Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annuszja Gangrena

Kafeteryjny Klub Plotkarek

Polecane posty

Gość Niektóre barwy wyobraźni
He, he... Ja uwielbiam wszelkie awantury między babami. Przepadam zwłaszcza za wydrapywaniem sobie oczu i ciąganiem się za włosy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba bede nieuprzejma dla ludzi ja staram sie byc mila i pomocna ale po chuj w sumie? owszem bywam tez zlosliwa i potrafie dosrac ale to jak ktos mi za skore zajdzie albo na zarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
Tamari? Cóż za marynarskie słownictwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
Khe, khe... Porządnej pannie z pensji taki język nie przystoi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
"Wybaczyć nie mogę...", Tamari. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
Mało? Ach tak... "Pełno ich, a jakoby nikogo nie było..." :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
Jestem oczytany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze wlasnie znajoma moich rodzicow wydala swoj tomik poezji nie przepadam jakos za poezja, wole epike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
Bo tak naprawdę bardzo mało jest dobrej liryki. Julian Tuwim, mistrz pisanego słowa zwykł był mawiać: "panie, ja mógłbym pisać jak Mickiewicz, jak Słowacki - tylko ja nie mam o czym; wszystko już zostało opisane". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dajmy na to taki wiersz Grzeszę Rozpuszczam włosy i grzeszę w myślach w ukryciu nocy w snach Zbigniew Herbert no i co myslisz??? a powiedzmy sobie szzczerze ze pan Herbert jest jednym z czlolowych wspolczesnych poetow, a mi jakos takie wiersze nie leza, mam wrazenie, ze mozna to wymyslic w 3 sekundy:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
:-) Niektórym się podoba. Wielu się upiera, że zasługiwał na Nobla. Zważ, że teraz pisze się nowoczesne poezje w swoim kształcie nie dbając specjalnie o warsztat. Dlatego każdy może o sobie powiedzieć, że jest poetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
A co sądzisz o takim kawałku, Tamari? "Stanę, stanę, twarz przytknę do szyby, zajrzę w Twoje lusterka i lustra, skradnę grzebień ciężki, migotliwy i otworzę duże, srebrne usta. I popłyną przez wszystkie pokoje księżycowe nuty, nuty moje. Otwórz, otwórz! Zawołam po nocy. Ootwórz, otwórz choć okna połowę. To nie chmury są, to są moje włosy, potargane przez wiatry wrześniowe. Spójrz, to ręce moje, a to nogi. Człowiek jestem, nie księżyc dwurogi. Lecz Ty będziesz spała. Ja u szyby w kształt księżyca na wieki zaklęty, tylko promień wbiję w manuskrypty, ponaprawiam w wierszach wszystkie błędy A ty śpisz. A potem płaczesz we dnie. Świt nadchodzi, Światło moje blednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie widzisz np taki mickiewicz to byl talent tam wszystko gralo w tych rymach, jakas logika byla za to tematyka jego utworkow mi nie lezy zupelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
Konstanty Ildefons. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovca 52
poezja to rytm a nie rym rysiu :) zapierdalam dzis wiec na chwile. jesli chodzi o zabem to ja durnia kochalam (i kocham) i jak juz pisalam nie jestem bez winy ze tak sie to potoczylo, bo wiele razy odmowilam mu wspolnego zamieszkania i storzenia "normalnego" zwiazku. fakt ze on by normalny nie byl nigdy, pomine milczeniem. a baby, chlopy i nasiadowy to niestety jest moja rozbocizna, ktora daje mi godziwe na wyraz utrzymanie. mysle co chwile o tym zeby pieprznac to w diably i wypalac wegiel drzewny w bieszczadach, ale butki od prady troche kosztuja, wiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
To już kiedyś uprzystępniałem, Tamari, ale niech tam. :-) „Atramentem z serca mojego literą rzymską i grecką wypiszę trzcina na śniegu – twarz twoja jest jak słoneczko. A wiosną – jaskrem wzdłuż drogi. A w lecie – chmurami w lecie. Przeczytają pisanie ptaki. I rozniosą po całym świecie. A może i w inny czas. W inne serca i w inne okna. W czyjąś noc sierpniową brzmiącą jak bas. W księżyc, w księżyc rozśpiewany jak sopran.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovca 52
a prawiczek rzeczywscie byl tylko na przystawke. za to poagwidzilam sobie mile z innym panem misiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
Chyba że barania. :-) Ovca, i jedno i drugie. Poczytaj sobie Komolotywę, Juliana Tuwima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovca 52
osz rysiu, wszystkim to samo udostepniasz, niewierny! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest raczej
konsumpcyjny owczy pęd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
Węgiel wypala się nie w butkach od parady ale w gumofilcach. A te nie są drogie. Nie pytaj, skąd to wiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovca 52
w komolotywie najwaznieszy jest wlasnie rytm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
O przepraszam. Jest to poezja ogólnie dostępna i choć raczej mało powszechnie znana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niektóre barwy wyobraźni
I rym. :-) Jedno i drugie wraz z przesłaniem, czyli treścią stanowią o jakości liryki. Swoją drogą, Komolotywa jest przepełniona niezwykle przewrotną treścią. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×