Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Co do zębów... Pierwsze ząbki zaczynają się średnio w wieku 6 miesięcy, u niektórych dzieci szybciej, u innych później. Ja osobiście pierwszego ząbka wyhodowałam mając 4 miesiace ;) Aniela (siostrzenica męża) w wieku 3 miesięcy zaczęła się ślinić i pchać rączki do buzi, a w wieku 5 miesięcy wyrosły jej na raz 2 zęby ;) Moja Basia już od tygodnia ślini się jakby była wściekła :P no i pcha piąstkę i głośno cmoka. Możliwe że powoli się zaczyna... Ja używam Pampersów i dość często Baśka ma kupę na plecach. Nie wiem czy to wina pieluch czy konsystencji kupy. Ale podoba mi się ich chłonność, bo siuśki nie wylewają się bokiem, jak słyszałam że jest przy Huggiesach. Nie odparzają Basi i całą noc prześpi w jednej pieluszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafka już sobie poradziłam:-) a nie mówiłam, ze z tą antykoncepcją to masakra.... a co do miesiączki przy karmieniu piersią to jest naprawdę różnie. Znam dziewczyne która dostała dopiero po roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdream ja zaczęłam wysadzac Michała i całkiem nam niezle szło z sikaniem, kiedy mówiłam psipsi to prawie zawsze siusiał ale narazie przestałam przez szelki :( i to nie jest utrudnianie zycia :D, po prostu przy zmianie piluszki bralam go do lazienki nad umywalke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbka a czytałaś tą książke (POŻEGNANIE Z PIELUSZKAMI, czyli jak łatwo i przyjemnie nauczyć dziecko korzystania z toalety) czy tak z innych źródeł korzystałaś? Ja jakoś nie mam przekonania do wysadzania, ale chyba się skuszę poczytać książke, żeby wiedzieć przynajmniej o co chodzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mdream- tipsy powinny się trzymać. Moim zdaniem karmienie piersią nie ma na to wpływu. Polecam tipsy żelowe, albo jedwabie....Akryle są rakotwórcze.... Ja jestem 6 tygodni po porodzie, piersia nie karmię, a okresu jeszcze nie mam. Od poniedziałku regularnie boli mnie brzuch ta jak na okres, ale nic... I zastanawiam się czy te bóle są normalne???? Ja Nikolę biorę na kolana, ale kładę ją w pozycji pół leżącej.... O solarium i karmieniu pirsią nie mam pojęcia... My dziś byłysmy na szczepieniu. Wybrałam 6w1.... Nikola popłakała troszkę, ale i tak była dzielna :) A ja zaraz zmykam do dentysty..... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa: nie czytałam ale wysadzanie jest fajne jesli jest sie przygotowanym, czyli odpowiednie ubranko to podstawa, najlepiej dlugie koszulki, albo ewentualnie body i getry, zeby sie nie meczyc ze sciaganiem spodni :) u mnie byl problem z kupą bo mały zazwyczaj robi podczas jedzenia, a z sikaniem to jak mowie, po prostu przy zmianie pieluszki przy okazji maly sikal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbka: moja mała robi kupy najczęściej przed lub w trakcie jedzenia. Sika na 100% zaraz po. I dlatego zastanawiam sie czy nie poczytać tej książki, może udałoby mi się ją bardziej rozszyfrować. Np. w nocy już umiemy zmienić jej pieluchę i karmić bez robienia kupy w trakcie karmienia. Ona się strasznie rzuca na przewijaku jak jeszcze chce zrobić kupę (luby ją bierze na chwile na ręce, uspokaja sie i robi kupę), a potem się karmimy bez niespodzianek. W dzień jest gorzej:-) I dlatego sie zastanawiam czy książki nie poczytać, ale nie po to, żeby wysadzać, ale zeby umieć ją roszyfrować. Nie chce sie bawić w wysadzanie, bo i tak wracam do pracy po macierzyńskim, a po za tym nie jestem do tego przekonana. Tak czy inaczej jeszcze pół roku temy wydawało mi się to nienormalne, dziś jakoś mnie to nie odstrasza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do solarium przy karmieniu piersia, to można kożystac tylko należy oslonic brodawki. NPR niby fajne ale wlasnie nie wiem jak z tym mierzeniem temperatury przy karmieniu a poza tym dopoki nie ma okresu to tez niewiadomo jak do tego podejsc, podobno sie da ale trzeba by sie wczytac My z pampersów bylismy niezadowoleni, Majka miala czerwona pupe. Huggisy sa oki ale najczesciej uzywamy happy, faktycznie sa wieksze i sztywniejsze ale nie ma zadnych odparzen. misha gratki ze udalo Ci sie z Ta praca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geoge zamówiłam książke o NPR, wiec jak się dowiem to napiszę. Jakiś zarys mam, bo na szkole rodzenia miałam zajęcia z ginekolog, która prowadzi kursy NRP. Jak mnie książka przekona, to sie do niej na kurs wybierzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhfd
dziewczyny każde niemowlę zaczyna sie ślinić w wieku ok 2-3 miesięcy ale nie jest to objaw ząbkowania, chociaz może, ale każde dziecko to ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figa - czy ten post o tym, że nie trzeba skierowania i badanie kosztuje 60-70 zł był do mnie czy do goge? sorki nie jestem pewna :-) Dziewczyny, ja do tej pory używałam pampers newborn, takie w żółtym opakowaniu i wszystko był ok. Teraz mała używa rozmiaru 3, więc skusiłam się na pampers simply dry - w pomarańczowym opakowaniu, były po prostu tańsze. No i są do niczego- Pola ma mokrą pupę od moczu, chłonność tych pieluch jest fatalna. Jutro kupię i wypróbuje huggiesy, jak się nie sprawdzą to wrócę do newborn. Tutaj za bardzo nie ma wyboru, albo huggies albo pampers ewentualnie pieluszki tesco -takie sobie, już testowałyśmy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green botle ja używam pampers baby dry takie zielone ale i tak najlepiej chłoną newborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko właśnie widziałąm te pieluchy ale jakoś mnie nie przekonały... Ale może warto sprobowac, jak kupie to dam wam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pomyślałam o Lidlu, sprawdzę, dzięki. Jeżeli chodzi o te pampersy simply dry pomarańczowe to chyba to jest jakaś nowość, bo ja też kojarzę te zielone. Muszę się dokładnie rozejrzeć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isia mysle zepo ciazy i porodzie ustabilizowaly sie moje problemy z jajnikami policystycznymi.Kiedys nawet zalecal mi ciaze lekarz - jakies 5 lat temu bo podobno pomaga w takich przypadkach. angioletto napisala mi dzis o nowym sposobie antykoncepcji.musze zainteresowac sie czy jest taka opcja w PL- implant wszczepiany pod skore, ktory dziala przez 5 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goge - dziekuje:) a jeszcze sie Wam pochwale tym ze calkiem ładnie idzie waga w doł.Przytyłam najwiecej z Was wszytskich bo 43 kg(szok) a zostało jeszcze 17 kg do powrotu do starej wagi:) my uzywamy roznych pueluszek i ne mamy zadnych odparzen.mysle ze to tez zaleta kremuktory uzywam.Nie posiada on cynku wiec nie wysusza skory a ja nakladam tego dosc sporo.Pupa jest cudowna po nim- Balneum Baby.Naprawde polecam. Co do pieluszek to happy maja jedna zalete,sa sztywne i szerokie przez co swietnie nadaja sie dla dzieci z problemami z bioderkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha85 Po ciąży mogły się ustabilizować? No bardzo bym się cieszyła, bo ja długo się leczyłam zanim zaszłam w ciąże ale nikt mi nie mówił ze po ciąży bedzie dobrze. Ale przynajmniej teraz mam nadzieje ze nie bede juz musiala lekarstw łykac DZIĘKi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do isia
won z tego forum pisałas na prywatnym to spadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pier...pomarańczy po pierwsze zastanawiam się skąd wiesz kto pisze na prywatnym forum? jeśli jesteś tam to po co tu przyłazisz? a po drugie po prostu się odwal i mąć głupia szm...ato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isia chcialam znalezc ci jakis art. na temat tego ze wskazane jest zajscie w ciaze zebywyregulowac hormony ale nic niemoge znalewzc.mowilo mi to kilku lekarzy:) ja juz okres dostalam,ciekawe co ile bedzie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misha85 ja nadal dokarmiam Maćka piersią więc jeszcze okresu nie mam, ale mam nadzieje że jak dostane to będzie co miesiac a nie co trzy miesiace:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja okresy mialam regularne,zwlaszcza zaczelo sie stabilizowac jak stracilam jeden jajnik na ktorym wciaz mialam torbiele.pekl razem z torbiela i dostalam wylewu krwii do otrzewnej.za pozno pojechalam do szpitala i efekt byl taki ze zamiast ratowac jajnik to ratowali mnie bo stan byl juzkrytyczny. od tamtehj pory pojawly sie zrosty ale nie bylo juz torbieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green bottle post o USG byl do Ciebie, zreszta przeciez to wszystko jedno ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja okres dostałam pierwszy 8 tygodni po porodzie i miałam juz dwa... nie karmie piersia biore tabletki anty mercilon ale zanim lekarz mi je przepisał musiałam porobic oznaczenia hormonow ft3 i ft4 bo miałam cuda na kiju przed porodem.... kiedys te z lidla miałam pieluchy dla michała całkiem całkiem były jak pamietam.... ten pampers pomaranczowy to jest tansza wersja pampersa totalny nie wypał... wogole te pampersy czy zielone orginalne czy te pomaranczowe sa o tyłek rozbic z kazdym rokiem coraz gorsze a michała na pampersach wychowalam, a dla majki huggiesy tez sa ok... i w biedronie sa po przystepnej cenie.... moja sasiadka uzywa dady z biedronki i tez mowi ze sa fajne.... co do wysadzania małego dziecka, ja w takie rzeczy nie bede sie bawic na nastepne lato przyjdzie nauka oduczania z pampersów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunga...
hej dziewczyny !!! Ja dzis caly dzien walcze zBorysem spi po 30 min.Bawimy sie z nim ,meczy sie i zasypia tylko na 30min ,tak samo przy cycu .Jak odkladam go do lozeczka to jest przerazajacy krzyk .ja juz sie poddalam odalam dziecko mezowi niech on sie meczy .Przez caly dzien spal moze 2h.Njagorzej ,ze wcale sie nie zapowiada zeby zasnol . Co do pielusek to my stosujemy pamapersy i jestesmy bardzo zadowolona .Piluszek lidlowych nie polecem .Boryska odparzaja potwornie i szybko robia sie mokre .Ale hagisy tez go odparzaja .Milej i spokojne nocki zycze wam .Mma nadziej ze syn jak zasnie to bedzie spal cala noc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam, w końcu udalo mi się Was doczytać:) Jeśli chodzi o pieluszki to ja używałam najpierw pampersów bo mi trzeba było takich od 2kg, i myślałam że tylko pampersy są na taką małą wagę, aż kiedyś w sklepie odkryłam że happy są dla dzieci poniżej 2kg, no ale mi juz były nie potrzebne. Dal mojego Bartka wszystkie pieluszki są ok. Chociaż faktycznie pampersy dziwnie pachną jak są przesiusiane a inne nie. Dady z biedronki też są ok, podobne do happy. A dziś kupiłam huggies'y-skoro je polecacie to też chciałam spróbować, a są one tańsze od pampersów. Co do miesiączki to ja już miałam, dostałam w sobotę, 10tygodni i 6dni po porodzie. Zero bóli, nawet żadnego ćmienia podbrzusza, tylko bardziej obfita. A pokarm jeszcze mam. Jeśli chodzi o antykoncepcję to my narazie gumki-bleee... no ale tak jak niektóre chce schudnąć, więc tabletki odpadają i inne bajery też. Jak sie okres unormuje to NPR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Lecę nakarmić synusia:) Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! my dzisiaj byliśmy z Małą na usg bioderek, wszytko wporzątku, kontrola w styczniu. piszecie o pieluszkach, my używaliśmy na początku hagissów, ale wydawały mi się małe i przeszliśmy na pampersy,jestem zadowolona. co do antykoncepcji to ja chyba chciałabym tabletki (chociaż obiecywałam sobie że już nigdy nie będę używać tabsów.Obwiniałam je za problemy z zajściem w ciąże).Ale do wizyty u gina jeszcze trochę czasu więc się zastanowię. A wyżalę się wam..w umie to nawet nie wiem czy są mi potrzebne środki anty, coraz bladziej oddalamy się z M od siebie.Nie śpimy ze sobą, codziennie kłótnie, 2 tyg temu mieliśmy 1 rocznicę ślubu a ja nawet głupiego całusa czy kwiatka nie dostałam..mówię Wam szkoda gadać..Zawsze myślałam że jak urodzi się dzidzia to więzy w małżeństwie zacieśniają się, a u nas jest wręcz odwrotnie :( Figa fajowa ta twoja chusta! uciekam spać,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×