Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziorek32

Wasze pomysły na własnoręczne ozdoby i prezenty

Polecane posty

Madziorek no mi też się nie podoba ten drut! ale jakby zrobić z papieru stożek to można też wyciąć fajny wzór, niekoniecznie trójkąt tylko jakiś fantazyjny kształt =) i nie wiem właśnie czy tak nie zrobie, będzie taka płaska na patyczku =) u mnie śnieg pada od rana =) aż chce się zabierać za ozdoby =) ale najpierw porządki a potem szalej dusza =) miłego dnia kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Zrobiłam Tę choinkę.Ta pierwsza niedokończona jakoś lepiej mi wychodziła. Skorzystałam z rad Madziorek (dzięki!) I obkleiłam stożek tym samym materiałem. Wielkość stożka i kwadratów na gałązki tez zrobiłam takie jak Madziorek. Nie miałam żadnej gwiazdki w domu więc na szpic przykleiłam gwiazdy betlejemskie ze starego stroika.jako bombki przymocowałam kulki z waty obsypane brokatem( na zdjęciu jakoś tego nie widać żeby się błyszczały) i zrobiłam małe kokardki z tasiemki. Materiał zasłonowy był jednak złym pomysłem, ponieważ nie trzyma nadanego kształtu - chodzi o te półokrągłe gałązki. Ciągle musiałam poprawiać aż dałam sobie spokój. Wyszło jak wyszło: http://picasaweb.google.com/saverinka/Choinka#5544175855151376658

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19 choinka jest bardzo piękna! podziwiam Waszą cierpliwość! gratuluje, śliczna choinka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziek19
o19o19 choinka jest śliczna naprawde bardzo mi sie podoba i początkowo chciałam ją też zrobic ale boję sie ze nie dotrwam do konca i polegne na polu bitwy:) ale ja zaczelam robic bombki z cekinow i juz dwie mam i powiem ze ciekawie wygladaja i napewno fajnie beda mienic sie w swietle swieczek choinkowych jak zrobie fotki to wrzuce linka i poddam sie krytyce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19, bardzo ładna choinka :) mi się bardzo podoba. Wyszła całkiem nieźle, pamiętaj że robiłyśmy taką choinkę po raz pierwszy. Nie wprawiałyśmy się przecież w kanzashi. Bardzo fajnie wyglądają na choince kokardki, dodają jej lekkości. Praca na 6 :) Madziu, pokaż koniecznie swoje bombki jak skończysz. Ja za bombki nie zabieram się niestety, ale za to popodziwiam sobie Wasze Ja zaś wymyśliłam sobie choinki z patyków jako ozdoba okienna. Robiłam kiedyś gwiazdki, więc w tym roku wymyśliłam sobie choinki. Natchnienie znalazłam w gazetce reklamowej "Rossmana" gdzie taka choinka była pokazana jako produkt do sprzedaży. Niestety, choinki wychodzą mi dosyć pokracznie, wiązanie sznurkiem też średnio wychodzi. Coś ostatnio nie mam natchnienia do takiej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Dziewczynki, bardzo dziękuję za dobre słowa. Madziek zachęcam Cię do zrobienia choinki jak już skończysz swoje bombki. A te bombki cekinowe są z tych linków kiedyś tutaj wrzucanych? Bardzo ciekawie wyglądały. Tak elegancko. Bulzi, wymyśliłaś już jak zrobić las choinek? Madziorek, nic się nie denerwuj. Na pewno wiesz ile razy trzeba zrobić krzywo zanim wyjdzie tak jak powinno. Podobają mi się przedmioty owijane sznurkiem. Widziałam tutaj gdzieś w którymś linku. czy robiłyście może kiedyś coś takiego? Myślałam o wazonie na kwiaty. Mógłby być ciekawy. I jeszcze chciałam zapytać czy macie jakiś pomysł czym można zapełnić kwietnik na ścianie albo wiszący u sufitu. Zimą gdy grzeje centralne wszystkie kwiatki które są wyżej usychają mi więc je ściągam ale zostaje wtedy pusty kwietnik. I kombinuję co tam można zrobić i włożyć i nic mi na myśl nie przychodzi. Może Wy macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19 jeszcze nie wymyśliłam, ale pewnie zrobi jakiś szablon z papieru i okleję sizalem, najpierw muszę sizal kupić. Póki co zajęłam się produkcją kwiatków z serwetek (podawałam kiedyś linka) które zawisną gdzieś w mieszkaniu =) nie wiem jak Was ale mnie zasypało =) duuuużo śniegu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19, a ten kwietnik masz w formie półek? Jeśli kwietnik stoi u Ciebie w pokoju to można go przerobić na regał na książki, a stojący w kuchni np. półki z przyprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
To są wiklinowe kwietniki. najlepiej byłoby sztucznego kwiatka tam włożyć ale chciałabym coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19 fajnie gdybyś pokazała zdjęcie tych kwietników bo zawsze to przychodzą pomysły jak się coś widzi. myślę że moża by tam powsadzać np sztuczne gwiazdy betlejemskie i udekorować to jakoś ładnie - przywiesić do tego bombki, kokardki lub inne koraliki, wisiorki (co się komu podoba) tak w sam raz na święta =) abo zamiast kwiatka można wsadzić bombki do środka albo to jakiś stroik? powtykać gałązki jedliny itp itd ja to sobie wyobrażam, ale może się okazać, że te kwietniki wyglądają całkiem inaczej niż w mojej głowie i to co napisałam kompletnie nie będzie pasowało do nich =) pozdrawiam z mroźnego południa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Dzięki Bulzi. Rzeczywiście, można je wystroić świątecznie. Na razie robię aniołki na szydełku. Muszę jeszcze wymyślić jakąś szopkę, którą mogłoby zrobić dziecko. Myślałam o tej z makaronu co robiłam w zeszłym roku ale klej na gorąco nie jest dla dzieci. Zastanawiam się, czy jak przykleję kaszę i ryż wikolem to będzie się trzymać równie dobrze co na kleju na gorąco? Jaka myślicie? Bo wtedy mógłby wysypać spód szopki kaszą alb ryżem zamiast wyklejać makaronem i to zrobiłby sam. Dach i filary też mógłby zrobić z tektury, posmarować wikolem i wysypać kaszą. Ale czy nie będzie się obsypywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadacieglupotywww
wlasnom buziom obciagnij jajca tat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19 myślę, że powinno siedzieć na wikolu, tylko będzie dłużej wysychać =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19, myślę że spokojnie możesz wykorzystać wikol. Wikol używałam do obklejania wydmuszek ziarnkami gorczycy, jakie robiłam na Wielkanoc i trzymało dobrze. Może dzieci będą chciały wykonać jeszcze takie ozdoby: http://lh3.ggpht.com/_qjN7_6ND4Sk/TO7MlJ40ZaI/AAAAAAAADbw/hyaXzojcUzs/s512/img067.jpg http://lh5.ggpht.com/_qjN7_6ND4Sk/TO7MkSHVsCI/AAAAAAAADbs/PSSlriTV140/s512/img066.jpg http://czasdzieci.pl/inspiracje/d,22,zacz,40.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziek19
Gość o19o19
Zrobiliśmy z synem szopkę. Połączenie makaronu, ryżu i kaszy. Trochę się sypie ale mam nadzieję, że się cała nie obsypie. A ile się przy niej najęczał, że to tak dużo pracy i że go ręka boli a miał tylko sypać kasze i ryż alb trzymać aniołki żeby się skleiły. Kupiłam mu jeszcze złotą farbe w spreju bo pędzelkiem to dopiero by mu się dłużyło malowanie. Szopka ze zdjęcia ładna może rzeczywiście ktoś się skusi i zrobi podobną. Trzeba tylko figurki dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu :) widzę że zaczęłaś produkcję bombek. Ładnie będą się mienić na choince twoje bombeczki. Będziesz robić wszystkie w jednym kolorze? Stroik śliczny. Na jakiej podstawie go robiłaś bo nie mogę dopatrzeć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziek19
dziekuje madziorek za dobre slowo bombki beda raczej w jednym kolorze bo mam tylko czerwone ozdoby na choinke i narazie mam zapas czerwonych cekinow a stroik jest na podstawie ze styropianu a oklejony kora z sosny lamana na kawalki i pomalowany na zloto madziorek ten pomysl na pingwiny jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×