Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Krystian

zdrowe odżywianie

Polecane posty

Gość Krystian

witam wszystkich, kobiety i panów:) jestem tu pierwszy raz i chciałbym zaciągnąc kilku rad. nie chce gubic wagi bo polubilem swoje kilogramy:) ale chcialbym poprostu zaczac jesc potrawy ktore bede trzymały w odpowiedniej formie moj organizm:( mam wrazenie ze jedzenie czegokolwiek i kiedykolwiek mnie wykonczy i pojawily sie problemy z cera:(bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc:)dziekuje bardzo i zycze sukcesów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może powinieneś zwrócić uwagę na produkty jakie kupujesz? Ja sama zaczęłam zwracać na jakość produktów i coraz częściej robię zakupy w sklepach z ekologiczną żywnością. Tam mam gwarancję co do pochodzenia i jakości produktów spożywczych. Obok wartości tych produktów popieram również ideologię, która towarzyszy takich sklepom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak, mi wlasnie glownie zalezy na tym zeby zdrowiej jesc. kiedy odzywiam sie "smieciowym jedzeniem" czuje sie fatalnie i do tego tyje:O ostanio po paczce chipsow wyskoczylo mi mnostwo pryszczy... chociaz sama nie wiem,jak to zrobic,zeby zdrowo sie odzywiac. studencka kieszen moze tego nie wytrzymac;) chetnie poczytam porady doswiadczonych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalezy zwrocic na stopnien przetworzenia zywnosci (wybierac produkty niskoprzetworzone), oraz na rownowage kwasowo-zasadową diety. Wazne jest by produktom bialkowym czy skrobowym towarzyszyly zawsze warzywa i ewentualnie - owoce. NIe bz znaczenia jest tez w miare stala kalorycznosc diety (bez znacznych skokow), umiarkowana glikemia, i systematycznosc w przyjmowaniu posilkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ona tylko chudnie\" ekologiczne, zdrowe jedzenie nie musi być drogie, to po pierwsze. Są sklepy, które obok zdrowych produktów prowadzą \"zdrową\" politykę sprawiedliwego handlu.(sklepy Viva Natura w Warszawie) Ja sama nie umiem obejść się bez chipsów, ale kupuje je właśnie w takich sklepach. Są równie smaczne a zdrowsze :) Poniżej wskazówka chociażby jak kupować jaja: Numer stempla weterynaryjnego widocznego na wszystkich sprzedawanych jajach ma niesamowite znaczenie: „3” oznacza chów klatkowy, „2” oznacza chów ściółkowy, „1” oznacza chów wolnowybiegowy. „0” oznacza chów ekologiczny. Jednocześnie prawo unijne zezwala producentom posiadającym stada kur niosek poniżej 50 sztuk na sprzedaż (na rynku lokalnym) jaj nie ostemplowanych na skorupie - pod warunkiem, że w miejscu sprzedaży podawana jest nazwa i adres gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam te oznaczenia jajek,ale niestety, gdzie bym nie poszla widze \"3\" rzadko kiedy \'2\':O musze poszukac takich sklepow w mojej okolicy. zawsze mi sie kojarzyly z wyzszymi cenami. ale moze warto to sprawdzic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W okolicach śródmieścia i woli mogę polecić 4 sklepy :) na pl.grzybowskim jest \"żółty cesarz\"-ceny nie są za wysokie, a obsługa fenomenalna, są produkty nabiałowe ekologiczne, książki, mnóstwo zbóż, herbat, przypraw, strączkowych, gotowych w słoiczkach; na Jana Pawła 32c bodajże (na tyłach kina femina) jest sklep Vega prowadzony przy świetnym wegetariańskim barku (nie byłam, ale mnóstwo ludzi poleca-ostatnio byłam, ale zamknęli wcześniej :(); na Nowogrodzkiej 6a(chyba 6a ;)) jest green planet-wpisz w google nazwę i można sobie obejrzeć asortyment z tym że mięs się tam raczej nie znajdzie ;); zdrowa żywność na poziomie -1 w złotych tarasach-nie za duży wybór co prawda, ale są także produkty mięsne itd :) Ja dziś wybieram się na Nowogrodzką :) Pozdrawiam i mam nadzieję, że się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do jajek zgadzam sie:) dla mnie i meza kupuje\'1\' a dla mojego dziecka zawsze \'0\' - organic smak nie do porownania z cyfra nr 3 :O ja rowniez przerzucilam sie na organic, warzywa, owoce, mieso w sumie az tak bardzo nie odczulam tego na mojej kieszeni:) a pare dni temu sprobowalam chipsow warzywnych - pietruszka, buraki, jablka i to w pubie hehe wyobrazacie sobie? :D nie mieli zadnych orzeszkow czy normalnych chipsow ale naturalne i ekologiczne ;) zawsze patrze na opakowanie zeby bylo najmniej literki \'E\' ;) choc w sumie od grudnia jem zywnosc bardzo nisko przetworzana albo w ogole konserw czy puszkowo/sloikowych rzeczy...ohoho nie pamietam kiedy jadlam zawsze staram sobie wyobrazic czego to nie trzeba zrobic by taka konserwe albo pasztet przyrzadzic........ i odechciewa mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sklep który wcześnie poleciłam rownież jest kompleksowo zaopatrzony. Nie wiem jak z tymi wymienionymi powyżej, ale akurat wybieram ten, ze względu na ideę sprawiedliwego handlu która towarzyszy właścicielom... Nie ma co ukrywać, że produkty organiczne, eko... są droższe od tych w supermarketach i trzeba dbać o portfel decydując się na taki styl życia. Zaopatrzenie to obok tego wszystkiego co wymieniłaś jest też biblioteczka. Można też kupić orientalne produkty z kuchni świata (węgierskiej, chińskiej, wloskiej...) Cieszy mnie że jest tak dużo zwolenników :) Czy słyszeliście może o eko winach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do jajek to moja matka używa tez skorupki od jajek wyleczyła osteoporozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×