Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Teraz wszytkie o pierogach lasaniach i innych kalorycznych smakołykach a jak wszystkie będziemy po porodach to tylko o sałacie i brązowym ryżu będziemy rozmawiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emce: trzymam kciuki:) fajniejszej daty nie mogłaś trafić:) która robi dzisiaj pierogi i podeśle emailem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz sie poplacze maly sie tak strasznie wypycha ze chyba zaraz mnie rozerwie, do tego mam mega zgage i czuje jakbym miala zwymiotowac ile jeszcze??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieeewczyny powiedzcie mi
czy mogę wziąć do szpitala na przełomie września/października taki komplet dla malucha x 3? bawełniane body na krótki rękaw+welurowy pajac... nie będzie mu za gorąco z racji tego, że będzie jeszcze w rożku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki, prosze jakie wy rozpisane... asia do mnie pisala ostatnio tzn chyba we wtorek majka wisi na cycku, a ona od znieczulenia ma porazony brk i przychodzi do niej fizjoterapetka.... zaraz do niej napisze.... my juz po okuliscie wszystko oki... starszy zostal u babci do ndz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzucholki... Od wczoraj jestesmy w domku i choc bywaja ciezkie momenty,cieszymy sie swoja bliskoscia juz we troje... Trzymam kciuki za Was wszystkie...wierzcie mi gra jest warta swieczki... :) Buziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamabelgie jakie ładne zdanie to na końcu :) Już chciałabym sie o tym przekonać..... Uciekam pod prysznic. Dobranoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zeby nie bylo ze ja was krytykuje za narzekanie a sama niby taka twarda jestem to mnie bola biodra, pewnie mi sie rozchodza i chodze jak kaczka, zwlaszcza dopuki nie rozchodze ;-P A w nocy tez po 3 razy wstaje tylko ze na szczescie bardzo szybko znowu usypiam Ale narobilyscie smaka tymi pierogami, mniam, moze sie jutro zmobilizuje, z kielbaska tez moga byc extra Trabka moze mały cwiczy raczki....wyrzuty w bok ;-) a na zgage to ja jeszcze czasem siemie lniane popijam albo jak mi sie nie chce gotowac to chociaz lyzeczke samego zjadam. Witaj spowrotem mamabelgie ;-) Kupilam dzisiaj sobie bluzke na sobote, do tego zaloze lniane spodnie i tyle, i tak bede wygladac jakbym pilke polknela a przynajmniej mi bedzie wygodnie ;-P Miłych i dluuugich snow zycze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Wróciłam dzisiaj ze szpitala. jakoś dajemy sobie radę choć nie powiem nie jest łatwo. zaraz po cc dostałam Majeczkę i kilka godź później już musiałam do niej wstawać. sam poród to najtrudniejsze doświadczenie w moim życiu ale nie będę go opisywać pewnie Koteczek lub Aga dały Wam znać. najważniejsze że Majeczka się urodziła i że jest zdrowiutka.. dzisiaj po 4 dobach waży 2.900 i nabiera ciałka. w miarę możliwości postaram się pisać.. Gratulacje Żyrafka, Basia jest śliczna!!!! dziękuję za gratulacje i życzenia na nk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska - witaj spowrotem! Maja jest śliczna!!! Niech rośnie i przybiera na wadze!! Dziewczyny,czy czop śluzowy może być przeźroczysto-białawy? Zwykle czytam że jest brunatny, podbarwiony krwią itp. A mi przedwczoraj wypadł glucik, dziś znowu - takie mieszczące sięna łyżeczce od herbaty, ciut mniejsze. poprzedzone bólem podbrzusza. może to być to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska fajnie ze się odezwałaś!super że dzieciątko zdrowe i że wszystko ok, odzywaj się jak najczęściej! ja uciekam spać, do jutra,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej widzę że jest nas więcej niemogących spać, u mnie cc się szykuje , w poniedziałek mam się rano zgłosić do szpitala z ekwipunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy wiecie dlaczego ja miałam w końcu cc?? bo jak mi lekarz przebił pęcherz to okazało się że wody są zielone i zapis ktg przy rozwarciu na 7 cm wskazywał zanikającą akcje pracy serduszka Majeczki. na dodatek mała miała nóżkę owiniętą pępowiną i nie urodziłąby się naturalnie a ja sie tyle godź męczyłam do 7 cm rozwarca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja spać nie mogę:( nie wiem co jest grane ale kolejna noc zarwana:( mały wyczuł że nie śpię i zaczął brykać:( normalnie bba mi się drze a jak się położę to nawet zamknąć oczu nie idzie. ciągle mam jakieś bóle a to w brzuchu a to w kręgosłupie. ale pocieszam się że jeszcze tylko 9 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez cierpiałam dzis na bezsennosc :o A tak wogole to witam :D zaczelam cierpien na dretwienie konczyn-znowu!!! juz myslalam ze mam to za sobą :( Mój termin za tydzien :D a jak Natalka sie uprze to juz ostatecznie za 10 dni HURA!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana. U mnie coraz gorzej ;) Czuje sie jak na poczatku ciazy, kiedy to ciagle kontrolowalam majtki czy nie mam zadnego krwawienia. Teraz kontroluje z nadzieja ze pojawi sie czop, najlepiej podbarwiony krwia ;) Dzis w nocy wstawalam 5 razy wiec to moj rekord. maly ciagle sie wypinal i uciskal na pecherz. Zwazylam sie i waze jakies 400 gram mniej niz kilka dni temu. Mam nadzieje ze to juz ten spadek wagi przed porodem. Mialam dzis isc na bardzo dlugi spacer ale pogoda do dupy, wiec jutro wyciagne meza albo na spacer albo na jakies zakupy to moze cos sie ruszy. Dziewczyny, przypominam ze dzis pelnia. Ciekawe ile sie wysypie?? Powodzenia!!! Ja raczej jeszcze sobie poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK.. PŁEĆ........TERMIN..MIASTO.......NABYTE KG 1.Figlarna.........26....synek .........24.08....Tuchola...........2 2.Kobra78.........31….Krzysztof......01.09....Rze szów.........3 3.Justa140283…..26....Dawid.........01.09.... k/Łodzi.........15 4.Majunia79.......29....Lenka.........01.09 ....Małopolska.....10 5.Anka74...........???...Emilka..........02.02...Wrocław .........14 6.Mamamadrid…..34...Emilia...........02.09....Mad rid ..........5 7.MamaIzia........22….Roksanka......03.09.... Libiąż...........20 8.Aggie.sept.....34...Nicholas........04.09....London .........10 9.Ania76..........33....synek..........05.09....Gdańs k.........1,5 10.Koliban.........28....Alanek .........05.09....Warszawa.......9 11.Evka81.........27....córa............05.09....Hunti ngdon....13 12.Aśka.osa.......26....chłopiec.......06.09....Anglia.. ...........10 13.Cleo123........27....córeczka......08.09....Warsza wa......5 14.Small size......23....synek...........08.09....Sztum.......... 15 15.Zawadka-......28....?.................09.09....Oleś nica........0 16.Ruth.........23....Lenka..........10.09....Żory .............15 17.Rudka..........31....?.................10.09....Wa wa ...........1 18.Trąbka.........24....Michałek.......11.09....Wawa. ..........15 19.Angioletto......25....Natalka........12.09.....HARLOW UK....18 20.Ewelka0612....28...chłopak.........13.09....Wa wa.. .........3 21.Chochlik........29....dziewczynka..13.09....K/Krakow a....10 22.Isia156..........29...Maciek..........13.09...Łódź... ...........12 23.basia19g........23....chłopak........15.09....Zgorzel ec........9 23.Magdulenka....28....córcia..........15.09....Łódź........ .....11 24.Sytofala.........22….synuś i córcia..16.09….D-ka Wisłocka...7 25.Emce............29....chłopak.........16.09....Świno ujście....? 26.Misha85.........24....synuś...........16.09....Wars zawa......8 27.Sylwunia83.....26....?..................16.09....Li dzbarkW.....0 28.Agraweczka...26....?..................16.09....k/Olsz tyna......1 29.Doris_kk.......21...syn Kubuś........12.09...Kędzierzyn-Koźle.11 30.Aga86...........23....dziewczynka...16.09...Nasielsk. ..........8 31.Magdakate.....25....syn-Allan........17.09.... Cambridge.......9 32.Cytrynka77....25....córcia...........18.09.... Irlandia..........5 33.Sylwinka25.....25….dziewczynka....18 .09....Jarocin..........2 34.Dalena..........35….?....................19.09 ....Poznań..........3 35.Kasia1182......27....chłopak..........19.09....Ostres zów......1 36.MDream ........30 ....chłopak ........19.09....Sosnowiec.....+/-1 37.Kajojcia........20....Antosia...........19.09....Kiel ce...........1,5 38.Marusia.........27.......?................20.09....P ionki...........8 39.Puchatek.......24....Hania.............20.09....Skier niewice...12,5 40.Jadzia4.........31....?...................20.09....Al eksandrówŁ..1,5 41.Ewela1777......19….Liwia..............20.09.... Piotrków.........10 42.Agunda..........27....Chłopak..........22.09....Wrocł aw.........3 43.Nerwi............26....Córeczka........22.09....Wrocł aw.........7 44.Anulka1988.....21....chłopak..........22.09....Warsza wa...... 7 45.*Akna**..........25.....córcia...........22.09....Byd goszcz.......13 46.Szczesliwaaa...26....Adaś..............23.09.... Dębica...........4 47.Karila............27....córka.............24.09....Wr ocław.........5 48.Agaigi27.........27....?...................24.09....C hoszczno......3 49.0range...........29....Basia.............24.09....Ski erniewice....10 50.Szkrabek9.......26....Olafek............25.09....Śląs k ..............16 51.Malinka88888...24….Nikola.............25.09.... Leszno...........15 52.Agamycha.......27....?...................26.09....Szc zecin.........0 53.Mal_g............34....aniołek 14.02 ...........Brisbane 54.Made83.........26....?....................27.09....Kr aków..........2 55.figa84...........25....Jagienka..........29.09....B-B ..............10 56.Mamuśkaaa3...33....córeczka.........29.09....Wodzisła w.....7 57.Iza339..........29....dziewczynka.....29.09....Piastó w........1,5 58.Kasienka123...29....synek..............29.09. ...Krosno.........15 59.Dianka90.......18....SyNeK..............29.09....Lubi n..........9,5 60.Stelka...........28....Tomek.............30.09....Brz eg............3 61.Aniabuu23......27....Adrianna.....…...30.09.... Kalisz...........9 62.Goge79.........30.....?...................30.09....Ka towice........9 MAMA............ DATA ..... T.C. .... IMIĘ ........ PORÓD ...... WAGA/CM 1.Aguchaaa ...... 22.07 ...... 34 .... Ewelinka ...... ? .......... 1720/44 2.Koteczek ....... 5.08 ....... 39 ..... Majka ........ cc ........ 4100/57 3.Nitaanita.......21.08.......39…......Emilka.. ...sn............2900/52 4.Ewelkajaw......24.08 ..... 37+6 ... Wiktoria ..... cc ........ 2450/54 5.NikaP............24.08.......35........Bartuś......... .cc........1980/51 6.Oles..............28.08........40.....Sebastianek. ..cc.........4600/59 7.Żyrafa-dluga...29.08.......40.........Basia..........s n.........3800/59 8.Ania Mała.......30.08.......??..........synek..........sn........ .3700/? 9.Mamabelgie.....30.08......40.........Lenka......... sn........3690/50 10.Aśka1978.......31.08.....40+3.......Majka........ .cc........2880/54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska - przykro mi że tyle się meczyłaś a to i tak był poród skazany na zakończenie cesarką. Najważniejsze, że wszytsko ok. Zastanawiam się tylko.... bo nikiedy każa przecież czekać nawet do 2 tyg po terminie i przyjść na wywołanie jakby akcja się nie zaczęła, a Ty patrzę Asiu rodziłaś w 40tyg i 2 dniu...czyli nie jakoś wiele po terminie. I kjuż wody były zielone, więc co by było gdybyś miała rodzić w 42 tyg np? aZ mi ciary idą jak pomysle... Może u Ciebie zapłodnienie było wcześniej niż wynikałoby z ost @ i tym samym maluszek był ciut starszy i wody już zrobiły się zielone... ale ...ważne że Maja już z Tobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja na nogach już od 7 :( nie wyspana to nocne wstawaniew mnie wykończy :) Teraz Wiktoria z tatusiem śpią słodka :) Coś ostatnio Wiki zaczeła jeść wiecej o 6 zjadła 50, a o 7.30 obudziła się głodna i zjadła 30. Normalnie głodomorek się z niej robi i teraz zastanawiam się o której ją znowu karmić czy poczekać aż się sama obudzi:( Zjadłam dzisiaj na śniadanie bółkę z dżemem malinowym i mam nadzieje że jej nie zaszkodze?? Z tym jedzeniem to jest koszmar bo wszystkiego się boje jeść, a pomysłów na gotowanie żadnych?? Dziewczyny co wy jecie bo ja to mam straszną djete??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Koteczku super ze u okulisty wporzadku:) Asiu zycze duzo zdrowka dla Ciebie i malutkiej, wspolczuje ze tyle sie meczylas ale najwazniejsze ze mala zdrowa Szkrabku ja tez wlasnie sie zastanawiam jak to jest ze Asia np tylko 2 dni po terminie i juz wody miala zielone to co dopiero kilka dni po terminie, teraz to bede sie bala o to jak sie przeterminuje... Ewelkajaw ja niestety nie orientuje sie co mozna jesc jak sie karmi pewnie tez to bedzie dla mnie problem.... a co do pelni to czytalam co nieco i na serio naukowo jest udowodnione ze wtedy jest wiecej porodow:) a mam pytanie czy ze szpitala trzeba dziecko przewozic w foteliku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu nawet mnie nie draznij...TRZEBA W FOTELIKU!! i zawsze trzeba w foteliku, nawet jak tylko na chwile, na druga strone ulicy, Wy mozecie jechac super bezpiecznie i powoli ale jakis debil w Was wjedzie i nie ma opcji zebys przy zderzeniu utrzymala dziecko, w najlepszym wypadku zatrzyma sie na siedzeniu kierowcy... i chcialam powiedziec ze wlasnie mnie olsnilo ze zaczelam 40 tc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto piatka ;) ale Ty masz fajnie bo wiesz kiedy najpozniej sie rozpakujesz, a ja moge jeszcze czekac i czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trąbka,no to fakt,ale powiem ci ze ja mysle ze do tego 15go to i tak obie urodzimy!!!! bo jakby nie bylo to bedzie ok 4dni po terminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu u nas jak wychodzisz ze szpitala i nie masz fotelika to nie wypuszczą dziecka. taka u nas jest zasada że pomimo iż mieszkasz przy samym szpitalu fotelik musi być. ewelka to kiedyś podawała żyrafa Lista co mozna jesc a czego nie karmiac piersia: Produkty zalecane mamie karmiacej: OWOCE: jablka (najlepiej obrane), rozcienczony sok z czarnej jagody i aronii, kisiele i kompoty domowe (np. z suszonych sliwek); PIECZYWO: wszystkie gatunki pieczywa ciemnego i jasnego; PRODUKTY ZBOZOWE: wszelkie kasze, ryz, makarony (po wykluczeniu alergii na jajka, w ograniczonych ilosciach); MIESO I WEDLINY: drób (indyk, kurczak), królik, wieprzowina chuda, dziczyzna, mieso spozywac tylko gotowane lub duszone; RYBY I JAJKA: ryby najlepiej gotowane raz w tygodniu, jajka gotowane - 1-2 razy w tygodniu, 1 jajko kurze zamiennie to 5 jajek przepiórczych; PRODUKTY MLECZNE: mleko i jogurty w tym owocowe, kefiry, maslanka, zólty i bialy ser; WARZYWA: ziemniaki, marchew, buraki, pietruszka, seler, szpinak, brokuly, szczaw, koperek, salata, cykoria, kapusta pekinska, ogórki, soja - uwazac przy skazie bialkowej; TLUSZCZE: oleje - szczególnie oliwa z pierwszego tloczenia na zimno jako dodatek do salatek, maslo; PRZYPRAWY I DODATKI; sól, majeranek, kminek, koperek, anyz, natka pietruszki, cukier. Produkty, których mama karmiaca powinna unikac: OWOCE: cytrusy (glównie pomarancze), pestkowce (sliwki, morele, wisnie, czeresnie), truskawki, maliny, jagody, poziomki, kiwi; PIECZYWO: wszystkie zboza prócz ryzu i kukurydzy trzeba wyeliminowac w przypadku uczulenia na gluten i celiaklii; PRODUKTY ZBOZOWE: wszystkie zboza prócz ryzu i kukurydzy trzeba wyeliminowac w przypadku uczulenia na gluten i celiaklii; MIESO I WEDLINY: wyeliminowac w przypadku uczulenia na bialka krowie; cielecina, wolowina, baranina, zupy gotowane na kosciach, podroby (parówki, pasztety, konserwy); RYBY I JAJKA: wedzone, smazone i marynowane, „owoce morza”; PRODUKTY MLECZNE: wyeliminowac w przypadku uczulenia na bialka krowie: mleko w czystej postaci, sery plesniowe, smietana; WARZYWA: kapusta, kalafior, groch, bób, fasola, cebula, czosnek (ponadto cebula i czosnek zmieniaja smak mleka), nowalijki, kukurydza z puszki, papryka, chrzan; TLUSZCZE: smalec; PRZYPRAWY I DODATKI: ostre przyprawy: papryka, chili, pieprz, kurkuma; aspartam, benzoesan sodu, wzmacniacze smaku, musztarda, chrzan, ketchup, ocet, orzechy, kakao, czekolada, kawa i mocna herbata parzona ponad 5 minut. Wiecej o diecie mamy karmiacej jest na mojej stronie: http://porady-poloznej.pl/dieta-mamy-karmiac ej-piersia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa zapomnialabym.chcialam zapytac dziewczyny ktore juz urodzily.bolaly was biodra przed porodem??? tzn pod koniec ciazy? jesli tak to jak jest teraz? tez bolą????? bo zastanawiam sie czy to schodzenie sie ich spowrotem tez jest bolesne.dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×