Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kotka_bonifacego

Dodatkowe żebro szyjne

Polecane posty

Wygląd nie ulega zmianie o ile nie miałaś niedożywienia jakiegoś mięśnia(u mnie po prawej stronie był przez zakrzep niedożywiony mięsień u góry i mam bardziej płaską klatkę lekko poniżej obojczyka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zabuza
Witam, jestem z malopolski (tarnów), moza zna ktos tutaj jakiegos specjaliste od TOSu? Mam neurogenna postac z uciskiem w splocie ramiennym i promieniowanie do ramienia, staz 1rok w zmaganiu sie z tym nieprzyjemnym bolem, ktory towarzyszy mi bezprzerwy i na ktorym srodki przeciwbolowe nie robia zadnego wrazenia. Jezeli ktos mialby ochote wymienic sie doswiadczeniami to prosze o kontakt kacyrz@gmail.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy oprócz prof.Pupki w Polsce jeszcze jakiś lekarz jest specjalistą od TOSU , ale prof.Pupkę polecam z czystym sumieniem. Ostatnio żyję akcją,,płucadlajustyny" I w sposób szczególny myślę o profesorze z wdzięcznością. Dzięki Niemu, osoby z dodatkowymi żebrami mają szansę na operacje i powrót do zdrowia. W rzadkich chorobach nie wszyscy mają szczęście być zdiagnozowani i wyleczeni... przynajmniej w Polsce. Chwała lekarzom, którzy specjalizują się i nie boją się podejmować wyzwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ranking lekarzy. Jak wybrać dobrego specjalistę i nie dać się oszukać? http://goo.gl/sXx5Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem mamą 14-latka z TOS, ma żyłę podobojczykową drożną w 50 proc. Ręka utkana żyłami dość znacznie powiększonymi, rekompensującym krążenie. Po wysiłku ręka jest sina, a normalnie w takie małe plamy. I jest innego koloru niż ta druga, zdrowa ręka. Nie ma cech zakrzepicy. Jest świeżo rozpoznany - doppler. Ostatnio podrósł i te objawy, już takie konkretne z zasinieniem są nowe. I dopiero teraz trafił do chirurga naczyniowego, ale dla dorosłych. Proszę o informacje, 1. czy takich młodych też operują we Wrocławiu 2. czy na konsultację już z tomografią, czy tylko wynik dopplera wystarczy 3. jak się dostać do tego profesora. Chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszcie o swoich doświadczeniach na maila pikm@o2.pl. Będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś miał nawrót dolegliwości po zabiegu operacyjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona46
jestem przerażona, od kilku lat miałam zawroty głowy, drętwienie, bladnięcie, zaczerwienienie i ból prawego kciuka, od czasu do czasu reszty palców, dużo pracowałam na komputerze wówczas wszystkie objawy się nasilały, robiłam rezonans głowy, wówczas nic nie wykazało, mówiono że to może byc objaw raymunda, i trzeba się do tego przyzwyczaic. W 2008 roku wykryto u mnie małopłytkowośc, w 2010 zespół antyfosfolipidowy wówczas nasilały się zawroty głowy i dretwienie kciuka. leczono mnie dużymi dawkami sterydów, wycięto śledzionę 2008r., (małopłytkowośc). w 2012/13 w badaniach RT stwierdzon iż przeszłam udar dwukrotnie ponieważ w głowie były zakrzepy które się rekanalizowały, do tego w tym samym czasie dostałam zakrzepicy stopy, dostałam biologię na małopłytkowośc bo sterydy już nie działały to pomogło jak na razie dodatkowo jestem leczona acenokummarolem, (przeciwzakrzepowo). w czerwcu tego roku zawroty głowy bardzo sie nasiliły, doszło nadciśnienie napadowe (190/120) mimo ze dostałam leki na nadciśnienie, były trzy utraty przytomności po których cisnienie skoczyło mi powyzej 200/120, omdlenia sa coraz czesciej. wyladowałam w szpitalu na neurologi, tam nic nie znaleźli, nastepnie na reumatologi tam wykluczyli wszelkie choroby nadnerczy, wykryli guzy na tarczycy, i jakies nie wyrazne w klatce piersiowej, wlaczyli dodatkowe leczenie przeciw zespołowi antyfosfoli..., przewiezli mnie do szpitala na oddział leczenia nadcisnienia tetniczego, i tu tez wszystko było w porzadku oprócz podejzenia gruczolaka przyssadki, az do rtg odcinka szyjnego, znaleziono dodatkowe żebro szyjne. odbyła sie konsultacja z chirurgiem naczyniowym, wykonano tomograf z uniesiona i opuszczoną reką, juz przy badaniu podstawowym lekarz stwierdził ze przy uniesionej rece i wyprostowanych plecach zanika mi tętno, badanie tomografem topotwierdziło, ucisk zwęża mi tetnice podobojczykowa z 10mm na 3mm, jest podejzenie ze przeszłam juz jedna zakrzepice tetnicy gdyz jest równiz żylne krążenie oboczne po stronie prawej. Wypisano mnie 11 grudnia do domu, kazano bardzo uważac na siebie, i 18 grudnia zgłosic sie na pilną wizytę w szpitalu u chirurga naczyniowego celem ew. rozwazenia leczenia operacyjnego. I teraz mimo że jestem szaloną optymistką, i przeszłam już nie jedno jestem przerażona, tym bardziej ze szczegółow na temat braku tentna, podejrzenia przejscia kolejnej zakrzepicy, krótkiej wzmianki o usunieciu żebra dowiedziałam się w dniu wypisu ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anka
Witam...od siedmiu lat mam problem z lewą reką ból dretwienia prady od barku az do palców a do tego dziwne pulsowanie w klatce piersiowej... skoki ciśnienia ... robi mi sie słabo...przez ten czas przeróżne diagnozy łącznie z hipochondrią.. Kilka dni temu zdjecie rtg klatki i wkońcu jakis rafiolog dojzał ze mam dodatkowe żebro po stronie lewej... zaliczyłam dzis dwoch neurologów którzy byli zieloni w temacie i ortopede który mial wieksza wiedze i po obejrzeniu zdjec rtg kregosłupa szyjnego z przed kilku lat które tez pokazałam powiedział ze po prawej stronie tez takowe żebro mam ...i dziwi sie ze radiolog opisujący zdjecie nie widział tego co miał.. Jestem juz zmeczona ciagłymi wizytami u lekarzy i bólem i niewiedza przez to wszystko nabawiłam sie tez nerwicy... Czy ktos moze mi polecic jakiegos chirurga naczyniowego na opolszczyżnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę pilnie poszukuję informacji w którym szpitalu w Warszawie przeprowadzają operację resekcji pierwszego zebra,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam tez dodatkowe prawe zebro szyjne bóle i drętwienie prawej reki,bol głowy,dretwienie polikow.pracuje w sklepie spozywczym gdzie jest mi coraz bardziej uporac sie z bólem.Dzis lekarz powiedzial ze prawdopodobnie to tylko operacja.Jak dlugo sie czeka na takaa operacje?Jak pozniej dochodzi sie do zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem 2,5 doby po operacji usuniecia pierwszego zebra szyjnego z powodu TOS,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak sie czujesz? ile to trwa? Ile bedziesz lezec w szpitalu i gdzie ci robili operacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie czujesz? ile trwała operacja? gdzie była operacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 83 czy jesteś już po operacji i możesz podzielić się informacjami jak długo się po niej wraca do zdrowia i czy jesteś w pełni sprawna? Mam nadzieję, że wszystko jak najlepiej...ja mam podejrzenie TOS'u, lekarze dopiero po 1,5 roku doszli do tego...nie mam dodatkowego żebra ale domyślam się, że po 30 obniżyła mi się obręcz barkowa i stąd mam męczliwość ręki przez którą od 1,5 roku nie pracuję. Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informację, również od innych użytkowników- czy operacje są skuteczne i czy niosą ze sobą powikłania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kristofer001
czy możliwe jest że objawem niewielkiego zebra szyjnego mogą byc duże zawroty głowy ale tylko podczas snu kiedy mam głowe obróconą w lewo(czasem prosto jak leze na płasko)? jak tylko mam zawroty budze sie rusze głowa i wszystko przechodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie, czy ktoś, kto przeszedł operację usunięcia 1. żebra może cokolwiek o tym opowiedzieć? Niektórzy są teraz tak samo przerażeni jak Wy byliście kiedyś.......Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ewa 83
DO Marta 2016. Odpisuję teraz, ponieważ nie zaglądam już na to forum. To mój mail ewka2503@o2.pl Chętnie odpowiem Tobie na pytania, tak jestem już po operacji,miałam 2, 5 roku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia 190
Przeszłam dwie takie operacje wycięcia żeber po stronie prawej i lewej. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania również chętnie odpowiem. Mój mail- natijula@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona46
w zeszłym roku przeszłam operację usunięcia dodatkowego żebra szyjnego po stronie prawej w Warszawie, to co przeszłam i dalej przechodzę po operacji to jakiś horror!!! jest już rok od operacji, ręka niesprawna, robi się zimna. a bóle nie do opisania, od chirurgów którzy mnie operowali tylko słyszę "trzeba czasu" i przepisują przeciwbólowe, przeciwbólowe i jeszcze raz przeciwbólowe i nie widać światełka w tunelu jakby było mało uszkodzili dodatkowy organ przy operacji, jestem już u kresu sił i cierpliwość mi się kończy, nie wiem co mam robić, gdzie szukać pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona46
może ktoś dać mi namiary do profesora Pupki, może on mi choć trochę pomoże, bo naprawdę się poddam i załamie, proszę pisać na annkaczor@wp.pl odpowiem na wszystkie pytania i przyjmę każdą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prof Pupka przyjmuje w przychodni Resurs we Wrocławiu ul. Wita Stwosza 16 na stronie przychodni jest nr tel do rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie przeciwwskazań do porodu naturalnego przy dodatkowym żebrze szyjnym w pobliżu splotu, bez zadnych objawów? Pozdrawiam, Karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,mam pytanie.Za 4dni mam operację usunięcia żebra szyjnego,dziadostwo uciska mi na tętnicę,żyłę podobjczykową i nerwy. Zaczynam się nieźle stresować,bo mój doktorek to mruk i za bardzo nie był rozmowny.A moje pytanie brzmi: jak bardzo odczuwa się ból po operacji i jak ze sprawnością ręki. I czy naprawdę jest aż tak wielkie ryzyko tej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka,jestem tydzień po wycięciu żebra pierwszego w Poznaniu. Polecam z całego serca profesora Dziedziuchowicza,operacja bez komplikacji,ręka sprawna,ból w klatce piersiowej jest,ale to norma po takim zabiegu. W końcu po 3 latach trafiłam na lekarza,który się zna na rzeczy i nie wmawiał mi,że udawałam chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, mam obustrony TOS, od 4 lat lekarze ociągają się z operacją a mi nawraca zakrzepica, proszę podaj jakiś namiar na Prof Dzieciuchowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, zadzwoń do rejestracji w szpiatalu klinicznym Przemieniania Pańskiego. Tutaj masz numer: 61 854 91 29. Powiedz,że chcesz do profesora Dziedziuchowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, dzięki za odpowiedź, jestem już po wizycie u prof. Dziedziuchowicza czekam na termin w szpitalu, stwierdził obustronny TOS i podejmie się operacji, wreszcie konkretny gość!! bez migania się od operacji nie liczących się z moim zdrowiem jak było we Wrocławiu i Katowicach. @up możesz podać maila ? mam parę pytań odnośnie resekcji i pobytu w szpitalu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej,przepraszam,że teraz odpisuję,ale jestem tak zalatana,że ledwo czasu dla mnie starcza.Mój e-mail :kasia13940913@gmail.com. Śmiało pisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAndzia235
Jak dlugo się czeka we Wrocławiu na operację Tos u profesora Pupka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×