Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość julka12345
Mam prośbę pomoże ktoś w zadaniu z VI kl?? Oblicz ojetość sześcianu o krawędzi długości 6cm.Wykonaj rysunek pomocniczy,wypisz dane i szukane,a nastepnie wykonaj obliczenia i napisz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheO00
pezciez pislal ze przyjdzie dopiero w poniedzilaek wieczorem wiec nie piszcie zadan ktore sa wam potrzebne na jutro ja napisalam bo potrzebuje na wtroek;p przyjdzie - sama tak napisala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja droga Proszę o pomoc: Temat był : Równania wymierne ( trzeba to obliczyć i podać jaki nie może być x) Z góry dziękuję. 1. Licznik 2x+4 Mianownik 2x-1 =x-1 2. Licznik 3x+3 Mianownik x+2 = 3-x 3. Licznik x-3 Mianownik 2x = Licznik x-2 Mianownik 2x+1 4. Licznik 7 Mianownik x+1 = Licznik 3 Mianownik x+5 5. Licznik x+3 Mianownik x-3 = Licznik 6 Mianownik x-3 6. Licznik x-49 Mianownik x^2- 7x = Licznik 8 Mianownik x-7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .help..la
Mogłabyś mi pomóc w tym zadaniu bo nie umiem tego robić: Odległość na mapie-4,5cm Skala 1:5000000. Oblicz odległość rzeczywistą. Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tttttttttaaaaaaaaaaaakkkkkkk
4,5 cm x 5000000=22500000cm=225km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka12345
mam zadanie z matmy nie wiem jak zrobic :( Ile najwięcej litrów wody można wlać do akwarium o wymiarach 5dm,30cm,6dm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Tym razem nie pisze o pomoc przy rozwiazaniu zadan . A pisze po to by podziekowac. W piatek koncze szkole. Nie raz gdy mialam noz na gardle pisalam do Ciebie a Ty zawsze mi rozwiazywalas te nieszczesne zadania. Potem siedzialam do poznych godzin i analizowalam je skrupulatnie przygotowujac sie do sprawdzianow , kartkowek. We wtorek nauczycielka wystawiala oceny na koniec postawila mi 4. Dziekuje za te zadania bo sama nie poradzila bym sobie z tym. Pozdrawiam Aniela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnnnbvnbnbnv
Harcerze zmierzyli długość szlaku z Leszna do Palmir na mapie Puszczy Kampinoskiej w skali 1:50 000. Otrzymali wynik 42 cm. Ile czasu będzie trwał marsz na trasie z Leszna do Palmir, jeżeli harcerze będą szli ze średnią prędkością 5 km/h? Zapisz obliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylkoja8888
Witaj nie wiem czy pamiętasz ale kiedyś robiłeś/robiłaś mi mature próbną z matmy na forum kafeteri i teraz mam prośbę bo potrzebuje zrobić troche zad do piątku rana i czy mogę liczyć na twoja pomoc? zaraz prześlę link do zadan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylkoja8888
ten trzeci link jest dobry przepraszam za słabą jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylkoja8888
te zadania czyli dwie strony potrzebuję do wtorku rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana123
znajdz z dokładnością do 0,01 wartość sinusa kątów , jakie przekątna prostokąta tworzy z jego bokami , jeżeli wymiary wynoszą 7cm X 4cm . Wykonaj rysunek pomocniczy . zadanie 2 oblicz obwód równoramiennego ABC w którym , AC =BC wiedząc że wysokość poprowadzona z wierzchołka C ma 18cm a sinus kąta przy podstawie jest równy 6/7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana123
zad.1 pole powierzchni bocznej graniastosłupa o podstawie w kształcie kwadratu wynosi 360cm2 , a pole powierzchni całkowitej 368cm2 . oblicz objętość tego graniastosłupa zad2. o graniastosłupie wiemy ,że jego wysokość wynosi 17cm , powierzchni całkowitej 300cm 2 , a pole powierzchni bocznej 204cm2 . jakie inne wielkości potrafisz podać , które są związane z tym graniastosłupem ? zad3. jeden litr farby wystarcza na pomalowanie 8m2 . ile litrów farby zużyjemy na pomalowanie ścian pokoju o wymiarach 3,8m i 4m oraz wysokości 2,8m, w którym są drzwi o wymiarach 1m i 2,3 m oraz okno o wymiarach 2m i 1,65m ? . ile puszek farby trzeba kupić , jeśli każda z nich zawiera 1l farby zad4. w laboratorium naczynie w kształcie graniastosłupa prostego w którego podstawie jest trójkąt o boku 0,3dm i wysokości 8cm opuszczonej na ten bok , napełniono płynem do wysokości 10dm. ile litrów płynu wlano do tego naczynia? zad5 ile to centymetrów sześciennych? A)20dm3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uoooooopp
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjrzyj się uważnie równaniu i rozwiąż je jak najprostsza metodą: a)1/1-x= -x/x-1 b)x/x^+1=x c)x-3/2x-1=x-3/1-2x d)7x-1/1-7x=1/x e)x+1/x=0 f)x-1/2=8/x-1 ^ tzn.do kwadratu P.S-bylabym bardzo,ale to bardzo wdzieczna za rozwiazanie tych przykładow...Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barcelonaa__
Mam do rozwiązania 3 zadanka i byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mi je rozwiązał : 1)W kole poprowadzono cięciwę tworzącą kąt 30 stopni ze średnicą. Cięciwa dzieli średnicę na dwa odcinki mające długość 10 cm. i 4 cm. Oblicz odległość cięciwy od środka okręgu. 2)W kąt o mierze 60 stopni wpisano dwa okręgi styczne do ramion kąta i styczne zewnętrznie do siebie . Wyznacz długość promienia większego okręgu jeżeli promień mniejszego okręgu ma dlugość 'r'. 3)Kąt rozwarty równoległoboku ma 105 stopni . Dłuższa przekątna AC dzieli kąt ostry równoległoboku w stosunku 3:2 . Odległość wierzchołków B i D od przekątnej AC jest równa 5 cm. Oblicz obwód tego równoległoboku. Z góry dziękuję :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróc do nas ........
wroc do nas..........................wroc do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wroccc
prosze:) niemusisz rozwaizywac zadan,,, chce zybys z nami tuy byla:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka96
pomocy zadania z matmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam ;D sorki, że mnie tyle nie było i nagle zniknełam z forum ale było wiele spraw, które się na to złożyły... i zamiast na studia musiałam iść do pracy, wyprowadzić się itd ale mniejsza o to najważniejsze, że jestem i do tego gotowa do pomocy ;) zatem piszcie zadania :) napewno będę tu siedzieć wieczorami oraz w wekend, chyba że coś mi wypadnie zatem wybaczcie gdy któregoś dnia się nie stawię, ale oczywiście o dłuższej nieobecności jak zwykle będę informować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasaaaas
Rozłóż na czynniki: - * oznacza potęgę g) 2x*4 - x*3 + x*2 h) - 2x*7 + x*6 - X*5 i) x*3 +1 j) 4X*3 - 8x*2 - x + 2 k) x*4 - x*3 - 8x*2 + 8x l) 5x*3 + 15x*2 - x - 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
^2 będzie u mnie oznaczać potęgę drugą, ^3 trzecią itd * oznacza mnożenie g) 2x^4 - x^3 + x^2= x^2(2x^2 -x +1) delta=(-1)^2 -4 * 2 * 1 =1-8=-7 delta ujemna zatem brak pierwiastków h) - 2x^7 + x^6 - x^5=-x^5(2x^2 - x +1) delta=(-1)^2 - 4 * 2 * 1=1-8=-7 delta ujemna zatem brak pierwiastków i) x^3 +1= x^3 + 1^3 =(x+1)(x^2 -x +1) j) 4X^3 - 8x^2 - x + 2=4x^2(x-2) -1(x-2)= (x-2)(4x^2-1)=(x-2)(2x-1)(2x+1) k) x^4 - x^3 - 8x^2 + 8x=x^3(x-1)-8x(x-1)= (x-1)(x^3 - 8x)= (x-1)x(x^2-8)= x(x-1)(x -2pierw2)(x+2pierw2) l) 5x*3 + 15x*2 - x - 3= 5x^2(x +3 )-1(x+3)= (x+3)(5x^2 -1)= (x+3)(pierw5 x -1)(pierw5 x +1) w razie potrzeby mogę wytłumaczyć co skąd się wzięło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×