Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

wiem ze tylko z krwi cleo ale napewno masz w tym większe doświadczenie niż ja :) Ja terz przez chwile myslałam o badaniu z krwi kolezanka mnie namawiała ale bałam się że wyjdzie cos nie tak a nie wiem jak bym zniosła ciąże wiedząc ze cos może byc nie tak miałam problem z badaniem na toxo i byłam tym tak zestresowana że nie chciałam zyc nonstop płakałam dobrze ze się okazało że to pomyłka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruth ja mam wrażenie że połowa energii ze mnie uciekła, wiecznie chodzę śpiąca i nic mi się nie chce robić, masakra :-( A do tego mimo że to początek ciązy to jest mi ciężko i szybko się męczę, wchodząc po schodach sapie jak stara babcia. Mam nadzieje że tak nie będzie przez całą ciążę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, czego uzywacie aby zapobiec rozstepom. ja narazi uzywam oliwki ale mam wrazenie ze niewchlania sie za gleboko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
ania mała - wiesz - robiąc te badania musisz się liczyć z tym, że jak coś wyjdzie - to albo można to wyleczyć albo można ciąże legalnie usunąć...jest miłość - tak, to trudne decyzje - tym bardziej jak się widzi ruszającego rączkami człowieczka - ale ja nie będę żyć wiecznie a nasze społeczeństwo/ medycyna jeszcze sobie z wieloma schorzeniami nie radzi... jest taki zespół - który występuje również u młodych kobiet - mam koleżankę lekko po 30 - dzidziuś umarł po urodzeniu - gdybym miała taką świadomość usunełabym ciążę...to skrajne przypadki ale się zdarzają - i nasz wolny wybór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunda...
Tak jak pisalm badanie to indywidualna sparawa rodzicow ,badz kobiety .JA czy zrobie je czy nie to i tak urodze dziecko .Mam ogromna swiadomosc co to jest chore dziecko ,z racji mojego zawodu wiem jaki to trod .Zdrowe chore bede kochac .Ale kazdy czlwiek indywidulanie podchodzi do tego ciezkiego tematu . Ile ludzi tyle teorji .Trzyma kciuki za wszytkie dziewczyny przez badaniami ,ktore juz sie zdecydowaly ,za te ktore sie nie zdecyduja . ja tez sie dzis czuje okropnie spac mi sie chce i mega zmeczona jestem .Maz chyba dzis sam objad sobie zrobi ja nie mam sily .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) u nas wszystko ok.dzisiaj wchodzimy w 15 tydzien, za 3 tygodnie kolejna wizyta, mam nadzieje ze bedzie widac plec ,no i ze wszystko w porzadku bo ciagle sie martwie ze cos moze byc nie tak :/ . co do imion juz pisalam wczesniej jakie dla dziewczynki wybralismy - (Łucja zdrobniale Lusia) po babci , zawsze mi sie podoblo, a tu sie dowiedzialam ze kuzynka ktora ma termin chwile po mnie tez dla dziewczynki takie planuje, no i klops chyba ze nam sie odmieni, dla chlopca ciezko nam wybac , ale jeszcze duuuuzo czasu. co do rozstepow to smaruje sie oliwka z rossmana taka dla kobiet w ciazy, ale planuje kupic pharmaceris podobno dobry, ale jak rozstepy maja byc to i tak wyjda. kurcze tak patrze na te wozki i nie moge sie zdecydowac, duuzo ich jest. rozgladalam sie za lozeczkami , ltwiej wybrac ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey:-) Ja zdecyduje się na badania, bo też uważam, że jeśli coś można leczyć wcześniej to trzeba to zrobić. Tak samo jak Cleo wiem, że są wady, po których dziecko nie przeżyje i choć jeszcze nie wiem co bym z taką wiedzą zrobiła, to wolę mieć wybór wcześniej. Ja muszę zrobić posiew moczu i powtórzyć Toxo i boję się jak cholera.... Żyrafko: co może być przyczyną posocznicy wrodzonej u dziecka wywołanej e.coli? Znam niestety taką sytuacje i w sumie to lekarze nic nie powiedzieli. Pewne jest, że była wrodzona i przez to poród rozpoczął się miesiąc wcześniej, ale skąd to cholerstwo mogło się wziąść? Posiew z pochwy z dnia wcześniejszego wyszedł czysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Witam wszystkie Brzuszki:) Ja niestety dosc, ze mam mdlosci od 2 miesiecy to jeszcze teraz sie przeziebilam:-/ Od dwoch dni boli mnie brzuszek (jestem po dwoch poronieniach, od poczatku trzeciej ciazy zazywam duphaston 3x1 i no-spe 3x2) dzisiaj sie strasznie zaczelam martwic bo bol brzucha sie nasilil:/ Dzwonilam juz do mojego gin kazal przyjechac do szpitala na 19.30. Strasznie sie boje, ze cos sie dzieje z moja dzidzia- zaczynam 12 tydz i zagrozenie poronieniem powinno minac. Prosze, trzymajcie kciuki za nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa - tak, jestem położną :) Co do posocznicy spowodowanej e.coli - przyczyną jest zakażenie e.coli rozwijające się w pochwie i wstępujące do pęcherza płodowego. Bakterie e.coli znajdują się w naszych jelitach i w kale - dlatego żeby się nie zarazić najważniejsza jest odpowiednia higiena i podcieranie w kierunku od przodu do tyłu (przenigdy odwrotnie!). To zakażenie tą bakterią spowodowało pęknięcie pęcherza płodowego, a dziecko zaraziło się szybciutko. Miałyśmy kiedyś taką pacjentkę na patologii ciąży - miała bakterie e.coli w pochwie, dawali jej antybiotyki żeby to wytępić. Nie wiem, jak to się skończyło, bo skończyłam praktyki zanim ta babeczka wyszła ze szpitala. E.coli w pochwie może poza tym zakazić cały organizm kobiety, również u niej powodując posocznicę. Co do chorej tarczycy - często objawy są mało widoczne, a szczególnie ciężkie do rozpoznania w ciąży. Do objawów chorej tarczycy (jeszcze zależy czy to niedoczynność czy nadczynność) należy zmiana odczuwania ciepła (ciągłe uczucie że jest za ciepło lub za zimno), chudnięcie, zmiana apetytu (duży lum mały), pocenie się, pojawienie się zmian w badaniu tarczycy (guzki, zmiana konsystencji tarczycy, wole). Same widzicie, że w ciąży ciężko to rozpoznać, dlatego najlepsze są tu badania krwi i na tej podstawie prowadzenie leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka... Trzymaj sie dzielnie i daj znac co i jak z Wami... Oczywiscie kciuki zacisniete.... Czy mamy jakies newsy od Ewelkajaw... Mam nadzieje,ze milczenie spowodowane jest tylko brakiem dostepu do sieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Brzuszki! Wlasnie wrocilam od gina. Na szczescie same dobre wiesci:) Dostalam super zdjecia, wszystko widac. Malenstwo sie chyba nudzilo, bo raz nozki proste, raz skrzyzowane:) Juz ma 5,4 cm (12 tc). Ginek mierzyl obrzek miedzy skora a karkiem i bylo tylko 1mm wiec w normie. Mowil, ze jak jest powyzej 2,5 to wtedy nalezy sie martwic (chodzi o zespol downa). I jest tez kosc nosowa- podobno wazna sprawa. I serducho bilo tak jak trzeba, takze bede spokojnie spac:) Nastepna wizyta za miesiac (15 kwietnia). Ide iwec odpoczywac i zycze wszystkim Mamusiom dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwaaa - to następną wizytę masz w urodziny mojej córcie ;-))) Ja robiłam USG, wad uchwytnych na tym etapie nie widać, kocham to dzieciątko więc urodzi się bez względu na wszystko, ale oczywiście liczę że nieszczęścia nas dalej będą omijać szerokim łukiem... A w sprawie wózka dziś doszłam z mężem do porozumienia ;);););) Do września korzystam z mojej teutonii potem idzie na sprzedaż, razem z adapterami do montowania na stelażu fotelika i fotelikiem maxi cosi a ja kupuję bliźniaczy ;);) no więc już sprawa zamknięta a jak coś to następny będzie ewentualnie albo lekka spacerówka- parasolka, albo spacerówka z malutkim siedziskiem dla starszaka, więc już mam problem z głowy a teraz się tylko muszę zastanowić jaki koniec końców kupię ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy już macie te najważniejszą wizytę za sobą, ciesze sie że u wszystkich jest wsio ok :) ja jeszcze czekam do przyszłego tyg, dopiero we wtorek mam i umieram ze zniecierpliwienia bo chcę już moje bobo zobaczyć na ekraniku! widzę że dyskutujecie kto robi badania a kto nie. teraz z tgo co ja się orientuje jest badanie przeziernosci karkowej, i to każdy ma wykonywane, mi nic lekarz o dodatkowych nie mówił, i nie wiem czy wspomni, ale raczej nie robię. chorego malucha bedziemy kochali tak samo, a jedynie wiecej się naprzezywam i nadenerwuje. ja jestem okropny i niepoprawny optymista i gdy wiem mniej to lepiej żyje i tak jak koliban pisze, niech mnie to omija z daleka :) anulka -czekamy na wieści ewelkajew - odezwij sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty Koliban jakiej firmy bys polecila ten blizniaczy??bo chyba jednak sie zdecydowalam.Stwierdzilam ze jednak bedzie wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka poczekaj jakoś czas ;) ustaliłam że ze 4 modele z bliźniaczych są w sklepach w mojej okolicy a jeden powinien być w ciągu 3 tygodni więc pojedziemy z mężem i podglądamy. no i pogadam żebym mogła Laurę wmontować w spacerówkę i zobaczyć jak się prowadzi.. wtedy coś ewentualnie opiszę co który ma dobre a złe... a potem jak coś podejmę decyzję czy nowy czy używany żeby mieć ewentualnie czas na szukanie okazji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Wszystko dobrze z dzidzią (mierzy 4,7cm) musze wiecej odpoczywac, a mniej sprzatac:) Musimy bardzo uwazac na siebie bo tych boli nie powinno byc. Jutro USG genetyczne. Co do wozkow to moj przyszly maz wariuje (uwaza, ze skoro najdrozszy to znaczy bedzie najlepszy, wstepnie juz wybral wozek prawie za 4 tys) az sie boje myslec na temat reszty. To nasz szczesliwe dziecko, poniewaz 12 stycznia miala biopsje i lyzeczkowanie pod narkoza. Stwierdzono, ze mam HPV i stan przedrakowy. Gin byl w szoku gdy 2 tyg pozniej powiedzialam mu, ze jestem w ciazy. Na szczescie podczas zabiegu nie doszlo do naruszenia kosmowki, wiec jest ok:) Dziekuje dziewczyny, ze trzymalyscie kciuki to na pewno pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka1988 - nie zamartwiaj się no i nie przesadzaj z tym sprzątaniem ;) ja w poprzedniej ciąży miałam nieustanne bóle, kłucia i wogóle wszystko na nie a córcia moja jest super ;) A z wózkiem to moja rada taka żebyś sama wybrała, mi to powiedziała kumpela i całe szczęście że ją posłuchałam.. to Ty nie szanowny tatuś będziesz na co dzień z tym wózkiem chodziła. i wybieraj pod siebie, a czy najdroższy to i ma znaczenie i nie, bo czasem płacisz za \"firmę\" a czasem za naprawdę fajny wózek. Jak Ci wybrał to świetne ale idź i pooglądaj go, włóż coś ciężkiego i zobacz jak się prowadzi, zastanów się czy będziesz musiała go nosić czy masz windę itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Rozmawialam z moim na temat bezpieczenstwa dziecka i latwosci prowadzenia wozka. Powiedzial, ze on bierze wszystko pod uwage (bardzo wazne jest aby wozek posiadal dosc duze i szerokie kolka. Na pewno gdy pojdziemy na zakupy spedzimy tam co najmniej 3 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jestem z pazdziernika 2008 zycze wam powodzenia w tym cudownym czasie jakim jest ciaza. Moja kluseczka w efekcie koncowym urodzila sie 11.09 takze lacze sie z wami i tzrymam kciuki i przede wszystkim duzzzzzo zdrowka i mam wielka prosbe zagłosuj na Juleczke i popros znajomych o glosy na moja slicznotke:) http://www.rosniemyrazem.pl/competition_details.php?id=1312&cat=ab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka1988 - no proszę to miło że myśli o wszystkim.. ale wiesz chodzi mi o to że mężczyźni mają tez więcej siły i dla nich waga wózka większa o 2 kg np to żaden problem a dla nas już większy.. i oczywiście jak dziecko ma 4 kg to luzik ale jak moja ma prawie 10 to już jest różnica ;) Ale na razie nie wiem może po odpoczywaj w sumie to ciężkie przeżycia za Tobą i musisz się oszczędzać!! więc dbaj o Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się trochę wyżalić.. Miałam dziś wizytę, na USG gin nie mierzył przezierności, mnie na tym nie zależało więc nic nie mówiłam, natomiast pod koniec wizyty on nagle do mnie że mam się do niego zgłosic nie za miesiąc tylko za dwa tygodnie na USG 3D bo on będzie mierzył przezierność! Zatkało mni trochę bo za 2 tyg to ja będę w 14 tygodniu a wtedy nie ma już sensu robić przezierności bo w tym momencie pomiar jest niediagnostyczny. Zamiast mu to wygarnąć mówię zgodnie z prawdą ze za 2 tyg nie będzie mnie we Wrocławiu, a on na to że nie szkodzi może być za trzy! Jeszcze lepiej! Powiedziałam OK i wyszłam. Zdaje się że on po prostu chce ze mnie wyciągnąć więcej kasy i dlatego umawia na częstsze, niepotrzebne wizyty. Wiem, powinnam z nim dyskutować ale ja jestem mało asertywna. Nie przyjdę oczywiście za trzy tygodnie tylko za cztery lub pięć, bo i tak chciałam zrobić 3D aby poznać płeć. W ogóle jeśli chodzi o te badania prenatalne to trochę poszperałam po książkach i necie, popytałam znajomych lekarzy i okazuje się (jeśli ktoś ma inne informację to proszę o sprostowanie) że z wszystkich wad wrodzonych na obecny stan medycyny leczyć w łonie matki można jedynie wodogłowie a ono nie wykrywa się badaniami prenatalnymi bo widoczne jest w zwykłym USG. Wykrycie całej reszty wad ma na celu jedynie przygotowanie kobiety do urodzenia chorego dziecka lub umożliwienie aborcji. Ja osobiście wolę nieświadomość niz przygotowanie a aborcji w żadnym wypadku bym nie wykonała także daruję sobie resztę badań prenatalnych. Po co mi była ta AFP to tez nie wiem! Tylko teraz się stresuję bo jest trochę niska. Broń Boże nie krytykuję mam które takie badania robią, wręcz przeciwnie, sama pracuję w laboratorium i bardzo cieszy mnie wzrost zainteresowania laboratoryjnymi badaniami prenatalnymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karila, masz rację - to co się wykryje badaniami prenatalnymi ma tylko cele informacyjne. Żadnych zespołów genetycznych nie da się leczyć. Mamy mówią \"dziecko będzie chore, to będziemy mogli to leczyć\" - ale co? Płód nie może mieć grypy, ani czegoś co się wyleczy lekami. Wady serca? Niestety wykonanie operacji wewnątrz łona matki jest dziś niesamowitą rzadkością.... Dzięki testom będzie można wybrać odpowiednie miejsce porodu, z odpowiednim oddziałem ratunkowym dla dziecka. Ale zwykłe USG w 22 tygodniu ciąży też wiele powie. A PAPP-Y mają swoją granicę błędu i też nie są do końca pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban jak już będziesz miała cos konkretnego na oku tzn wózek to daj znać:) ja sie zastanawiam, ale jak to jest że jedno siedzi a malutkie leży?to czy do takiego wózka-spaceróki mozna włozyć taka przenośna gondolkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka no to zależy od wózka, na dzień dzisiejszy ja mam 2 faworytów tj Twin Two firmy Jane ale to dosyć drogi wózek jest ale fotelik jest rozkładany na płasko i służy jako przenośna gondola i fotelik samochodowy no i ta gondolkę można montować twarzą do siebie a spacerówkę buzią do świata. No i kółeczka te mniejsze mają 25,5 cm a z tyłu 27 cm więc nie najgorzej... no i graco Quattro duo ale tak jest spacerówka rozkładana na płasko ale trzeba dokupić miękki śpiworek chyba, i czytałam że nie jest to całkowicie płaskie na forach o wózkach. Więc tak czy inaczej pooglądam wszystkie dostępne i będę myśleć dalej wtedy. No ale fakt że ten Jane do mnie najbardziej przemawia bo przełożyć dziecko z samochodu prosto na stelaż wózka to fajna sprawa a w graco to jednak trzeba będzie dzieciątko przekładać.\\ Karila - kurcze to wkurzający ten lekarz bo rzeczywiście jeśli nie ma wskazań do USG to nie powinien Cię naciągać na USG :( szkoda że nie powiedziałaś mu żeby Ci wczoraj to pomierzył itd... może by się zorientował, że nie jesteś głupiutką niunią .. i by Cię nie naciągał... Rozumiem że nie za bardzo chcesz/możesz zmieniać lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Deziękuje za miłe słowa od was. Nie dawałam znać bo dziewczyna z którą leżałam na sali i miała internet wyszła do domku. U mnie już wszystko dobrze nareście w domu ( właśnie wróciłam ze szpitala dzisiaj mnie wkońcu wypisali) ale mam durzo leżeć na razie i odpoczywać, brać nospe i coś jeszcze dopochwowo ale nie pamiętam nazy jak mi mąż wykupi to wam napisze. A na razie pykam się położyć zajrze jeszcze dzisiaj i napewno coś napisze. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzień doberek dlugo się nie odzywałam ale widzę temat wózków bliźniaczych i może wam się to przyda http://www.allegro.pl/item560413588_wozek_blizniaczy_implast_spider_wysylka_gratis.html Jest to wózek lekki i bardzo polecany przez mamy bliźniąt No i jeszcze jeden http://www.tako.net.pl/index.php?action=showitem&id=51 znacznie cięższy no i nie bardzo sobie wyobrażam wożenia w nim jednego noworodka a w obok starszego dziecka ale ja patrzę pod innym kontem:) zawsze są jeszcze \"tramwaje\" (jeden za drugim) ale to już kwestia gustu pozdrawiamy :) :) :) :) w 3 paku !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
Cześć dziewczyny:) Ciesze się ze u ciebie wszystko ok:) :) :) lez i nie przemęczaj się :):) Mnie wczoraj i przed wczoraj przed snem pobolewało w lewym boku na wysokości miednicy jakby jajnik narazie nie robie paniki , nie jest to jakiś ból nie do zniesienia -może macica mi sie przemieszcza ?jak dzisiaj bendzie bolało to zadzwonie jutro z samego rano do mojego lekarza a narazie biore luteine .Ja na rozstępy używam kremu fissan jest strasznie tłusty i gęsty strasznie żle sie rozsmarowuje i nie wchłania się dobrze . A co myślicie o basenie w ciąży? RUTH to normalne że jesteś osłabiona ,zawroty głowy ból , nieżyt nosa ,krwawienie z nosa ,krwawienie dziąseł,zgaga ,niestrawność,wzdęcia ,zaparcia to normalne objawy fizyczne, nasz organizm musi pracować za dwie osóbki:) Wkońcu obudziłam sie bez bólu głowy:)U mnie za oknem pochmuro pewnie znów będzie padać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas znow snieg:(Nie moge:( A juz myslalam ze wiosna idzie, no ale juz blizej niz dalej:) Koliban, jak bede szla na wiuzyte do gina za miesiac to pomysle ze stawiasz tort na stole dla córuni:) Ciekawe co tam u Ewelkajaw. Zycze slonecznego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofala -dawno Cię nie było, albo ja nie doczytałam ;) wszystko ok u Was? A z tymi wózkami widzisz to wszystko zależy jak to bliźniaki to takie wózki są super obok siebie, ale jak jest różnica wieku to już nie za bardzo z tego co wiem.. czyli dla Ciebie super. ale z tego co ja też czytałam nie zawsze mieszczą się w windzie na szerokość czy drzwiach, no i wtedy lipa a takie jedno za drugim kompaktowe są podobno pod tym względem lepsze, ale wiesz jak jest ile ludzi tyle opinii. ;) bo starsze np wkłada palce do oka młodszemu albo jak ma coś w rączce to wali po głowie itd..a jak są jedno za drugim to nie za bardzo starsze może zrobić krzywdę młodszemu ;) ewelkaaa - dobrze że już jesteś i jest ok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mialam strony odswiezonej i teraz zobaczylam ze ewelkajaw juz jest z nami. Ewelkajaw- super ze wszystko OK. Oby tak dalej i duzo odpoczywaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×