Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

ja mam zapytanie czy już miałyście robiony test na paciorkowca? Podobno od 33 t.c. wykonuje się taki test u gina lub kupuje w aptece. Paciorkowiec może wywołać u noworodka sepsę - dlatego jest ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska oszczedzaj sie jak najwiecej leż leżleż plackiem :) i zapowiedz maleństwu zeby się jeszcze troszke wstrzymało :) :) :) JESTEŚMY Z TOBA BEDZIE DOBRZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I my już po wizycie USG. Mała waży 2100kg jest ułozona prawidłowo szyjka się nie skraca i niema żadnych skurczy tylko niestety moje maleństwo ma torbiel na lewej nerce:( lekarz mówił że to nic groźnego że poprostu po porodzie musi mieć zrobione USG ale ja jednak się martwie :( Basi ja leczo robie w sumie na oko. 1 cukinia duża 3 cebule 2 większe kiełbasy 1kg papryki w różnych kolorach 4-5 pomidorów wszystko kroje w kostkę. Najpierw cebule podsmażam na małej ilości oleju, potem kiełbaska, cukinia, papryka, i na koniec spażone pomidory. doprawiam co wpadnie(sól, pieprz, wegeta, kucharek, apryka ostra, papryka słodka) dusze na małym ogniu pod przykryciem aż będzie mięki. ewelka ja kosmetyki kupie z Nivea bo podobno te J&J bardzo uczulają dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdream ja miałam robiony test na paciorkowca i niestety wyszedł pozytywnie. na szczeście to było około 18tc i brałam antybiotyki. teraz mam wpisane to w kartę i nie wiem co angole z tym zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie miałam robionego wymazu, muszę zadzwonić do swojego ginekologa i zapytać czy on w ogóle takie rzeczy robi. Przez całą ciążę nie zrobił mi ani razu stopnia czystości, dlatego raczej wątpię czy będzie robił mi jakikolwiek wymaz... Planuję w razie czego iść zrobić ten wymaz prywatnie. Magdakate, a Roberta rodziłaś jeszcze w Polsce, czy już w Anglii? Aśka, trzymaj się, ściskaj mocno nogi do 38 tygodnia. Wcale nie musi być tak jak mówi ginekolog, bo nie da się nawet w przybliżeniu określić kiedy dziewczyna urodzi. Ewelka, nie martw się, torbielki to takie twory, które najczęściej po prostu się wchłaniają i nie pozostawiają po sobie śladu. Będzie dobrze :) Kosmetyki J&J uczulają nawet mnie, więc nie będę ich serwować swojej córci. Jeszcze nie wiem, jakich kosmetyków będę używać przy Basi. Zobaczę o czym będziecie pisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafa: Roberta rodziłam na szczęście w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja muszę pojeździć po sklepach i może znajdę coś innego niż J&J. jak nie to nie wiem co robić bo w katalogach dziecięcych sklepów znalazłam tylko J&J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ciesze sie Asiu że jesteś z powrotem ja w 1 ciąży też szyjke miałam skróconą do minimum i tak wytrwałam przez 4 miesiące ale leżąc wiec mam nadzieje ze jeszcze troche twoja wytrzyma ważne że rozwarcia jeszcze nie masz wszystkiego najlepszego dla imieninowych Dziewczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. witam z rana!! Dziękuję Wam za słowa otuchy i mam nadzieję, że wytrzymam jeszcze trochę. zaciskam nogi i nie puszczę Bąbelka.. Wiem Żyrafko, że lekarz się może mylić i takiej wersji się trzymam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka a co Ty tak rzadko się odzywasz? co tam u Ciebie.. z kosmetyków to ja kupiłam wszystko z nivea:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Zyrafko w sumie lekarz mówił że ta torbiel nie przeszkadza w fukcjonowaniu nerki i obie funkcjonują prawidłowo, ale mimo wszystko ciężko się nie martwić. M zabronił czytania na inernecie czegokolwiek na ten temat, a i ta torbiel ma 1cm :(:(:( Asiu, a ty zaciskaj nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzucholki!!! Aska ty hultaju!!! ;)Bedzie dobrze!!!!Nic sie nie martw... :)Dzidziek juz jest bezpieczny...w razie W.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! MDream ja nie miałam robionego testu na paciorkowca. Ale jestem teraz w 32 tc więc moze na następnej wizycie, którą mam 3 sierpnia. A jak nie zrobi? Czy to badanie jest na prawdę ważne?? Co do kosmetyków to ja stawiam na nivea :) A jutro o tej porze to będę sie męczyc z glukozą. W 32 tc mam zrobic powtórkę z 75g tego pobrzydlistwa. Do tego jest tak gorąco ze nie wiem jak to zniosę :( Spędzę w szpitalu pewnie pół dnia no i się okarze. Czy któraś z Was też miala robioną powtóke z 75g?? Ja po wypiciu 50g miałam ciut ponad normę, skierowanie na 75g - tam juz wyszło dobrze i teraz w 32 tc powtórka z 75g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urka ale się już naczytałam na temat torbieli na nerce i ąż się boje co to będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka, jak Cię zaraz zdzielę.... przestań przeszukiwać ten internet!!!!!!! Mąż Ci zabronił żebyś się niepotrzebnie nie denerwowała, lekarz powiedział że nie ma się czym martwić, a Ty będziesz szukać co najgorsze może spotkać Twoje maleństwo. Po co? Zasługujesz na porządną burę od męża!! Już mi złaź z tych stron pseudomedycznych!!! Ewelka, Ty się znasz, ile jeszcze zostało odcinków Chirurgów na FoxLife? Bo też oglądałam we wtorek i się popłakałam, w sumie odcinek mógł sugerować koniec serii i się zmartwiłam bo strasznie go lubię :) Właśnie dzwoniłam do swojego gina, i on w swojej przychodni nie robi tych wymazów na paciorkowca. Pójdę zrobię to prywatnie. Kiedyś tych wymazów nie robili i nic się niby nie działo... A się działo. Bo jeżeli dziewczyna ma paciorkowca i o tym nie wie, to podczas porodu drogami natury dziecko się nim zaraża i może się to skończyć tragicznie. Jeżeli dziewczyna zrobi wymaz to po pierwsze wiadomo że go ma i wiadomo czym go leczyć, a po drugie wiadomo jaką profilaktykę zastosować u noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już zeszłam zyrafko zostały jeszcze 2 odcinki Chirurgów i przyszykuj sobie mase chusteczek, a jak ci nie przeszkadzają napisy to tu masz stronkę http://www.tvfilmy.pl/ i jak wejdziesz w zakładke seriale totam znajdziesz Grejs Anatomy i tam są wszystkie odcinki i można sobie obejrzeć, ja tam oglądałamminus jest jeden że po 72minutach oglądania trzeba robić przerwe 54minutową,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kosmetyków to słyszałam że najlepsze są z NIVEA i ja w takie się zaopatrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana:) akna ja za badanie płaciłam 25-35 złotych. lekarz pobrał mi wymaz i ja musiałam zawieźć do prywatnego laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja dzis bylam na badaniach krwi kurcze zaplacilam 90 zl:( ja nie mialam tych badan na paciorkowca... Koteczku tak bede rodzila w Zgorzelcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem,że jak paciorkowiec jest już pod koniec ciąży to lekarze mogą nawet zdecydować się na cesarkę aby maleństwo nie dostało np. sepsy - ja też popytam gdzie mogłabym zrobić prywatnie to badanie. a ja całą noc spałam i nie spałam - brzuszek jak balon napompowany i twardy do tego skurcze takie kujące ... i jeszcze ten gorąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej z rańca !! spałam dzisiaj całą noc!! jak cudownie! ale wczoraj wymęczyłam się w ciągu dnia porządnie, posprzątałam, byłam na basenie i poszłam spać po 23 więc siłą rzeczy musiałam być zmęczona :) ewelkajew - proszę, nie czytaj nic na necie, to naprawdę niema sensu, napewno będzie bezproblemowo! ja też nie słyszałam o tym badaniu na paciorkowca, dowiem się na wizycie 10 sierpnia ja na początek kupuję oilatum, balneum lub mustela, do mycia 2 w 1, żeby póżniej już nie oliwkować osobno. jedyne co kupię z j&j balsam taki fioletowy, lawendowy na lepsze spanko, pachnie cudnie maluszek po nim - oby nie uczulił ps do kiedy mogę chodzić na basen? może już nie powinnam, żeby niczego nie prowokować, ale czuję się po basenie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten test na paciorkowca jak sie kupi w aptece mozna zrobic samemu, czy tez musi lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dawno sie nie odzywalam. Wczoraj bylam na wizycie i na USG. Maluszek dobrze sie rozwija, wazy juz 1950g (koniec 33 tc) i ze wszystkich pomiarow data porodu wychodzi dokladnie na dzien miesiaczki. :) Poza tym odwiedzilismy dwa szpitale. Pierwszy w ktorym bylam pewna ze chce rodzic nie spodobal nam sie za bardzo. Weszlismy na izbe przyjec a tam nikogo nie bylo z obslugi, natomiast byla wielka kolejka rodzacych i ich partnerow z torbami. Drugi ktory byl awaryjny jest spoko. Polozna oprowadzila nas po porodowce, opowiedziala wszystko. No ale nie widzialam sal poporodowych a podobno z tym juz gorzej. Teraz sama nie wiem co mam zrobic :( Zakupy dla dzidzi mam juz prawie wszystkie, wszystko juz poprane i poprasowane :) Teraz odpoczywam, w sierpniu bedzie wielkie sprzatanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu 19g - czytałam na innym forum o teście z apteki ale nie wydaje mi się aby był to dobry test - paciorkowca chyba należy hodować więc lepiej udać się do Gina - może któraś będzie dziś w aptece i zapyta czy coś takiego jest w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek9 chodzi Ci o ten z serii bedtime ?? Jak mogę doradzić to wiem że nie można go uzywać od razu po urodzeniu dziecka. Chyba dopiero w 2 miesiącu czy jakos tak. Nie moge znaleźć dokładnych info na ten temat, bo gdzieś zapodzialam ulotkę... a na opakowaniu tego specyfiku nic nie jest na ten temat napisane. Wiem, bo mówiła o tym przedstawicielka Johnson baby na zajeciach ze szkoły rodzenia. Ale podobno potem jest bardzo wskazany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem nic o testach z apteki ale wydaje mi się że w domu nie wychodujesz paciorkowca. w laboratorium zrobia od razu jakie antybiotyki działają na konkretnego parciorkowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo wizyte mam dopiero na 7 sierpnia a gdyby cos sie nie daj Boze stalo ze urodzilabym wczesniej to nie zdaze sprawdzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×