Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

podaj mi swoje dane: tydzien ciazy,płeć dzieciaczka lub wybrane imie,miasto,przybyte kilogramy i termin porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy już o milionie innych spraw, a ja wrócę do tej tetry przy kąpieli: dziecko nie odczuwa takiego szoku dotknięcia mokrej wody, tylko najpierw czuje mokry materiał - to daje takie delikatne wejście do wody. Dziś druga kąpiel za nami i również bez tragedii ;) A ja się czuję nieźle. Nie mam po porodzie nawet anemii, wyniki mam wzorowe ;) Krocze nadal boli, szwy ciągną. Na początku miałam jeszcze zakwasy na kroczu i wnętrzu ud, ale minęły przedwczoraj. Teraz już tylko paskudne szwy... Ale jutro przychodzi położna i mi je zdejmie (dziwnie szybko, po 5 a nie po 7 dniach, jak to jest zazwyczaj ze szwami). Cycki popękane bolą, ale karmimy, nie ma na to rady. Mam krem na brodawki ale niechętnie go używam, bo trzeba go zmywać przed karmieniem i Basia wyraźnie nie jest z niego zadowolona. Jakby co szukajcie kremu bez zmywania! Babyblues coraz bardziej dobija.... Płaczę bez powodu, np. dlatego że Basia płacze a ja nie wiem dlaczego.... Dziś np. nie spała 4 godziny, tylko ciągle marudziła, ciągle chciała cycka, ale tylko się nim bawiła a to boli... To ja w bek razem z nią ;) No ale to wszystko ma przejść. Mam kochanego męża, który mi we wszystkim pomaga i wspiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK.. PŁEĆ........TERMIN..MIASTO.......NABYTE KG 1.Figlarna.........26....synek .........24.08....Tuchola...........2 2.Kobra78.........31….Krzysztof......01.09....Rze szów.........3 3.Justa140283…..26....Dawid.........01.09.... k/Łodzi.........15 4.Majunia79.......29....Lenka.........01.09 ....Małopolska.....10 5.Anka74...........???...Emilka..........02.02...Wrocław.........14 6.Mamamadrid…..34...Emilia...........02.09....Mad rid ..........5 7.MamaIzia........22….Roksanka......03.09.... Libiąż...........20 8.Aggie.sept.....34...Nicholas........04.09....London .........10 9.Ania76..........33....synek..........05.09....Gdańs k.........1,5 10.Koliban.........28....Alanek .........05.09....Warszawa.......9 11.Evka81.........27....córa............05.09....Hunti ngdon....13 12.Aśka.osa.......26....chłopiec.......06.09....Anglia.. ...........10 13.Cleo123........27....córeczka......08.09....Warsza wa......5 14.Small size......23....synek...........08.09....Sztum.......... 15 15.Zawadka-......28....?.................09.09....Oleś nica........0 16.Ruth.........23....Lenka..........10.09....Żory .............15 17.Rudka..........31....?.................10.09....Wa wa ...........1 18.Trąbka.........24....Michałek.......11.09....Wawa. ..........15 19.Angioletto......25....Natalka........12.09.....HARLOW UK....18 20.Ewelka0612....28...chłopak.........13.09....Wa wa.. .........3 21.Chochlik........29....dziewczynka..13.09....K/Krakow a....10 22.Isia156..........29...Maciek..........13.09...Łódź... ...........12 23.basia19g........23....chłopak........15.09....Zgorzel ec........9 23.Magdulenka....28....córcia..........15.09....Łódź........ .....11 24.Sytofala.........22….synuś i córcia..16.09….D-ka Wisłocka...7 25.Emce............29....chłopak.........16.09....Świno ujście....? 26.Misha85.........24....synuś...........16.09....Wars zawa......8 27.Sylwunia83.....26....?..................16.09....Li dzbarkW.....0 28.Agraweczka...26....?..................16.09....k/Olsz tyna......1 29.Doris_kk.......21...syn Kubuś........12.09...Kędzierzyn-Koźle.11 30.Aga86...........23....dziewczynka...16.09...Nasielsk. ..........8 31.Magdakate.....25....syn-Allan........17.09.... Cambridge.......9 32.Cytrynka77....25....córcia...........18.09.... Irlandia..........5 33.Sylwinka25.....25….dziewczynka....18 .09....Jarocin..........2 34.Dalena..........35….?....................19.09 ....Poznań..........3 35.Kasia1182......27....chłopak..........19.09....Ostres zów......1 36.MDream ........30 ....chłopak ........19.09....Sosnowiec.....+/-1 37.Kajojcia........20....Antosia...........19.09....Kiel ce...........1,5 38.Marusia.........27.......?................20.09....P ionki...........8 39.Puchatek.......24....Hania.............20.09....Skier niewice...12,5 40.Jadzia4.........31....?...................20.09....Al eksandrówŁ..1,5 41.Ewela1777......19….Liwia..............20.09.... Piotrków.........10 42.Agunda..........27....Chłopak..........22.09....Wrocł aw.........3 43.Nerwi............26....Córeczka........22.09....Wrocł aw.........7 44.Anulka1988.....21....chłopak..........22.09....Warsza wa...... 7 45.*Akna**..........25.....córcia...........22.09....Byd goszcz.......13 46.Szczesliwaaa...26....Adaś..............23.09.... Dębica...........4 47.Karila............27....córka.............24.09....Wr ocław.........5 48.Agaigi27.........27....?...................24.09....C hoszczno......3 49.0range...........29....Basia.............24.09....Ski erniewice....10 50.Szkrabek9.......26....Olafek............25.09....Śląs k ..............16 51.Malinka88888...24….Nikola.............25.09.... Leszno...........15 52.Agamycha.......27....?...................26.09....Szc zecin.........0 53.Mal_g............34....aniołek 14.02 ...........Brisbane 54.Made83.........26....?....................27.09....Kr aków..........2 55.figa84...........25....Jagienka..........29.09....B-B ..............10 56.Mamuśkaaa3...33....córeczka.........29.09....Wodzisła w.....7 57.Iza339..........29....dziewczynka.....29.09....Piastó w........1,5 58.Kasienka123...29....synek..............29.09. ...Krosno.........15 59.Dianka90.......18....SyNeK..............29.09....Lubi n..........9,5 60.Stelka...........28....Tomek.............30.09....Brz eg............3 61.Aniabuu23......27....Adrianna.....…...30.09.... Kalisz...........9 62.Goge79.........30.....?...................30.09....Ka towice........9 MAMA............ DATA ..... T.C. .... IMIĘ ........ PORÓD ...... WAGA/CM 1.Aguchaaa ...... 22.07 ...... 34 .... Ewelinka ...... ? .......... 1720/44 2.Koteczek ....... 5.08 ....... 39 ..... Majka ........ cc ........ 4100/57 3.Nitaanita.......21.08.......39…......Emilka.. ...sn............2900/52 4.Ewelkajaw......24.08 ..... 37+6 ... Wiktoria ..... cc ........ 2450/54 5.NikaP............24.08.......35........Bartuś......... .cc........1980/51 6.Oles..............28.08........40.....Sebastianek. ..cc.........4600/59 7.Żyrafa-dluga...29.08.......40.........Basia..........s n.........3800/59 8.Ania Mała.......30.08.......??..........synek..........sn........ .3700/? 9.Mamabelgie.....30.08......40.........Lenka......... sn........3690/50 10.Aśka1978.......31.08.....40+3.......Majka........ .cc........2880/54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko i tak dzielnie to wszystko znosisz!!! brawo!!!!! my tu jestesmy wszystkie dumne z tego jak szybko urodzilas wiesz? z kazdym dniem bedzie lepiej!!! buziaki dla Basieńki!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki! Ja juz po wizycie, a wiec tak: anemia sie poglebia (czyli niedobrze, lekarz stwierdzil ze jak mi spadnie poniezej 10 to trafie do szpitala na zastrzyki) Mocz niestety tez kiepski, musze zrobic kolejne badanie za tydzien, wynik WR gdzies zaginal w laboratorium, ale za to mam dobry wynik z Toxo:) No i teraz opis badania wewnetrznego: szyjka gladka, glowke juz czuc, lekarz powiedzial ze wchodzi juz jeden palec, i teraz moje pytanie: czy to oznacza rozwarcie? Powiedzial jeszcze ze moze dotrwam do 15.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki serdeczne za wisik do tabelki angioletto sama nie dala bym rady ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka 27 , słyszalam ze tak nie trzeba jej zmywac moja kolezanka jej używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafa pierwsze dni są po prostu trudne.. tym trudniejsze dla osób które coś znają z teorii .. bo w praktyce niby skuteczne metody nie działają.. szukaj pozytywów: masz mleczko kąpiel nie sprawia Wam kłopotu to tak na szybko.. więc i tak nie jest źle.. A że Basia płacze nie denerwuj się i staraj utrzymać jak największy spokój dziecko czuję Twoje napięcie i dlatego też robi się nerwowe.. jeśli zgryzła Ci brodawki to ją przystawiaj po prostu co 2 godziny i w między czasie smaruj bephantenem- tego nie trzeba zmywać a może masz w apteczce.. albo swoim mleczkiem i staraj się troszkę wietrzyć te brodawki przynajmniej kilka minut po karmieniu. a jak płacze szukaj innych sposobów uspokojenia.. dziecko płacze bo ma za dużo bodźców często... połóż się razem z nią delikatnie głaszcz po pleckach po nosku .. itp.. szukaj czegoś co ją uspakaja.. każde dziecko jest inne.. albo po prostu przytul... trzymam kciuki żeby Twoja deprecha szybciutko odeszła w zapomnienie... i zobaczysz każdy dzień będzie lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz zmykam. Idę sie kąpać, golić itd. Mam nadzieję,że jutro bedzie miejsce na oddziale i urodzę. Juz nie chciałabym czekac do piątku. Mam nadzieje,że jak wrócę to kolejne mamuśki będą już rozpakowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jednak znalazlam czas dla was:))) o prosze nasteopne do rozpakowywania:)))\ ja pierwsza cesarke mialam narkoza drugie znieczulenie i zdecydowanie znieczulenie... polecam naprawde warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dziewczynki jutro sie odezwe jak nie urodze w nocy;-) i napisze po wizycie lekarki trzymajcie sie dobranoc dla maluszków:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już sie zmywam:) życzę wszystkim milutkich snów. niech się wam przyśnią same miłe rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania76 życzę Ci, byś jutro zobaczyła swojego Skarba! Żyrafka dzielna z Ciebie kobitka :) Babyblues przepędź precz! Basia zaraz się przyzwyczai do nowych warunków i będzie sielankowo 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak Zyrafa - obie, a i właściwie Was troje musi do nowej sytuacji przyzwyczaić się. I tak jak pisała Koliban - spójrz na pozytywy :) przecież wcale nie jest źle:) Anulka - kurcze kiepsko z tą Twoją anemią... mogę Ci podpowiedzieć, że mega dawką żelaza jest jedzenie pomidora posypanego natką pietruszki (nie pamiętam które zawiera żelazo, ale drugi składnik pomaga wchłaniać to żelazo i masz pewność, że dostarczasz go bardzo dużo no i naturalnie - sprawdzone przeze mnie, moją siostre i innych). Jedz to w sałatce, na kanapce, byle jak najwięcej! ania76 - czekamy na dobre wieści, powodzenia na spotkaniu z naukochańszą i najpiękniejszą osóbką na świecie! kurcze...wy tak wcześnie spać chodzicie :( nikogo już nie ma:( ja dopiero niedawno skończyłam kleić pokój Olafka naklejkami. Teraz piję ciepłe mleko z miodem - oby pomogło zasnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzucholki :) Melduje sie 2w1 ale musze powiedzieć ze przezyłam dzis koszmarną noc :( !!!!! obudziłam sie o 3 z tak okropnym bólem prawego biodra i chyba wogóle cała prawa strona byla zdrętwiała i bolesna ze szok!!! no to wstalam do łazienki (zajelo mi to dobrych kilka minut :o ) kiedy wracałam dostalam ostrego bólu lewej strony brzucha-jakby kolka!!! nie wiedzialam co zrobic.Mała zwykle przesypia całe noce a tym razem sie obudzila i zaczela mocno wiercic.Dodatkowo dostała czkawke :o jak wreszcie znalazlam sie w pozycji lezącej to mi gały z bólu wyszły bo tak: na prawej stronie nie moglam lezec (biodro),na lewej tez nie bo chwytał mnie ostry ból a na plecach od dawna nie moge bo zaraz mnie na wymioty zbiera.I takim sposobem znowu sie podnioslam i do 4tej nad ranem chodziłam po mieszkaniu!!! jestem totalnie wykonczona.R poszedl do pracy wiec wracam do łóżka.Poki co nic nie boli wiec sprobuje moze zasnąc. oby juz wiecej takich nocy nie bylo,blagam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana...zaraz mała zostawiam mojej babci i mykam do urzedu po pesel majeczki... na 13 jade do okulisty............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja:) angioletto chyba coś jest w naszym powietrzu bo i ja miałam okropna noc:( a wstać już musiałam bo Robak zaczyna dzisiaj szkołę. położyłam się dość wcześnie jak na mnie ale Allan dostał czkawki i cały brzuch mnie bolał tak nim rzucało. do tego ja dostałam zgagi więc musiałam się podnieść:( jak się podniosłam i napiłam mleka on się rozbrykał i do 12 spać nie mogłam. później równo co godzinę wstawałam (o ile można to nazwać wstawaniem, raczej turlałam się z łóżka) do wc. do tego przy każdym kroku ból okropny w biodrach:( normalnie masakra mam nadzieję że dzisiaj będzie lepsza noc. zazdroszczę ci że możesz jeszcze pospać. do mnie zaraz przyjdzie robotnik a my do szkoły pomykamy:) 2 mile w jedną stronę piechotką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja w dwupaczku :) ja też miałam trudną noc - znowu przed 22:00 znalazłam na VELVET glutki podbarwione krwią (takie białko kurze surowe) pewnie ten czop wychodzi i wychodzi ... później nie mogłam spać - od 2:39 do prawie 4:00 czytałam w kuchni. Położyłam się - mały tak strasznie się wiercił,że myślałam iż mi serce pęknie - tak strasznie pokopał wysoko :( no i w sumie tyle ze spania :( maść na cycuchy kupiłam właśnie tą - zobaczymy jak się sprawdzi :) życzę rozpakowań kolejnym mamusią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołączam do klubu niewyspanych, w prawdzie zasnęłam zaraz po 23, ale jak o 6 wstałam na siu to później już nie mogłam zasnąć, zresztą Mała wstała razem ze mną. Miałam właśnie wychodzić na aftobus do miasta na pobranie krwi ale szwagierka zadzwoniła że jedzie autem więc się z nią zabiorę,hurraaa Mój sprytny mąż wjechał autem do garażu i ja niestety jestem udupiona bo tą wielką krową nie wyjadę tyłem z garażu na drogę.Zresztą nie wiem czy wy też tak macie ale teraz boję się sama jeździć autem. Ale jestem głodna a tu muszę być na czczo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×