Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vindict.

od dzis zaczyamy starania

Polecane posty

holera a co to ten konflikt.zalamka. jeszcze tego brakuje kurde poczulam piwo i zwrocilam obiad. niemam z kim pogadac.kazdy by mi noz wbil w plecy bo chce moje stanowisko .a na necie nic niema a tymi testami az sie zmartwilam holandia juz nawet niewiem ile lat.ale 2 w tej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do konfliktu serologicznego może dojść w przypadku istnienia niezgodności serologicznej pomiędzy rodzicami dziecka. Gdy przyszła mama ma grupę krwi Rh ujemną a ojciec dziecka Rh dodatnią to mówi się wówczas o istnieniu tzw. niezgodności serologicznej. Do konfliktu serologicznego dochodzi wówczas, gdy dziecko odziedziczy Rh ojca i jego krwinki w czasie ciąży przenikną do krwioobiegu matki. Dochodzi do tej sytuacji najczęściej podczas porodu lub poronienia. Wówczas organizm matki zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciwko krwinkom płodu. Do konfliktu bardzo rzadko dochodzi podczas pierwszej ciąży, gdyż organizm matki nie posiada jeszcze tych przeciwciał. W pierwszej ciąży konflikt może pojawić się w sporadycznych przypadkach. Najczęściej przyczyną jest przebyte niezauważone przez kobietę poronienie zarodka o dodatnim czynniku Rh, zabiegi wykonane podczas ciąży tj, amniopunkcja, kordocenteza czy inne, incydenty krwawień podczas ciąży. Wytworzone przeciwciała stają się groźne najczęściej w kolejnej ciąży i mogą doprowadzić do choroby hemolitycznej u noworodka pod warunkiem, iż dziecko ponownie odziedziczyło dodatni czynnik Rh. Konflikt może doprowadzić do silnej niedokrwistości u płodu a w konsekwencji nawet do jego obumarcia. Konflikt serologiczny może dotyczyć nie tylko czynnika Rh, ale również grup głównych czy rzadkich grup krwi. Może pojawić się, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy A lub B. Obecnie coraz częściej prowadzi się profilaktykę konfliktu serologicznego podając ciężarnym około 28 tygodnia ciąży 300 mikrogramów immunoglobuliny anty-D. dla zainteresowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany...jak mi Ciebie szkoda! Nie wiem, jak Ci pomoc bo nie mam pojecia na temat praw kobiet cięzarnych w Holandii. Ale nie możesz aż tak bardzo tego wszystkiego brać do siebie, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Zawsze w cięzkich sytuacjach tzreba poszukać jakiś plusow... Swoją drogą to ja podziwiam ludzi, którzy wyjechali do innych krajow. Ja chyba nie miałabym odwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatni artykul jak zajsc w ciaze!!!! Dręczy Cię to pytanie? Mijają dni i tygodnie, a Ty nadal nie zobaczyłaś wymarzonych 2 kresek? Czujesz się pokrzywdzona, bo: inne zachodzą nawet jak nie chcą a ja? Pamiętaj, że o bezpłodności mówimy jeśli nie możesz zajść w ciążę dłużej niż 12 miesięcy przy regularnym współżyciu. Więc na spokojnie podejdźcie do tematu. Na początek napisze coś, co uznasz za głupie, ale co niestety jest prawda: przestań myśleć o tym, że chcesz być już w ciąży. Zostało udowodnione, że im bardziej chcemy zajść w ciążę tym trudniej jest nam to osiągnąć. Włącza się w nas blokada psychiczna i nici z potomstwa. Podobnie jest, gdy oddziałuje na nas bardzo duży stres bądź presja środowiska, też możemy mieć utrudnione zajście w ciąże. Następnie musisz porozumieć się ze swoim ciałem. Poobserwuj je, jak się zmienia w czasie cyklu. Sięgnij po naturalne metody planowania rodziny, poobserwuj śluz, pomierz temperaturę, rób notatki. Po 2-3 miesiącach już będziesz wiedziała, kiedy masz dni płodne. Może czujesz w połowie cyklu ból w pachwinie – Twój jajnik mówi do Ciebie…. Owuluje – wykorzystaj to! Niby nic, a w wypadku gdy starasz się po potomka znaczy bardzo wiele. Naucz się czytać w reakcjach organizmu jak w otwartej książce. Nie mas ochoty ani siły na obserwację? Nie chce Ci się robić wykresów i wyliczeń? Możesz skorzystać z elektornicznych urządzeń określających dni płodne typu: LADYCOMP, PERSONA, BIOSELF. Opierają się one na różnych zasadach działania, ale cel maja jeden: określić, kiedy masz dni płodne. Wiedząc kiedy zaczynają się Twoje dni płodne powinnaś zadbać by zbliżenia z Twoim partnerem miały miejsce mniej więcej co 2 dni (optymalny czas, kiedy plemniki mają największą zdolność do zapładniania komórki jajowej). Ponoć niebagatelne znaczenie ma pozycja, w jakiej się kochacie. Najlepiej jeśli Twoje nogi są uniesione do góry, aby sperma spływała siła grawitacji, w kierunku szyjki macicy. Po stosunku nie zrywaj się od razu by iść się umyć, daj sobie chwile przyjemności przytulając się do partnera, a plemnikom szanse na działanie. Wiesz już co i jak? To przygotuj romantyczną kolację, rozstaw świece, i…. wyłącz myślenie dając się unieść chwili i emocjom, może zaowocuje to 2 wymarzonymi kreskami? Tego Ci życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy, mam chwilkę czasu więc mogłam poszukać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.e-holandia.info tez jest troszkę informacji na tej stronce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://holandia.zachlebem.info/prawo-pracy.html "Uprawnienia rodzicielskie w Holandii Pracownicom w ciąży przysługuje przynajmniej 16 tygodni urlopu z tytułu ciąży i porodu. Rozpoczyna się on między 6 a 4 tygodniem przed przypuszczalną datą porodu. Podanie o urlop pracownica składa u pracodawcy z przynajmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem. Konieczne jest do tego oświadczenie lekarza lub położnej, na którym widnieje termin porodu. Podczas urlopu pracownica otrzymuje zasiłek w wysokości wynagrodzenia. Mężczyźni mają prawo do dwóch dni urlopu po urodzeniu się dziecka. Najczęściej są one płatne. Długość urlopu z tytułu urodzenia dziecka oraz związany z tym dodatek często określają układy zbiorowe lub sami pracodawcy. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ogląda mecz...a jak krzyczy:D Zaraz też idę do łóżka...:) Miłego wieczoru i owocnych starań Wam życzę a Tobie chce dzidzie wytrwałości i więcej optymizmu:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Od wczoraj mnie boli brzuch tak jak na okres, a okres mam mieć za dwa tygodnie. Wczoraj zasnąć nie mogłam, dzisiaj wstaje to samo. Matko jak nie kręgosłup to głowa jak nie głowa to brzuch. :) ALE narzekam... Dzisiaj w pracy jestem, właśnie ratuję się kawką bo coś senna jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim! od dziś zaczynają się moje sądne dni.... (przyjdzie czy nie:-) ) chociaż nie czuję żebym była w ciąży (a ewentualne objawy które mam to wytwór mojej chorej wyobraźni - jestem tego pewna bo to nie pierwszy raz) to i tak zawsze do końca nadzieja zostaje, przynajmniej ja tak mam. ale w ten sposób podchodząc do tematu przynajmniej nie wpadam w doły jak @ przychodzi. robi mi się przez chwile smutno a potem, no cóż... trzeba działaś dalej :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to życzę powodzenia i oby @ nie przyszła:) Ja to strasznie niecierpliwa jestem, ale z racji że dopiero zaczynam starania to pewnie tak jest...z czasem i cioerpliwości się pewnie nauczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce dzidzie: mam nadzieję, że to był tylko lekki dołek, że juz teraz raźniej patrzysz na świat. nie wolno sie załamywać! wiem, że to oklepany tekst, ale juz kilka razy sama sie przekonałam, że ja się zamartwiam, a sprawy zawsze się potem jakoś układają. nie trzeba się zamartwiać: co by było gdyby. dula - dołączam sie do twoich dolegliwości bo mam takie same: bóle kręgosłupa, częste migreny, kłopoty z żołądkiem (przez wieczne odchudzanie sądzę). a jak nic z tych rzeczy to zawsze może mnie ząb zaboleć, hahaha. cieszę się jak mnie nic nie boli, bo te boleści mogą strasznie uprzykrzyć życie. poza tym ciężko przechodzę @. bleeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się cieszę, że nie tylko mnie ciągle coś boli, na coś narzekam:) Zawsze to jest jakieś pocieszenie. Ja jak byłam młodsza to miałam bardzo bolesne i długie miesiączki, potem zaczęłam brat tabletki anty i miałam 3 dniowe. Teraz już prawie rok nie biore i okres mam góra 4 dni i mało bolesny.i do tego regularny co do dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Laseczki ja tez w pracy i tez sie kawka ratuje ja mam zawsze nieregularne ale jesli od woulacji do @ ma byc 14 dni to wczoraj powinna dosta @ a nic nie czuje zawsze mam plamienia na kilka dni przed @ a teraz nic tydzien temu testy pozytywne dwa wyszły a potem 4 negatywne :( ehhh czekam dalej nie czuje jakbym miala byc w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale może wszystko jest na najlepszej drodze? Skoro @ nie przyszła... Dziewczyny czy któraś z Was jest z okolić Zagłębia, śląska?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez do cierpliwych raczej nie należę. do tej pory podchodziliśmy z mężem do tych staranek na luzie ale im więcej pojedyńczych kreseczek tym bardziej przykro i coraz wiekszy nacisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie, Polska północna woj. pomorskie. Bernadka widzę, że okupuje podobne fora🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :) A ja sobie właśnie zrobiłam ciepłą herbatkę i tak sobie myślę co tu zjeść na śniadanko? Oho właśnie dostałam wyniki hormonalne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja siedzę w pracy i nie mogę się doczekać do 15.30 brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernadka - jednak @ nie przyszła, więc może... gdzieś wyczytałam że jedna laska miała tak że test wyszedł negat., badania z krwi też ale gin podejrzewał ciążę, robiła jakieś kolejne badania, potem już USG i okazało się że jednak jest w ciąży. ale nie wiem jak to się dalej potoczyło, czy zarodek był, czy wszystko ok. nie wiem. ja jestem ze śląska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laseczki 🖐️ wiecie co normalnie jest zatrzęsienie ciąż!! wczoraj byłam u dentystki swojej i co? No i jest w ciąży i 2 moje koleżanki kolejne tez są w ciąży!!! normalnie teraz to już moja kolej w końcu :) mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez sporo ciąż kolezanka rodzi na dniach :) a kolejne 6 est w ciązy a teraz moja kolej w koncu mam nadzieje nadchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to aled jesteśmy z jednych rejonów, chociaż ja bardziej Załębie:) Właśnie jestem w biurze w Katowicach, bo ja jak jestem w pracy to tak kursuje między Sosnowcem a Katowicami. Ja też gdzie nie zajde to kobiety w ciąży. Mamy baby boom:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×