Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość 2 do potęgi -3 plus 1/2 do pot
= -5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 do potęgi -3 plus 1/2 do potęgi 1/2 zrobię sobie oznaczenia ^ będzie oznaczać do potęgi np ^2 to do potęgi drugiej, ^(1/2) do to potęgi 1/2 2^(-3) + (1/2)^(1/2)= potęga ujemna powoduje odwrócenie podstawy potęga ułamkowa powoduje powstanie pierwiastka stopnia takiego ile równy jest mianownik wykładnika potęgi =(1/2)^3 + pierwiastek(1/2)= =1/8 + 1/pierw(2)= teraz jeszcze należy usunąć niewymierność z mianownika =1/8 + 1/pier2 * pierw2/pierw2= 1/8 + pierw2/2= i wrzucamy do do jednego ułamka =1/8 + 4pierw2/8=(1+4pierw2)/8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jak się skończą ferie
;-) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołllllllllllllllllllłł
a ja mam pytanie co to znaczy przekształcić trójkąt przez symertię???? a) względem prostej zawierającej jeden z boków b) - | - przecinającej dwa boki trójkąta c) - | - zawierającej jedną z tysokości trójkąta nie mieliśmy nigdy takiego polecenia... czy tu chodzi o narysowanie trojkąta symetryczego do tego względem jakiegoś punktu czy jakiejś prostej???? co to znaczy to przekształć??? bo tak sformułowanego pytania jeszcze nigdy nie mieliśmy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn narysować trójkąt symetryczny względem prostej która jest podana (czyli względem jednego z boków, względem prostej przecinającej dwa boki i wzgledem jednej z wysokości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka z pozka
to ja poprosze o wyliczenie całeczki z arcsix/x :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba że ma się podane wierzchołki takiego trójkąta to może to jeszcze oznaczać wyznaczyć współrzędne wierzchołków po przekształceniu (czyli te które by powstały po narysowaniu względem prostej) ale nie rysując tego tylko obliczając ale myślę, że tu chodzi o narysowanie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka z pozka
a moja calka?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdhgdj
Boże,ale masz łeb....ja, typowa humanistka jestem pod ogromnym wrażeniem, patrzę na te Twoje obliczenia jakbym czytała coś w obcym języku...i do tego fantastyczna z Ciebie osoba, że tak pomagasz innym, chętnie i bezinteresowanie..kurcze, jesteś super dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studentka z pozka ta całka jest chyba nieelementarna, bo programy pokazują beznadziejne wyniki bynajmniej napewno nie ma żadnego normalnego sposobu żeby ją policzyć ręcznie napewno lepsza do policzenia byłaby arcsinx/x^2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożenka-26
witaj mam pytanie potrafisz rozwiązać zadanie z ekonomi dotyczące dochodu narodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaa.a.a
jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 647657474
1/X MNIEJSZE OD 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_aaaa
a z fizyki umiałabyś zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozwiązuję zadań z fizyki 1/x MNIEJSZE 1 najpierw dziedzina x różne 0 x nalezy do zbioru liczby rzeczywistych za wyjątkiem 0 1/x mniejsze 1 1/x - 1 mniejsze 0 1/x - x/x mniejsze 0 (1-x)/x mniejsze 0 (1-x)x mniejsze 0 x1=1 x2=0 x nalezy (-nieskończoność, 0) lub (1, nieskończoność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×