Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość 2244444444444444444444444444
nudzi ci sie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam zadanie z matmy
Rozwiąż układ równań różniczkowych: x'=3x+5y y'=-2x-8y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyskaqa
Jesteś może? Zostawie zadanie: 1. Do akwarium którego dno ma wymiary 40cm x 50cm, dolano 5 litrów wody.Poziom wody w akwarium podniósł się, ale woda się z niego nie wylała. O ile cm podniósł się poziom wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamany Edmund
Mam 31 lat, wyższe wykształcenie, matematyk. Ale mam jedną wadę, mianowicie śmierdzę. I to nie tak, jak Stefcio Swiąteczny, który śmierdzi czym chce i kiedy chce. Ja po prostu stale śmierdzę jakby mnie wysmarowano zjełczałym gęsiwem: Śmierdzę mimowolnie, ponieważ choruję od urodzenia na dosyć rzadką przypadłość, która przejawia się właśnie tym smrodem. I jest to nieuleczalne . Pracowałem kiedyś w szkole jako nauczyciel ale byłem tak tyrany przez uczniów, że dostałem nerwicy i odszedłem. Teraz pracuję w archiwum pewnej firmy i siedzę cały dzień w zatęchłej piwnicy z dala od reszty pracowników . Można mnie opierdolić o byle co żeby odreagować stres albo sponiewierać a ja tylko stulę uszy i nie zaprotestuję. Od tego archiwum zmizerniałem, pokurczyłem się, teraz jestem tylko cieniem człowieka, który cichcem przekrada się korytarzami, zawsze drugą stroną. Jeszcze nigdy nie podupczyłem i muszę ostro targać napleta od czego jestem strasznie blady i mam podgrążone oczy onanisty. A żołądź mam już w strzępach. Ja to dopiero przegrałem życie! I morał jest taki: zanim powiesz że przegrałeś życie pomyśl sobie, że inni mają gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shinee
a) wierzchołki sześciokąta foremnego leżą na okręgu o średnicy 12. Jakie pole ma ten sześciokąt? b) oblicz długości przekątnych sześciokąta foremnego o boku 2. c) krótsza przekątna sześciokąta foremnego ma długość 6pierwiastek z 3. Jaki obwód ma ten sześciokąt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Do akwarium którego dno ma wymiary 40cm x 50cm, dolano 5 litrów wody.Poziom wody w akwarium podniósł się, ale woda się z niego nie wylała. O ile cm podniósł się poziom wody? akwarium ma dno o wymiarach 40cm na 50cm zatem mogę policzyć pole podstawy tego akwarium (zakładam że podstawą jest prostokąt ) Pp=40 * 50=2000cm^2 ale zamienię sobie to na dm^2 (bo 1litr = 1dm^3) Pp=2000cm^2=20dm^2 dolano 5 litrów wody czyli tak naprawdę 5dm^3 (zatem zmieniła się objętość wody) V = Pp * H H - to własnie ta szukana wielkość o którą podniósł się poziom wody 5 = 20 * H H=5/20 H=1/4 dm=2,5cm poziom wody podniósł się o 2,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyskaqa
Dzięki! jesteś boska!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a) wierzchołki sześciokąta foremnego leżą na okręgu o średnicy 12. Jakie pole ma ten sześciokąt? b) oblicz długości przekątnych sześciokąta foremnego o boku 2. c) krótsza przekątna sześciokąta foremnego ma długość 6pierwiastek z 3. Jaki obwód ma ten sześciokąt? a) d=12 r=1/2d r=1/2 * 12=6 sześciokąt składa się z sześciu trójkątów równobocznych, każdy trójkąt jest o boku równym dokładnie tyle ile promień okręgu opisanego na tym sześciokącie zatem a=6 pole tego sześciokąta to pole trójkąta równobocznego przemnożone razy 6 ^2 oznacza do potęgi drugiej P= 6 * (a^2 pierw3) /4 P=6 * (6^2 pierw3)/4= 6* (36pierw3)/4= 6 * 9pierw3=54pierw3 b) mamy dwie różne przekątne sześciokąta jedna jest równa dokładnie średnicy okręgu opisanego na tym sześciokącie a=2 a ponieważ r=a to r=2 d=2r zatem d=4 czyli jedna przekątna to D1=4 druga przekątna jest równa dwóm wysokościom trójkątów równobocznych a=2 h=a pierw3 /2 h=2pierw3 /2 = pierw3 D2=2h D2=2pierw3 c) krótsza przekątna sześciokąta foremnego ma długość 6pierwiastek z 3. Jaki obwód ma ten sześciokąt? istnieją dwie przekątne jedna równa 2a (równa srednicy okręgu opisanego) druga jest równa a*pierw3 (równa dwóm wysokościom trójkąta równobocznego) mniejsza to a*pierw3 zatem : a * pierw3 = 6pierw3 czyli a=6 Obw=6a Obw=6*6=36 jeśli potrzebujesz rysunek (np by wiedzieć jak dokłądnie wyglądają te przekątne to napisz) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztanowe
Kurcze szkoda ze jak ja chodzilam do szkoły to ciebie nie bylo na forum:-( ale i tak cie bardzo lubie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shinee
dziękuje Ci ;D i prosiłabym o ten rysunek, to łatwiej mi to będzie zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shinee
Jeszcze raz dziękuję Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalala34
a z fizyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O jenyyyyyyyyyyyyyyy
Żesz netu nie było 25 lat temu i CIEBIE 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja mam
Niech P oznacza pole powierzchni o całkowitej sześcianu ( w cm do kwadratu) ,a V jego objetosc w( cm sześciennych) Ktore równanie przedstawia zaleznosc miedzy P i V V do kwadrtu V= ( P przez 6) ^ 2/3 P^3 = 216 V do kwadrtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja mam
Wyznacz równanie przedstawiające zaleznosc miedzy objetoscią kul V i jej polem powierzchin P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja mam
Uprosc wyrazenie , stosując prawa działań na potegach x^1/2 razy x^1/3 x ^2/3 : ( pierwiastek szescienny x ) ^5 pierwiastek szescienny ab^-2: (a^-2 b) ^1/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja mam
Oblicz 0.04 ^3/2 0,16 ^-1/2 0,027 ^2/3 0,0016^-3/4 0,0625 ^-5/4 0,00032^3/5 0,008^1/3 razy pierwiastek sześcienny z 125 9^32 8^-4/3 3^3 razy 27^-4/3 10 000^0,25 125^2/3 2^2 razy 8^2/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech P oznacza pole powierzchni o całkowitej sześcianu ( w cm do kwadratu) ,a V jego objetosc w( cm sześciennych) Ktore równanie przedstawia zaleznosc miedzy P i V V do kwadrtu V= ( P przez 6) ^ 2/3 P^3 = 216 V do kwadrtu zacznę od zapisania sobie wzoru na pole i objętość P=6a^2 V=a^3 od razu widać że prawidłowa jest ostatnia odp tzn P^3 = 216 V^2 bardzo łatwo to udowodnić : P^3 = 216 V^2 (6a^2)^3 = 216 (a^3)^2 6^3 (a^2)^3 = 216 a^6 216 a^6 = 216 a^6 co jest prawdziwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×