Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Dziewczyny co zrobić jak małą boli brzuszek bo od wczoraj nie zrobiła kupki i nic mi niechce jeśc tylko napiła się 50 herbatki ułatwiajacej trawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelkajaw...moze czopek glicerynowy..chyba mozna takim Maluszkom podawac...a najlepiej zapytac w aptece..na pewno cos doradza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelajka jak kupy nie robi to nic ale jak jesc nie chce to nie dobrze, lepiej do lekarza pedz jutro albo chociaz zadzwon mdream jak ja cie rozumiem, moja mama tez malej nie widziala i pewnie nie zobaczy bo od kilku lat nie interesuje ja co u mnie. poza tym ma wnuki ktore chodza do gimnazjum i mieszkaja po drugiej stronie ulicy i ich nie zna. tacy ludzie niestety sa tylko przykro bo to niby bliskie osoby... ja mieszkam z tesciami i ogolnie to nie sa zli ale i tak czase tak wnerwiaja ze glowa boli :) co zrobic - z rodzina to tylko na zdjeciu sie dobrze wychodzi :) ja mam album malego dziecka taki ze zdjeciami anne geddes http://www.allegro.pl/item810478335_album_moje_pierwsze_5_lat_bordo_anne_geddes.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki M poszedł do apteki i kupił czopek i jest kupka:) Ale jutro i tak się wybiore do lekarza profilaktycznie. Bo ja na noc zaczełam jej podawać bebiko (brakowało mi pokarmu w nocy)tylko mnie to dziwi bo z piatku na sobote dostała 3 butelki i w sobote zrobiła jeszcze kupkę (mega), a od wczoraj już nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelajka a dopajasz herbata albo woda? bo ja na poczatku jak mala dokarmialam butla to tez nie mogla kupy zrobic i polozna kazala mi dopajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz figa wiec co nie co wiesz:) moj maz to przezył... a my dopiero wrocilismy ze szpitala larynglologicznego z majcia , z uchem nie ciekawie nie ma poprawy:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dziewczyny widzę, że zaczyna się sezon lekarzowo-szpitalny. ... Ewelka, jeżeli Wiktoria nie chce jeść to koniecznie idź z nią do lekarza. A ja na kupkę polecam termometr ;) Może to się wydawać brutalne, ale gdy Basia długo się męczy i nie może zrobić kupki to po prostu mierzę jej temperaturę w pupie i pojawia się kupsik ;) Od kilku dni Basia jest niespokojna, nie chce jeść z piersi, muszę odciągać i podawać jej swoje mleko butelką. Zrobiłam jej dziś badanie moczu i wyszło nieciekawie. Dzwoniłam do pediatry, jutro je powtórzę i jeśli wyjdzie podobnie to trzeba będzie podać Basi antybiotyk, a to już tylko w szpitalu :( To prawdopodobnie zakażenie układu moczowego :( A moja mama jak się dowiedziała to tylko mnie opieprzyła że ją za lekko ubieram. Dzięki mamusiu, tego mi było trzeba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze...Zyrafka....trzymajcie sie...u nas tez klopoty...mala zaczela mi ulewac po kazdym jedzeniu...i mimo tego,ze sie jej odbije to nawet godzine po potrafi ulac kilka razy...obserwuje to juz od 2 tyg.moze tez dlatego nie przybiera jakos spektakularnie na wadze :( Poza tym zastanawiam sie czy nie przejsc na karmienie mieszane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej znowuuuuu
ania mała napisala to olałyscie ja na maxa o asi tez nikt nie pamieta malinke tez olałyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zrobiła tą kupę to była cała obesrna :P nawet czopek się do końca nie rozpuścił,a dostała tylko połowę. Termometrem nic nie dało bo M jej mierzył wczesniej temperature. Po tej kupce wypiła herbatki 50 i tak po 30 minutach 80 mleka ale to było o 19, teraz jeszcze śpi ale jutro zadzwonie do przychodni i wyciągne kartoteke bo jutro przyjmują zdrowe dzieci i może on poleci inne mleko przy karmieniu mieszanym. andzia topajam herbatką z kopru włoskiego, ale szwagierka mi doradziła żebym robiła pół na ł z herbatką rumiankową (bo ona tak robi i jej córka niema problemu z kupką, a jest młodsza od Wiktrki o miesiąc)i tak robiewięc zobaczymy. Żyrafko ja Wiktori robie badania moczu co 2 tygodnie bo mi nefrolog kazała, a jak Ci wyszły źle wyniki to może zrób wyma z moczu i zobaczysz co się wychoduje?? A napewno to nie jest wynik złego ubierania, u mnie Wiki miała złe wyniki moczu raz po katarku, a jak zrobiłam wymaz to nic nie wyszło bo wtedy już było po katarku, a różnica zaledwie 2 dni. i cały czas mam podawać 10 kropelek na dzień Cebionu tylko ma być rozłożone na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie też antybiotyk:( mały w sumie to już go skończył ale nie widzę poprawy:( ciągle kaszle i katar jest jeszcze gorszy niż do tej pory:( w nocy nawet zaczął się dusić dobrze że go usłyszałam i podniosłam do góry bo by się udusił:( na szczęście teraz używam spray do noska a nie krople które przepisał mu lekarz bo były do d... . codziennie go oklepuję i już zaczynam tracić nadzieję że do wiosny wyzdrowieje:( ania mała: teściową to masz niezłą. ja się zastanawiam cz swoją w ogóle prosić na chrzciny bo my się do siebie nie odzywamy. współczuję tym dziewczynom które mają rodziców blisko i nie mogą na nich liczyć. ja teraz mam daleko rodziców ale jak mieszkałam w polsce trudno było bo moi rodzice oboje pracują ale jak trzeba było to tak kombinowałam w pracy żeby moja mama po lekcjach (bo jest nauczycielką) mogła zająć się Robertem a w ferie lub wakacje nie było żadnego problemu. jeśli chodzi o związki na odległość to ja przeżyłam rok i 2 miesiące w takim związku. mój mąż pracował za granicą a ja w polsce. ciężko było ale od czego ma się rodzinę:) co do braku kupki to ja stosuję czopek glicerynowy i zawsze pomaga:) ja siedzę nad matematyką i finansami:( jeszcze z finansami daję sobie radę ale matematyka jest przerypana:( mam macierze z którymi wcześniej nie miałam styczności:( a co najśmieszniejsze to dzisiaj zaczęłam robić układy równań to co było w liceum i kompletnie nic nie pamiętałam:) musiałam szukać w necie co i jak się robi:) ale przynajmniej już mam pierwsze zaliczenia :) i oceny nawet niczego sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdakate ja tez już przestałam miec nadzieję ze Antosi ten katar przejdzie do wiosny .... Trwa, trwa i trwa. Już mamy go tak serdecznie dosyc ze szok. A i gratuluję tych dobrych ocen :) Ja tez współczuje rodziców i tesciow o ktorych pisałyście... U mnie to jest tak, że nie mogę na nikogo liczyć bo mieszkamy daleko od wszytskich.... Ale gdyby nie to, to byli by chetni zawsze :) I rodzice i teście :) Jutro wybieram sie w końcu do gin na kontrole. Juz chyba czas najwyzszy - 8 tyg minęło... Tylko ze wczesniej nie miałam mozliwosci zeby iść, no bo niby z kim dziecko zostawic?? A swoją drogą tyle czasu juz mineło od regularych wizyt i tego jak pisalyśmy która kiedy idzie i czego nowego się dowiedziała o swoim maleństwie w brzuszku.... Ach, to były czasy :) A moje szczęście dziś też cos kiepskawy wieczór mialo.... Nie moglą zasnąć. Niby juz spi i co 0,5h budziła sie z płaczem... Ale chyba już sytuacja opanowana bo spi od 20.30... Dobrej nocki życzę wszytskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelajka moja przynajmniej raz dziennie jest osrana po pachy :D wczoraj miala tyle kupy w bodach ze nie wiedzialam jak jej to sciagnac przez glowe, nawet myslalam zeby rozciac nozyczkami ale szkoda mi bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak piszecie o tych roznych chorobach i badaniach na ktore chodzicie to az sie boje, bo ja w srode ide pierwszy raz na badanie do dzieci zdrowych, wczesniej tylko byl pediatra w domu no i przed szczepieniem ja badali. ja sie zapisalam jak ona miala ta wysypke a teraz ani sladu ale i tak pojde, mam nadzieje ze wszystko ok, a czemu robilyscie te badania moczu, lekarz cos stwierdzl czy tak z wlasnej inicjatywy? zyrafa- moja tez sie przy cycku kreci tak mi sie wydaje ze cos z brzuchem bo sie prezy i pierdzi, myslisz ze powinnam ja przebadac? myslalam ze to u takich maluchow normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Moja mama to straszny domator ale jak juz do mnie przyjdzie to posiedzi godzinke i ucieka do domu .Do pewnego czasu było mi tez przykro z tego powodu .Mam wrazenie że boi sie moich tesciów .Ja mieszkam z teściami i chciała bym być juz na swoim . Mój m wyjeżdza do pracy za granice za 3tyg wróci bo obecnie tez go niema w kraju.Jemu też nie jest łatwo robi to dla nas żeby nam było lżej .Wiem że chciałby byc tutaj znami :( :( Akna ja do gin ide za tydz we wtorek Andzia ja też mam taki album tylko żółty dostałam w prezencie :) Ewelkajaw jak Dawidek miał kolki to piłam rumianek (karmie piersia )miał rozkurczać jelitka peditra powiedziała że po rumianku sa luzniejsze kupki u szkrabka . Mój maluszek też coś pokasłuje jutro bede obserwować bo niewiem czy sie zasztusza ślinka czy to naprawde kaszel jak nie przejdzie to w sirode pujde do lekarza nie bede czekać niech go osłucha czy na płuckach i oskrzelach jest czysciutko Dziewczyny teraz jest najgorszy okres grypowy :( oby te nasze maluszki sie jakoś chroniły przed tymi grypami a te które sa już chore niech szybko wracaja do zdrówka . Zyrafko wcale sie nie przejmój mamą :) W czwartek jade na usg bioderek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że kiedyś poruszałam już temat garnków ale teraz mam następujące pytanko: czy macie garnki z takim plastikiem na uchwytach od spodu??? jeśli tak to czy używacie ich na kuchenkach gazowych?? i czy wtedy nie stapiają się wam te uchwyty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafka a moze to ząbki :(bola ja dziasełka lub sie nagrzewaja od ciepłej piersi .Napewno o tym wiesz ale moga to też byc pleśniawki lub chore gardziołko . Dobranoc :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek!!! Magdakate-gratuluje ocen i podziwiam zdolnosci matematyczne ;) Ja mam garki Zeptera,maja plastikowe wykonczenia na uchwytach,uzywam gazu i nic sie nie dzieje ;) Akna,ja bylam w szoku jak na wizycie u gina kazala polozyc mi sie na fotelu,obok stal aparat do usg,a tego usg mi nikt nie robil!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Ale mi dzisiaj poprawił humor telefon z pracy :) Dowiedziałam się że mogę przedłużyć urlop macierzyński o 14 dni:) Zawsze to więcej :) I karzda ktora urodziła pierwszy raz dziecko może tak zrobić tylko trzba napisać podanie. :) Moja mama ma arki z plastikowym uchwytem i nic sie nie dzieje tylko trzeba uwarzać żeby ogiń nie był za duży. magdakejt a jak się czuje dzisiaj Alanek?? lepiej troszkę?? Wiki zrobiła dzisiaj kupkę ale cały czas się napina i pojekuje. W nocy jadła lepiej bo zjadła 2 razy po 110 ale rano już gorzej bo znowu nic prawie nie jadła :( I idziemy do lekarza na 15:30 ale do zdrowych dzieci i zobaczymy co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!!! Ewelkajaw- kiedy przeszłam na mleko sztuczne, Nikola teżmiała problem z kupą... Dopajam ją rumiankiem i jest lepiej.... Czasami podaję czopek, jeśli nie zrobi kupy drugi dzień.... O koprze włoskim, moja położna powiedziała, że może wywoływać wzdęcia... Jeśli chodzi o związek na odległość, to ja jestem przeciw... Kiedy zaszłam w ciąże mój mąż był we wojsku. Było mi bardzo ciężko. Nie wyobrażam sobie, jakby miało go nie być teraz. Owszem kuszące sa napewno większe pieniąze, i co się z tym wiąże komfort życia, ale chyba nie zgodziłabym się na wyjazd męża.... Przykro mi, że macie takie sytuacje z rodziciam. ja na mamę zawsze mogę liczyć. Na teściów też, ale czasem teściowa chciałaby pomóc aż za bardzo i to mnie wkurza... No i za dużo mi się wpieprza. Ale i tak robię swoje.... magdakate- ja tez mam takie garnki, i nic się nie dziej, ale ogień nie może być za duży, bo uchwyty się przypalają.... Ja miałąm iść do lekarza w piątek, ale idę dziś. jak juz pisałam od tygodnia, mam straszne bóle lewego jajnika, ból promieniuję aż na kręgosłup. Dzisiejszej nocy myślałąm, że oszaleję- tak bolało. Nie pomagały żadne tabletki. W koncu udało mi się zasnąć.... No i z Nikolą też nie ciekawie. Ma kaszel i katar. Do tego wczoraj zrobiłam jej badanie krwi, bo wydawała mi się strasznie blada. No i ma lekką anemię. No i z nią tez jadę dziś do lekarza..... Życze miłego dnia, a wszystkim choruszkom szybkiego powrotu do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Rano zrobiłyśmy drugie badanie moczu i wyszło normalnie. Rozmawiałam z pediatrą i na razie żadne leczenie nie będzie potrzebne, powiedział że to może być coś z przewodem pokarmowym, kazał podawać Dicoflor i zrobić powtórne badanie moczu za tydzień. Ewelka, nie da się zrobić posiewu z moczu po pobraniu go samodzielnie w domu. Mocz na posiew musi być pobrany w sposób jałowy, a to da się zrobić tylko w szpitalu. Ja też miałam kiedyś garnki z plastikowymi uchwytami, które zawsze przy dużym ogniu się przypalały i śmierdziało palonym plastikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny !!! Trzymam kcikuki zeby wszytkie dzidzie co maja problemy ze zrowkiem szybciudko doszly do formy .Milego dzionka zycze i uciekam sprzatac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka....trzymamy kciuki,zeby to nie bylo nic powazniejszego z tym jajnikiem...daj znac co i jak... Okropny jest ten sezon grypowy... nas odpukac,omija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przyszło do mnie łóżeczko turystyczne i poległam:-( Nie umiem go rozłożyć, a kupiłam, bo nie mam gdzie małej kłaść jak jadę do mamy. Lezy wtedy na łóżku, a ja cały dzionek przy niej, w dodatku muszę psa zamykać w łazience:-/ Moi rodzice mieli garnki z plastikowymi uchwytami i nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U nas dzis dzień pod tytułem Lekarze!!! Byłam u gin - wszytsko oki, no prawie, bo mam prawostronne pekniecie szyjki. Za 3 mies do kontroli i wtedy się dowiem czy cos z tym trzeba zrobic... No i standardowo za 3 tyg wyniki cytologii.... Bylam tez na wizycie u pediatry z Toską. Pani dr stwierdzila ze Mała ma sapkę... Katar juz jest wyleczony (jej zdaniem) i to że udaje mi sie coś z noska wyciągnąć za pomocą fridy to w skutek: za ciepłęgo powietrza w pokoju (21 stopni), resztek pokarmu (ja nic takiego w tej wydzielinienie widze), kurzu, pyłków, itd.... I tak mnie omotala ta kobieta ze zgodziłam sie małą zaszczepić.... (leci 9 tydzień a nie była jeszcze szczepiona). I teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam :( Mam metlik.... Moje Szczescie lezy w lóżeczku i ogląda swiat.... a ja sie martwie czy dobrzez robiłam z tym szczepieniem, czy nie lepiej było poczekać jeszcze...... No i w końcu znam wage Antosi: 5,840 (8 tygodni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinak - powodzonka Co do garnków - ja na gaie używam takich zwykłych z Ikea z plastikowymi uchwytami. Nic sie nie dzieje, pod warunkiem ze gaz nie jest za duży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) u nas noc minęła beż żadnych przygód;) niestety Allan nadal ma okropny kaszel i katar:( ale udaj mi się coraz więcej ściągać gruszką. ewelkajaw: fajnie ci że masz możliwość dodatkowych 14 dni macierzyńskiego:) szczerze zazdroszczę:) Zyrafa: dobrze że teraz wyniki wyszły już w porządku:) malinka: dobrze że idziesz do lekarza wcześniej bo nie należy bagatelizować bólu który utrzymuje się dłuższy czas. a z Nikolą zobaczysz że będzie wszystko w porządku:) szybciutko wyjdziecie z anemii i z przeziębienia:) figa: ja rozkładać i składać łóżeczko turystyczne nauczyłam się dopiero w pracy kiedy ktoś mi pokazał. wcześniej po prostu je zostawiałam nie rozłożone/złożone:) to wcale nie taka łatwa sprawa. najpierw trzeba zablokować poprzeczne boki a dopiero później wcisnąć na środku łóżeczka w dnie blokadę. nie wiem czy to zrozumiałe ale nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa84 ja też rozglądam sie za lóżeczkiem turystycznym. Musimy kupic na wyjazdy do rodziców..... No i nie wiem czym sie sugerowac. Nie chce jakiegos niewiadomo jak drogiego i wypasionego, bo bedzie uzywane sporadycznie... Jak przetestujesz to daj znać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dziękuję wam za opinie o garnkach:) zaraz sobie zamówię takie co mi się podobają i nie będę patrzyła na rączki:) akna: to nie za ciekawie u ciebie:( trzymam kciukasy żeby było wszystko OK:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×