Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Magdakate to mamy terminy na remonty:) u mnie ciagle wiercenie szlifowanie, ciecie kafelek i przy tym mnostwo kurzu i brudu, wczoraj probowalam cos sprzatnac ale nie ma sensu bo dzis to samo, z grubsza tylko zmiatam wieksze smieci zeby nie rysowac paneli... ale mam trudnosci ze schylaniem, zaraz odkurze dol choc pewnie zaraz bedzie to samo... ja dzis robie na obiadek ziemniaczki z surowka i kotlety schabowe z pomyslem na roladki schabowe w sosie :) no i wczorajsza zupka brokulowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie dziekuje ;) ja tez lece poszpeac w necie,moze cos znajde co mi wyjasni calą te sprawe zanim do nich zadzwonie i ochrzanie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ogólnie to Tomek ma przykaz zostac do końca miesiąca w brzuszku:P:P mam nadzieję że posłucha, mąz dopiero w październiku ma większy luz, no i mamy jeszcze jeden mały problem:P tzn mąz raz w tygodniu jeździ na giełde ze środy na czwartek, a teraz będzie jeździł jeszcze z niedzieli na poniedziałek i raz że nie może nic wtedy się zdarzyć:P:P:P a dwa że musze tak wycyrklować z porodem żeby do domu wyjść w taki dzień żeby m był:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto: ja mam teraz już tylko child benefit i child tax credit. z working tax creditem to pamiętam że czekaliśmy 6 tygodni ale z tego co słyszałam zdarzają się też dłuższe okresy oczekiwania na samą decyzję. możesz tam do nich zadzwonić. 08453003900 8-20. tam powinni udzielić ci informacji czy już mają cię w systemie czy nie. zgłaszasz dziecko telefonicznie i wtedy oni mówią czy trzeba coś dosłać czy nie. teraz biorą pod uwagę zeszły rok rozliczeniowy do 5 kwietnia 2009. jak będziesz do nich dzwoniła naszykuj sobie NIN bo od tego wogóle zaczynają z tobą rozmowę. dokładnie dopytam się męża jak wstanie jak to wyglądało kiedy on składał bo ja nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basi a mnie coraz bardziej wnerwia ten robotnik!!! nie dość że przyjechał 1,5 godziny po czasie wywiercił dwie dziury, założył kaloryfer na ścianę i już co chwila gdzieś znika:( normalnie mam już dość:( drugi dzień remontu a takie jaja sobie robi!! w polsce już dawno bym go opierniczyła ale tutaj nie ja go wynajęłam więc nie wiem czy mogę sobie pozwolić na opierniczenie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate-dziekuje!!!!! szkoda tylko ze za tamten rok jakby to rozliczenie jest,bo zarabialam troszke wiecej niz teraz :o no trudno a wlasnie od kwietnia 2009 juz baaardzo malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto jak urodzę to zamierzamy zgłosić dziecko i wtedy też zgłosimy że mam niższe dochody z tytułu macieżyńskiego. więc ty też tak możesz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zrobie,tyleze najpierw musze sie dowiedziec czy wogole mi sie nalezy ten benefit,bo tak jak mowilam 2008 byl dla mnie lepszym rokiem i obawiam sie ze nie zalapie sie na wtc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto ja za tamten rok też zarabiałam więcej i dlatego nie dostałam becikowego 500 funtów a jak mały się urodzi oni inaczej przeliczą to może się załapiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie co z tym becikowym??? to i tak mozna skladac dopiero jak sie urodzi dziecko czy juz teraz??? ja sie chyba tez nie zalapie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonie wlasnie o ten working tax credit i wisze juz na telefonie 10 minut sluchając muzyki klasycznej,zaraz sie wsciekne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie Mała śpi, więc podzielę się z Wami patentem na kąpiel: Wczoraj pierwszy raz ją wykąpaliśmy, zazwyczaj wtedy jest straszny wisk, a my zrobiliśmy tak: wszystko przygotowaliśmy sobie żeby było na miejscu, rozebraliśmy małą i zawinęliśmy ją w tetrę. Taką w tetrze powoli włożyliśmy do wanienki - najpierw nóżki, a potem reszta ciałka. I nie było histerii! Trochę pomarudziła, ale była zainteresowana nową sytuacją i nie było płaczu. Byłam w szoku, ale to działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate nie zazdroszcze Ci z tym robotnikiem, masz niekomfortowa sytuacje bo to nie Ty go wynajelas i nie Ty za niego placisz... a napewno zalezy Ci zeby szybko skonczyl... a ja mam calkiem inne pytanie co sadzicie o szczepionkach nieobowiazkowych dla dzieci przeciw pneumokokom i menigokokom, ktore wywoluja np sepse... bo ja sie tego bardzo boje bo moj siostrzeniec jak mial 4 miesiace to zachorowal na sepse to byla wielka tragedia... i sie zastanawiam nad szczepionkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko wlasnie mama mi mowila ze patent z pieluszka tetrowa sie sprawdza:) takze gratuluje udanej kapieli:) a jak Ty sie czujesz po porodzie, bardzo wszystko boli, jestes oslabiona od oczyszczania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAgdakate-wlasnie sie dodzwonilam i wiesz co mi powiedzieli? ze nie nalezy mi sie working tax credit niestety :( a to dlatego ze nie pracuje.nie mając jeszcze dziecka musialabym pracowac min 30h tygodniowo.i nie jest wazne ze jestem na macierzynskim.natomiast jak sie urodzi dziecko to i tak nie dostane working tax credit bo nadal nie bede pracowala tylko siedziala w domu z dzieckiem.a zeby dostac po urodzeniu dziecka wtc musialabym pracowac min 16h tygodniowo,wiec dupa blada :o kazali mi tylko zadzwonic jeszcze raz jak sie urodzi mała i wtedy moze dostane child tax credit.to wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Ale u Was się dzieje:) Mdream mam nadzieję, że to jest "to" i wcześniej się rozsypiesz. Ja jestem w 1 dniu 39 tyg i nic nie wskazuje na poród. Byłam dzisiaj u gina i powiedziała mi, że (niestety) jeszcze pochodzę co najmniej z tydzień bo jeszcze szyjkę mam dość wysoko i jeszcze potrzeba 2cm . Oj sama nie wiem o co jej się rozchodziło ważne jest to że mam wyniki bardzo dobre no i że małej jest dobrze w moim brzuszku no i że bardzo ładnie wyglądam bo nic a nic nie opuchłam i przytyłam książkowo. Dla mnie to duperele bo ja już chcę urodzić, a moja mała w najlepsze sobie siedzi. Ehhh... :) Ale zazdroszczę Żyrafce! Ja też już chcę kąpać swoją Niunię:) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą tetrą to bedę pamietac! dziewczyny mam pytanie czy przychodzi do was położna? bo dostałam nr tel do połoznej i nie wiem czy do niej dzwonić.Słyszalam ze ona przychodzi przed porodem i później po porodzie żeby troche pomóc przy dziecku.Nie wiem czy dzwonić i się umawiać?poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tego co wiem becikowe 500 funtow nalezy sie kazdemu bez wzgledu na zarobki, oraz jednorazowo Health in Pregnancy Grantm - 190funtow, co do reszty nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak urodzisz to child tax credit możesz spokojnie się ubiegac i wtedy też o becikowe.my się staralismy wczesniej ale sie nie zalapalismy przed dochody. wiec moze zaczekaj. tylko musisz sie tym zając zaraz po urodzeniu i po otrzymaniu wszelkich dokunemtow. wtedy tez wystp o child benefit. sorki ze tak z doskoku pisze ale smarze placki i chce jak najszybciej skonczyc w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggie niestety 500 funtów nie należy się kazdemu jestem tego dowodem . 190 funtow tak kazdej ciezarnej sie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga to my chyba mamy przyblizone terminy bo ja tez zaczelam 39 tydzien, musialam znow usiasc bo mnie skurcz zlapal i trzyma jakis czas, tylko sa kurcze one slabo bolesne wiec chyba o niczym nie swiadcza, no ale z drugiej strony dobrze bo lazienka ma sie konczyc:) ale mi wyszla dobra surowka:) teraz zostalo czekanie na meza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Basiu my mamy bardzo przybliżone terminy. Tylko powiem szczerze, że ja bym nie chciała tak długo chodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja tez bardzo bym chciala juz urodzic ale teraz to juz wolalabym zeby gosciu skonczyl ta lazienke, bo w tym kurzu nie wyobrazam sobie zeby bylo moje dziecko no i halasie, a poza tym nie bedzie mial kto byc w domu jak pracownik jest a lazienka na gorze jest mi bardzo potrzebna... takze moj synus niech siedzi grzecznie w brzuszku mamusi do 10 wrzesnia a pozniej niech jak najszybciej go opuszcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Super,ze zyrafka się odezwała i ewelkajaw, też. Jak Wam zazdroszę,że już macie swoje skarby przy sobie. Wiem,że musicie wtawac po nocach, walczyc z nawałem pokarmu itp, ale wiecie,że maluszki zdrowe. Ja byłam dzisiaj u lekarza i dostałam skierowanie na patologie ciązy. Wybieram sie jak maż wróci z pracy, tak o 17-ej. Jeszcze syna musimy gdzieć podrzucić. Do terminu zostało mi 3 dni, szyjka sie skraca, ale jeszcze nie jest gotowa do porodu. A na patologie mam sie udać, ze względu na słabe i rzadkie ruchy dziecka. Tętno małego jest w dolnej granicy normy :( Nawet ja dzisiaj usłyszałam,że wolniej bije. Poza tym cukier mi skacze ostatnio raz w dół raz w górę, a to może byc niebezpieczne dla dzidzi. Dlatego maja mi zrobic ktg, ewentualnie usg i zdecyduja czy zostawić mnie na patologii czy odesłać do domu. Mój ginekolog mówi, że ciąże wyzszego ryzyka jak np z cukrzycą ciężarnych muszą byc bardziej monitorowane i raczej nie czeka się długo z rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu76 oj ty sie masz z cukrzyca nie ciekawie caly czas na diecie kupe wyrzeczen dla dzidzi... ja wlasnie zjadlam sniadanie ale i tak dobrze wygladam wiec nic mi sie nie stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×