nie obowiazkowe .Musze podpisac na nie zgode .Ale lekarz zalecil mi dla wlasnego spokoju.Tylko ja sama ni wiem czy chce .Bo te pierwsze sa na wykluczenie wd genetycznych i zespolu downa .A Ja wyjdzie ze cos nie tak to ja juz nie bede sie tak cieszyc ,a tak urodzi sie to i tak bede kochac najbardzoej na swiecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm a ile masz lat ?? nie wiem to twoja decyzja ja nie robie bo po co i tak bym tej ciąży nie usuneła wiesz jak widziałam na usg mojego(prawdopodobnie Filipa ) to nie mogłabym Ja tez mam problem z tarczycą tzn kiedys jeszcze w podstawówce się leczyłam na nadczynność ale teraz nie biore tabletek już 7 lat czuje się ok w ciąże udało mi się zajść za pierwszym razem i twu twu narazie jest ok Więc tak jak pisze ja takich badań nie robie wiesz te inwazyjne nie są 100% bezpieczne i 100% pewne nie widze potrzeby robić co ma byc to będzie ale jeśli czujesz że będziesz spokojna to zrób np cleo je robiła poczytaj jej wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
ale ja nie robiłam inwazyjnych - tylko test z krwi prawda jest taka - jeśli wiesz, że urodzisz pomimo wszystko - to ich nie rób - ale test wykrywa nie tylko zespoły downa - także schorzenia, które wcześnie wykryte można leczyć już podczas ciąży...podobno - nie jestem żadnym ekspertem w tej kwestii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunda...
Ja mam 27 lat .Mam jeszcze czas na podjecie decyzji bo moge zrobic badanie miedzy 24.03a 7.04 a decyzja nie nalezy tylko domnie ale tez do mojego malzonka .Dzidziusia urodze tak czy tak .Tak jak pisala cleo123 badanie to wylkucza inne schorzenia ktore mozna leczyc juz bardzo wczesnie ,wiec to przemawia za ich zrobieniam .zespol downa mozna wykryc na 100%.Nie wiem czy je robic bo poprostu nazywczajniej w swiecie sie boje .PIerwsze badnie prenatalne jest poprzez pobranie krwi i jesli jest wszytko ok nie ma dalszych inwazyjnych .Chyba ze u kobiet po 40 roku zycia .Boze to jedno glupie badnie krwi a moze tak duzo zmienic w zyciu czlowieka.To indwidualna decyzja rodzicow . do ani malej - ja zato nigdy nie mialm zadnych problemow z tarczyca a jadnak kiedy zaszlam wciaze to poronilam w 6 tygodniu wlasnie przez tarczyce a pozniej nie moglam przez rok zajsc w ciaze .teraz dmucham na zimne .biore leki badam poziom tarczycy raz w miesiacu i przynajmniej mam pewnosc ze moj dzidzius jest bezpieczny .Superos ze udalo ci sie za pierwszym razem i ze twoja tarczyca chula jak trzeba .Ja swoja musze nadzorowac Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wy też jesteście takie osłabione?ledwo z łóżka wstaje,momentalnie mam zawroty głowy:/ co do badań prenatalnych to zawsze mi się to kojarzyło z kobietami po 35-40stym roku życia:Pa nie z takimi laseczkami jak wy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×