Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziorek32

Wasze pomysły na własnoręczne ozdoby i prezenty

Polecane posty

Gość Weronika_29
kartki świąteczne metodą quillingu oraz filcowe kolczyki wkrótce tez z modeliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweetbluem, bardzo piękne prace :) takie kusudamki jak Ty też kiedyś robiłam. Najbardziej jestem pod wrażeniem Twojego haftu. Masz bardzo zwinne paluszki i dużo cierpliwości. Mi by się nie chciało bawić haftem krzyżykowym, dlatego jestem pod wrażeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziu, bardzo piękny krzyż zrobiłaś. A na drugim zdjęciu, w wazonikach co jest? Co do szydełka, to ja tez nie umiem się nim posługiwać, ale nie przejmuj się, wszystko przed nami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziek19
jezyki sa superowe a nawet mam kilka takich koralikow:) tylko nie wiem czy ten styropian to gotowe kulki a czy robione? a co do haftu czy szydelkowania to wyglada na niezbyt skomplikowane nawet dla blandynki jak ja:) (oczywiscie zadnej nie obrazajac) ale zbieram sily zeby sie przelamac:) a w wazonikach to taki kwiatek co rosnie u mojej mamy w ogrodku i teraz kwitnie ja nie wiem jak to sie nazywa ale mama mowi na to kapustka kwitnie na bordowo i ma takie duze czapki jak na zdjeciu a ja wymalowalam sprayem na zloto i wstawilam po jednym we flakoniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Jakie to wszystko piękne! Dostarczacie tyle pomysłów, że aż żal ich nie wykorzystać. Wszystkiego jednak zrobić się nie da. Ale to nic, bo za rok też będą święta. :) Nie wiem czy widziałyście nowa wenę? Jest tam fajny aniołek z bibuły i na szydełku, wieniec z bombkami i nawet szopka haftem krzyżykowym. tego ostatniego to akurat nie umiem i jakoś mnie nie ciągnie do nauki. A jak choinka Madziorek? Wymyśliłaś coś? Haftu na płytach nie widziałam i nawet nie wiedziałam, że tak można. Śliczny. Madziek, te kulko styropianowe kupuje się gotowe. Nie wiem czy można samemu zrobić. Myślę, że można by było zrobić kulki ze szmatek i owinąć ale czy wyjdą idealnie okrągłe to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziek19
Witam, powoli zbliża sie czas świąt dlatego też chciała bym poruszyć temat swiątecznych prezętów wiem że takie tematy były poruszane juz wcześniej ale jest tego tak dużo że nie sposób przejżeć wszystkiego. W tym roku chciała bym obdarować moją rodzinkę niecodzinnymi prezętami które zamierzam zrobić sama i tu zaczynają się schody. Ma ktoś z was jakieś ciekawe pomysły.... narazie wymyśliłam piernikowe chatki dla małych łasuchów, kalendarz rodzinny dla dziadków,kosze pełne pierników dla rodziców i cioci oraz obrazki aniołków dla siostrzyczek jednak kompletnie nie mam pomyłu co do prezentów dla 25letniego wuka i 14 latka może acie jakieś fajne pomysły pomocy :)) PS, będę wdzięczna na spradwdzony przepis na pierniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabetka1981
Bardzo fajny temat. Jeśli można to proszę o podpowiedz jak zrobić choinkę z szyszek ale tak jak dla kompletnego laika, mile widziany kursik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie tu u was dziewczyny :) przeglądam te stronki od 3 dni i narazie do połowy doszłam, wiele z tych linków jest już nieaktualnych, ale i tak znalazłam sporo dla siebie. Ja zajmuję się szydełkowaniem, ale to co tu sobie upatrzyłam jest zupełnie z innej bajki :). Jak przejrzę resztę to wyślę i moje inspiracje, tak żeby nie powtarzać tego co już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziek19
wianki a raczej ciekawe podklady http://www.beniflor.pl/polish/katalog.html a choinke z szyszek robi się bardzo prosto robi sie stozek np z papieru tak zeby sam sobie stal i szyszki juz rozlozone kleimy pokolei od dolu do gory (lepej duze na dol male na gory lepszy efekt) klej moze byc vikol ale praktyczniejszy jest klej na goraco w pistolecie (mozesz kupic taki pistolet w sklepie budowlanym dobrym florystycznym lub hurtowni paierniczej) a na koniec ozdabiamy wedlug uznania ja np malowalm na zloto sprayem bo tak najwygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19, piękne :) przepiękne są Twoje bombki :) jak na pierwszy raz wyszło bardzo udanie :) i te podstawki, pierwsza klasa :) wszystko równo, bez żadnych krzywizn. Napracowałaś się ale jaki efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do choinki, do której mam się zabrać to przeszłam wzdłuż i wszerz wszystkie sklepy w poszukiwaniu odpowiedniego materiału, ale nic nie dostałam odpowiedniego. Znalazłam w skarbach mojej mamy, kawałek białej bawełny takiej grubszej. Wczoraj ją farbowałam, ale nie wyszedł kolor jaki chciałam, taki "choinkowy", nie będę już nic kombinować. czekam aż wyschnie, potem będę ciąć je w małe kwadraciki i je zszywać. Do przyklejania płatków do stożka użyję kleju na gorąco, będzie chyba najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziek19, takie kule ze styropianu dostaniesz w "Obi" lub w "Castoramie" na stoiskach z ozdobami. Możesz się przejść też po kwiaciarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizabetka1981, tak jak Madzia pisała. Najlepiej będzie jak zrobisz zwykły stożek z jakiegoś brystolu. Do klejenia polecam pistolet na klej na gorąco. Nie jest to duży wydatek (najtaniej kupisz do 20 zł, taki malutki) laski kleju kupisz na sztuki lub w paczkach. Jest najlepszy bo najwygodniejszy. Szyszka o d razu się przyklei, nie ma co się bawić wikolem ( choć jak się nie ma pistoletu to i tak można). Taki pistolet przyda Ci się do robienia różnych ozdób, do wianków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W "Rossmanie" jest obecnie promocja. Można kupić szpulę ozdobnej wstążki za jedynie 3zł. To się opłaca, bo za metr musiałam płacić 2 zł lub 2.50 za metr, a w takiej szpulce jest bodajże 10 metrów. Kto ma możliwość, aby dokonać takiego zakupu, to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam tamtamtam :) szydełkujesz? to będę więcej linków szydełkowych wrzucać. Staram się wrzucać linki z różnych technik, bo nie wiadomo kto tu zagląda, a nuż komuś się jakiś pomysł inny spodoba i zrobi coś innego. Ja szydełkować jeszcze nie umiem,...jeszcze, ale zamierzam się w najbliższej przyszłości nauczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabetka1981
Witam serdecznie. Dziewczyny bardzo dziękuje za podpowiedzi jak zrobić choinkę z szyszek, informacje o kleju i o orientacyjnej cenie dość istotne bo w planach wizyta w castoramie. Spacer do lasu też zaplanowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabetka1981
Znalazłam coś takiego, może jeszcze nie było http://www.wielkiezarcie.com/articleslist.php?group=156 Przepis na pierniczki, testowany wielokrotnie z powodzeniem 1,2 kg mąki 0,5kg miodu 0,2 kg margaryny, 1 łyżka smalcu 0,4kg cukru 4 łyzeczki cynamonu 2 torebki przyprawy do piernika 6 całych jajek 2 łyżeczki sody 2 łyżeczki amoniaku 3 łyżki kakao Miód, tłuszcz i cukier rozpuścić nie zagotowując , ostudzić. Po ostygnięciu dodać wszystkie pozostałe produkty i razem wymieszać. Włożyć do lodówki lub w chłodne miejsce na około 3 tygodnie. Wałkować ciasto nie za cienko tak z 0,5 cm wykrawać i piec około 8 minut w tem 190. Uwagi: To ciasto im dłużej leżakuje tym lepiej, nic się nie popsuje bez obaw miód najlepiej prawdziwy przyprawy można samemu modyfikować czas pieczenia zależy od grubości i wielkości pierniczków i własnego piekarnika pierniczków nie upiec na kamień bo nie zmiękną piec kilka dni przed świętami aby miały czas na zmięknięcie te same pierniki polane czekolada nabierają cudownego smaku ale i tak dekoracja jest najistotniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Dzięki Madziorek za dobre słowo. :) Te trójkąty z chwościkiem na choinkę są fajne. Można do środka włożyć czekoladkę. Ja robiłam z bloku technicznego małe pudełeczka, wkładałam do nich czekoladkę i owijałam papierem świątecznym. Potem jeszcze złotą wstążką i na choinkę. Czekoladki były różne więc nikt nie wiedział jaka mu się trafi. Jak ktoś będzie piekł pierniczki na choinkę to niech nie zapomni żeby przed pieczeniem zrobić dziurkę w ciastku. Ja robiłam te dziurki za pomocą rurki do picia napoi. Jeszcze w którymś linku od Was widziałam bałwanki filcowe. Myślę, że są dość proste w wykonaniu i będą dobrym pomysłem na prace dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×