Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Aniabuu a do czego Ci te jałowe gaziki? Bo jeśli do pielęgnacji oczu lub pępka, to niepotrzebne są jałowe. Ostatnio gdy ja robiłam zakupy w aptece pani chciała mi sprzedać jałowe gaziki i zapewniała że tylko takimi można pielęgnować oczy i pępek. Zapewniam Was, że jałowe gaziki są używane w szpitalu tylko i wyłącznie do porodu, do pierwszego opatrunku po przecięciu pępowiny i potem już nie. Sama w szpitalu akademickim przemywałam dzieciom oczy czystymi gazikami. Jeżeli gdzieś w jakimś szpitalu używają jałowych - ok, ale jeżeli w szpitalu klinicznym w którym praktykowałam używają zwykłych czystych, oznacza to że nie robią tym dzieciom żadnej krzywdy. W domu spokojnie wystarczy używać czystych jednorazowych gazików lub wacików. Przecież pępek można spokojnie osuszać patyczkiem higienicznym, a te nie są jałowe. Ja kupię sobie do szpitala najtańsze bawełniane majtki z rynku, jakoś nie przekonują mnie sztuczne plastikowe gatki, tym bardziej w lecie ;) Zauważyłyście, że jak kupujecie takie fizelinowe ochraniacze na obuwie przed wejściem do szpitala (białe lub zielone, bo niebieskie są foliowe), to noga bardzo szybko zaczyna się w nich pocić? Nie będę dusić pupy po porodzie w fizelinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juta tak samo pomyślałam jak ty, tylko nie wiem czy 5 szt wystarczy? Ruth masz racje trzymaj zaciśnięte nogi i powiedz maluszkowi niech poczeka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Zyrafka, wreszcie mnie ktoś oświecił! Te jałowe gaziki kupowałam do przemywania pępka bo tak wyczytałam gdzieś na necie, ale skoro można używać normalnych wacików to spoko. A jak przemywać oczka tą solą fizjologiczną, jest na to jakiś naukowa metoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do majtek to zwykłe też sobie wezmę, zobaczę jak będę się czuć w tych jednorazowych, w razie czego zmienię.. Ale się boję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam siatkowe wielorazowe i jestem zadowolona - wyprałam i w ciągu 5 minut były już suche :) mam dwie sztuki - myślę , ze wystarczy :) ja się zastanawiam w czym jechać do porodu i w czym wracać po porodzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to kurcze nie mam powera jak Ania:) troche sprzatam i musiala usiasc bo mi slbo jakos, mam nadzieje ze nic zlego nie narobie bo musze skonczyc to co zaczelam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W domu oczka wystarczy przemywać przegotowaną wodą, nie musi to być sól fizjologiczna: zwilżasz waciki lub gaziki i przemywasz oczka od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Jeżeli pojawiają się jakieś stany zapalne oczu, np zbiera się ropa, wtedy warto iść do lekarza po jakieś kropelki, ale równie dobrze można przemywać oczka naparem z ziela świetlika. Sól fizjologiczna może być używana do nawilżania noska przed odsysaniem wydzieliny, tak samo jak sól morska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniabubu ja mam 7 par bo tyle było w opakowaniu i duży rozmiar 40.w kazdym szpitalu jest apteka i tam bezproblemu bedzie można dokupić wrazie potrzeby. Zyrafko one przepuszczaja powietrze i sa bardzo wygodne a tak naprawde to nosi sie je tylko w szpitalu przez 2 doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wieksze obawy mam do tych ogromniastych podkładów ginekologicznych i kupie sobie oprócz nich jeszcze jakieś duże podpaski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki zyrafka! justa ja dzisiaj kupiłam właśnie te podkłady, wyglądają jak płachty na byka,hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się zastanawiam czy w samochodzie przyczepiać naklejkę \"Jedzie z nami Dziecko\" na allegro są po 5 pln - w sumie jak ktoś mi wjedzie w tył to ma przerąbane w zależności od sytuacji mniej lub bardziej ... a nie sądze aby innych kierowców interesowało,że jedzie teściowa, dziecko czy pies ... musiałabym dla sprawiedliwości kilka naklejek kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mąż przywiózł torbę do wózka, fajna duża z przewijakiem..za 30 zł. pasuje do wózka:):) Też jeszcze muszę kupić podkłady. najlepsze,że jak byłam w szpitalu to zaczęło mi lecieć z piersi i m poleciał do apteki po wkładki laktacyjne a teraz od kilku dni ani kropelki. Żyrafko czy to normalne, że nie już nie leci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream, ja mam takich nalepek kilka i nie wiem czy będę naklejać. Jeżeli chcesz to daj mi swój adres to Ci wyślę taką nalepkę za darmo ;) Mam nalepki z Hippa ze słonikiem. Aska, jednego dnia w ciąży leci więcej, innego mniej, zależy od stężenia hormonów. Nie martw się jeśli przestało lecieć, tak naprawdę w ciąży wcale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko dziękuje za propozycje ale na razie wstrzymam się z naklejkami jakoś nie mogę znaleźć zasadności umieszczania jej w samochodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jest jakiś przepis dotyczący naklejek ale ja mam już dwie naklejone:) dodatkowo mam takie przyczepiane do szyby z napisem \"najlepsza mama pod słońcem w aucie\":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do brzuszka to w pierwszej ciązy obnizył mi sie na samym początku 9 miesiąca przez co ten ostatni miesiąc był juz koszmarny, wszytko na dole mnie bolało:P co do wózka my dostaliśmy kasę od dziadków-teściów:) chyba nie ma przepisów dotyczących naklejek na szybe ale ja mam i teraz jak bym nie miałą tez bym sobie nakleiła, lepiej żeby kierowca jadący za mna wiedział dlaczego czasem jadę jak z jajkiem:P:P:P:P choć większość pewnie myśle że to dlatego że baba za kierownica:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) nie wierze ze nikogo tu dzis jeszcze nie ma;) u mnie sie dzis zachmurzylo a w nocy nie moglam spac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM :) :) :) U nas za oknem znów skwar a ja wole jak jest chłodniej wtedy czuje sie lepiej :) Zmykam na zakupy :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzuszki... Dzieki za wczorajsze rady odnosnie torby do szpitala...czesc rzeczy juz mam,reszte musze dokupic w piatek... Torba stoi w sypialni,i choc nawet nie jest jeszcze spakowana,to spogladam na nia z lekiem...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzuszki. Kurcze wiekszosc z Was juz przygotowana a ja ciagle w lesie, cos czuje ze na ostatnia chwile bede latac i dokupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytryna witaj w klubie:D ja tez daleko w lesie:P na razie etap sprzatania po remoncie:P ale jutro jade pooglądać foteliki samochodowe, jak będe kupowac to musi byc wygodny w noszeniu i lekki, bo przy Karoli mieliśmy wielki i ciężki, porażka w noszeniu:P może jeszcze poogladam wóżki, chciałabym taki z gondolą co w aucie można przewozić dziecko, ale tym razem kupie używany jak coś:) chciałabym jeszcze dokupic ze dwa rożki ale wiązane i może będą jakies wyprzedaże ciuszkowe:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka jak dobrze ze sama nie jestem:) wozek zakupiony mamy i lozeczko ktore jeszcze u znajomych stoi, ale zawsze cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! u mnie dzisiaj katastrofa:( nie dość,że od wczoraj źle sie czuję to w mieście najechała mnie jakaś baba.. przechodziłam przez pasy a ona wycofywała tyłem na drogę. stłukła mi biodro i pupę.. miałam takie nerwy, że sklełam ją niesamowicie. bo nawet nie chciało jej się wysiąść i zobaczyć czy mi nic nie jest. zadzwoniłam do m i kazał mi ją spisać, bo jak coś to on ją znajdzie. wystraszyłam się okropnie, dobrze że nie w brzuch bo nawet wolę nie myśleć co mogłoby się stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska ale numer:( ja bym od razu babke ścigała, tzn spisała i jak by uciekła to bym chyba na Policje zadzwoniła, a wiesz jak nie byłas u lekarza to póxniej nic nie da że ją spisałaś, ja jestem cięta na takie zachowania, mogła by przynajmniej się zainteresować czy nic Ci nie jest i zaoferować zawiezienie do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska- no całe szczęśćie, że brzuszek ocalony przed stłuczeniem! ludzie to są nieuważni...mało powiedziane :( ja jeszcze nawet torby nie mam, muszę kupić jakieś dwie torby bo ja mam tylko ogromne walizy na kółkach :) jadę dziś po jakąs wyprawkę, czasa zacząć kompletować, bo patyczki do uszu i 2 paczki chusteczek nawilżających to trochę mało :) w sobote zaliczyłam pierwsze zajecia w szkole rodzenia. i teraz ćwiczę oddechy i robię ćw kegla z tym napinaniem mięśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc dziewczynki Asia dobrze ze nic sie powaznego nie stalo... Mnie ciagle bola zebra normalnie wytrzymac nie moge. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×