Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Witam. Loney- powinnas sie odwolac. Jeśli macie orzeczenie o niepełnosprawności, to należa wam sie te pieniążki jak nic Dodatkowo, zanieś oświadczenie od lekarza że dziecko jest pod kontrola specjalistow (chirurg dziecięcy, logopeda, laryngolog) Tak jak Zosia pisała, pokseruj ksiazeczke ze chodzicie do lekarzy. Powiem Ci czy więcej papierkow tym lepiej (oni czasami anwet wszystkiego nie przeglądną ale widza ze masz , tak było w naszym przypadku) Ja sie odwoływalam ale ze zgledu na to, że nie zostało mi przyznane 530 zł, na opieke nad dzieckiem Bo niby jak mam podjąc prace, jak Fabian wymaga jeżdzenia na rehabilitacje i specjalistów Musiałby na mnie trafic ten wasz lekarz:P Ja dzięki Fabianowi nauczyłam sie, ze niestety ale w naszej służbie zdrowia trzeba miec "gębe" bo jak sie nie odezwiesz to odeśla Cie z kwitkiem. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
a czy słyszałyscie moze,ze ten zasiłek 153zl zostal podniesiony na 173zl?czytałam w necie,ze od marca 2010 roku,wiec chyba powinni wyrownac-ja ciagle dostaje 153 http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/321742,od_marca_2010_roku_wzrosnie_zasilek_pielegnacyjny.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monteczkasia
Zosiu my od marca dostajemy ten podwyższony zasiłek - te 173 zł więc chyba powinnaś zapytać czemu tak masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
my też dostajemy w dalszym ciągu 153zł a jeśli chodzi o te 500coś to od nowego roku tez sie starałam bo wczesniej bło zależne od zarobków oczywiscie mi odmówili twierdząc że stan Wiktorii sie nie pogorszył..... Jakby rozszczep był wadą nabytą?! Paranoja jakas odwoływałam sie go komisji wojewódzkiej na wstepie juz powiedziałam pani orzecznik co o tym mysle i i tak nie dostałam znowu.... w lipcu nam sie konczy orzeczenie po dostalismy na 15 miesiecy kolejna paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Kurde,to juz nie wiem od czego to zalezy???od wojewodztwa?na pewno nie,bo wszedzie przepisy takie same chyba? Anulaaa u nas na orzeczeniu lekarz napisał,ze dziecko wymaga stałej opieki rodzica,terpaii-nie moze funkcjonowac samodzielnie w społeczenstwie(nie zje samo,nie zrobi masaży,nie pojdzie do logopedy)-choc i 5 latek tez sam nie zrobi sobie masażu twarzy.itp,a wiem,ze własnie takie sa wymagania przy staraniu sie o zasiłek na dziecko,ktorego stan zdrowia nie pozwala podjąc pracy. nie wiem dlaczego tak jest,ze dziecko z tą sama choroba dostaje zasiłek,inne nie...Kolejna niesprawiedliwość,a my sobie możemy tylko pisac:((Ludzie mysla,ze jak matka dostanie 520 czy 600zl na chore dziecko i nie musi isc do pracy to ma baardzo fajnie.Wolałabym miec zdrowe dziecko i pracowac jak inni:((nie zrozumie tego ktos,kogo to nie dotyczy i tak bedzie zawsze... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonely7 II. ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY - ogólne zasady przyznawania Komu i kiedy przysługuje zasiłek pielęgnacyjny? Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje: 1. Dziecku w wieku do 16 lat - jeśli zostało uznane za niepełnosprawne. 2. Osobie w wieku powyżej 16 lat - jeśli jest niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym (zgodnie z orzeczeniem lekarskim), a niepełnosprawność powstała w wieku uprawniającym ją do zasiłku rodzinnego (np. w czasie nauki w szkole). Na równi z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym traktuje się orzeczenie: - komisji lekarskiej ds. inwalidztwa i zatrudnienia zaliczające do II grupy inwalidów, wydane przed 01.09.1997, lub - lekarza orzecznika ZUS uznające całkowitą niezdolność do pracy, wydane po 31.08.1997. Zasiłek pielęgnacyjny, przysługujący dziecku do 16 lat, wypłaca się po osiągnięciu tego wieku do czasu ukończenia nauki w szkole, jeśli nadal wymaga ono opieki, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 24 lat. 3. Osobie niepełnosprawnej w stopniu znacznym. Na równi z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym traktuje się orzeczenie: - komisji lekarskiej ds. inwalidztwa i zatrudnienia zaliczające do I grupy inwalidów, wydane przed 01.09.1997, lub - lekarza orzecznika ZUS uznające całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji, wydane po 31.08.1997. 4. Osobie, która ukończyła 75 lat. Prawo do zasiłku nie zależy od dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jeszcze dostajemy dodatek na rehabilitacje . Dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnegoWysokość dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego wynosi miesięcznie: 1) 60,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 2) 80,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 24 roku życia. Dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka przysługuje: -matce lub ojcu dziecka; -opiekunowi faktycznemu dziecka (ooba faktycznie opiekująca sie dzieckiem, jeżeli wystapiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka) albo opiekunowi prawnemu dziecka, a także -osobie uczącej się (osoba pełnoletnia ucząca się, niepozostająca na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony) na pokrycie zwiększonych wydatków związanych z rehabilitacją lub kształceniem dziecka w wieku: 1) do ukończenia 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności, 2) powyżej 16 roku życia do ukończenia 24 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
tego sie nie wytłumaczy jest tyle mam które nie jeżdza z takim dzieckiem nigdzie i mają a my mamy rehabilitacje raz w tyg do tego a i tak nie mame ehhh i po co człowiek płaci tym żłodziejom jak i tak potem znajdą jakieś ale......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balena
witam wszystkich. lonely,tak jak dziewczyny ci radzą musisz jeszcze raz złożyć papiery bo z tego co wiem to pielęgnacyjny należy się bez względu na dochód.nie wiem czy już mi się nie plączą te zasiłki ale podwyżka była napewno,część zasiłków jest przyznawana według dochodów a inne nie.jeśli przekroczysz znacznie jakiś próg to mają podstawy do cofnięcia decyzji,ale jeśli nie to szukają "jeleni",kiedyś miałam podobną sytuację z zasiłkiem rodzinnym,też dostałam odmowę ale po odwołaniu i ponownym złożeniu papierów było ok.kiedy pierwszy raz prosiłam prof.dudkiewicz o wypełnienie wniosku na orzeczenie,sama powiedziała że nawet po operacjach wystawiają jeszcze dość długo taką dokumentację która pomaga uzyskać zasiłki choćby ze względu na dojazdy czy aparaty ortodontyczne.nie odpuszczaj,myślę że też dużo zależy od tego na kogo w komisji trafisz.jest lekarz i lekarz.dzisiaj tak jak mówi czarna,łokciami musisz się pchać bo inaczej niczego nie osiągniesz. trzymam kciuki i życzę powodzenia. zosia,ja też mam ziajkę ale tosiek dostał uczulenia.teraz zamówiłam krem dla dzieci z filtrem 50 z avon i zobaczymy. mam jeszcze pytanie,też nie dostajecie powiadomień na pocztę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Balena powiadomienia na poczte musisz sobie ustawic w profilu jak sie zaczernisz:)) Co do tych 153zl to dochod nie jest wymagany-dostaje go dziecko rowniez z bogatej rodziny.Tylko dlaczego np ja dostaje 153??niby nie duzo,ale z 5-ciu m-cy 100zl sie uzbiera...jutro zadzwonie do kolezanki i sie dowiem,ona w MOPS-ie pracuje. Czarna,a jak załatwiłas te dodatkowe pieniadze na rehabilitację?czy sa do niego kryteria dochodowe? Jowitko cos milczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baleno- ja mam wyłączona opcje powiadamiania. na początku jak sie zalogowałam na forum( 5 lat temu:P ) to sobie to włączyłam, ale gdy chciałam dostac sie na poczte a byla cała zawalona powiadomieniami z forum, wuyłączylam to raz na zawsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiu- ja składając papiery na pielegnacyjny , odrazu dostałam dodatek do rehsabilitacji Musiałabyś sie dokładniej zapytac tam gdzie załatwiałas pielęgnacyjny u nas jest to Urząd Miasta-wydział do świadczen rodzinnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do dochodow, to byly wymagane kryteria do grudnia 2009 roku od stycznia niema żadnych kryteri ani do zasiłku pielegnacyjnego, ani do zasiłku stałego, który pobieram na Fabka Wcześniej musiałam co pol roku skladac papiery o przyznanie mi go, teraz mam juz przyznane wszystkie swiadczenia (prucz rodzinnego) do konca ważnosci orzeczenia czyi do 2012 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Czarna baardzo Ci dziekuje❤️ -kochana jestes:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
u nas wszystko MOPS prowadzi,wiec jak jutro bede dzwonic to wypytam. Mam dośc daleko,a w taki upał to wole nie chodzic z mała przez całe miasto:-O Dobranoc wszystkim,a szczegolnie maluchom,ktore pewnie juz dawno smacznie pochrapują:))moja od pół godziny:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Zosia jest dobra, Fabek odleciał przed 20 :D Za to wczoraj wojował do 23, bo w dzień uciuąl sobie 1,5 godzinną drzemkę. Dzisiaj byliśmy u neuro-logopedy, więc cwiczenia+pogoda go wymęczyły :P my rano o 6 pobudka, na 8 jedziemy na rehabilitację ;( Więc DOBRANOC i Spokojnej Nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosiu milcze poniewaz ja pierwszy raz składałam na ustanowienie niepełnosprawności dziecku i dostałam bez problemu...więc te problemy sa mi narazie obce. Ale ja tez dostaję 153 zł więc jutro z rana zadzwonie zapytac o wyrównanie, bo skoro jest 173 to czemu mam im odpuszczać nie? Poza tym moje mysli są skumulowane na jednym OPERACJA..zbliża się. A dzisiaj dodatkowo rejestrowałam nowy samochód w Urzędzie i spędziłam tam cały dzien :( trzeba miec stalowe nerwy żeby tam wysiedzieć cały dzien...poszłam o godz. 10.30 i mialam nr 23 a wyszłam z tamtąd o godz 16.brrrr......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej Juz wiem o co chodzi-podwyzka na 173 zl była,ale dla osób,ktore otrzymuja zasiłek z ZUS-u,w MOPS-ie podwyzek nie bylo. Czarna ten dodatek 60zl nie nalezy sie nam,bo nie mamy zasilku rodzinnego:(( Jowitko chodziło mi o to,ze zniknęłas:((a pisac przezciez mozesz o wszystkim:)) U nas kolejny upalny dzien:))uwielbiam lato:)) Zosia nauczyła sie robic językiem tak,jak sie pokazuje dziecku "jak robi konik kopytami"-wiecie o co mi chodzi?:))od rana nim mlaska:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Jowitko współczuje straconego dnia,z urzedami to tak jest:wszedzie trzeba swoje wystac i najlepiej żeby sie samemu na wszystkim znać:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowitko:) Buźka Symbol Wytłumaczenie :) :-) Uśmiech, radość, zadowolenie. :( :-( Smutek, przygnębienie. ;) ;-) Puścić oko, figlarnie, nić porozumienia. :D :-D Duży uśmiech, śmiech, cieszyć się jak dziecko. :P :-P :p :-p Pokazać komuś język. :o :-o :O :-O Zmieszanie, zakłopotanie. 😭 Płacz, łzy, żal. :classic_cool: Patrz, jaki jestem cool. Wyluzowany. 🌼 🌻 Kwiatek, słodki, wyraz sympatii i wdzięczności, ewentualnie dobrego humoru. 🖐️ Przywitanie, przyjazny gest. ❤️ 😍 Gorące uczucie. 😴 Spioch, senność, jeszcze ranek. 👄 😘 Pocałunek. 😠 Jestem taki zły. 😡 Wściekły. I to jak. 💤 Ziewam. Jestem zaspany. Ale nudy Nie wiem czy sie wklei bo linkow nadal nie moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowitko nie moge wkleic linka a jak widzisz skopiowałam i nie ma tego słowniczka, wiec wpisz sobie w gogle emotikony forum, i powinny Ci sie pokazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Czarna dzieki za wyjaśnienia ale ja pytam jak je robić bo nie wiem jakich znaków użyć, żeby mi wychodziły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowitko ja rozumiem, i własnie prubowalam Ci to wkleic ale ze słowniczka zrobily sie obrazki :P Nie wiem czy to wina mojego komputera czy forum alen ie moge wklejac żadnych linków 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas upał ale słońca nie ma..a jak u Was? W taki upał to nawet nosa nie chce sie wystawić na dwór. Pytanie mam koleżanki.... jeżeli np w moczu wyjda jakies bakterie to ile czasu trwa leczenie? Pytam bo chciałabym kontrolnie małej zrobic teraz badania zeby tuż przed operacją nie wyszły jakies kwiatki. A tak to jest jeszcze chwila, zeby to wyeliminować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też upał, slonko świecie :) Taką pogode mogłabym miec ale na wczasy:P A to jeszcze 3 tygodnie, wiec pogoda zapewne zmieni sie jeszcze ze 100 razy Na podwórku byliśmy rano o 9 , wracajac od logopedy i dopiero póżniej wyjdziemy pod wieczor koło 18 Jowitko jak dobrze pamiętam to leczenie trwa napewno ponad tydzien. Antybiotyk przewaznie bierze sie do 7 dni, pożniej trzeba troszeczke odczekac i powtórzyc badanie Fabek mial baktereie w moczy jako kilku miesieczne dziecko, dostał 2 antybiotyki, a co sie pózneij okazało zupełnie nie potrzebnie, Robiliśmy badanie na posiew i baktereie wyszly nie z moczu lecz z woreczka,:( Dopiero trafiliśmy na dobrego specjaliste -urologa , który pobrał Fabkowi mocz prosto z pęcherza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZieki Czarna..to ja w poniedzialek pobiorę jej mocz i zawioze kontrolnie do badania... u nas chyba nie ma urologa dzieciecego ale zapytam w poradni czy jest możliwość pobrania małej moczu prosto z pęcherza. Ty za 3 tyg na urlop a my do szpitala..taki w tym roku "wypoczynek" nas czeka..no ale najwazniejsze to miec juz za soba operacje a potem to chyba z górki co? Jezeli sie myle to mnie oświećcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowitko- z górki, z górki. Najgorzej sie człowiek stresuje operacja,wszystkie o tym dobrze wiemy co teraz przeżywasz , kupa nerwów i o nizym innym zapewne nie potrafisz myslec Ja tez tak jak pisała Zosia wspomagałam sie ziołowymi tabletkami na uspokojenie, bez nich nie potrafiłabym normalnie funkcjonowac przed operacja jak i w szpitalu Póżniej bedzie juz tylko lepiej:) My po operacji wyjeżdzalismy na wakacje, ochłonąc :) Fabek był operowany 1 czerwca a w sierpniu jechaliśmy nad morze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej Jowitko każdy wyraz np kwiatek musisz wpisac w takim nawiasie czyli nawias napisz "kwiatek i zamknij nawias:))piwnno wyjśc na powitanaie wpisujesz wyraz w nawiasie"cześć' potem "zły" "wściekły',"śpioch", "beksa" próbuj:)) Co do moczu,jesli Jowitka nie ma gorączki,nie jest rozdrazniona,nie płacze przy siusianiu itp to nie powinna miec bakterii. U nas tez gorąco,dopiero teraz wyjdziemy do parku,miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×