Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Amanda5821

Jak dopasować biustonosz?

Polecane posty

Gość Amanda5821

Mam problem z dopasowaniem biustonosza. Albo za duży albo za mały. Jak zmierzyć, jaki się na rozmiar piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amanda5821
pod biustem 75.5 cm :) a w biuscie na wysokosci sutków 80 cm :) więc...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amanda5821
na wysokosci sutków 82 :) pomyłka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też bym się chętnie dowiedziała jaki rozmiar powinnam nosić. Bo bardzo ciężko mi coś dobrego kupić. Moje wymiary: pod biustem ścisło 70, w biuście 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amanda5821
Chinka Czikuczikulinka - jakbys widziała to być się dowiedziała ;] a tyobie po co mózg skoro i tak go nie używasz ;]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia dobra rada wieczorowa
dziewczyny, sprobujcie zmienic przyzwyczajenia kupcie wprost przeciwnie to tego co kupowalyscie (glupio zabrzmialo, ale sprawdzone) tzn. jesli kupowalyscie np 80 c, to kupcie teraz 75c dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia dobra rada wieczorowa
mialo byc 75d, sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam bardziej problem z dobrem miseczki (przynajmniej tak mi się wydaje), ponieważ 70b jest za mała, 70c tak dziwnie leży. Już naprawde czasami nie mam siły na to;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej, dziewczyny, bez dogryzania sobie ;) Małe piersi to też piersi :) Amando, zacznij od przymierzenia 70A bo to znajdziesz w każdym bieliźniaku. Szukaj modeli jak najmniej wygąbkowanych i mierz staniki porządnie: wyreguluj ramiączka (zobacz, jakie to ważne: http://tnij.org/cf8m ) i wygarnij porządnie piersi spod pach. Jesli obwod jest za luzny (przesuwa się jak podnosisz ręce, fiszbiny wjeżdżają z przodu na pierś), to bedziesz musiala siegnac po 65B/C. Tu już trzeba się raczej rozejrzeć w internecie. == Ciocia dobra rada, odpowienikiem 80C będzie raczej 75E bo to są staniki na podobny obwód w biuście :) == Czerwona Parasolko, 65G wyszło Ci polskie, w stanikach brytyjskich musisz szukać 65E. A w tych rozciągliwszych pewnie sięgniesz po 65FF. Obejrzyj „biusty na żywo” na blogu Stanikomania - zobaczysz, że przy dobrze dobranym rozmiarze takie 65E to niewielki biuścik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość best bra odpowiedz proszęęęę
czy firma Kostar ma rozciągliwe staniki ? mam pod biustem około 74 cm i chciałabym spróbować 65 f z tej firmy ( w biuscie 91-92)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba raczej dalej mają rozciągliwce i w dodatku te modele, co je wypuścili w mniejszych obwodach są mało udane pod względem kroju - robią "dzioby". Ale poczytaj opinie na Lobby: http://tnij.org/cibt http://tnij.org/cibu Znacznie lepiej wypadają nowe Mileny - modele takie jak Sylvestrine czy Flamenco są bardzo ścisłe, możesz spokojnie brać 70 (a może i 75...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam zmierzyłam
i padaka :( W obwodzie 78 cm, w biuście 93 cm. Poszłam zmierzyć biustonosz w rozmiarze z kalkulatora 70 F.... (Pani dziwnie na mnie spojrzała zza lady...) Po pierwsze jak założyłam to cisł mnie ten stanik strasznie, a po drugie miseczki F są na mnie za głębokie !!!!!! Jeszcze skarpetki by się tam zmieściły :) Potem zmierzyłam 70C i miseczki byly OK, ale w obowdzie dalej mnie cisnęło niemiłosiernie :( optymalnie mogę nosić 75 C jak się naciągnie trochę Wg mnie to nie ma co mierzyć się w biuście tzw "naokoło", tylko początku prawej piersi od pachy do końca lewej piersi, daje to informacje o głębokości miseczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia20156
mam problem z dopasowaniem biustonosza pod biustem mam 72 a w biuście 88 proszę o pomoc e mail madzia20156wp.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam zmierzyłam, ciekawe, że w 70F w miseczkach hulał Ci wiatr, a w 75C mającym miseczki o tej samej pojemności co 70E/F wszystko jest OK :D A 70C oczywiście, że Cię cisnęło - w końcu miseczki o kilka literek za małe. Ogólnie widzisz, myk jest jeszcze taki, że stanik trzeba umieć zakładać – jak nałożyłaś to 70F jak noszone wcześniej sutkozasłaniacze, nie wygarnęlaś biustu, nie skróciłaś ramiączek to nie ma co się dziwić, że w miskach było pusto a pod cisnęło (cisnął biust, który był pod fiszbinami). 75C ma bardziej płaskie miski, to i byle jakie nałożenie takiego talerza mniej skutków ubocznych powoduje, i luźniejszy obwód powoduje, że biust co uciekł pod niego mniej się daje we znaki :P Reasumując: jeśli nie trafiłaś na jakiegoś wyjątkowego ściśliwca to przeczytaj to i jeszcze raz wybierz się na zakupy, tym razem zakładając biustonosz jak stanikologia każe: http://stanikomania.blox.pl/2009/02/Jak-zalozyc-stanik.html :P == Madziu, powinnaś zacząć od brytyjskiego 65(30)DD/E (w polskiej rozmiarówce byłoby to 65F) – zajrzyj na Lobby Małobiuściastych, tam znajdziesz więcej informacji o stanikach w tych rozmiarach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwiniaaaaaaaa86
Pomocy best_bra! Jaki to rozmiar? Pod biustem - 77 a w biuście 86 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooonnaaaaaaaaa
proszę o pomoc... a ja jaki mam rozmiar.?? pod biustem mam 74 a w biuśćie 95 jaki to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinko, jeśli pod biustem zmierzyłaś się bardzo ściśle i na wydechu, to 70C może być dobre na start :) Tylko mierz w miarę możliwości miękkie staniki na fiszbinach, a nie puszapy - w biustonoszach usztywnianych nie widać ewentualnych problemów :) == oooonnaaaaaaaaa, to samo pytanie: pod biustem mierzyłaś ściśle i na wydechu? Jeśli tak, to spróbuj pomierzyć staniki w rozmiarze albo europejskim (marki polskie, Triumph etc. ) 70G, co odpowiada brytyjskiemu okoł 70 2F (ang. 32F). Ale nawet jeśli zmierzyłaś ściśle to prawdopodobne jest, że lepszy będzie węższy obwód, czyli musiałabyś sięgnąć po europ. 65H-65I, co odpowiada brytyjskiemu około 30FF-30G (65FF-65G). Dla was obu link do artykułu o poprawnym zakładaniu stanika (wiem, że to absurdalnie brzmi, ale często tego nie umiemy ;)) : http://stanikomania.blox.pl/2009/02/Jak-zalozyc-stanik.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwiniaaaaaaaa86
Bardzo dziękuję Ci best_bra za tak szybką odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mellrose xxx
ja tez poprosze o porade : pod biustem na wydechu i przed obiadem :) 76cm na wysokosci brodawek 92cm przewaznie kupuje staniki 75B czy sprobowac czegos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do best bra
ja mam 77cm pod biustem...w biuscie 98cm...wychodzi mi rozm.70H...Ale jest mi za duży obwód bo ucieka do góry no i miseczka tez mogłaby być większa...ach juz nie wiem jak dobrac stanik...i tak to juz cud ze dostałam 70H w Malinez...czy zawsze ramiączka bedą się troche wrzynac w ramiona w takim duzym biuscie?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mellrose xx, no pewnie, że powinnaś spróbować czegoś innego :) Konkretnie: polskiego 70E, a brytyjskiego 70DD (32DD). Ale możliwe, że w obwodzie 70 będzie Ci za luźno (zwłaszcza w biustonoszach polskich marek bo w większości – oprócz kilku modeli z Mileny - są paskudnie rozciągliwe) i będziesz musiała sięgnąć po polskie 65H, a brytyjskie 65F(30F). Pamiętaj, żeby w nowym rozmiarze mierzyć miękkie staniki na fiszbinach :) == Pytająca 77/98: Malinez to typowy przedstawiciel polskiej technologii bieliźnianej, czyli producent rozciągliwców (BTW zdjęcia na stronie mają straszne... brrr) ;) Nie dziwię się, że ich 70 jest na Ciebie za luźna - jak chcesz, możesz sprawdzić do ilu cm ten stanik się maksymalnie naciąga (90 cm mnie nie zdziwi ;) ) I nie, nawet przy naprawdę sporym biuście ramiączka nie powinny się wpijać w ciało – jeśli tak się dzieje, to znak, że stanik jest źle dobrany i ma za luźny obwód. W dobrze dobranym biustonoszu to właśnie jego obwód odpowiada za podtrzymanie ok. 90% ciężaru piersi i ramiączka mogą być wtedy szerokości żyłki wędkarskiej, jak to ktoś na Lobby napisał ;) A w związku z tym nic też nie stoi na przeszkodzie, by biuściaste nosiły staniki z odpinanymi ramiączkami (choć na razie są one robione tylko do brytyjskiej miseczki G – odpowiednika polskiej miski J-K). Przy Twoich wymiarach możesz mierzyć 70F/FF (32F/FF) ale ze ściślejszych brytyjczyków. W rozciągliwszych – jak np. Freya Arabella – pewnie dobrze będzie też spróbować 65G/GG (30G/GG). W polskich popularnych markach możesz znaleźć jakieś ściśliwsze modele, jak we wspomnianej wyżej Milenie - u nich to np. Sylvestrine (ponoć prawdziwy ściśliwiec więc pewnie wystarczyłoby Ci 75F) czy Art Deco (tu już chyba luźniej, więc okolice 70I). Ale jest ich naprawdę niewiele i jeszcze nie są do końca dopracowane :( Z mniej popularnych szeroką rozmiarówkę i dość ściśliwe modele ma np. Comexim. Poczytaj, czy gdzieś w Twoje okolicy nie ma jakiegoś dobrego sklepu stanikowego: http://tnij.com/hZKz8 Jeśli nie to jest całe mnóstwo polskich i bryt. sklepów internetowych: http://tnij.org/ssklepy (na blogu „Stanikowe sklepy” znajdziesz info o najpopularniejszych). A jak już się nieco zorientujesz jakie marki czy typy staników się u Ciebie sprawdzają, to możesz szaleć na Allegro, Ebayu, giełdzie lobbowej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bee bee
A ja mam malutki biust, 10-11 cm roznicy (74 pod biustem) i trochę problem z doborem staników. Mimo, ze moj biust wlasnie jest niewielki, to staniki z rozmiarem 75 A są za małe, w ogóle to muszę mieć specjalny stanik, dobrze zabudowany (aby ładnie podnosił biust), lekko wypukły w środku na dole (nie push up), wtedy zakrywa całe piersi, ostatnio kupuję 70 B i jest w miarę w porządku, chociaz mam tez 70 C i tez dobrze lezy... Ładne, zgrabne staniczki nie dla mnie... Dziwne te rozmiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwiniaaaaaaaa86
Best_bra Akurat miseczka C jest dla mnie :) Dzięki za pomoc .. Miseczka B była za mała, bułeczki mi się robiły i pierś wylewała' pod pachę a w miseczkach C cała pierś jest schowana i te piersi jakieś takie większe się wydają ;p Świetna jesteś ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwiniaaaaaaaa86
Poza tym, kupiłam 3 staniki i jak zwykle okazały się ch*ujowe, bo znowu źle leżą.. Ja się chyba zabiję :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vafaada
Durny podszyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bee bee
Nie rozumiem, to wy nie przymierzacie staników w sklepie? Kupujecie tylko po rozmiarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×