Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Witam! small size moja Tośka dziś przespała od 20 do 3 w nocy i tez zastanwaim sie czywszytsko jest oki.... mdream ja z Antosią tez tylko do pediatry chodzę (już przez ten katar byłam 4 razy)..... Co do tipsów podczas karmienia słyszalam rózne opinie tak ze nie udzielę jednoznacznej odpowiedzi.... Co do miesiączki to jest bardzo różnie. Dziewczyny wczesniej pisały ze pojawiła sie już po 6 tygodniach od porodu. U mnie leci 7 tydzień i się nie pojawiła. Ni i wcale nie tesknię za nią :) A co do pampersów to ja też nie polecam. Wczoraj kupka byla aż na pleckach.... No i mi ie wydaje ze jak Antosia zrobi siku to ten pampers tak dziwnie pachnie - czego np w huggiesach nie zauważyłam.... takze teraz tylko na huggisach lecimy. Nie próbowałąm jeszcze z belli happy ale tez słyszaląm że dobre.... Koteczek tak to jest z lekarzami. Im sie wydaje ze są najważniejsi... niestety :( Żyrafa link super :) dzieki :) Misha ja też mialam plan 2 rodzdziału pracy oddać ale jakoś się nie wyrobiłam. Obiecałam że na nastepny zjazd dostarcze. No i slecze nad tym i nie bardzo mi idzie.... Goge sprycula ta Twoja córa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella happy sa stasznie grube i sztywne:( zazdroszcze wam przespanych nocek moja dzis budziła sie 5 razy, a standardowo zawsze sa 3 pobudki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny POmocy !!!! Synek palcze jak by go ze skory obdzierali ,to nie kolka naoewno bo ja jem cigle to samo ,wic mil by juz wczesniej .Mozliwe ze to mga byc juz zabki .Strasznie pcha lapki do buzi ,probuje macac mu dziaselka ,ale ja nie wiem czy to zabki czy takie twarde dziasla .Jak go dotykam to sie uspokaja .palcze na raczkach nawet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapach pampersów jest taki fe !!! dlatego u mnie królują hugiesy 🌻 co do nocek to mój mały budzi się w okolicach 1:00 i 4:00 ale dostaje cyca i śpimy dalej taka samoobsługa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej jak szły zeby tez sie darła, kupilismy zel na dziasełka i troche przynosiło ulge, daj czopka przeciwbolowego... niektore dzieci strasznie znosza zabkowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunda a może maleństwo chce abys była blisko? mój jak tak krzyczy to wciskam mu na siłę cycucha i po chwili się uspakaja ... mój ma 2 miesiace i zaczął się strasznie ślinic czy to objaw zalażków zabeczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey:-) My dziś trenujemy wiązania. Mała się znowu darła, więc wsadziłam ją w chuste i po minucie było cicho, a po 5 już zasneła. Aż się boję ją wyciągać. Posiedzie jeszcze z pół h i pewnie obudzi sie z głodu. Co do solarium to podobno można, o tipsach nic nie wiem, ale mi by to było niewygodne przy takim maluszku. A antykoncepcja to temat rzeka... tabletek nie chce brać, bo lata brałam i niestety kiepsko to znoszę, spirala mnie trochę odrzuca, prezerwatywy to tylko na krótką chwilę są ok.... i w efekcie zaczyna się zastanawiać nad npr, bo dzieci jeszcze chcemy mieć, a jedyne co mnie odstrasza, to fakt, że po cc powinno się trochę dłużej odczekać z kolejną ciążą. I boje się co będzie jakby tak zawiodły te metody... Co do pamersów to też słyszałam, że są z nimi czasem takie cuda. Bella tak jak napisała Koteczek są szerokie i sztywne. Ja i tak pampków tylko na noc używam, więc bym sie wkurzyła jakbym trafiła na taką partię:-/ Ja z mała byłam narazie tylko na wizycie patronażowej (w 10 dobie) u pediatry. W przyszłą środę idziemy na USG bioderek i na szczepienie. I tyle mamy wspólnego z lekarzami:-) magdakate: Alanowi zakładaliście cos z ofertk UK czy polskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream NIe to chyba nie chodzi o bliskos ,on ciagle jest przytulany ,a cyca wogole nie chce prezy sie drze jeszcze bardziej .Teraz sie uzspokojil zjadl i lezy w lozeczku i bawi sie karuzela ,ale normalnie sie przerazilam jak by tak milo byc caly czas .Wczoarj juz mi taki cyrk zrobil ,ale myslam ,ze zmaczony .Jak on ryczy to ja tez razem z nim .Moze to jakis chwilowe .Moj tez sie slini wlasnie i pcha lapki do buzi daltego pomyslam ,ze to moze zabakwanie .Dziekuje za szybka odpowiedz Moj Borys w nocy spi po 4 h .Zasypia o 22 i spi do 2h a pozniej od 2h30 od 6h ,a w dzien spi po 3h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Aniu ja niewiem co to może być ale Wiki też ostatnio zrobiła mojemu M taki cyrk jak ja poszłam na fitnes to przez 1h mu cały czas ryczała i tez się zastanawiał czy to nie zęby, a że raczki pcha do buzi i sie ślini to podobno normalne bo odkrył że posiada rączki :) moja tak robi już ze 2 tygodnie i woli swoje paluszki od smoczka :) a slini się tak że czasem zakładam jej śliniak bo bym musiała ją przebierać. Ciekawe czy jjuż mogą isc ząbki?? Ja dzisiaj się wybieram do sklepu po pampersy i jak narazie nie narzekam na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunda to super,że już jest dobrze :) buziaczki dla malucha :) Figa84 - dziękuje za odp, tipsy chce krótkie bo starsznie mi się paznokcie popsuły i az mi głupio :(zresz prezerwatyw nie cierpie !!! na dodatek mnie jeszcze coś bli a tu koniec 9 tygodnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smoczek - mój mały jeszcze nie chce tego dobrodziejstwa gdy wkaldam mu to po 1 sekundzie wypycha języczkiem i ma taki odruch "wymiotny" ... kupiłam już 2 model i nadal nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdream: jak Ci będzie wygodnie to rób, tylko nie akryl, bo to cholerne świnstwo z tego co się orientowałam. W sumie mam koleżankę która nie ma zamiaru ściągać tipsów, a ma termin na dniach:-) Dziewczyny jest któraś z Was z Białegostoku? I właśnie wie któraś kiedy moga iść zęby? Moja mała też się ostatnio wiecej ślini... ale rąk nie odkryła, choć jak już są blisko buzi to smoka wypluje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream moja Mała tez nie toleruje smoczka.... Od kilku dni pcha do buzi piąstki i tak sie zastanwaiłam czy ona aby nie jest gloda, ale skoro Wasze pociechy tez tak robią to chyba normalne..... Agunda dobrze ze juz jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :-) W grudniu lecę do Polski i chcę zrobić usg bioderek małej (prywatnie). Czy do tego potrzebuję skierowania? I wiecie może czy czeka się na to usg czy jest robione 'od ręki' ? Magdakate: fajnie, że twoi rodzice przylatują :-) nieważne gdzie, ważne że razem :-) ja tu raz spędziłam święta bez rodziny i były to smutne święta... Agnioletto: nie pojadę na lotnisko wcześniej, bo nie chcę męczyć ani małej ani nas. Jeść dam jej wtedy jak będzie chciała, bo ona i tak nie zje nic jak nie jest głodna. Mam nadzieję, że nie poczuje głodu w trakcie odprawy :-P Sama nie wiem jak to wszystko zorganizować, dobrze że jedziemy w trójkę, bo biorę gondolę. I na pewno wezmę swoją wodę w butelkach. Szczerze mówiąc nie wiem czego mogę się spodziewać, liczę że opiszesz jak było :-) No i nie wiem co mogę zrobić jakby ją uszy bolały, wiem że są jakieś środki dla takich maluszków, muszę poszperać w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzienio dziewczyny .wlasnie zasnol .MDream Moj synek tez nie tolerowal smoka robil tak jak twoj .Kupilma smoczek o innem ksztalcie ,cos o ksztalcie palca (nie wiem jak to opisac )Cignie jak szalony ale tylko kiedy zmczony tak to nie chce . Moze raz dziennie uzywamy smoka w krytycznych sytuacjach kiedy ksiaze laskawie zechce :-) Co do solarjum to ja juz szukalm w niecie ,pytalm sie lekarza i nie ma przeciwwskazan .Wybieram sie juz od tygodnia i jakos wybrac sie nie moge . Antykncepcja to umnie tabletki anty .Coprawda moglabym ich wogole nie brac i nic nie stosowac bo znikome zycie lozkowe .Boli mnie potwrnie i mega zmeczona jestem wiec checi nie ma . Dobra ja uciekam sprzatac mieszkanie bo pobojowisko sie zrobilo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tych podróży samolotem z małymi dziećmi to nie zazdroszczę. Koleżanka latała i to był koszmar:-/ Geoge: prywatnie nie musisz mieć skierowania. U mnie koszt 60-70zł i robią w tym tyogdniu w którym się zapisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze sie Wam pochwalic ze udało mi sie napisac prace dla promotora i dzis mi odpisal ze jest super...skonczylam o 2giej w nocy.Myslalam ze bedzie gorzej ,bo padalam na ryjek a tu prosze:) bylismy dzis tez u ortopedy i z bioderkiem ciut lepiej wiec nei zakulbaczyli go w aparat,ale za to skierowali do neurologa bo ma za duze napiecie miesniowe:/moze to powod placzu..nie wiem.Nie wiem nawet co moze oznaczac to za duze napiecie miesniowe,bo ja go nei widze,a oni go powyginali i swteirdzili ze jest. potem odwiedzilismy pediatre i pan doktor powiedzial zeby bardzo delikatnie w kapieli zdejmowac napletek,ale doslownie ze 2 mm,zeby ta dziureczka sie powoli powiekszala bo ja oczywiscie sie do tego nei dotykałam. no i dzis proba nowego mleka Bebilon Pepti..zobaczymy czy po tym zniknie mu kaszka z szyi... a co do tematu zabezpieczania sie to tez sie zastanawiam przyszlosciwo,bo teraz juz wiem ze zajsc w ciaze moge(wczesniej lekarze nie dawali mi szans zbyt wielkich po usunieciu jajnika,zrostach na drugim i policystycznych torbielach).Tabletki odpadaja bo tyje po nich jak krowka a duzo mnie kosztuje teraz odchudzanie .Musze Wam przyznac ze przytylam najwiecej z Was,bo az 43 kg w ciazy.zoistalo jeszcze 17:)plastry mi sie zawsze odklejaja jak rzucalam palenie.zastrzyki podobno rozwalaja hormony.prezerwatyw nie znosze.a o spirali nawet nie mysle...i co tu zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakiś czas temu pisałyscie o kłopotach z laktacją. Znalazłam cos takiego - moze komus sie porzyda: zmieszać razem łyzkę kopru włoskiego, łyzkę kminku i łyzkę anyzu (porcja na n 1 dzień). Zaparzyć to w litrowym dzbanku/sloiku i pić. Można rozrobić to jeszcze pol na pol z przegotowana woda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) NIe miałam klika dni internetu więc już was nie nadrobię ale widze że nie ma już pomarańczy :) Byliśmy dzisiaj z Maćkiem na szczepieniu ale niestety przez katar nie mozna było dziś:( Lekarka dała mi krople do nosa i syrop ale zastanawiam się czy mu to podawać...??? Ten katarek nie jest dokuczliwy, ściągam mu max dwa razy dziennie wydzieline a mały nie ma ani temperatury ani nie marudzi. Jak myslicie podawać czy nie? Jakie macie doświadczenia z katarem? Dodam że był badany i oddechowo jest czysty i gardło też nie zaczerwienione? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa: tu jest tak że jak dostajesz ten czek od państwa to musisz pieniądze ulokować w Angielskim funduszu. więc wiem tylko o tutejszych ofertach. green botle: ja spędziłam tutaj (z mężem i synem) jedną wielkanoc a Boże Narodzenie pojechaliśmy do Belgii do znajmonych a później to już był szwagier u nas. moi rodzice byli w tamtym roku u nas na boże narodzenie i teraz przyjadą a my byliśmy na wielkanoc w polsce. niestety następną wielkanoc będziemy znowu sami tutaj spędzać. ale jakoś to będzie. ja wiem jak dzieci się męczą w samolocie więc ja wybieram samochód. podróż może i trwa dłużej ale za to możesz się zatrzymywać ile razy się chce. i dzieci nie są narażone na zmianę ciśnień którą się odczuwa w samolocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha85 co do zabezpieczeń przy policystycznych jajnikach to z własnego doświadczenia radzę Ci najpierw wyleczyć jajnik. Jak trafisz na dobrego ginekologa a najlepiej endokrynologa to wyreguluje Ci cykle i dobierze właściwe tabletki żebyś nie tyła :) Nie mysl że się wymądrzam ale miałąm ten sam problem pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ISIA 156 może wystarczy smarować pod noskiem maścią majerankowa ? i używać soli morskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isia156 mozesz tak jak już wyzej napisano smarowac pod noskiem maścią majerankową. Do noska wkraplać sól fizjologiczną i raz po raz sól morską. Pij tez zapazony majeranek - tzn kup majeranek mielony, wsyp do szklanki tak 1/3 zalej wrzątkiem, zapazaj ok 10 min. Tak porcja jest na 3-4 kubki (dodajesz przegotowanej wody). Mozesz tez kupic taki homeopatyczny aerozol do noska Euphorbium (moze byc bezpiecznie stosowany już u niemowlaków, łatwy w aplikacji dzieki specjalnej pompce). Ja bym poczekałą z tymi kroplami isyropem kilka dni.... Zawsze mozesz wykupic i podac jak byłoby gorzej... My z katarem borykamy się już prawie 4 tyg i ja tez łapie sie wszytskiego zeby sie go pozbyc a on jest ciągle jakby sie do nas przykleił.... :( I tez przez niego nie mielismy szczepienia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"kiedy mozna do solarium ? czy przy karmieniu piersia można? no i czy tipsy 3mają się słabiej w czasie karmienia ? kiedy pojawi się pierwsza miesiaczka? jaką antykoncepcje stowowac? czy 2 miesiecznego malucha moge sobie sadzac na kolanach?" MDream: Karmiąc piersią można chodzić na solarium. Czy tipsy będą się trzymały - zobaczysz. Masz teraz zmienione stężenia hormonów niż normalnie więc może być inaczej. Pierwsza miesiączka pojawia się bardzo różnie w zależności do tego jak regularnie karmi się piersią: od 1 do 6 miesięcy po porodzie. Antykoncepcja u kobiet karmiących jest do wyboru: - tabletki hormonalne Azalia lub Cerazette - zastrzyk hormonalny Depo Provera - prezerwatywy Dodatkowo dochodzi wkładka wewnątrzmaciczna lub naturalne planowanie rodziny. Ja na razie używam prezerwatyw, bo przy hormonach nie schudnę. Zastrzyku nie polecam, bo to wielka dawka hormonów raz na 3 miesiące, ma dużo objawów niepożądanych i można sobie rozwalić własne hormony. Czasem płodność wraca po zastrzyku baaaaardzo długo.. Wkładka (nie wiem czy można stosować przy karmieniu piersią) jest zalecana dla kobiet, które już nie planują dzieci. NPL podczas karmienia piersią jest bardzo trudne do nauczenia i bardzo zawodne (w ogóle trzeba 2 lata się przyuczać żeby powiedzieć, że się dobrze stosuje npl, a poza tym sam pomiar temperatury powinien być dokonywany w odpowiednich warunkach bardzo trudnych do spełnienia przy płaczącym z głodu niemowlęciu). Tak więc jest nad czym myśleć... A 2 miesięcznego dziecka nie wolno sadzać na kolanach. W ogóle nie wolno sadzać dziecka które jeszcze nie siada samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×