Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

My tych dziewczecych to mamy tyle że spokojnie drugie dziecko (dziewczynka) by się w nich odchowała. No ale marzymy teraz o chłopcu! Choć jak bedzie dziewczynka też będzie ok ważne by zdrowe było! Dziś się jakoś słabo czuję! Musimy wyleźc na spaceros to może na powietrzu mi się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja dzisiaj idę na USG troszke się boje bo to moje pierwsze USG i mam nadzieje że wszystko ok no i że oczywiście poznam płeć dziecka. Dam znać po wizycie czy wszystko dobrze :) Miałam iść na USG dopiero 26 Kwietnia do szpitala bo tam dostałam skierowanie ale dowiedziałam się od mojego szwagra że mają mało dokładne bo coś im się ostatnio pieprzy i ja idę dzisiaj prywatnie. Co do wózków to ja chcę coś w tym stylu http://www.allegro.pl/item601899758_super_ekskluzywne_wozki_na_paskach_fotelik_gratis.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marusiu ja dzis po prostu spie na stojaco, nie chcialam pic kawy bo sie zle po niej czuje ale musialam zrobic sobie taka chociaz z pol lyzeczki... dzis bym mogla chyba caly dzien przespac ale mam w niedziele zaliczenie w szkole:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelko wcale Ci sie nie dziwie ze sie boisz, choc dosc pozno idziesz na pierwsze usg ja pierwsze mialam w 6 tygodniu (choc jeszcze nic nie widzialam) a do teraz moje malenstwo widzialam 5 razy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze usg miałam w 11 tygodniu takie dopochwowe. Jeśli w ogóle chodzi o to badanie to mój gin uważa że 3 w ciągu całej ciąży to wystarczająca ilość i że to dla dobra dziecka a patrzeć będę mogła na nie dowoli gdy się urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. padam dzis na twarz, mała tak marudzi że szok, spać nie chce bo coś ją dręczy, a mnie już wszytko boli od jej noszenia :P co do wózków to naprawdę najlepiej na żywo obejrzeć przejechać sie po skle[ie i rozwazyc co nam jest potrzebne i czy mieszkamy w bloku czy w domku bo jak mamy dźwigać wózke na 2 czy 3 piętro to musi byc lekki itp. dodam tylko że bartatina bardzo lekka, Pan w sklepie powiedziała nawet że jest to najlżejszy wózek tego typu:P ja chale mój wózek bo znam jego zalety w praktyce a nie zawiodłam się na nim:P:P:P co do wyprawki do krążą na forum listy rzeczy potrzebnych, dla dziecka, jednak sporo z nich jest zbednych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka miala 3 usg w czasie calej ciazy i jej synek urodzil sie z otwartymi powlokami brzusznymi i lekarz twierdzil ze nie widzial bo maly byl odwrocony pupa. A gdyby miala czesciej usg napewno by to zauwazyl. Konsekwencja tego teraz jest to ze maly ma 3 latka i wade serca spowodowana tym ze przez to ze lekarz nie widzial tych powlok brzusznych kolezanka rodzila naturalnie a powinna miec bezwzglednie cesarke. Lekarka ktora odbierala porod powiedziala ze to cud ze dziecko przezylo bo przez porod naturalny moglo uszkodzic narzady wewnetrzne. Przez to ,,niedopatrzenie dziecko lezalo na intenszwnej terapii a to co matka przezyla to.... teraz jest taki sprzet ze moj lekarz twierdzi ze usg nie szkodz a moze bardzo pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do usg to ja tez uważam że to dobrze jak na każdej wizycie gin mi je robi, a wizytę mam rz w miesiącu, w poprzedniej ciąży na jednym takim usg wykryto jakieś tam nieprawidłowości juz nie pamiętam o co chodziło dokładnie ale miałam stosować odpowiednią dietę by dziecko rosło jak trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej szczęsliwa waga moja nawet nieźle +5 kg ja się nastawiam na jakieś +20 albo i więcej ale damy rady jak co to mnie m bedzie toczył w końcu bedzie miał małego \"słonika\" w domu Pozdrawiamy:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem ja tam ufam mojemu lekarzowi! Każdy z nich ma indywidualne podejście to tego jak prowadzić ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam tak samo bo teraz dzieki usg mozna gdyby bylo cos nie tak zaczac leczenie jeszcze w lonie matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Witam:) **MDream** popraw tabelke, wpisz sie wg daty porodu:) **Ewelkajaw** dlaczego robisz tak pozno pierwsze USG? **Basiu** zgadzam sie z Toba, iz usg powinno sie robic czesciej. Ja, dowiedzialam sie o ciazy gdy bylam 6 tc. i srednio co 2 tyg mialam robione usg, a teraz co 3 tyg. Jestem po dwoch poronieniach, poza tym stwierdzono stan przedrakowy i musze cala ciaze miec monitorowana. W poniedzialek mam kolposkopie, od wczoraj sie zaczelam denerwowac, nie moglam juz w nocy spac:/ a zostaly jeszcze 3 dni... nie wiem jak przetrwam te kilka dni. **co do wozka to podobaja mi sie trojkolowe. Tylko nie wiem czy z przodu to kolo powinno byc takie duze jak z tylko dwa pozostale, czy mniejsze? Moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.. się naoglądałam tych Jedo i Roan i mi się podobają. W sumie oba do 30km od domku mogę zobaczyć:-) Poglądam w sobotę. Ja też musze brać poprwkę na wielkość wózka ze względu na wzrost. Ja mam 164, a mój luby prawie 2 metry, więc rączka musi mieć regulację. Planuje przed końcem 2 trymestru większość wyprawki mieć na stanie, bo jak lato będzie upalne to nie będzie mi się chciało po sklepach jeżdzić. Dziś rano obudziłam się żóltawym proszkiem na lewej piersi. Czy wy też juz tak macie? U mnie to dopiero 17 tydzień:-/ Basia19g jak czytam takie historię to mi się krew w żyłach mrozi. Pamiętam jak moja mama chodziła do najlepszego gina w mieście, a przynajmniej ma taką opinię i niestety nie wszystko potoczyło się ok. Wiem, że ja do niego nie pójdę. Z tego samego powodu, chodzę do mojego lekarza, a na usg pomiędzy 11-13 tygodniem jechałam do położnika genetyka. Teraz też mam zamiar tak zrobić (w sumie to przydałoby mi się juz zapisać:-) Dziewczyny jak to z tym USG połówkowym jest? W 20 tygodniu musi być, czy np. 21-22 też będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka ja też ze względu na poronienie (dokładniej ciąże obumarłą) oglądałam moją dzidzię co 2 tygodnie, teraz już mam przychodzić co 3. I czuję ogormny strach przed każą wizytą i ogromną ulge na chwilę po wizycie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy połówkowe usg miałam w 23 tygodniu. Dokładnie wszystko widziałam. Trwało chyba z godzinę. Lekarz obejrzał sobie maleństwo dokładnie ze wszystkich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, jestem po usg. malenstwo zdrowo rosnie, duze juz takie. Nozki zlaczone czas caly mialo wiec plci nie pokazalo. Ale nawet mi nie zalezalo, po tym jak sie dowiedzialam ze mam lozysko przodujace troche sie zdenerwowalam i poplakalam, no ale coz teraz trzeba duuuzo wypoczywac, choc nie wiem czy bardziej sie da no i jeszcze bardziej uwazac... Nastepne USG w 36 tygodniu by zdecydowac czy lozysko sie nic nie zmienilo i czy cesarka musi byc. Oh jak ja teraz tesknie za Polska i moim lekarzem ktoremu ufam i ktory zapewnilby mi odpowiednia opieke.... no coz nic nie zmienie trzeba tu siedziec samemu i liczyc ze wszystko bedzie dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska.osa: dobrze że z dzidzią ok:-) A kazali Ci leżeć z powodu tego łożyska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazali mi duzo lezec i wypoczywac. Bo mnie w tym miejscu gdzie mam lozysko boli i mnie doslownie uwiera tam.... wiec jak najwiecej odciazac szyjke, czyli nogi do gory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarannnnnnnnnn
Hej wszyskim.Gdzie dokladnie boli brzuch jak podejrzewa sie ciąże?????czy sa to kłucia czy ciagły bol ktory boli caly czas i nie przestaje??????//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Moj gin zalecil badanie polowkowe miedzy 20-22 tc. Wczoraj zaczelam 17 tc i nadal mam wklesly brzuch, a u Was widac juz brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Anulka ja mam już spory brzuszek i nie da się ukryć, że jestem w ciąży :) W ogóle to powinnyśmy zrobić jakąś galerię, gdzie mogłybyśmy wklejać fotki naszych brzuszków i zdjęcia z USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarannnnnnnnnn
????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarannnnnnnnnn
?????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarannnnnnnnnn JA MIAŁAM DOKŁADNIE TAKI SAM BÓL JAKBYM MIAŁA DOSTAĆ OKRES. W SUMIE TO OBJAWY CIĄŻY SĄ BARDZO PODOBNE DO OBJAWÓW ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ MIESIĄCZKI. NAJLEPIEJ ZRÓB TEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki! Wczorajsze ukrywanie się nic nie dało, bo właściciel nie przyszedł :/ Za to dziś poszłam do mamy na grilla (mniammmmmm!!!!) i to pozwoliło na skuteczne schowanie się. Przyszedł dziś zamówiony wózek (x-ladner XT). Powiem Wam, że bardzo mi się podoba. Ma 3 koła, mam nadzieję, że będzie się dobrze prowadził. Ma skrętne przednie koło, ale można je zablokować. Ma regulowaną wysokość rączki (ja 174, mąż 190 cm wzrostu), koła są duże i pompowane, ma fajne schowki i składa się dość łatwo i domyślnie (zrobiłam to bez instrukcji). Mam nadzieję, że wózeczek się sprawdzi :) Na razie będzie przechowywany u mamy w garażu i tam poczeka na odpowiedni moment. Figa, ja taki proszek na piersiach po przebudzeniu na mam już od kilku tygodni. Po prostu rozkręca się produkcja siary (wysoka prolaktyna), ale tak może być. Moja Mała coraz fajniej mi fika :) Ale zaczęło się to dopiero w tym tygodniu (jestem pod koniec 20 tygodnia!), więc czekałam na to dość długo... Basiu, to o czym mówisz jest po prostu oburzające! Dziewczyna powinna pozwać tamtego lekarza, bo to niemożliwe żeby nie mógł zobaczyć dziecka z przodu. Dla mnie to nierealne - nie da się zbadać brzuszka przezbrzusznie to trzeba założyć głowicę przezpochwową. I co z jej USG połówkowym? Też się tłumaczył że nie mógł ocenić brzuszka? Jak dla mnie to jakiś konował. Jego nazwisko trzeba upublicznić i ostrzegać pacjentki przed nim... Ja naliczyłam, że miałam już 5 badań USG, z czego pierwsze które nie znalazło zarodka, drugie potwierdzające ciążę w 8 tygodniu, szczegółowe w 13 tygodniu, a dwa z nich z powodu konieczności obserwacji torbieli. Jednak nie jestem zwolenniczką częstych USG (choć cieszy), jeżeli nie ma takiej potrzeby. Moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne i nie naświetlać dziecka jeżeli nie trzeba. Teraz czekam na USG połówkowe - 28 kwietnia :) Może być wykonane między 20 a 24 tygodniem, inne dane mówią o 18-22 tygodniu. Ale z tego co mi wiadomo, nie ma w nim jakichś specjalnych rzeczy do pomiaru, które po tym terminie znikną, więc kilka dni różnicy nie powinno nic zmienić. Aska.osa, masz łożysko przodujące? Nie martw się, nic Ci nie będzie :) Łożysko przodujące daje pierwsze plamienia dopiero po 30 tygodniu ciąży (ponieważ wtedy szyjka zaczyna delikatnie puszczać i pękają naczynka łożyska z nią związane). Jeszcze zależy, jak przoduje, a może jest nisko osadowione. Jeżeli jest nisko osadowione, jest duża szansa że rozrośnie się do góry. Nie martw się, ważne że masz to zdiagnozowane, nic Ci się nie stanie, ani nic nie stanie się dziecku. Jeżeli będzie przodowało w terminie porodu, zrobią Ci cięcie cesarskie jeszcze przed rozpoczęciem skurczów i nawet nie poczujesz że coś jest nie tak :) Basiu, co do tego stawiania się brzucha - boli? Leż, bierz swoje leki i kropka. Na pewno wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatek, mamy przecież naszą klasę z prywatną, niedostępną dla innych galerią! Wklejajcie tam swoje zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko masz racje :) Jak mój K wróci to go poproszę o zrobienie zdjęcia i wkleje do galerii klasowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarannnnnnnnnn
Ale ja juz miałam"okres" to było plamienie trwajace 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego podejrzewasz ciąze? dziwne. zrób test i będziesz miała pewność. My Ci raczej nie powiemy czy jesteś w ciąży czy też nie, ale skoro miałaś normalny okres to chyba raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×