Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martolini

Czy można umorzyć zaległe raty wobec zusu?

Polecane posty

10 lat temu założyłem firmę, zaś 6 miesięcy wcześniej tj. przed założeniem firmy dziadek zapisał na mnie kawałek ziemi. W związku z tym. iż byłem posiadaczem ziemi opłacałem krus zamiast zusu. 2 lata temu krus poinformował mnie, że zwraca mi składki ponieważ powinienem przez te wszystkie lata opłacać zus, to dlatego, że aby móc opłacać krus w tamtych czasach trzeba było być właścielem ziemi przez co najmniej rok przed założeniem działalności gospodarczej, a u mnie jak wspomniałem trwało to pół roku. Wiem, głupi byłem bo trzeba się było najpierw dowiedzieć dokładnie jak sprawa wygląda i jak się mają do tego przepisy prawne, z drugiej jednak strony szkoda, że pizdy w krusie dopatrzyły się tego dopiero po 10 latach. Tak, czy inaczej zostałem dłużnikiem zusu na kwote 60 tys. Łaskawy zus rozłożył mi to na raty i tak od ponad roku co miesiąc muszę bulić ponad 1000 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanie czy jest taka możliwość aby zus z uwagi na moją obecnie ciężką sytuację materialną umorzył mi chociaż częściowo te zaległości? A może ktoś z Was był kiedyś w podobnej sytuacji? Bardzo proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minoraur
Ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfdffgfg
ja tez nie wiem ale wspolczuje ci :( niezle dziadostwo w tym Zusie :( zlodzieje polityce tyle kasy za nic zarabiaja, jeszcze kradna i biora lapowki, a oni biednym ludziom co maja malo kasy i niczego sie w zyciu nie dorobili bo sa uczciwi, jeszcze zabierają. taki mamy chory pelen absurdow kraj. najlepiej po prostu stad wyjechac i nie placic temu dziadostwu. ja bym chyba tak zrobila na twoim miejscu. pozdrawiam serdecznie i naprawde wspoclzuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanilla2008d
nie licz na to moj maz zalegal 300 a dosolili mu po wielu latach 3 tysie odsetek wiec cie udupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123 powiedz ty
na pewno Ci nie umorzą, mój tato po chyba 7 latach dopłacał bo się księgowy pomylił, a dopiero w 2008 roku doszli, że jest neidopłata, pomimo tego że były ze 2 kontrole z zusu wcześniej, które stwierdziły, że wszystko jest ok.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvcds
za glupote sie placi, jak ci umorza to na twoje skladki zalegle bedziemy my placic nie zgadzams ie na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×