Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kotka_bonifacego

Dodatkowe żebro szyjne

Polecane posty

Gość Zapraszamy
Forum www.feelbeauty.eu/forum które daje wiedzę każdemu...od medycyny estetycznej przez zabiegi chirurgii plastycznej po dokładnie opracowany dział badan! Zobacz na www.feelbeauty.eu/forum ponad 800tematów ,5500postów,fotki pozabiegowe ,przejrzyscie ulożone tematy.Każdy temat opracowany z dużo iloscia informacji i fotek.Twój post nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi! Modereatorzy w każdym dziale zawsze pomocni! Wchodząc na nasze Forum znajdziesz wszystko co Cie interesuje. Zapraszamy na www.feelbeauty.eu/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2713
Stasznie się dobiłam tymi wiadomościami, powiem jedno! Nie zdawałam sobie sprawy z tego co mnie czeka!!! Każdy dzień przynosi inny ból! Ja biorę ketonal 150, bo 100 była słaba. Najgorszy ból jaki mnie dobija jest w klatce piersiowej Oczekuje na zdięcie szwów, myślę, że po tym będę odczuwała większy komfort..... a może tylko się tak oszukuję.... Ja też jestem z Sosnowca :) Dziękuję za informację! Mam nadzieje, że uda nam się zdzwonić... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetkakola
mnie kasiu bolał układ nerwowy,pierś po lewej stronie kręgosłup szyja,pod pachą,ja miałam cięte na ramieniu wzdłuż szyji.do usłyszenia,musimy się zdzwonić,powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2713
Hej Dziękuję za odpwoedź, wysłałm ci e-maila na twój adresik :) i czekam na nr telefonu na adres mitkakasia@o2.pl Ja byłam cięta pod pachą a dokładniej na górnej bocznej części piersi.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka44
Dziewczyny! Też to miałam, było ciężko, BAAAARDZO ciężko! Dałam radę, przeżyłam. Jeszcze długa droga przede mną, jestem dobrej myśli. Życzę Wam siły i wytrwałości! PS. Ja już jestem po operacjach obydwu stron. Pierwsza w lipcu, druga w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetkakola
DO KOBIETKA 44,A JAK RUSZASZ RĘKAMI BO JA MAM ZANIK MIĘŚNI W PALCACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetkakola
KASIU,NAPEWNO CI WYŚLĘ NAMIARY TO SIĘ ZDZWONIMY I POGADAMY ,GORĄCO POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka44
Ruchy ręką, zwłaszcza prawą mam od dawna ograniczone - przedtem z powodu żebra szyjnego i uszkodzenia splotu ramiennego, a co za tym idzie, wielu nerwów obwodowych prawej konczyny. W lewej też, ale w duzo mniejszym stopniu. Po operacjach obracanie głową jest ok. Uszkodzenie nerwów jednak pozostało (jedyne to, że dalsze ich uszkadzanie zostało zahamowane). Mam tak uszkodzone, że jeszcze przed operacjami, w trakcie diagnostyki stwierdzono zanik niektórych mięśni dłoni, głównie tych przy kciuku. Od dłuższego czasu nie mam zupełnie siły w dłoniach, skurcze mięśni dłoni (bardzo nieprzyjemne i bolesne), problemy z manualną sprawnością dłoni (np. pisaniem). No i do tego dochodzą, wprawdzie coraz rzadziej i coraz mniej odczuwalne, bóle pooperacyjne. Wiem, że nadaję się już na rentę, ale "wspaniałomyślny" zus wysyła mnie do sanatorium na rehabilitację w ramach tzw. prewencji rentowej. Tak jakby można było odtworzyć już uszkodzone nerwy i mięśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszamy
Forum www.feelbeauty.eu/forum które daje wiedzę każdemu...od medycyny estetycznej przez zabiegi chirurgii plastycznej po dokładnie opracowany dział badan! Zobacz na www.feelbeauty.eu/forum ponad 800tematów ,5500postów,fotki pozabiegowe ,przejrzyscie ulożone tematy.Każdy temat opracowany z dużo iloscia informacji i fotek.Twój post nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi! Modereatorzy w każdym dziale zawsze pomocni! Wchodząc na nasze Forum znajdziesz wszystko co Cie interesuje. Zapraszamy na www.feelbeauty.eu/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetkakola
KASIU 2713,CZEKAM NA TWÓJ TELEFON NUMER CI WYSŁAŁAM,MAM NADZIEJE ŻE LEPIEJ SIĘ CZUJESZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetkakola
DO KOBIETKA 44,TROCHĘ SIĘ BOJĘ OPEROWAĆ DRUGĄ STRONĘ,OSTATNIO MNIE OPLASTROWALI;CAŁE PLECY RAMIONA ,CZUŁAM SIĘ LEPIEJ ALE PO 5DNIACH ŚCIĄGLI I BOLI OD NOWA.NIEWYOBREŻAM SOBIE MIEĆ USZKODZONĄ JESZCZE DRUGĄ DŁOŃ.A GDZIE MIAŁAŚ ROBIONĄ OPERACJĘ I KTO CI ROBIŁ,CZEKAM NA ODP.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszamy
Forum www.feelbeauty.eu/forum które daje wiedzę każdemu...od medycyny estetycznej przez zabiegi chirurgii plastycznej po dokładnie opracowany dział badan! Zobacz na www.feelbeauty.eu/forum ponad 800tematów ,5500postów,fotki pozabiegowe ,przejrzyscie ulożone tematy.Każdy temat opracowany z dużo iloscia informacji i fotek.Twój post nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi! Modereatorzy w każdym dziale zawsze pomocni! Wchodząc na nasze Forum znajdziesz wszystko co Cie interesuje. Zapraszamy na www.feelbeauty.eu/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka44 do Anetkakola
Operowano mnie w szpitalu klinicznym przy akademii medycznej we wroclawiu. Pod nadzorem profesora, dla którego żebra szyjne i wynikający z tego tzw. zespół górnego otworu klatki piersiowej to "konik". Zrobiono mi obydwa zabiegi bardzo profesjonalnie. Jestem zadowolona. PS. Zaburzenia sprawności manualnej mojej prawej dłoni to nie wynik operacji - to wynik istnienia żebra dodatkowego (ucisk na nerwy obwodowe). Operacja spowodowała zahamowanie dalszego uszkadzania tych nerwów i splotu ramiennego. Pozdrawiam serdecznie. 3maj się! Dasz radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetkakola
CZEŚC KOBIETKO 44,CZY OPEROWAŁ CIĘ PROFESOR ZĄBEK,BO Z NIM TEŻ ROZMAWIAŁAM,CZ PROFESOR TROJANOWSKI,JA MIAŁAM TAK UŁOŻONE ŻE ANI JEDEN ANI DRUGI NIE CHCIAŁ TEGO ZROBIĆ.JESTEM DOBREJ MYŚLI ALE W PODŚWIADOMOŚCI GDZIEŚ SIĘ BOJĘ,GORĄCO POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka44 do Anetkakola
Mnie konsultował i nadzorował Prof. Pupka, a operował Dr. Pawłowski - PROFESJONALIŚCI! Obawy na pewno są przed zabiegiem, ale trzeba właśnie być optymistycznie nastawionym. Boto połowa sukcesu. 3mam mocniutko kciuki za to, aby wszystko się udało, aby było dobrze. Bo...tak ma być, i łaski nie robi! :-))) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie żebro naciska i powoduje zwężenie tętnicy z 7 do 3 mm. Profesor obawia się operacji, podobno jest duże ryzyko. Proszę o wszelkie informacje. Jest załamana. Pozdrawiam Justyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roanna141
zdiagnozowano u mnie żebro szyjne, gdzie mogę poddać sie operacji jego usunięcia , czy i kto operuje w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2713
Witam serdecznie Bardzo mi przykro, lecz nie mam pojęcia kto może ci pomóc w Warszawie, ale pokieruje cię byś poszukała dobrego naczyniowca lub chirurga naczyniowego. Oni się zajmują takimi diagnozami. Mam jednak prośbę byś napisała jaki przebieg diagnozy był u ciebie, jakie miałaś obiawy i jak długo z nimi żyjesz :) Pozdrawiam Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roanna141
w grudniu 2009 roku z bólem prawej reki promieniujacym do nadgarstka , trudnoościami z utrzymaniem róznych przedmiotow/ wybiłam całą zastawę/ zgłosiłam sie do lekarza pierwszego kontaktu i tam z rozpoznaniem cieśni zostałam skierowana do ortopedy, miałam ból w okolicy obojczyka i pomiędzy obojczykiem a stawem łokciowym oraz w okolicy nadgarstka . Ortopeda podejrzewał zmiany w odcinku szyjnym kregosłupa. Po wykonaniu rtg okazało się że mam wrodzoną rzadką wadę tzw żebro szyjne co prawidłowo diagnozuje sę jako zespół otworu górnego klatki piersiowej. lekarz rodzinny sugeruje poddanie sie operacji usunięcia żebra albowiem jest to jedyna metoda leczenia, uważa że trzeba sie tej operacji poddać bo może być tylko gorzej. uważa że powinnam udać się na konsultacje do chirurga specjalisty w tej dziedzinie. słyszałam o chirurgach z Wrocławia i Katowic , z tym że mieszkam w pólnocno -wschodniej częsci kraju i chciałabym poddac sie jej bliżej najlepiej w Warszawie, czy wiesz jakie dodatkowe badania diagnostyczne pozas rtg wykonuje się w trakcie diagnozy , z wynikami jakich badań powinnam zgłosić się na konsultację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetkakola
CZEŚĆ,JA JADĘ JUŻ NA DRUGĄ OPERACJĘ.TERAZ JESTEM PO OPERACJI LEWEJ STRONY A TERAZ BĘDZIE PRAWA.POLECAM W WARSZAWIE PROFESORA MIROSŁAWA ZĄBEK,ON PRZEPROWADZAŁ TAKIE OPERACJE DO NIEGO SĄ DŁUGIE TERMINY.KASIU NAPISZ CO U CIEBIE,U MNIE CORAZ LEPIEJ ALE CIEKAWI MNIE JAK SIĘ CZUJESZ POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roanna141
napisz proszę w jakiej klinice przyjmuje profesor Ząbek, chcę zglosić sie na konsultację , jakie badania przeszłaś przed konsultacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roanna141
napisz proszę nazwę kliniki w której przyjmuje profesor Ząbek oraz jakie badania trzeba wykonać przed zgłoszeniem się na konsultację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetkakola
CZEŚĆ,PROFESOR MIROSŁAW ZĄBEK PRZYJMUJE W KLINICE BRUDNICKIEGO CZY JAKOŚ TAK,MIAŁAM TELEFONY DO SZPITALA I JEGO SEKRETARKI ALE JUŻ WYRZUCIŁAM ZNAJDZIESZ W INTERNECIE,JEST ZNANYM NEUROCHIRURGIEM,JA MUSIAŁAM MIEĆ TOMOGRAFIĘ W 3D,BO NA INNYCH NP.RENTGEN,USG ITP NIE BYŁO NIC WIDAĆ,NIE WIEM JAK U CIEBIE TO WYKRYLI.ŻYCZĘ POWODZENIA I ZDRÓWKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajoja
Hej! Ja również mam obustronne żebra szyjne, z tym, że jedno jest złamane. Kiedy dłuższą chwilę nie ruszam ręką to drętwieją mi palce u ręki, ale wszystko wraca do normy gdy uniosę rękę lub rozmasuję nadgarstek. Zastanawiam się, czy nie poddać się operacji, na razie nie jest to uciążliwe, ale chirurg ostrzegał mnie że z czasem może się to nasilić. Moje bytanie dotyczy tego, czy znacie jakiegoś dobrego specjalistę w okolicach Poznania, i czy blizna po wycięciu tego żebra jest duża???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prof. Pupka Wrocław. Mojej żonie uratował rękę. Operację wykonał w kilka dni od konsultacji!!! Bardzo dobry specjalista i bezinteresowny lekarz.Polecam. Tel. prof Pupki 601 739 126. Marcin S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też jesteśmy z Poznania, tu słabo o specjalistów w tym zakresie. Blizna mała. Choć przyznam, że operacja jest ciężka. Spędziłem dwa tygodnie z żoną we Wrocławiu ale było warto jej życie przed operacją była wielkim cierpieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prof. Pupka nie wymaga badań. Twierdzi że tomografy i inne 3d sa dobre na wykład dla studentów, chrirug wycinając żebro działa po omacku (widoczność zero), jedynie co wymaga to badanie emg w celu stwierdzenia stopnia uszkodzenia nerwów. Wie co mówi przeprowadził wiele takich zabiegów, u mojej żony perfekcyjnie, inni straszyli, że w najlepszym razie może zostać kaleką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich borykających się z dodatkowymi żebrami szyjnymi. Niby od nadmiaru głowa nie boli, a jednak są wyjątki. Lekarze nie zorientowali się,że mam ,,gratisy" . Dopiero po operacji odcinka szyjnego, rehabilitant poinformował mnie, że według niego moje problemy wynikają z obecnych u mnie żeber szyjnych- oczy miałam jak pięć złotych. Profesor Pupka potwierdził TOS. Myśl o kolejnych operacjach jest dołująca. Napiszcie proszę czy między operacjami jednego i drugiego żebra jest się cały czas na zwolnieniu ? Po jakim czasie wróciliście do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×