Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Akna mi te leki przepisał internista i pytałam gina. on pozwolił wziąć slow mag i dał skierowanie na ponowne wyniki, mam je zrobic po tyg brania leku, jeśli się podwyższa to odpuści dalsze leczenie. ciekawa jestem co Tobie gin powie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka mi włąsnie przepisał kaldyum i filomag b6. Ten magnez to oki ale ten kaldyum mnie niepokoi troszeczke. A pamietasz moze jakie mialąś wyniki własnie potasu? Bo nie wiem czy moje są az tak niskie? Nie moge nic w necie znaleźć na ten temat.... Mi potas wyszedł 3,77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potas miałam niższy 3.38. do tego kreatynina niska i magnez. wiesz ginekolog powiedział, że teraz to tylko można spróbować trochę to wyrównać. dopiero po urodzeniu mam się za to wziąć. bo w ciąży jest b mało leków, które mogą być stosowane. miałam podobne obawy jak Ty gdy dostałam receptę, najpierw zapytałam ginekologa. nie martw się bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna, jeżeli masz niski poziom potasu musisz go uzupełnić, potas jest niezbędny do prawidłowej pracy Twojego serca. Jest grupa leków które trzeba brać pomimo, że są prawdopodobnie ryzykowne dla dziecka, wyobraź sobie kobietę z padaczką lub astmą - one bez leków nie są w stanie żyć. W III trymestrze dziecko jest już duże i bezpieczne - dlatego nie bałabym się tego leku. Kardiolog zapisując go Tobie wiedział, że jesteś w ciąży. On na pewno ma doświadczenie i wie co robi. Idź do ginekologa i pokaż mu ten lek, ale jestem pewna że powie Ci żebyś go brała. W III trymestrze naprawdę już nie zaszkodzisz dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny :) Jakos mi lepiej po tym co napisałyscie. teraz sie zbieram, jak wróce to napisze :) Papatki i miłego dnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzuszki !!! My dalej walczymy z parkietem w naszym salonie..juz widac efekty-smiejemy sie,ze teraz to wyglada potrosze jak studio tanca... ;) Ale jeszcze oczywiscie jest nieskonczone....byle do konca tego miesiaca bylo zrobione..musimy jeszcze jechac i zamowic jakies meble...Bo jak Lena bedzie i ktos zechce ja odwiedzic to ja nawet nie mam na czym gosci posadzic...no dobra moga siedziec na parkiecie ;) Moja Mala tez tak smiesznie sie przesowa z tym,ze ona woli prawa strone...no i pod zebrami tez...niestety ja troche mniej....ale coz zrobic.... Akna trzymam kciuki za wizyte u gina... Zyrafka...alez mialas przezycia weekendowe-chyba teraz musisz wypoczac... ;) A my dzis weszlismy w 8 miesiac :) Spadam do sklepu ale dzis bede w kontakcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam upalnie:-) w końcu mamy słoneczko:-) później Was nadrobię, u nas weekend minął imprezowo. Najpierw urodziny szwagra-kinder party,a na drugi dzień urodziny babci..uf już nie dla mnie takie imprezy, zamiast cieszyć już męczą:-P u nas dzisiaj minął 31tydz i 2 dc..czyli też zaczął się 8 miesiąc? czy to znaczy,że jeszcze w sierpniu możemy się wypakować:-P? Żyrafko Ty jesteś ekspertem w tej sprawie, więc proszę o wypowiedź:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin porodu na 5 września (Ruth, mamy ten sam termin :) ), czyli teoretycznie donoszonego Malucha mogę urodzić już 2 tygodnie wcześniej (38-42 tydzień ciąży!!), wychodzi na to że od 22 sierpnia. Wiecie, wolałabym żeby to był sierpień niż wrzesień, tylko jak ja to jej wytłumaczę ;) Dłużej będę z nią w domu, w końcu od października wracam na zajęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego Cię o to pytałam;-) ja mam planowaną cesarkę, więc wolałabym sierpień:-D również ze względu na uczelnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Dziewczyny możemy jeszcze urodzić w tym samym terminie. jeśli dwa tyg wcześniej to w połowie sierpnia. mało czasu mi już zostało.. Małe tak dzisiaj wpycha się pod żebra że najchętniej to bym się położyła i leżała:) a mam masę roboty. właśnie przed chwilką zerwałam w ogródku miskę fasolki szparagowej, poobieram i będzie dzisiaj na obiad, do tego mięsko i ziemniaczki. muszę też ugotować na jutro jakąś zupkę, bo przyjeżdża kumpela i idziemy nA mega wielkie zakupy dla Dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Żyrafko fajny wekend:P z tym noszeniem to niestety teoria swoje a praktyka swoje:P ja tez sobie mówiłam że nie będę nosic dziecka, ale codziennie wievczorem była histeria z tego powodu więc uwierzcie nie da sie nie wziąć malucha na ręcę jak płacze, zresztą ktoś mi dobrze powiedział że maluch po narodzinach jest jakby w obcym świecie i potrzebuje duzo uwagi i troski, chce byc jak najczęściej przytulane i noszone ale to normalne bo przecież przez 9 miesięcy było u nas w brzuszku!!zresztą nie da sie tak że masz dziecko i sie nim nie zajmujesz itp trzeba mu poświecić dużo czasu i opieki! Karola skończywszy chyba 2 miesiące przestała chcieć byc noszona na rękach,a z upływem czasu w góle sie nie dopominała i przychodziła na ravzki jak jej było źle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Miałam isć dzisiaj do lekarza i w sumie to poszłam ale jak zobaczyłam ile jest tam ludzi, a ja dopiero 12 to zwątpiłam i idę w środę :) mała się rusza więc sądze że 2 dni różnicy nic nie zmienią :) Mój M ma dzisiaj wolne i wygoniłam go na zakupy :P u mnie dzisiaj duchota i gorąć maskra, a mnie już spuchły stopy, a rano były takie fajne :( No ale to uroki ciąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamuśki! dziewczyny właśnie przeglądam allegro i tak się zastanawiam czy i ile kocyków dla dzidzi kupić? a może kupowałyście jakieś na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja się nie wtrącam
w wasz topik ale napisze że ŻYrafko to co ci na uczelni kazali wykułaś i piszesz tu medycznie (z kiązki czy z glowy nie wnikam) spoko fajnie że odp wszystkim ale coż jesli chodzi o wychowanie dziecka i strone praktyczną nie wiesz nic i nie pisz głupot że dziecka się na rece nie bierze ja ci się Baśka urodzi sama zobaczysz jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może ja się wypowiem jako przyszły pedagog-opiekuna;-P nikt Cię nie prosił o zdanie pomarańczko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem mbrzuszki, U nas dzisiaj jakby troszkę chłodniej. Ja przynajmniej lepiej się czuję :) Wczoraj cały dzień spędziliśmy nad wodą i nawet się trochę opaliłam :) A dzisiaj pospałam do 10:30 :) Mieliśmy nie komentować pomarańczy ale nie mogę się opanować: wpiepszać się komuś w topik i nazwać swój nik ja się nie wtrącam. Nie wiadomo czy to szczyt głupoty czy bezczelności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku..to akt czystej desperacji;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu dzisiaj cichutko :) U mnie skwar że się wytrzymać nie da chyba dzisiaj porzyczę wętylator od teściówki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie zrobilam mloda kapustke na cieplo..pierwszy raz w zyciu sama!!!I wyszla pycha!!!!I nawet temu mojemu Belgowi zasmakowala...a co niech wie,ze polskie smaki sa najlepsze!!!! ;) A ja dzis wyruszam na male szalenstwo ...WYPRZEDAZE!!!! Moze upoluje jakies fajne gadzety dla malenstwa.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban odpoczywaj ile sie da, zeby szyjka ladnie sie zrelaksowala :) Magdakate, powiem Tobie z doswiadczenia pracy w uk, ze powinnas sie cieszyc ze lekarz i polzna to Pakistanczyk i Hinduska, bo maja oni duzo wieksza wiedze niz angielscy lekarzy, sa lepiej wytrenowani i maja dosc dobre podejscie do pacjentow :) Zyrafa nie zazdroszcze weekendu. My z mezusiem relaksowalismy sie caly weekend pogoda jest swietna, uwielbiam sloneczko, ciezko sie troche oddycha w nocy ale wole sloneczko niz deszcze, lepiej sie czuje, a maly wystawia dupke i stopki tak pieknie ze moglabym siedziec i podziwiac go calymi dnaimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kocyków to ja mam nadmiar:P:P po Karoli mam chyba z 7:P na allegro kupiłam tylko taki ażurowy, ale na zime nie polecam bo ona barzdiej na lato, no i jeszcze jeden taki gruby i z tych tańszych:P a tak to mam dwa polarowe, jeden taki cieńszy i jeszcze dwa takie nie grube ale ciepłe szwagierka ze stanów przysłała:P no i jeszcze rożki miałam taksze full opcje co do kocyków:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem mamusie! Koliban - wakacje pełne wrażeń! odpoczywaj i relaksuj się teraz! ja też dziś po wizycie, u mnie dopiero 28 tydz. Miałam dziś 4d. Nie ułożył się maluch rewelacyjnie ale troszkę twarzyczki było widać i rączunie maleńkie przy buźce. No i nos ma po mnie!!!!! Każdy kto tylko zobaczył od razu mówił : NOS!!!! MA TWOJ NOS!! hahahah Znowu się nawzruszałam :) mam nadzieje, żeWam się wyniki podniosą dziewczyny. Ja właśnie biorę leki na astmę, wachałam się często, ale lekarz uspojaa. Rzeczywiście, niedobór dużo gorszy niż przyjmowanie leku. Zmykam się zdrzemnąć bo dziś od 3 nie śpię. Nie wiem co jest grane że tak cześnie się obudziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamabelgie znowu kusisz:-P zachciało mi się takiej młodej kapustki gotowanej z zasmażaną bułką tartą..mm:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny niebylo mnie 2 tyg ,nadrabiam zaleglosci i czytam i czytam i czytam i konca niewidac, produkujecie jak szalone hehe u mnie pogoda w sam raz na ciaze, aczkolwiek moje malenstwo bylo spokojniejsze podczas pl upalow. Mam pytanie do tych co znaja juz plec, mialyscie jakies przeczucia bo na usg wychodzi dziewczynka a ja mam jakies takie dziwne uczucie ze chlopczyk bedzie, ehhh no ale najwazniejsze ze potwierdzilo sie ze z malenstwem wszystko ok to mnie uspokoilo bo butaj podczas badan niemowia tak szczegolowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam.... Przy okazji zejscia z 4 piętra bylam też zawieźć zwolnienie do pracy. I oczywiscie musiałam podbić legitymacje bo Pani w okienku stwierdziła że poprzednia pieczątka jest sprzed 1,5 miesiąca i nie powinna mnie w ogóle zarejestrować.... Hmmm... Nie bedę komentowała... A Pani gin stwierdziła że skoro kardiolog przepisał takowe leki to mam spokojnie wykupic i brać. Na pewno nie zaszkodzi a moze nawet pomorze. No wiec dowlekłam sie do apteki i wykupiłam treceptę. Zapłaciłam, zdziwiona ze tak duzo wyszło, wyszłam z apteki patrze do reklamówki a tam opakowanie kaldyum 100 kapsułek. Mam brać jedną dziennie więc mam na bardzo długo. Nawet nie wiem czy tak było na recepcie - takie big opakowanie...... aniabuu23 co do kocyków to ja kupiłam 1 polarowy, chyba 3 szt mam takie polarkowe z nivea (gratisy ze szkoły rodzenia :) ) i planuje kupić jeszcze taki ciepły akrylowy. Mysle ze to wystraczy, choc lepiej pewnie jak sie wypowiedzą bardziej doswiadczone mamy. Podobają mi sie jeszcze te ażurowe ale to chyba nie na sezon jesień/zima. Uciekam robic obiadek. Ale smaka dzis narobiłyscie tą młodą kapustą :) Chyba poproszę o porcyjkę tak wirtualnie :) Ja dzis serwuje sos z kurczakiem, z groszkiem, marchewką itd z brązowym ryzem. No i bym zapomniała ugotuje tez tak na swiezo kompocik z czerwonej pożeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam prosbe: pomozecie mi dobrac drugi kolor do sypialni!!!!!!! nie mamy pojecia jak dalej poprowadzic malowanie:( mamy dwie sciany przeciwstawne juz pomalowane i nie wiem co dalej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynka77: wlasnie o jakims odcieniu zoltego myslimy ale nie jestesmy pewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×