Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

aniabuu: wybacz ale uśmiałam się okropnie z pomysłów twojego m:):) aż dostałam skurczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniabuu :D:D:D niezly ten twoj mąż :D:D:D fajnie byloby tak podporządkowac sobie date porodu pod inne wydarzenie hihi to ja w takim razie bede rodzic w najblizszy piątek hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytania, a z tym snem......coraz bardziej mnie to przeraza, jak Wy dajecie rade??? Kiedy jest czas dla Was Dziewczyny?? Przeciez takie male dziecko to chyba moze zameczyc na smierc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anggioletto śpi sie
cały czas tylko z przerwami po 2-3 h i to tez jest bardzo dobrze ,niektore dzieci nie spia po nocach trzeba sie do tego przyzwyczaic-juz tak bedzie,jak nie kolki to zabki jak nie zabki to cos innego.dlatego nie dziwie sie ze kobiety po porodzie maja stany depresyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki:) nie pisałam trochę bo net nawalił,a tu widze już sporo z nas rozpakowanych, serdeczne GRATULACJE dla szczęśliwych mamuś:) tak czytam o problemach z karmieniem i powiem Wam że ja też miałam takie zaczełam ściągać mleko, dokarmiać sztucznym co skończyło się zakończeniem laktacji po 3 miesiącu:( teraz wiem że muszę być twarda:) na wstępie jak będzie problem to mam nakładki na piersi do karmienia (też mam płaskie brodawki:( ), będziemy z ich korzystać ale krótko....odstawimy tak szybo jak będzie to możliwe:P laktator mam ale raczej by ściągac i zamrażać pokarm na moje wyjścia itp mam nadzieję że unikniemy butelki:) a tak ogólnie czuje sie super, chociaż coraz częściej czuje sie zmeczona bo byle wysiłku:P u nas dopiero koniec 36tc więc mamy jeszcze czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny-mamusie ;) jakie macie dla nas rady zeby karmić jak najdluzej??? zeby nie stracic pokarmu i nie poddac sie??? ile czasu bolą piersi,jak o nie dbac itd dziekuje w imieniu wszystkich dwupaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anigioletto co do snu w nocy to idzie sie przyzwyczaić, moja karola budziła się na początku tzn przez pierwsze chyba 3 tyg o stałych porach na papu tzn 22, 1, 4 i 6, ale później jadła już tylko raz ok 2-3 w nocy:) ja odsypiałam w dzień troche bo wtedy zdarzało sie że długo spała:) wyjściem jest karmienie w pozycji leżącej, chociaż wtedy zdarza się że można przysnąć:P ale te częste okrsy karmienia w nocy zazwyczaj szybko mijają:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! ja tylko nachwilke. Niestety nie dałam rady jeszcze nadrobic od wczoraj tego co naprodukowałyscie :) Ja ganiam za sukienką na wesele :( Coś tam mam - ale nie jestem tak w pełni zadowolona :( Kurcze jak trudno coś na 9 miesiąc znaleźć. SZOK!!!! A w czyms pójsć trzeba...... Uciekam po zakupy (mo,ze po drodze wymysle co na obiad zrobic) i posprzątac mieszkanko bo mamy dzis popoludniu gosci. Mąz obiecał zawiesic jeszcze pólkę w pokoju u dzidzi wiec moze w końcu porobie zdjecia..... i wstawie na nk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie kupiłam takie nakładki na piersi a do tego masc na bolące brodawki, tylko nie pamiętam nazwy a jestem teraz u rodziców i nie mogę sprawdzić. Ja na razie nie boję się karmienia bardziej przeraża mnie poród i tym sobie zaprzatam głowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka-dziekuje;) najwazniejsze ze mozna sie przyzwyczaic-pewnie jak do wszystkiego.w pozycji leżącej mówisz-bede musiala nad tym pomyslec-to pewnie dobry pomysl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniabuu ja tez sie usmialam:) no ale wazne ze zadzwonil i przeprosil:) ja tez jestem ciekawa jak to jest spiac tak w nocy, tym bardziej ze w dzien nawet nie mozna wspomoc sie kawa... wiecie co ja sie czuje jak totalna kaleka poszlam na ogrodek tylko po pietruszke i wrocilam z mega twardym brzuchem i jeszcze mnie ten skurcz trzyma no i delikatnie boli jak na okres... jutro musze jechac do urzedu i nie wiem jak zalatwie ta sprawe jak ja pare krokow i skurcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cha co do długiego karmienia no i w ogóle żeby karmić tylko piersią na początku to zależy duzo od silnej woli jeśli ma sie problemy z karmieniem, bo jeśli dziecko aniołek je co 3 h i nie dłużej niż 15 min to nie ma problemu, ale jak sa to nie poddawac się i przystawiac jak najczęściej do piersi, unikac podawania butelki a jak trzeba to szybko z niej zrezygnować, bo często się zdarza że dziecko jak spróbuje mleka z butelki to piersi nie chce no i duzo pic wody niegazowanej ok 2 litry dziennie! zazwyczaj pierwszy kryzys laktacyjny przychodzi ok 6 tyg, dobre jest karmi na pobudzenia laktacji:P kurcze ja teraz taka mądra jestem ale mam nadzieję że synak będę długo karmic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam te nakladki na sutki i mam tez Bepanten na podraznienia (chyba). czy takie maluszki bardzo ranią sutki? moze można tego jakos uniknąc karmiąc piersia,co? czy tak jest zawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania chyba masz racje, my 2 w 1 na razie pozostanmy przy porodzie, a na reszte przyjdzie czas potem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze fajnie kazda z Was ma pokoik dla dzidziusia a moj maluszek bedzie z nami w sypialni... wysprzatalam tam i wstawilam tylko lozeczko, nasza komode zapelnilam rzeczami maluszka i tak narazie wyglada pokoj dla mojego synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka,ja myslalam powiem ci szczerze ze laktacja sie jakby sama napedza poprzez regularne karmienie.Ja nie lubie karmi :( niestety. jest cos innego na pobudzenie laktacji????? Basiu,no to cos sie u ciebie bynajmniej dzieje.ja od dluuuugiego czasu sprzatam codziennie dosc intensywnie i nic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu,ja mam ogolnie 2 pokoje-tylko. I te zdjecia co je wstawilam na nk to pokój maluszka,ale my sie do niego ze tak powiem musimy wprowadzic,wiec przyjdzie nam tam jeszcze nasze lóżko wstawic ;) nie byloby dobrym pomyslem chyba zebysmy w nocy musieli do niej z drugiego pokoju leciec.takze pokoj dziecka pokojem dziecka ale na spółke z nami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do was pytanko: czy bolą was sutki?? ja normalnie dotknąć się czasem nie mogę:( aż się boję co to będzie się działo przy karmieniu:( może stosujecie już jakieś maści?? mi się wydaje że mam bardzo wysuszoną skórę na brodawkach:( też tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate-mnie bolą i są wrazliwe,pojawiaja sie kropelki mleka przy kazdym ucisku.są troszke bardziej wysuszone,ale nie jakos tragicznie.póki co nic specjalnego nie uzywam.to znaczy tylko krem,ten sam co na rozstepy-maslo kakaowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto nawet jak dluzej sprzatasz to nic Ci sie nie dzieje? ja jak dluzej porobie albo pochodze to wlasnie lapia mnie te skurcze no ale chyba o niczym nie swiadcza... trwaja dosc dlugo i lekko tylko bola jak na okres... co do sutkow to mnie nie bola wogole ale mam wysuszone... mleko delikatnie takze sie pojawia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia,przy dlugim wysilku brzuch mi twardnieje ( i to nie na dlugo ) ale absolutnie nie boli niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dzis brzuch nie boli a wiecie chyba dlaczego??? Bo moj C poszedl w koncu do pracy i nie bylo z kim przetrenowac ..x S :D Chyba widze jakas prawidlowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pokoju dla maluszka to my niby mamy 4 pokoje ale Tomek i tak będzie spął z nami tzn ze mną:P Karola z tatem w drugim pokoju:P tak jest wygodniej jak się karmi no i nie trzeba latać do drugiego pokoju żeby sprawdzic czy wszytko ok:) tak laktacja jakby sama się napędza przez częste karmienie, jak jest mniej mleka to częściej przystawiamy dziecko do piersi, ale zdarzają sie kryzysy że trzeba się czymś wspomóc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):):):):) na mnie S nie pomaga:( chociaż po jednym S z mężem wypadł mi czop. za sprzątanie wezmę się w piątek ( o ile skończy się remont) a schody i tak zaliczam kilka razy dziennie bo mieszkam na piętrze:) idę trzeć ziemniaki na placki:) zapraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie i Magdakate ;) mam pytaie.mozecie odpisac na nk jesli chcecie.bede bardzo bardzo wdzieczna. chodzi mi o working tax credit.zlozylam dokumenty juz na poczatku lipca i do tej pory nie dostalam odpowiedzi :( nie wiem czy wiesz moze cokolwiek na ten temat? jakie są zasady przyznawania tego benefitu ,jaki rok bedzie brany pod uwage i przede wszystkim jak dac im znac ze urodzilo sie dziecko np???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto ja zupelnie sie nie orientuje w tych sprawach. Jestem jak uposledzona - jesli chodzi o sprawy papierkowe, ale poszperam w necie i moze czegos sie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzę, że się jakaś imprezka szykuje :) Ja będę na pewno (chyba że urodzę ;) )!!! Wezmę ze sobą ogromny zapas coli z lodem bo mam taką ochotę że szok a nie mam w domu niestety. Kupi się po drodze ;) Żyrawko, Ewelkajaw radzicie sobie super!! Najbardziej podoba mi się to, że napisałyście w tym samym czasie i praktycznie to samo. Jakby się jedną osobę czytało. Że się kolek boicie strasznie, o karmieniu w nocy, ściąganiu pokarmu ipt. My jak urodzimy to już będziecie mamuśki "pełną gębą" i wszystko nam wytłumaczycie :) Stelka witaj po przerwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×