Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aneczka11

rodze w irlandii,jakie obywatelstwo bedzie mialo dziecko?

Polecane posty

jestem w irlandii 4 i pol roku,moj maz 4 lata.Bede rodzic tu drugie dziecko,jak zalatwic podwujne obywatelswo dziecku? czy wogule sie nalezy? Moj pierwszy synek pez sie urodzil w irlandii trzy lata temu,czy mozna sie tez starac o podwujne obywatelstwo dla niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mieszkam w Irlandii i dzieci niestety jeszcze nie mam. Niestety Twoim dziecim jeszcze nie przysługuje podwójne obywatelstwo. Najpierw Ty musisz mieć Irlandzki paszport a taki można otrzymać po 5 latach pobytu i pracy w IRE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak Pau.la. To nie jest takie hop-siup z tym obywatelstwem. Jesteś Polką i twoje dziecko automatycznie ma twoje obywatelstwo. No chyba ze ojciec jest obcokrajowcem, to wtedy można się ubiegać chyba o podwójne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoriawiki
kiedys bylo prawo ziemi gdzie sie urodzisz takie masz obywatelstwo teraz jest prawo krwi obywatelstwo dostejesz po ojcu nie wiem jak jest w irlandi ale w szkocji po 3 latach starasz sie o obywatelstwo dla dziecka chyba ze ojciec szkot to dostaje odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i żebyś ty dostała obywatelstwo, oprócz 5-letniej pracy i pobytu stałego na wyspie, musisz zdać egzamin z języka i historii Irlandii bodajże również. wiem że w ubiegłym roku zaostrzono te przepisy jeszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoriawiki
wiem ze ty nie musisz miec podwojnego obywatelstwa skladasz odpowiednie podanie i przyznaja je dziecku nie tobie chyba ze sama sie strasz dla siebie wtedy musisz znac jezyk i historie danego kraju i oczywiscie tam mieszkac jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoriawiki
powiennas juz sie starc o obywatelstwo dla pierwszego dziecka i dla siebie i meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego egzaminu to nie jestem pewna czy trzeba go zdawać... choć słyszałam że mieli go wprowadzić. Wiem że nie jest jednak łatwo dostać obywatelstwo i nawet podanie po 5 latach ma prawo być odrzucone. Na pewno kominikatywna znajomość języka angielskiego jest ważna przy załatwianiu papierów. Mi samej właśnie stuknęły 4 lata też za rok chciałabym uzyskać irlandzki paszport. Oczywiście polski można jedocześnie zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie w ubiegłym roku został wprowadzony obowiązkowy egzamin językowy i z historii, bo zdarzało się nagminnie że o paszport starali się przypadkowi ludzie, nastawieni tylko na profity, czyli kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nawet rozumiem że taki egzamin jest potrzebny. Zreszta słyszałam że ten egzamin wcale nie miał być jakoś potwornie trudny. Mi sie wydaje że po 5 latach powinno się mieć jakieś ogólne pojęcie o angielskim... Szczególnie jak chce sie być obywatelem IRE. A jak sie nie ma to nie wiem jak się te 5 lat przeżyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nasz synek urodzil sie pol roku temu i z bomby dostal irl paszport. pytanie jest czy my dostaniemy jestesmy tu 5lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co w takim przypadku
np gdy ja polka a ojciec dziecka irlandczyk? jakie obywatelstwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co w takim przypadku
hehe nie rodze na razie tak tylko pytalam bo mnie to zastanawialo a na pewno sie przyda takie info w przyszlosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co w takim przypadku
hehehe szczerze to nie planuje a nawet gdybym chciala to nie takie proste z moim organizmem ale moze kiedys za pare lat nigdy nic nie wiadomo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz u mnie tez nie było takie proste ale jakoś się udało:-) Mam nadzieję że i tobie kiedyś się uda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale z tego co wiem
to juz nie mozna miec podwojnego obywatelstwa (w przypadku doroslych). Dzieko samo musi wybrac po skonczeniu 8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co w takim przypadku
dzieki ale jeszcze mam czas na dzieci wiec sobie tym glowy nie zawracac . A informacje zawsze moga sie kiedys przydac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×