Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość
ja tez mam iść za miesiąc do okulisty, potem jak będzie miał pól roku i jak skończy rok. A tak wogóle to we wtorek jedziemy na USG bioderek i nerek. A w środę na echo serca i do chirurga na konsultację. Myślę że te wizyty będą juz spokojniejsze i mniej stresowe dla mojego synka. Już się boję, taka malizna a już tyle przechodzi. Nie dziwne że teraz jest taki przestraszony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja urodziłam w 35tc, termin miałam na 29 wrzesień a urodziłam 24sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A ja mam takie pytanie do Was, bo mój synek we wtorek skończy 13tygodni a jescze nie podnosi główki jak leży na brzuszku, mam się już martwić? Jak go trzymam na rękach na prosto to już dość ładnie podtrzymuje główkę, czasem tylko mu się zachwieje. A jak leży na brzuszku to nic, tylko płacze, bo nie lubi jak go tak kladę. Czy mam go jakoś ćwiczyć. A czy Wasze dzieci śmieją się juz na głoś? Bo mój też jeszcze nie. Uśmiecha sie od ucha do ucha i wydobywa z siebie jeden odgłos "agu". Tzn więcej odgłosów wydobywa ale ten jest taki co mu powtarza kilkanaście razy na dizeń jak jest wesoły, jak się z nim bawię. I jeszcze jedno czy Wasze dzieciaczki przytrzymują już zabawki w rączkach, chodzi mi tu oczywiście o jakieś grzechotki albo coś w tym stylu. Może już poruszałyście te tematy ale ja nie byłam na bieżąco i nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikap napewno musi miec jakies cwiczenia ale to do neurologa sie najpierw idzie... my na ten rok mamy jeszcze neurologa 10 grudnia a w poniedziałek laryngologa znowu i mmy juz 3 tyg odroczone 2 szczepienie czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
... i jeszcze jedno mi się przypomniało- chodzi mi o ciemieniuchę- nie wiem czy tak to się fachowo nazywa ale ja tak na to mówię. Czy robi się już wszym dzieciom i czym to zwalczacie, zwyczajnie oliwką i szczotką do włosów czy macie jakieś inne sposoby? Bo mojemy Bartkowi już się zrobiła taka skorupka i mimo że codziennie szczotkuję mu główke to i tak się odnawia i tak w kólko. Anie ładie to wygląda... Trochę się rozpisałam. Już kończę bo i tak za dużo tych pytań jak na jeden raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja tez ma:( kupiłam olejuszke i nie pomaga, jutro bede testowac zwykłe masło spozywcze bo wyczytałam w gazecie dzieciowej powiem czy schodzi... po tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
O matko to już bym musiała z nim iść do neurologa? Rany... Może zacznie podnosić głowkę i się obejdzie, oby. A my drugie szczepienie mamy w środę ale też nie pójdziemy bo mamy kardiologa i chirurga, i nie chce żeby mi termin przepadł bo czekać byśmy znowu musieli ze 3miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw udaj sie do pediatry i powiedz o głowce, z tego co sie orietuje wczesniaki ida innym torem i nie mozesz porownywac 13 tygosniowego dziecka donoszonego o czasie do dziecka urodzonego wczesniej...wczesniki wszystko robia pozniej... my mamy neurloga bo majka urodziła sie z zarosnietym ciemieniem... i dlatego musimy jechac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
To przy szczepieniu powiem pediatrze o tym. Narazie nie będę się nakręcać. Zmykam spać. Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie nakrecaj sie bo mowie wczesniaki inaczej wszystko robia...trezba pozytywnie myslec... dobranoc ja tez juz ide , majka zjadła moge isc spac do 3 rano:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. NikaP u mnie jest podobna syuacja. Wiki kończy we wtorek 13 tygodni bo mamy dzieci z tego samego dnia :) Tylkoże ona jest urodzona w 37 tygodniu. Też jak ja położe na brzuszku to tylko na chwilke podniesie główkę, najcześciej tylko troszkę żeby ją przełożyć na 2 stronę. wiki prubuje się śmiać na głos ale wychodzi jej kaszlnięcie i to śmiesznie brzmi. Dzisiaj zauwarzyłam że zaczeła łapac grzechotkę jak jej połozyłam na brzuszku i nawet wsadziła ja do buzi. Z ciemieniuszką odpkać niemam problemu. A i tak jak pisał Koteczek wcześniaki robią wszystko troszkę puźniej i trzeba patrzeć ile y miała tygodni jakby się urodził o czasie i czy potrafi robić to co dzieci w jego wieku czyli jeśli teraz ma 13 tyg. a urodził się 5 tygodni przed terminem to miały 8. i co potrafi na te swoje 8 tygodni. Mi to tak pedjatra wytłumaczyl, ale możesz się dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ewelka na innym forum wczesniaki tak ida swoim torem jak ty to wyjasniłas. dlatego nie ma co porownywac... z reszta kzde dziecko jest inne... moja sie smieje na głos i tak głuzy , gaworzy ze cały dom ja słyszy i jeszcze brata za włosy ciaga i ciagle za nim wodzi wzrokiem , :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole to dzien dobry dziewczyny:) jeszcze o lezaczkach , my dopiero zaczelismy swoj uzytkowac jak majka miała 2,5 mies i 30 minut gora ja trzymamy w nim , a czesciej to produkty inne niz mleczko w nim podajemy... moja w srode 16 tygodni skonczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Nika jesli chodzi o glowke to tez uwazam ze u wczesniakow jest inaczej... ale najlepiej zebys poszla do pediatry bo mojej szwagierki dziecko w 10 tyg nie podnosila glowki i lekarz mowil ze jak w ciagu 2 tyg nie zacznie to zeby poszla do neurologa dzieciecego, ale ona jest z ciazy donoszonej... jesli chodzi o ciemieniuche to ja smaruje oliwka i wyczesuje ale nie wszystko naraz bo skora robi sie bardzo czerwona wiec stopniowo. moj synus jeszcze do raczek nie chwyta i nie smieje sie w glos ale powtarza ,,agu":) ja mam pytanie otoz wczoraj wieczorem moj synek mial chyba kolki bo sie strasznie darl od 17 do 19.30, pozniej zasnal na chwilke i sie obudzil i juz nie plakal, ale poszedl spac przed 12 i wstal o 3 i 5 i od 8 rano znow nie spi dopiero go uspilam... zasypia na 15 min i sie budzi i musze go pokolysac i tak wkolko... moze wiecie co mogloby byc przyczyna tego bo po dzisiejszej nocy jestem padnieta:( boje sie zeby dzis nie bylo tak samo:( wydaje mi sie ze mogl mu zaszkodzic slonecznik ktory zjadlam... milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu niewiem co mu moze byc, zobacz czy nie ma twardego brzuszka moja jeszcze 2 tyg temu budziła sie 24, 3, 6 rano teraz sie budzi 3,6 wczora tez była dziwna darła sie az wozek z wozkowni maz przyniosł i ja ululalismy na glodnego o 22,40 zjadła i spała do 5,30 a od 5,30 az 30 minut i dalej marudzi tylko ze ona to ucho ma chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Koteczku:) no a ja wlasnie nie wiem co jest mojemu synkowi wydaje mi sie ze to brzuszek, daje mu espumisan od wczoraj i mam nadzieje ze pomoze.... szkoda mi jego i sama jestem zmeczona. Wrocilam ze spaceru i zasnal mam nadzieje ze jak sie wyspi bedzie mniej marudny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dziewczyny właśnie dostałam wiadomość od Justy, że jest z Dawidkiem w szpitalu. Mały ma zapalenie płuc. Biedaczek. Napisałam, że ją wszystkie pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak przeczytałam o tych badaniach okulistycznych to się przeraziłam. Ja po szczepieniu nie mogłam dojść do siebie, bo tak mi Hanusi było szkoda, a Wy musiałayście takie straszne baeanie przejść. Jesteście dzielne :) ale wiadomo, że się szkrabka samego nie zostawi bo tylko swoją z nim obecnością można mu pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj... Justa, trzymaj się dziewczyno, z Dawidkiem wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki :) Badanie okulistyczne to podobno najgorsze badanie jakie można robić niemowlęciu, więc dziewczyny które to przeszły - wszystko inne da się już przetrwać. Nie zazdroszczę i mam nadzieję że mojej Basi będzie można oszczędzić wizyty u okulisty. Na razie nie zezuje, więc chyba ma oczka w porządku :) Takie przynajmniej miałyśmy zalecenie od mojego okulisty: pokazać się jeżeli będzie zezowała po 3 miesiącu. A 3 miesiąc minie już za kilka dni... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzięki dziewczyny, podniosłyście mnie na duchu trochę, bo już się zaczynałam martwić że mój synek wolno się rozwija. Dziś była u mnie znajoma z córeczką która jest starsza od Bartusia o 11dni, ona już tak ślicznie trzyma główkę, i to bardzo długo przy czym się fajnie rozgląda po pokoju. I wogóle jest bardzo rozwinięta. Jak leżeli razem z moim synkiem to ona zabierała mu smoczka jak tylko wypadł mu z buzi, przekomicznie to wyglądało, zwłaszcza że swojego nie chciała:) Kochane są te dzieciaczki. A mój synuś chyba znowu chory bo jak płacze to ma straszna chrypkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju biedny Dawidek. Mam nadzieję, że szybko do siebie dojdzie. Koteczku jak to nie ma poprawy? Przecież robiliście antybiogram. Co do tych badań okulistycznych to masakra:-/ mam nadzieję, że nas to ominie. Moja mała teraz dopiero porządnie zezuje, jak się czemuś przygląda - np. jak jej smoka wkładamy. Small size: ten śluz w kupce to chyba nok. Ja bym się przeszła do pediatry, albo przynajmniej zadzwoniła. Kiedyś mi sie o uszy obiło, że to może być w związku z alergią, ale teraz na wszystko wołają alergia.... akna: czyli nie tylko moja ma grudki:-) A Twoje dziecię przecież z Tatą, więc niech on obserwuje:-) NikaP: u mnie też terminy takie odległe na wszystko. Dostajesz skierowanie u lekarza, a u specjalisty okazuje się, że zapiszą Cię kilka tygodni po fakcie. W efekcie chodzi się prywatnie na pierwsze badanie, a potem na kontrolę z NFZ. Moja znajoma na USG bioderek zapisała sie będąc jeszcze w ciąży, licząc na to, że urodzi w terminie:-) trąbka: jakie masz chusty? Ja mam w domu elastyka i Grecję Nati. I chciałabym coś cieńszego od Grecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ja miałam termin na 29 września, a urodziłam 28, czyli Twój maluch mniej wiecej powinie robić to co moja. A moja mała dopiero od około 2 tygodni w miarę świadomie się uśmiecha. Nie potrafi jeszcze świadomie celować rączkami do buzi, więc smoka nie wyciągnie. A z główką u niej różnie, ale nie trzyma. Na brzuszku jak ją kłade, to czasem podnosi i się rozgląda, ale zwykle sie denerwuje i po sprawie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa ja mam grecję nati (2 sztuki) :P i jedną nati pasiaka amazonia, pasiaczek jest cienki, idealny na cieplejsze dni, natomiast grecja gruba mięsista i sie duzo lepiej wiąże, co prawda supeł ma gruby ale nie da się jej zle zawiązać a pasiaka owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!!! A więc Nikola ma ziarniak, czy ziarniniak pępka....To tak wygląda jakby pepek się nie zagoił i zrobiła się na nim taka kuleczka. Musi mieć to chirurgicznie usuwane. Jutro jedziemy do lekarza na konsultację. jutro mamy też bioderka.....Z przeziębieniem już znacznie lepiej, jeszcze jest troszkę katar.... Koteczku=- Twoja Majka też miała coś z pępkiem.....Co to było??? Jeśli chodzi o ciemieniuchę to nikoli też zaczęła się pojawiać. Na ok 2 godz przed kąpaniem smarowałam to miejsce masłem. a po kąpieli czesałam pod włos.... Justa- strasznie Ci współczuję. Życzę dużo zdrowia dla Dawidka.... Mdream- dawno się nie odzywałaś.... Co u Ciebie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!!! A więc Nikola ma ziarniak, czy ziarniniak pępka....To tak wygląda jakby pepek się nie zagoił i zrobiła się na nim taka kuleczka. Musi mieć to chirurgicznie usuwane. Jutro jedziemy do lekarza na konsultację. jutro mamy też bioderka.....Z przeziębieniem już znacznie lepiej, jeszcze jest troszkę katar.... Koteczku=- Twoja Majka też miała coś z pępkiem.....Co to było??? Jeśli chodzi o ciemieniuchę to nikoli też zaczęła się pojawiać. Na ok 2 godz przed kąpaniem smarowałam to miejsce masłem. a po kąpieli czesałam pod włos.... Justa- strasznie Ci współczuję. Życzę dużo zdrowia dla Dawidka.... Mdream- dawno się nie odzywałaś.... Co u Ciebie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka - nie tak dawno - w tamtym tygodniu :) ale dziękuje za pamięć :) badanie okulistyczne - jest straszne ale widocznie inaczej się nie da :( Ciemieniucha - polecam zrobić peeling z płatków owsianych przed kąpielą i masować delikatnie - można dodać oliwy z oliwek :) nie odzywałam się ponieważ w mojej bliskiej rodzinie odnotowano 4 przypadki A/h1n1 - są leczeni już 3 antybiotykiem mija 4 tydzień a oni nadal nie są w stanie dojść do siebie tak bardzo wgryzło im się zapalenie w płuca :( poza tym byłam u GINA no i też niezbyt dobre wieści - przede wszystkim prawie wszystko jest zagojone ale ponieważ znalazłam czas dopiero w 11 tygodniu po porodzie lekarz powiedział,że nie da mi tabletek anty bo je się wdraża w 6 tygodniu :( :( :( poza tym strasznie boli mnie kość ogonowa - na co usłyszałam,że mam poczekać jeszcze kilka miesięcy a jak nie to trzeba ją opiłować a to koszt od 6 000 pln :( :( inaczej życie w bólu :( Samuel natomiast waży ponad 7 kg i na razie nie ma z nim kłopotu - muszę tylko zmobilizować się i nauczyć go spać w łóżeczku bo mąż jest na banicji w 2 pokoju :) chyba tyle u mnie - pozdrawiam WAS serdecznie :) i buziaki dla maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Justa - 3mam kciuki żeby Dawid szybko wrócil do zdrowia.... Figa - no tak mala zostala z tatą, ale wiecie jak to jest.... najlepiej samemu wszytsko obserwować. Zresztą nie wyzbylam sie jeszcze tego poczucia, że to ja dla córki chce najlepiej i najlepiej wszytsko zrobie.... Ale może mi to jescze minie. mdream no to nieciekawie z ta grypą :( Co do badania okulistycznego to współczuje szczerze.... Slyszałam coś niecos o nim i byłam z lekka przerazona. No ale ja trzeba to trzeba. W końcu to dla dobra bobasków... A ja kupilam chustę elastyczną (taką tanią z pentelki, bo chcialąm sprawdzic czy warto inwestować mi w jakąś drogą, czy bedę umiała wiązać, itd) i moja Tośka za rzadne skarby nie chce w niej byc :( Nie wiem dlaczego. Przecież gdzie nie czytam to dzieci chetnie są w chuscie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie, karmię Małą moim mlekiem i modyfikowanym (swoje mleko odciągam laktatorem i daję w butelce) i w sobotę dostałam okres?? czy to normalne, myślałam że jak się karmi swoim mlekiem to okresu nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×