Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziorek32

Wasze pomysły na własnoręczne ozdoby i prezenty

Polecane posty

Gość madziek19
madziorek wlasnie z kartki ksero wytworzylam kawalek takiej bombki ale bardzo mi sie spodobalo i chyba bede tworzyc dalej ale juz w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobają mi się takie kwiatuszki-broszki z zamka błyskawicznego. Takie broszki można przypinać do bluzki, czapki lub szalika. Ostatnio w jakimś tygodniku widziałam jakąś aktorkę z taką broszką. Poszperałam w necie i znalazłam kursiki na tą broszkę. Tak sobie myślę, zbliżają się Mikołajki i święta, można taką broszkę zrobić też komuś na prezent. Jeden kwiatek, dwa filmowe sposoby na jej zrobienie http://www.pinger.pl/szukaj/po_tagu?t=kwiatki%20z%20zamka%20b%C5%82yskawicznego http://www.marthastewart.com/article/zipper-flower-pins?lnc=6de6802fb632c110VgnVCM1000003d370a0aRCRD&rsc=craft+of+the+day_recipe_b Jeśli chodzi o drugi link, trzeba poczekać aż stronką do końca się załaduje. Wtedy na zdjęciu pojawi się napis "watch video" kliknąć w napis i można oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziek19
madziorek widzialam taka broszke zywa tzn na bluzce i wygladala imponujaco a ja juz zrobilam cztery czastki kusudama ale kierownik wrocil i musialam sie zwonac do troby:) ale w domu napewno wnowie produkcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziek, no patrz, jeszcze jedna cząstka a miałabyś jeden kwiatek ;) a masz jakiś klej pod ręką? W razie czego polecam Wikol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Madziorek, ładnie wyszła Twoja kusudama. Podoba mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej walczę z choinką. O przygodach z szukaniem odpowiedniego materiału i farbowaniem już pisałam. Teraz tnę i zszywam kwadraciki i przyklejam do stożka. Ostatnio zrobiłam 100 takich płatków i myślałam że mam aż nadto. Że w razie czego zrobię jeszcze jedną, malutką choineczkę. Okazało się że ilość ta wystarczyła mi na 3 dolne rzędy :D No cóż, będę dalej wycinać (dobrze ze mam jeszcze z czego) mam nadzieję że do Świąt się wyrobię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Madziorek, jak skończysz to napisz tak mniej więcej jaka wysoka choinka i ile kwadracików na nią weszło. Byłby wtedy łatwiej zaplanować potrzebną ilość materiału. No i oczywiście pokaż. Ja w zeszłym roku jak robiłam aniołki ze wstążek to też przyklejałam i przyklejałam a końca nie było widać.:) Pewnie palce bolą od tego składania i zszywania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choinka ma wysokość 22 cm. Nie korzystałam z szablonu który można ściągnąć z z tej stronki tylko zrobiłam stożek sama. Kwadraciki tnę 5cm/5 cm. Jak zrobisz stożek, to dokładnie wymierz rzędy owych płatków, tak abyś miała równe rzędy i u góry Ci nie brakło. Jak widzisz 100 płatków okazało się za mało. Być może, gdyby ktoś robił takie płatki np. z filcu, lub innego grubszego materiału, ta płatków będzie potrzebował mniej. Jak zrobię, to oczywiście choinkę pokarzę i więcej podam informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Dzięki Madziorek i powodzenia w pracy choinkowej. :) Widziałam wczoraj w sklepie z odzieżą wizytową sukienkę której dekolt był zdobiony zamkiem błyskawicznym. Wyglądało to ładnie i nie zauważyłam, żeby zamek ciążył i odkształcał dekolt. Miłej niedzieli wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Dzięki Madziorek i powodzenia w pracy choinkowej. :) Widziałam wczoraj w sklepie z odzieżą wizytową sukienkę której dekolt był zdobiony zamkiem błyskawicznym. Wyglądało to ładnie i nie zauważyłam, żeby zamek ciążył i odkształcał dekolt. Miłej niedzieli wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziorek ty to jesteś prawdziwa skarbnica pomysłów, co tylko wejdę na tą stronkę to moja lista ozdób do zrobienia się powiększa. Czarno to widzę żebym dała radę do świąt, chyba że przyszłych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta zielona choinka fajna
ale jak nitke przykleje do stozka papierowego to jak podem go wyjac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, nie wiem czy stożek z papieru jest akurat pomysłem dobrym na choinkę. Choinkę od stożka trzeba by było odklejać bardzo delikatnie. Zastanawiam się czy jakieś inne opakowanie nie było by lepsze, np. z folii lub z jakiegoś cienkiego plastiku. Wtedy lepiej by się odklejało niż papier, który by się za bardzo do nici przykleił i mogłoby to wyglądać później niezbyt ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spotkanie z Mikołajem
A może w ramach niespodzianki nei tylko dla najmłodszych, warto zaprosić do domu prawdziwego Mikołaja? Nawet najmniejszy drobiazg dostarczony w ten sposób wywoła wielkie uśmiechy, które nie zniknął wraz z zapachem choinki. Zapraszamy www.emikolaj.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do choinki, chyba dobrze by było nasmarować stożek czymś tłustym np. kremem. Wtedy nie powinno się przykleić. A ja mam pytanie, czy jeżeli posmaruje się ją później klejem do tapet, to czy przetrwa na dworze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie to nie fair bo nie dostaję maila z powiadomieniem o nowych wypowiedziach, mimo zaznaczania tej opcji :( Madziorek to juz 3 lata? ale zlecialo! super ta choinka z nitki, musze taka zrobić, myślę, że z sizalu tym sposobem też by można było wykonać. A jeśli chodzi o stożek to może by zrobić ze skoroszytu? one maja takie platikowe okładki więc może by się nadawały? co Wy o tym myslicie? aniołki z kory też superowe! Madziorek jak zwykle wymiata z pomysłami, oczopląsu można dostać =) ja muszę sfocić moje kartki i zamieszczę do pochwalenia się =) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja skończyłam już choinkę...ufff :P Zanim ją pokaże, wyjaśnię jak ją robiłam. Użyłam stożka z brystolu, który zrobiłam sama (wys.22cm). Zużyłam 264 płatków :O Wy może zużyjecie mniej. Ważne jest to aby zaznaczyć rzędy płatków na stożku. Możecie zrobić tak jak na kursiku lub wziąć jeden płatek i odmierzać odległości idąc w górę. Robi się to po to aby wiedzieć ile rzędów nam to zajmie i czy na stożku przy czubku nam nie braknie miejsca. Płatki cięłam na kwadraty po 5 cm. Płatki kleiłam klejem na gorąco, który do takich prac jest niezawodny. Płatki klejcie tak aby nie było widać prześwitów między płatkami i pod płatkami. Niezłym pomysłem byłoby oklejenie stożka tym samym materiałem co płatki. Wtedy prześwity niestraszne. Ale ja tak akurat nie robiłam. Można płatki zaraz po przyklejeniu, poprawić paluszkami, tak aby ładnie się układały. Podstawę czyli a'la donicę zrobiłam z zużytej rolki po taśmie klejącej. Okleiłam ją patyczkami do szaszłyków. Gwiazdkę, ponieważ nie miałam gotowej ozdoby, zrobiłam sama. Wycięłam na tekturze, popryskałam złotolem, posypałam lekko brokatem aby się lekko mieniła i przykleiłam klejem na gorąco. Nie skorzystałam z tego drutowego pomysłu co był w linku. Dla mnie to był zły pomysł, nie wiem czemu autor filmu wykorzystał drut do choinki. Do doniczki dorobiłam wieczko który skleiłam z podstawą choinki. Trzyma się , choinka jest stabilna i nic się jej nie dzieje. To by było na tyle. Jak byście miały pytania to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie trochę słabej jakości, ale zależało mi żeby nie używać lampy błyskowej, która odbiera zawsze urok ozdobom i zniekształca lekko rzeczywistość. Przy lampie choinka wygląda zupełnie inaczej niż patrząc "gołym okiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×