Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość orchidea_
Mam do rozwiązania 2 przykłady z 1 zadanka: 1)Zapisz wynik obliczeń w postaci a * 10^k , gdzie a należy do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea_
Mam do rozwiązania 2 przykłady z 1 zadanka: 1)Zapisz wynik obliczeń w postaci a * 10^k , gdzie a należy do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea_
kurcze nie chce się wysłać cała wiadomość tylko sie urywa... :( Może podasz mi maila to ci wyśle i lookniesz czy umiesz to rozwiązać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mail zadaniazmatematyki@o2.pl wiem, ze ucina wiadomosć gdy używa się symbolu odpowiadajacego "mniejsza" lub "większa" ale czemu tak sie dzieje to nie wiem, widocznie jakiś błąd kafeterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O...N....A...
pomożesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O...N....A...
Ehh..mam zadanie a kompletnie nie umiem go zrobić:( 1. Figury F i F' są podobne. Pole figury F jest równe 12cm2.Jakie jest pole figury F' jeśli: a) figura F' jest podobna do figury F w skali 2/3 b) figura F jest podobna do figury F' w skali o.6? 2. Dwie figury o polach 72 cm2 i 4.5cm2 są podobne.Jaka jest skala podobieństwa mniejszej z tych figur do większej? 3. Równoległobok A'B'C'D' jest podobny do równoległoboku ABCD w skali 2. pole równoległoboka a'b'c'd' jest równe 36cm2.Jakie jest pole rówoległoboku abcd.? 4. jakie długości mają przekątne rombu o polu 108cm2, który jest podobny do rombu o przekątnych 4cm i 6cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Figury F i F' są podobne. Pole figury F jest równe 12cm2.Jakie jest pole figury F' jeśli: a) figura F' jest podobna do figury F w skali 2/3 b) figura F jest podobna do figury F' w skali o.6? P(F) - będzie oznaczać pole figury F P(F') będzie oznaczaś pole figury F' k - skala ^2 będzie oznaczać do potęgi drugiej P(F)=12 cm^2 a) k=2/3 czyli F' / F=2/3 P(F')/(F)= k^2 P(F')/P(F)= (2/3)^2 P(F')/P(F)= 4/9 P(F')/12=4/9 9P(F')=4*12 9P(F')=48 P(F')=48/9 P(F')=16/3 P(F')=5 i 1/3 cm^2 b) k=0,6=6/10=3/5 F/F'= 3/5 P(F)/P(F')= k^2 P(F)/P(F')=(3/5)^2 P(F)/P(F')= 9/25 12/P(F')= 9/25 12*25 = 9P(F') 300=9P(F') P(F')=33 i 1/3 cm^2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. Dwie figury o polach 72 cm2 i 4.5cm2 są podobne.Jaka jest skala podobieństwa mniejszej z tych figur do większej? F1-większa figura P1- pole większej figury F2 -mniejsza figura P2 - pole mniejszej figury P1=72 cm^2 P2=4,5 cm^2 k=F2/F1 = ?? P2/P1= k^2 4,5/72 = 45/720 = 1/16 1/16 = k^2 k=1/4 F2/F1= 1/4 skala podobieństwa to 1/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3. Równoległobok A'B'C'D' jest podobny do równoległoboku ABCD w skali 2. pole równoległoboka a'b'c'd' jest równe 36cm2.Jakie jest pole rówoległoboku abcd.? P1 - pole równoległoboku abcd P2 - pole równoległoboku a'b'c'd' P2=36 cm^2 k=2 k^2=2^2=4 P2/P1 = k^2 P2/P1= 4 36/P1=4 4P1=36 P1=9 cm^2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4. jakie długości mają przekątne rombu o polu 108cm2, który jest podobny do rombu o przekątnych 4cm i 6cm? P=108 cm^2 romb o tym polu jest podobny do rombu o przekątnych : e=4cm f=6cm policzę pole tego rombu P=1/2 e*f P=1/2 * 4 * 6=12 cm^2 108/12 = k^2 9=k^2 k=3 czyli przekątne są trzy razy dłuższe E=3*4=12 cm F=3*6=18cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O...N....A...
Bardzo, bardzo Ci dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wykres funkcji
(Naszkicuj)- to zrobie sam , wykres funkcji f(x) = ( od minus nieskończonosci ; -1 ) c) D =

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurde przerwało
D = < 2;8>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeszcze jedno
Naszkicuj wykres funkcji f, Podaj jej waqrtoscv najmniejszą i wartosc najwiekszą w przedziale a) f(x) =6/x b)=f(x) -4/x c) f(x) =1/2x df(x)=-5/x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałóo być w przedziale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałóo być w przedziale...
do tego 2 zadania w przedziale , strasznie przerywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedział
w drugim zadaniu od 1:2 w tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O....N.....A....
jesteś moze?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli komuś ucina zadanie to można je wysłać na maila, wtedy tam się otrzyma odpowiedź jak tylko usiądę do komputera. A wczoraj nie miałam całe popołudnie i wieczór internetu dlatego mnie nie było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O....N....A.....
Hej. Mam zadania z rysunkami:) napisze ci na emaila. Gdybyś mogła mi rozwiązać to z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamy funkcje wymierne
do rysowania ale zrobię sama :D , tu nie idzie rysować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×