Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piastowianka

Jaki polecacie nebulizator?

Polecane posty

Gość piastowianka

Jak w temacie:) chcialabym kupic dla 1,5 rocznego dziecka i zastanawiam sie jaki,chodzi o to by mial maske.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam medela taki http://www.allegro.pl/item513031406_najszybszy_nebulizator_inhalator_medel_pro_3_maski.html są też dziecięce np taki http://www.allegro.pl/item512941612_najlepszy_nebulizator_inhalator_mebby_dla_dzieci.html ten mój ma też maseczkę dla dzieci.Są też tańsze wersje,musisz poszukać:) ale jest jedno podstawowe pytanie: czy półtoraroczne dziecko pozwoli ci załóżyć taką maskę na buzię?????? jak u mnie w domu dziecko właśnie w tym wieku zobaczyło moja córke w takiej masce to wyło jak nie wiem co a uciekało gdzie pieprz rośnie.Do tego nebulizator jeszcze buczał:)W życiu nie pozwoliłby założyc tego sobie na twarz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiiiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek33
Ja kupiłam z mężem do domu inhalator Baby. Kupiliśmy dla dziecka do leczenia mukowiscydozy, ale sami też regularnie z takiej inhalacji korzystamy. Świetna profilaktyka, dobre nawilżenie dróg oddechowych, zwłaszcza jak się na co dzień sporo godzin spędza w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze nebulizatory ma firma microlife. Polecam. Sama używam dla swoich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danss
Do górnych i dolnych dróg oddechowych nadaje się inhalator PRO. Można tutaj sobie wyregulować wielkość cząsteczki, w zależności od potrzeb. Sprzęt pracuje na wszystkich lekach, to model tłokowy, więc nie ma takich obostrzeń jak w przypadku ultradźwiękowych, gdzie niektórych leków nie można podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yanosss
Fajny bo nieduży i lekki jest inhalator Simple – wyprodukowany przez Sanity. Akurat to że jest taki mobilny to w moim wypadku jest fajne, bo często wyjeżdżam i dobrze mieć takie inhalator zawsze przy sobie. Ten to ważny coś koło 1,5 kg i nawet jak się go już podłączy to dużo miejsca nie zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaiżonka
Jak inhalator, to tylko z DIAGNOSTIC - my mamy diagnostic nano i jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwkaaMarchewka
Polecam zdecydowanie firmę Diagnostic - solidna, niedroga i łatwo dostępna - bo w prawie każdej aptece, a już na pewno w każdym sklepie medycznym. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rersss
No różne można teraz dostać w sprzedaży te inhalatory. Jeśli szukasz do wprowadzenia leku już w dolne drogi oddechowe to nada się ten mechanizm co my mamy w domu, czyli PRO Sanity. Działa sprawnie, nie zacina, nie muli. Mogą korzystać dzieci, nie jest to szczególnie skomplikowane w obsłudze, można szybko się nauczyć prawidłowego oddechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fassas
Hm, no powiem, że jest twardy orzech do zgryzienia z tymi inhalatorami, bo sporo jest ich w sklepach. Ja ostatecznie postawiłem na Simple Sanity i póki co sobie chwalę. Wydajny, ale lekki i ergonomiczny w zestawie z długimi kablami – elektrycznym i na powietrze, no i też są w komplecie maseczki dla dorosłych i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest z czego wybierać jeśli chodzi o inhalatory stricte dla dzieci na stronie www.medbryt.com.pl To polska firma i w ogóle chyba jedyna nasza krajowa, która robi takie rzeczy. Kupiłam od nich inhalator Biedronka Lella – córeczce, która choruje na alergię, bardzo się ten wzór biedronki spodobał. Z takich ważniejszych danych technicznych to inhalator wytwarza małą kroplę i można każdy lek inhalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torkistt
Chwalę sobie jak na razie Pro Sanity. To nasz pierwszy inhalator i powiem, że długo z mężem siedzieliśmy nad różnymi ofertami i wybieraliśmy coś dla siebie. Trafiło na ten z kilku powodów – to polska marka, dwa, że można inhalować ale też oczyszczać drogi oddechowe a trzy, że system nadaje się do różnych typów leków, w tym do tych bardziej oleistych, co się rzadko zdarza przy inhalatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda19866
Cześć. Dobrze pamiętam jak jeszcze dwa lata temu szukałam inhalatora do domu to była posucha. Teraz tych urządzeń o przyzwoitych parametrach można znaleźć dużo więcej. My używamy u siebie w mieszkaniu Alergia Stop. Pracuje cicho, można stosować różne leki przy różnych terapiach. U nas to najczęściej korzystamy z inhalatora do nawilżenia śluzówki, przy bólach gardła i zatkanym nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już teraz jest trochę dobrych inhalatorów na rynku. Ja używam Sanity Simple. Najczęściej dzieci tym inhaluję bo też one najczęściej jakieś infekcje łapią. Ale mi się też od czasu do czasu inhalacja zdarzy. Wygodne rozwiązanie, bezpieczne bo nie obciąża się całego organizmu lekiem, tylko wszystko trafia prosto do miejsca infekcji, nie wędrując gdzieś najpierw do żołądka jak tabletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka654
Byliśmy z mężem w sytuacji że w końcu trzeba było jakiś inhalator kupić. Zdecydowaliśmy się na model polskiego producenta Baby Sanity. Jest okej, oby w przyszłości nic się nie zaczęło psuć, bo w sumie mamy go dopiero od paru miesięcy. Dobre rozwiązanie dla małego dziecka, nie ma tutaj limitu jeśli chodzi o wiek użytkownika poza tym, żeby dziecko miało już co najmniej ten miesiąc ukończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogus654
Wygodnie się korzysta z inhalatora Sanity Simple. To żona znalazła ten model i miała z nim dobry pomysł. Nie kosztował dużo a można go stosować przy różnych terapiach i różnych lekarstwach. Szybko, efektywnie, wygodnie – bardzo praktyczna rzecz jeśli w domu są dzieci które często infekcje ze szkoły przynoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga655
Ze swojego doświadczenia to polecam Baby Sanity. Nie mam go jakoś długo, ale spisuje się bez zarzutu. Nie ma awarii, głośnego buczenia i innych tego typu problemów które są częste przy inhalatorach. Łatwo się czyści, inhalację można sobie w krótkim czasie zrobić i rzeczywiście tyle leku ile trzeba dociera do dróg oddechowych, nie traci się substancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka574
Parę tygodni temu zamawiałam inhalator Sanity Simple. Polskiej firmy urządzenie, z gwarancją na 3 lata więc wyjątkowo długą zwłaszcza jak się sprawdzi ile konkurencyjne marki dają takiego zabezpieczenia. Przewód zasilający jest długi, w zestawie torba na wszystkie akcesoria, lek jest szybko generowany, to też już mogę stwierdzić po tym krótkim czasie odkąd z inhalacji korzystamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałem operację w strefie układu oddechowego i lekarz zalecił mi inhalacje, żebym szybciej wrócił do formy. Wybrałem cichy inhalator, bo jednak nie chciałem żony budzić, no i chciałem urządzenie, które faktycznie sprawdzi się w podróżach, czy na lekkim spacerze. Wybrałem ostatecznie inhalator Pocket Air od producenta Medbryt (medbryt.com.pl). Uważam, że urządzenie sprawdza się w praktyce, maska idealnie przylega, nie wywołuje dyskomfortu. Często inhaluję się w pozycji leżącej, działanie natychmiastowo, no i w granicach dwóch godzin wytrzymuje na ładowaniu. W zestawie z inhalatorem masz od razu dołączone baterie, więc to ogromny plus. W większości ofert po paluszki trzeba iść do sklepu specjalnie. Trochę wkurzająca perspektywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem bardzo zadowolona z inhalatora kieszonkowego Pocket Air firmy Medbryt. Idealny dla małych dzieci, można tutaj lek podawać także w pozycji leżącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaLETOCHA
Można za fajne pieniądze kupić polski inhalator Simple Sanity. Dobry standard, cichy tryb pracy, niewielki także jak ktoś będzie z inhalatorem miał zamiar się często przemieszczać – podróże itp. to ten aparat będzie okej. Nam się sprawdza super, można lek podać szybko i dokładnie bez jakiś większych strat aerozolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beataaa33
No można się zakręcić z tym nazewnictwem przy inhalacji. Ja to rozumiem tak, że inhalator to całe urządzenie, cały system, a nebulizator to tylko część inhalatora, ten zbiorniczek na lek, gdzie się zamienia ciecz w gaz. Ale mogę się mylić, bo powiem szczerze, że brakuje w necie jakiś artykułów i wyjaśnień pisanych normalnym językiem. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablossss
Do inhalacji potrzebny jest inhalator, a nie nebulizator. To drugie jest tylko częścią inhalatora. To tak jakby kupować same koła do samochodu, bez zawieszenia. Nie pojedzie się na nich, tak samo nebulizator nie jest w stanie przeprowadzić inhalacji, dopiero z całym podłączeniem pod większe urządzenie spełnia swoją rolę. Przynajmniej ja w taki sposób to wszystko zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika1988
Inhalatorów jest dużo i też nie brakuje takich dostosowanych do niemowlaków. My używamy od paru miesięcy akurat polskiego Baby. Wygląda jak zabawka, ale już pod maską ma dobre parametry, może mały lek wyprodukować, taki żeby w głąb płuc doszedł sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×