Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Szkrabek i akna, moj M zawsze zagadywal ze bedzie tworzyl druzyne pilkarska, wiec juz zaczal:) Ja mam nastepna wizyte 27 maja i ginek powiedzial ze wtedy zrobi bardzo szczegolowe badania, dziecko ma wtedy wazyc 0,5 kg. Wtedy bede w 22 tyg i powiedzial ze wtedy juz dokladnie bedzie widac wszystko. Caluje w ten piekny sloneczny dzien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska 1978
mam jeszcze pytanko. jak długo się bierze kwas foliowy, bo mnie gin kazał już przerwać a jestem w 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Aśka ja nie biorę kwasu od 13 tygodnia ciąży. Gin zalecił, abym odstawiła kwas i zaczęła brać witaminy. Biorę Feminatal N - jedna tabletka dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chodzi o mężów to ja również jestem w tej szczęśliwej grupie kobiet, które nie mogą na swojego ponarzekać. Ciąże mój K traktuje bardzo poważnie, obchodzi się ze mną jak z jajkiem. Nie robi absolutnie o nic problemów. Tylko że ja podobnie jak Akna nie lubię bałaganu i sprzątam na bieżąco. Szczególnie teraz jak jestem na L4 to mam czas. Obiadki też gotuje codziennie a to dla tego, że bardzo lubię gotować i jest mi przemiło jak moj K je zachwala :) Szczęśliwa gratuluje rozpoznania płci :) Witamy kolejnego kawalera w naszym gronie :) a jeżeli chodzi o ruchy to ja też niestety jeszcze ich nie czuję, a tak bardzo chcę i nie mogę się już doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Dziekuje Żyrafko za odpowiedz:) Szczesliwa- gratuluje synusi:D Czyli kolejny Macho w tabelce:) A propo naszych ukochanych mezczyzn, od mojego wczoraj dostalam kwiatki (bez okazji) Rzadko sie klocimy, czasami ja na niego wrzeszcze ale po chwili juz jest ok:) Co serwujecie dzis na obiadek? Milego i slonecznego dnia zycze wszystkim Brzuszkom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Szczęśliwa- mialo byc synusia* zjadlo mi gdzies "a" przepraszam za pomylke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG połówkowe robi się chyba do 24 tygodnia, ale nie ma tam już żadnych pomiarów które po tym terminie miałyby zniknąć - z tego co mi wiadomo. Szczęśliwa, gratuluję pięknego prącia :) więcej dziewczynek prosimy, bo zrobi się nam tu oddział wojskowy! ;) najważniejsze to brać kwas foliowy do 12 tygodnia ciąży (dla rozwoju dziecka!), potem już każdy bierze według uznania (to już dla mamy: wspomaga tworzenie krwinek czerwonych co zapobiega rozwojowi ciężkich anemii, wspomaga pracę układu nerwowego). Kobra, będziesz miała jeszcze powtarzane przeciwciała, jeden raz nie wystarczy. zależy od lekarza, niektórzy mogą je robić nawet co 4 tygodnie od 24-28 tygodnia ciąży. a ja dziś obiadu nie robię :) mamy wczorajszą zupkę pieczarkową. muszę dziś się zmyć z domu w porze obiadowej bo przychodzi właściciel z dekoratorką wnętrz, a on jeszcze nie wie o mojej ciąży. tak więc znikam ;) i pewnie będziemy się przeprowadzać w czerwcu lub w lipcu. to już postanowione. a mężowi powiedziałam że obiadu nie ma, to on na to: nawet lepiej. i tak pójdę z Rafałem na obiad w pracy, nie musisz nic robić. nie ma to jak mąż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś na obiadek ziemniaki, pieczone pałeczki z kurczaka i surówka z kapusty pekńskiej, z ogórkiem zielonym, papryką, cebulką i odrobiną majonezu. Właśnie wybieram się do kuchni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatek, anulka, zyrafka- wielkie dzieki:D Rzeczywiscie przewaga facetow w tabelce ale znajac zycie pewnie sie wyrowna juz niedlugo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...agunda
NICK.............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........26.........?...........24.08.......Gda ńsk.............-2 kg 2.Aska 1978....30..........?............28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 3.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów...........6kg 4.aguchaaa......34.........?............1.09.......Lubli n .. .......... 5.justa140283….26.........?............1.09....... k/Łodzi.............7KG 6.mamamadrid...34.........?............3.09.......Madrid . . ..........2 kg 7.mamabelgie…..32.........?............3.09....... Belgia. .............0kg 8.kobra78........31.........?............3.09.......Rze szów..........+1kg 9.MamaIzia.......22.........?...........3.09.......Libią ż..............-3kg 10.nitaanita......24...córeczka......04.09..... Lbe................+4,5kg 11.zyrafa-dluga..24...córcia Basia..05.09......Białystok.........+6,5kg 12.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge..........0kg 13. aska.osa......26.........?.........06.09.......Anglia....... .........+1 14.cleo123........27.........?.........08.09.......Wars za wa........1 kg 15.small size......23.........?.........08.09….....Sztum...... .. ......2kg 16.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 17.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 18.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 19.ewelkajaw....25..........?.........11.09......Jaworz n o..........-2kg 20. Trąbka........23.........?..........11.09......Wawa......... .....+3 kg 21. Koliban........28.........?..........12.09……..Wa rszawa...........2kg 22.basia19g......23......chłopak....15.09......Zgorzelec .... ........5kg 23.Sytofala........22.........?..........16.09….. ..D-ka Wisłocka..... 24.emce...........29.........?..........16.09.......Świn o ujście........ 25.chochlik_......29.........?..........18.09.......K/Kr a k owa.......? 26.misha85 .......24....synuś....16.09.......Warszawa......8kg 27.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 28.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 29. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 30.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............0kg 31.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 32.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 33.Puchatek22...24.........?..........20.09......Skiern iewice.....3,5kg 34.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 35.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 36.agunda.........27....Chlopak........22.09......wroc ław...........3kg 37.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 38.Anulka1988....21.....chłopak......22.09…... Warszawa..........-7kg 39.*akna**.........25........?...........22.09......Byd goszcz..........3kg 40.szczesliwaaa..26.....chłopak.....23.09…... Dębica .................. 41.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 42.agaigi27.......27..........?..........24.09.......CHO SZCZNO.. ...+3kg 43.szkrabek9.....26.........?...........25.09.......Śląs k ...............3kg 44.Malinka88888..24........?............25.09......Leszn o.............3kg 45.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 46.Mal_g...........34......aniołek.....14.02 ....Brisbane 47.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 48.figa84..........25.........?............29.09......B - B..............2,5kg 49.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 50.Iza339.........29.........?............29.09.......Pi astów..........-3kg 51.Stelka.........28.........?............30.09.......B rzeg.............0kg 52.Aniabuu23.....27.........?............30.09.......Kal isz..............2kg 53.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........-2kg Witam Wszystkie mamusie !!! Bylam dzis na usg i bedziemy mieli synusia .Maz prawie oszalal .Ja czulam ze bedzie chlopaczy ale tez sie bardzo ciesze .Dzidzius ma 250 gram i 14,5 centymetra.Rozwija sie dobrze ,zdrowutki jak ryba to najwazniejsze .Po kazdym badaniu obiecuje sobie ,ze juz nie bede sie stresowac . I tak pozniej sie boje o moje malenstwo .Na cale szczecie jest dobrze .Cala noc nie spaly mi sie jakies glupoty zwiazane z badanie .A i przytylo mi sie 1 kg ,ale to chyba po swietach hehhehehe. Jeszcze nie czuje ruchow synusia a juz bym chciala .Zazdroszcze wzytkim mamuska ,ktore juz sie moga tym cieszyc Milego dnia i pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do partnerow to chyba najlepiej trafiłam:-) Mój luby sprząta, gotuje itd. Czasem co pomarudzi, że też by chciał. żebym coś zrobiła, ale wtedy w soboe jak mam wolne coś mu ugotuje i znowu mam spokój na dłuższą chwilę. A jak tylko kwiknę, że coś mnie zabolało czy zakuło, to już nie mogę nawet palcem ruszyć. Co prawda muszę mu powiedzieć jak się co robi, ale robi wszystko. Co do wózków, to byliśmy we wtorek w sklepie z wózkami. W sumie to z 200 wózków podoba nam się nadal 1, tylko cena nie ta. 1850 wózek + 20 zł osłonka przeciwdeszowa + 200 zl torba + 560 fotelik. W sumie wychodzi za drogo. Tylko ta cała reszta ma kiepskie amortyzatory. Siedzieliśmt w cafe przy deptaku i szła Pani z wózkiem, i dziecko podskakiwało ponad gondole (!!!). A to raptem kostka brukowa była. Niby w mieście nie trzeba terenówek, ale chyba wystarczy spojrzeć na stan chodników. I tak stwierdziliśmy, że wóżek musi być odpowiedni miękki. I nic nie wybraliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już się poprawiam..mój na mnie nakrzyczał o porządki,ale...że za dużo sprzątam:P nie wiem czy wy tak macie-jestem pedantką:-P mam tak, że jak mnie weźmie na porządki to od rana do wieczora(zwłaszcza w ciąży)..a przy dwulatku nie da się mieć idealnego porządku,zwłaszcza,że narazie mamy tylko jeden wspólny pokój:-P Anulka mnie też się sauna marzy..jakiś basen, albo aerobic..mam ochotę iść się gdzieś wygrzać i wyżyć:-D póki co musi mi małż wystarczyć hehe szczesliwa-gratuluję synka!👄ja mam wciąż cichą nadzieję,że tym razem będzie córcia:-) szkrabek zazdroszcząc Ci tego usg..ja też chciałabym na każdej wizycie..samo wyrażenie \"macica miękka, więc wszystko jest dobrze\" to za mało:-P martwi mnie jedno..żyrafko apel do Ciebie:-D-strasznie bolą mnie kości łonowe,całe spojenie i miednica..czasem chodzić nie idzie:/ a gdzie tu mówić o sexie:-( czy to normalne,że ciągle od dwóch tyg się już rozchodzą kości? akna kochanie pamiętaj,że nam nie wolno dźwigać, kładź się kochana do łóżka i teraz odpoczywaj dwa razy tyle- ja tak robię żeby zagłuszyć wyrzuty sumienia:-P aska-lepsza kafeteria od gotowania ziemniaczków..tu przynajmniej rączek nie ubrudzisz sese:-D puchatek a mnie w ogóle nie zalecał żadnych tabletek po 13tyg to chyba zależy wszystko od lekarza.każdy indywidualnie od wyników badań dobiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruth, możliwe że już Ci się rozchodzi miednica. progesteron tak działa, a jego stężenie w ciąży cały czas rośnie, więc takie rzeczy mogą się zjawić w każdej chwili, w zależności od wrażliwości tkanek. mnie od 12-13 tygodnia boli cały dolny odcinek kręgosłupa - krzyżowy i guziczny, czyli to co jest związane z miednicą. boli w zależności od tego jak siedzę. boli dupa, boli biodro.. jak u starej babci ;) niewiele da się z tym zrobić. byłam z tym u ortopedy, a on powiedział mi że mogę tylko łyknąć apap jak będzie mocno bolało. powiedz o tym lekarzowi, może on będzie miał jakiś pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I szukam po necie wózków:-) ta Baratatina o której pisała Stelka mi się podoba i po forach też ma dobre opinie. Przyjdzie mi zrobić wycieczkę do Cieszyna, żeby wózek poglądac:-) I te 1400 mogę dać za wózek. http://www.allegro.pl/item602121934_3_w_1_bartatina_alu_2009_jedo_fotel_gratisy.html Powiedzcie mi jeszcze co się do wózka wkłada poza dzieckiem? Niektóre mają śpiworki, ale czy taki śpiworek wystarczy? W sumie nasze maluchy będą w zimie też w tych wózkach jeżdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...agunda gartuluje rozpoznania płci :) Kolejny facecik :) No już niech sypnie dziewczynkami :) co się chociaz w tabelce wyrówna :) Anulka1988 ja dziś robie spagethi - taki obiad na szybko :) Zyrafa powodzonka w ukrywaniu się :) figa84 ja to od pewnego czasu \"lampie sie\" na wszystkie wózki ktore napotykam na ulicy. Aż mi czasami głupio jak ludzie tak mnie mierzą. Ale co tam :) Mi ostatnio spodobal się taki model wózka http://dino.sklep.pl/nowy/mutsy-m-78.html ale niestety nie miałam okazji zobaczyc go w realu. Dobrze ze mam jeszcez troche czasu na podjecie tej decyzji. ruth wiem ze nie mozemy dżwigać ale to bylą sytuacja bardzo, bardzo awaryjna. Mam nadzieję że wszystko u bejbika oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mutsy ma kubelkowa spacerowke, a moim zdaniem to musi byc niewygodne, zwlaszcza dla 6-miesiecznego dziecka ktore dopiero co przesadzamy do spacerowki i chcemy np rozlozyc ja na plasko. Mi sie jedo bardzo podobaja ale od bartatiny wole vedi bo ma skretne przednie kola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
Cześć dziewczyny, ja już po wizycie u położnej..Odebrałam wszystkie wyniki badań i wszystko wporząsiu.. Ja jeszcze nie wiem co będę miała, usg dopiero za 4 tyg.Ale mój mężulek myśli że będzie chłopak i będzie miał na imię Rysiek, chociaż ja do tego imienia nie jestem przekonana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chce skrętnych kół. Znajoma niedawno kupiła i raz dwa poszła jej blokada. W efekcie wózek jeżdzi jak chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa wózeczek wygląda super! Ja mam huśtawkę taką domową tej firmy i jest naprawdę fajnie, solidnie i sensownie zrobiona więc jak Ci odpowiada ten wózeczek to kupuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunda i Szczesliwa gratulacje! To dwoch chlopakow wiecej mamy teraz :) Ja mam jutro polowkowe usg, i cicha nadzieje ze malenstwo pokaze coz tam skrywa miedzy nozkami :) Maly Nicpon rusza sie niesamowicie, a wczoraj wystawil chyba nozke, bo dosc duza wiec moj brzuch wygladal zabawnie :) Co do mezusiow, to moj jest po prostu aniolem. Jest opiekunczy, pomaga mi i zawsze rozumie. Strasznie sie interesuje ciaza, co sie dzieje z Malenstwem, dzien po dniu, gada ciagle i spiewa Malenstwu. Jest po prostu idealny ale zawsze taki byl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figa moi bracia chca wlasnie nam taki kupic na prezent... wydaje sie dosc fajny i slyszalam o nim kilka dobrych opinii.......... A nad jakim kolorem sie zastanawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zastanawiam nad innymi, ale jak sięnie zdecyduje to biorę ten:-) Ja w sklepie widziałam większy wybór kolorów. Były śliczny biało szary z czerwonymi nadrukami. Wersja chyba jakaś limitowana. Te co są na stronie to chyba tylko kolory z tego roku. Tak czy inaczej, jak coś to chyba zielony, albo niebieski:-) Jumper X mają większe kółeczka na przodzie od tych w zwykłych Jumperach, więc dla mnie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MDream
witajcie, lepiej późno niż wcale wskoczyć tu do WAS .... mam termin na 19 września :D wszystkim gratuluje a jeśli chodzi o wózek polecam ROAN Marita (chyba tak to się pisze) : gondolka duża z kolyską , skladanie 1 ręką , fotelik z kołyska i spacerówka :) do tego duże koła wszystko stabilne moja koleżanka spokojnie sama daje sobie rade aby wjechac i zjechac po schodach na 2 piętro cena ok. 1400 3w1. choc te n JUMPER tez całkiem całkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×